MENÜ

Çetin Doğan

Çetin Doğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çetin Doğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çetin Doğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.443 Çetin Doğan haberi bulunmuştur.

Çetin Doğan Haberleri

Saf, umut dolu ve cesur

Saf, umut dolu ve cesur

Oyuncu ve yazar Feride Çetin’in adeta bir yere ulaşmak için değil süzülmek isteğiyle kaleme aldığı yazılarından oluşan kitabı ‘Annemiz Aşktır’da, yarasını kendi kendine iyi eden bir insanın büyüme ve öğrenme hikâyesine tanıklık ediyoruz. Saf, umut dolu ve cesur denemeler bunlar...

20.09.2019Kitap Sanat
AİHM Doğan ve Çakmakın başvurusunu kabul edilemez buldu

AİHM Doğan ve Çakmak'ın başvurusunu kabul edilemez buldu

AİHM, Balyoz Davası'nda tutuklu yargılanan emekli orgeneral Doğan ile emekli Tuğamiral Çakmak'ın başvurularını, aynı konuda BM'ye yapılan başvuruda tutukluluğun haksız olduğuna karar verilmesi nedeniyle kabul edilemez buldu.

6.06.2019Dünya
FETÖnün kapatılan Zirve Üniversitesi davasında karar

FETÖ'nün kapatılan Zirve Üniversitesi davasında karar

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı nedeniyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Zirve Üniversitesine yönelik davada, akademisyen ve üniversite personelinin de aralarında yer aldığı 19 sanık, 6 ay 7 gün ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

14.05.2019Gündem
AYM’den kumpas mahkûmiyeti

AYM’den kumpas mahkûmiyeti

Anayasa Mahkemesi, Taraf gazetesinde yayımlanan ‘Balyoz planı’ haberleriyle emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın şeref ve itibar hakkının ihlal edildiğine hükmetti. Doğan’a 8 bin TL tazminat ödenmesine, yeniden yargılama yapılmasına karar verildi.

4.04.2019Gündem
Anayasa Mahkemesinden Çetin Doğan kararı

Anayasa Mahkemesi'nden Çetin Doğan kararı

Anayasa Mahkemesi, kapatılan Taraf gazetesinde 2010'da çıkan "Balyoz darbe planı" ile ilgili haberler üzerine açtığı tazminat davası reddedilen emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın bireysel başvurusunda ihlal kararı verdi.

3.04.2019Gündem
Balyoz hakimine 8 yıl 9 ay hapis

Balyoz hakimine 8 yıl 9 ay hapis

İstanbul hakimiyken Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından olduğu ortaya çıkan Balyoz planı davasında sanıkların tutuklanmasına karar veren eski Yargıtay üyesi İdris Asan'a, FETÖ üyeliği suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

6.03.2019Gündem
28 Şubat’ta FETÖlü gerekçe

28 Şubat’ta FETÖ'lü gerekçe

28 Şubat davasına ilişkin gerekçeli kararda, soruşturma ve yargılamayı yapan birçok ismin halen FETÖ’den tutuklu olması da tartışıldı. Kararda, “Dava dosyasına gönderilen bilgi ve belgeler sırf bunu gönderen kişiler hakkında FETÖ üyeliğinden dava açılmış olması nedeniyle geçersiz sayılamaz” tespiti yer aldı.

4.07.2018Gündem
Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Şubat davasında gerekçeli kararını açıkladı. “28 Şubat darbesi, sadece Türkiye’deki Müslümanları değil, dünyadaki bütün Müslümanları kapsayan, ‘küresel’ bir darbedir” denilen kararda Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok cinayetlerinin de 28 Şubat darbe planının bir parçası olduğu savunuldu.

3.07.2018Gündem
Son dakika: 28 Şubat davasında gerekçeli karar açıklandı

Son dakika: 28 Şubat davasında gerekçeli karar açıklandı

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanıklı davada, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ve Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında bulunduğu 21 sanığın müebbet hapse çarptırılması, 68'inin beraatı, 14 sanık hakkındaki davanın ise düşürülmesine ilişkin gerekçeli karar açıklandı.

3.07.2018Gündem
28 Şubata 21 müebbet

28 Şubat'a 21 müebbet

Beş yıldır devam eden 28 Şubat davasında karar çıktı. Dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz’ün de bulunduğu 21 sanık ‘darbeye teşebbüs’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet, ardından takdir indirimiyle müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu sanıklar için yaş ve sağlık durumları gerekçesiyle adli kontrol uygulanmasına karar verildi. Mahkeme, 68 sanığın ise beraatına hükmetti.

13.04.2018Gündem
İşte 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alanlar

İşte 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alanlar

103 sanığın darbe suçundan yargılandığı 28 Şubat davasında karar açıklandı. İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir ve Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 21 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

13.04.2018Gündem
Son dakika: 28 Şubat davasında karar açıklandı

Son dakika: 28 Şubat davasında karar açıklandı

28 Şubat sürecine ilişkin 103 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir'in de bulunduğu 21 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 4 kişi öldüğü için 10 kişi hakkında da zaman aşımı nedeniyle davanın düşürülmesine karar verildi. Aralarında Engin Alan, Ergin Celasin, Erdal Ceylanoğlu ve Celalettin Bacanlı'nın da bulunduğu 68 sanık beraat etti. 21 sanık hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, müebbet hapis cezasına çevrildi ve 21 sanığın yaş ve sağlık durumu dikkate alınarak tutuklanmadı. Ancak sanıklara adli kontrol hükümleri kapsamında yurt dışı çıkış yasağı ve karakola imza verme şartı getirildi. Temyiz sürecinin ardından Yargıtay kararı aynen onarsa 21 sanık cezaevine girecek ve komutanların rütbeleri de sökülecek.

13.04.2018Gündem
Son dakika... Balyoz kumpasçısı polislere operasyon

Son dakika... Balyoz kumpasçısı polislere operasyon

Balyoz kumpası ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında terör örgütü FETÖ mensubu oldukları ileri sürülen 4 eski polis gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 1 eski polisin ise halen arandığı kaydedildi.

8.02.2018Gündem
‘Sahte belge’ itirazları reddedildi

‘Sahte belge’ itirazları reddedildi

28 Şubat davası sanıklarından Çetin Doğan, ‘müebbet hapis’ isteyen savcının, sahte belgeler ışığında mütalaa verdiğini savunarak, esasa ilişkin mütalaanın yeniden gözden geçirilmesini talep etti. Mahkeme talebi reddetti.

8.01.2018Gündem
Son dakika... 28 Şubat davasında 60 müebbet talebi

Son dakika... 28 Şubat davasında 60 müebbet talebi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 28 Şubat davasında esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir, emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 60 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

21.12.2017Gündem
Balyoz hâkimi yargılanıyor

Balyoz hâkimi yargılanıyor

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ‘Balyoz Darbe Planı Davası’ hâkimi eski İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken’in yargılanmasına önceki gün devam edildi.

19.12.2017Gündem
Avukatı ByLock kayıtlarını sordu

Avukatı ByLock kayıtlarını sordu

BALYOZ davası mağdurlarından emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok ve emekli albay Nedim Ulusan’ın avukatı, mahkeme heyetine başvurarak sanıklardan Mehmet Baransu’nun ByLock kayıtlarının deşifresini, firari Tuncay Opçin ya da eşinin ByLock kullanıp kullanmadığının tespitini talep etti.

4.12.2017Gündem
Tansu Çiller 28 Şubat davasında ifade verdi

Tansu Çiller 28 Şubat davasında ifade verdi

ESKİ Başbakanlardan dönemin Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller, 28 Şubat davasına ilişkin 103 sanığın yargılandığı davada Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde mağdur sıfatıyla ifade verdi.

18.07.2017Gündem
Balyoz davası: 7 beraata bozma talebi

Balyoz davası: 7 beraata bozma talebi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ’Balyoz Harekât Planı’ davasında emekli Orgeneral Çetin Doğan dahil 7 sanığın beraat kararı için bozma istedi. 2003’te 1’inci Ordu Komutanlığı’ndaki seminerde yapılan konuşmalara dikkat çekilerek sanıkların ‘suç işleyip işlemedikleri değerlendirilmeden beraat kararı verilmesi’ eleştirildi.

6.10.2016Gündem
Yargıtay Başsavcılığından flaş Balyoz talebi

Yargıtay Başsavcılığı'ndan flaş Balyoz talebi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, “Balyoz Harekat Planı” davasında emekli general Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulmasını talep etti.

6.10.2016Gündem
Bavuldaki kahraman

Bavuldaki kahraman

KUMPAS davaları onlarca general ve amiral ile yüzlerce subayın hayatlarını kararttı. Geleceklerini ellerinden aldı. Bazılarının ise hayatına mal oldu. General/amiral olmayı beklerken kendini cezaevinde bulan ve karşılaştıkları suçlamaları onuruna yediremeyip yaşamına son verenler oldu. Subaylar içeride, aileleri dışarıda yıllarca perişan oldu.

18.09.2016Gündem
Balyoz kumpası davasında ilk kez hakim önüne çıktılar

Balyoz kumpası davasında ilk kez hakim önüne çıktılar

Balyoz davasında kumpas iddialarıyla ilgili haklarında dava açılan gazeteciler Mehmet Baransu ile Yasemin Çongar, Ahmet Altan ve Yıldıray Oğur’un yargılanmasına başlandı. Çongar savunmasında "Bavul, Mehmet Baransu tarafından gazeteye getirildiği gün ben orada değildim, dolayısıyla belgelerin asıllarının içinde yer aldığı söylenen bavulu hiç görmedim, o bavulla aynı mekânda hiç bulunmadım. Bu davanın konusu olan Egemen Harekât Planı o bavuldaki belgeler arasında mıydı değil miydi bilmiyorum" dedi.

2.09.2016Gündem
Necdet Özelin o sözlerine tepki geldi

Necdet Özel'in o sözlerine tepki geldi

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Necdet Özel’in Hürriyet’e yaptığı özeleştiri içeren açıklamalarını, başta Balyoz sanıkları olmak üzere emekli askerler sert sözlerle eleştirdi. Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök ise “Güzel şeyler söylemiş” dedi. Özel’in açıklamalarına gelen tepkiler özetle şöyle:

13.08.2016Gündem
Darbe yapmak için o ülkeden geldi TRT saldırısını yönettiği ortaya çıktı

Darbe yapmak için o ülkeden geldi! TRT saldırısını yönettiği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanlığı eski Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Tanju Poshor’un, Kosova’daki NATO birliğinden 14-17 Temmuz’da izin kullandığı, darbe girişimine katılıp TRT baskınını yapan grubu yönettiği ortaya çıktı

4.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Alinur Aktaşlar varsa... Veysel Tiryakiler de var

AK Parti’nin Bursa adayı Alinur Aktaş, Türkan Saylan’ı, Nâzım Hikmet’i, Uğur Mumcu’yu, Bahriye Üçok’u devlet ve bayrak düşmanı ilan etti.

2.03.2019

Kavala’nın günahı

Yakın zamana dek Osman Kavala’ya bir konuda sesini yükselttiği, ya da bir kampanyaya destek verdiği zaman milliyetçi-muhafazakâr yayınlarda kısa süre öncesine dek takılan isim “Kızıl milyoner” idi.

2.11.2017

Bir Türk olarak, bu gece onları minnetle anıyorum

- BAŞTA ATATÜRK olmak üzere, Birinci Dünya Savaşı’nın bütün cephelerinde kahramanca savaşan, şehit düşen, gazi olan, sonradan hayatını kaybetmiş bütün askerlerimiz ve komutanlarımızı...

14.07.2017

‘Paşa yok, general veya amiral var’

BAZI gazetelerde yüksek rütbeli subayların Adalet Yürüyüşü’ne katılmamasının eleştiri konusu olması emekli Koramiral Can Erenoğlu’nu etkilemiş; anons otobüsünde bizi görünce “Bu mitinge katılan en yüksek rütbeli subay olarak buna cevap vermek zorundayım” diyerek şöyle konuştu:

6.07.2017

Adaletle siyaset yapılmaz

EN uzun ve en yüksek katılımın gerçekleştirildiği (önceki akşam itibarıyla) Adalet Yürüyüşü artık toplumun önemli bir kesiminin hedefine oturdu; siyasetten arındırılınca, hedef daha belirgin bir biçimde ortaya çıktı.

5.07.2017

Bavuldaki kahraman

KUMPAS davaları onlarca general ve amiral ile yüzlerce subayın hayatlarını kararttı. Geleceklerini ellerinden aldı. Bazılarının ise hayatına mal oldu. General/amiral olmayı beklerken kendini cezaevinde bulan ve karşılaştıkları suçlamaları onuruna yediremeyip yaşamına son verenler oldu. Subaylar içeride, aileleri dışarıda yıllarca perişan oldu.

19.09.2016

İbrahim Kalın’la empati

DANİ Rodrik Twitter’da bir röportajına link verip şu notu düşmüş: “İbrahim Kalın’la empati yapmak istiyorum. Sonra şimdi komplo dediği Ergenekon, Balyoz davaları zamanında Today’s Zaman’da yazdığını hatırlıyorum...”

3.08.2016

Hatırla ey demokrasi havarisi

BUGÜN yanından bile geçmek istemediğin o coşkulu günleri anıyor musun hiç?

18.06.2016