MENÜ

Çeşme Otelciler

Çeşme Otelciler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çeşme Otelciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 337 Çeşme Otelciler haberi bulunmuştur.

Çeşme Otelciler Haberleri

Çeşmeli turizmcilerden Açık büfe israfına çözüm

Çeşmeli turizmcilerden "Açık büfe israfı"na çözüm

Sıfır Atık Projesi kapsamında Çeşme'de başlayan uygulamayla otellerin mutfak atıkları tavuk çiftliğinde kullanılıyor, elde edilen yumurtalar da otel müşterilerine sunuluyor.

18.10.2018Ekonomi
Resmen yalvardılar: Ne olur gelmeyin, eylül ayında gelin

Resmen yalvardılar: Ne olur gelmeyin, eylül ayında gelin!

KURBAN Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte yazın son günlerini deniz güneş ve kum tatili yaparak geçirmek isteyenler, plajları doldurdu. İzmir’in Çeşme ilçesinde nüfus 25 kat arttı, otellerde yer kalmadı.

23.08.2018Ekonomi
Bayram ettiler... Tatil ilaç gibi geldi

Bayram ettiler... 'Tatil ilaç gibi geldi'

Kurban Bayramı’nda kıyı otellerde tatil yapanların sayısı 500 bini aştı. 2.5 milyon gecelemeyle sadece konaklama gelirinin 1 milyar liraya ulaştığı kaydedildi. TÜROFED Başkanı Osman Ayık "Ama bunun dışında yazlıklar ve diğer şekilleri de düşündüğünüzde rakam daha da yukarı gidebilir" dedi.

5.09.2017Ekonomi
Memura izin yasağı kalktı, turizmciler umutlandı

Memura izin yasağı kalktı, turizmciler umutlandı

Darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında kamu çalışanlarının kaldırılan izinlerinin yeniden açılması, tatil dönemi olan yaz aylarında karamsarlığa kapılan turizmcileri sevindirdi. Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, kararın ilaç gibi geleceğini söyledi. TURSAB temsilcisi Fahrettin Çiçek de, "Piyasada hemen kıpırdanma başladı" dedi.

10.08.2016Ekonomi
Tatil bitti doluluk geriledi

Tatil bitti doluluk geriledi

İZMİR'in turizm cenneti Çeşme başta olmak üzere Ege Bölgesi'ndeki oteller ile tatil köylerinde, 9 günlük bayram tatilinde yüzde 100'le ulaşan doluluk oranı, tatilin sona ermesiyle yüzde 25'lere geriledi.

11.07.2016Ege
Bayram tatili bitti, doluluk yüzde 25e indi

Bayram tatili bitti, doluluk yüzde 25'e indi

İzmir'in turizm cenneti Çeşme başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki oteller ile tatil köylerinde, 9 günlük bayram tatilinde yüzde 100’le ulaşan doluluk oranı, tatilin sona ermesiyle yüzde 25’lere geriledi. Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, bütün bölgede manzaranın aynı olduğunu, ama bir haftalık dinlenme arasından sonra eski yüksek oranlara çıkmasını beklediklerini söyledi.

11.07.2016Ekonomi
Çeşme aşığı müdavimler, turizm krizini ilçeye getirmedi

Çeşme aşığı müdavimler, turizm krizini ilçeye getirmedi

TÜRKİYE özellikle Rusya’yla yaşanan uçak krizi ve terör olaylarından dolayı 2016 yazına turizm kriziyle girdi. Ancak İzmir’in tatil cenneti ilçesi Çeşme, krizi yaşamayan tek tatil beldesi oldu.

30.06.2016Ekonomi
Yelkenciler Çeşme’de buluşacak

Yelkenciler Çeşme’de buluşacak

ULUSLARARASI Çeşme Yelken Haftası’nın (International Çeşme Opti-Week) ikincisi 24-28 Kasım tarihleri arasında İzmir’in Çeşme İlçesi’nde gerçekleştirilecek.

1.11.2015Ege
Yılbaşı gecesinin alternatifi Yunan adaları

Yılbaşı gecesinin alternatifi Yunan adaları

Ege kıyılarına yakın konumdaki Yunan adaları, yaz aylarının ardından kış döneminde de Türk turistlerin uğrak noktası haline geldi. Midilli, Kos ve Sisam adalarındaki tesisler de alternatif arayan Türkler'i ağırlamaya hazırlanıyor.

27.12.2014Avrupa
Candan Erçetin yarın Çeşmede

Candan Erçetin yarın Çeşme'de

UZUN bir aradan sonra Çeşme’de sahne alacak olan Candan Erçetin'e hayranları büyük ilgi gösteriyor.

16.08.2014Ege
BOY VERMEYİP OY VERDİLER

BOY VERMEYİP OY VERDİLER

CUMHURBAŞKANLIĞI seçimi için İzmir’de sandık başına erken gidildi. Yaşlılar hava sıcaklığı nedeniyle, gençler de denize dönmek için sabah erken saatlerde oylarını kullandı.

11.08.2014Ege
Boy vermeyip oy verdiler

Boy vermeyip oy verdiler

CUMHURBAŞKANLIĞI seçimi için İzmir’de sandık başına erken gidildi. Yaşlılar hava sıcaklığı nedeniyle, gençler de denize dönmek için sabah erken saatlerde oylarını kullandı.

10.08.2014Ege
Kim tutar Çeşmeyi

Kim tutar Çeşme'yi

Çeşme'yi uçuracak projeler açıklandı.

19.07.2013Ege
Çeşme’de yıkım krizi

Çeşme’de yıkım krizi

TÜRKİYE’nin en önemli turizm merkezlerinden Çeşme’deki işletmecilerle esnafın canı sıkkın.

3.12.2012Ege
Tarihi kilisede konser

Tarihi kilisede konser

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Çeşme Aya Haralambos Kilisesi'nde konser verdi.

18.08.2012Ege
Dünya eşekleri bu adada buluşacak

Dünya eşekleri bu adada buluşacak

Ege turizmine artı değer yaratmak için dünyadaki tüm eşek türleri, Eşek Adası’nda toplanacak. Tel örgülerle hapsedilmiş mevcut eşekler ise özgürlük istiyor.

14.08.2012Ege
Bakan Günaydan sürat tekneleri açıklaması

Bakan Günay'dan 'sürat tekneleri' açıklaması

Son bir haftada iki kişinin yaşamını yitirmesine yol açan sürat tekneleri ile ilgili hurriyet.com.tr’ye açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay “Denetimlerimizi iyice sıkılaştıracağız. Belki biraz daha yaptırımları arttırmamız gerekecek” dedi Sektör temsileri ise denetimsizlik ve yüksek kâr hırsının ölümler davetiye çıkardığı görüşünde.

14.08.2012Ekonomi
Çelebioğlunun 20 yıllık mücadelesi gürültüye gitmedi

Çelebioğlu'nun 20 yıllık mücadelesi gürültüye gitmedi

Çeşme’de senelerdir eğlence mekanlarından yükselen sesle mücadele eden aile, çevre sorun-larına karşı örgütlü davranmak için dernekleşme kararı aldı.

23.07.2012Ege
Çeşme Ilıca’ya dünya projesi

Çeşme Ilıca’ya dünya projesi

Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel yönetim kurulu üyeleriyle İzmir Ontur Otel’de basın toplantısı düzenledi, gönüllü hazırladıkları Ilıca Plajı Projesi’ni tanıttı.

25.01.2012Ege
Çeşme Planı’nı durduran mahkeme kararına tepki

Çeşme Planı’nı durduran mahkeme kararına tepki

İZMİR 2’inci İdare Mahkemesi, Çeşme Çevre Düzeni Revizyonu Planı’nı, bağlayıcı nitelikte olan Manisa-Kütahya-İzmir Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı’na uyulmadığı için durdurdu.

29.11.2011Ege
Bakan Günay’a turizmcilerden destek var

Bakan Günay’a turizmcilerden destek var

Çeşme’de düzenlenen Turizm Haftası açılış töreninde AK Parti İzmir 1. Bölge adayı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a, turizmcilerden destek geldi. Turizmciler, Günay’ın İzmir’den aday olmasını avantaj olarak nitelendirdi.

16.04.2011Ege
Yüksek sezonda Çeşme’ye talep

Yüksek sezonda Çeşme’ye talep

İsviçre’nin Zürich kentinde düzenlenen sektörün en büyük organizasyonlarından Fespo Turizm Fuarı’nde Çeşme olumlu sinyaller aldı. Turizmciler bu yıldan umutlu olduklarını söyledi.

4.02.2011Ege
Uyan İzmir

Uyan İzmir

27.03.2009Ege
Enflasyonda şampiyonuz

Enflasyonda şampiyonuz

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon rakamlarında aylık bazda en yüksek artış gösteren bölge yüzde 2.28 ile İzmir oldu. En yüksek artış yüzde 11.23 ile konut oldu.

6.02.2009Ege
İzmir enflasyonda şampiyon

İzmir enflasyonda şampiyon

TÜRKİYE İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon rakamlarında aylık bazda en yüksek artış gösteren bölge yüzde 2.28 ile İzmir oldu.

6.02.2009Ekonomi
Bayram tatili turizmin can simidi

Bayram tatili turizmin can simidi

RAMAZAN'ın Eylül ayına denk gelmesi ve okulların da bu ayın başında açılmasıyla boşalan oteller, 9 günlük bayram tatilinde dolacak.

20.09.2008Ekonomi
Animasyona da ithal personel

Animasyona da ithal personel

En büyük sıkıntının kalifiye eleman olduğu turizm sektöründe eğlence konusunda da aynı sorun yaşanıyor. Yetkililer animasyon için yurtdışından personel getirdiklerini söyledi.

25.08.2008Ege
Turizm sektörü Rus personel ithal ediyor

Turizm sektörü Rus personel ithal ediyor

TÜRKİYE'de çalışma amacıyla ikamet izni verilen ülke sıralamasında Rusya başı çekiyor.

8.08.2008Ekonomi
Çeşme isyanı

Çeşme isyanı

Dünya markası olabilecek Çeşme’nin bir türlü istenilen yere gelemediğini savunan Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu ve Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, ilçeye yatırım yapmak isteyenlerin önünün kesildiğini vurguluyor.

16.07.2008Ege
Rüzgar avantajı Çeşme’de düğün turizmini artırdı

Rüzgar avantajı Çeşme’de düğün turizmini artırdı

Yaz aylarında yoğunlaşan düğün ve nişan organizasyonlarından Çeşme gittikçe fazla pay almaya başladı. Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, "Diğer kentlerin sıcak havasından kaçanlar Çeşme’nin rüzgarı eşliğinde düğün yapmayı tercih ediyor" dedi.

6.07.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

İş dünyasının fuar ilgisi hep sürsün

İZMİR Enternasyonal Fuarı (İEF) 7 Eylül’de 87’nci kez Kültürpark’ta açılıyor. Fuar öncesi 5-7 Eylül’de de İzmir İş Günleri düzenlenecek. Her yıl İEF ile ilgili bir sponsor tartışması yaşanır. Birkaç yıldır Folkart’ın ana sponsorluğuna karşı çıkanlar olur nedense.

27.08.2018

Demokrasi talebi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da başlattığı yürüyüş; 25 gün sonra İstanbul Maltepe’de son buldu.

11.07.2017

Değişimin önüne geçemezsiniz

OSMANGAZİ Köprüsü dün devreye girdi. 2 yıl içinde bağlantı yolları tamamlandığında İzmir–İstanbul arası 3–3.5 saate inecek. Bu müthiş bir şey...

30.06.2016

Ege’nin Fransız Riviera’sından farkı yok

ANTALYA’da turizmcilerle konuştuğumda karamsarlardı. Rakamlar onları haklı çıkarıyor.

28.04.2016

Bir müze sözü de Başaran Ulusoy verdi

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, sekiz yılda İzmir’e 172 kere gelmiş.

7.12.2010