MENÜ

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çengelhan Rahmi Koç Müzesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Çengelhan Rahmi Koç Müzesi haberi bulunmuştur.

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi Haberleri

Terör 2 No’dan Barış’a fırça

Terör 2 No’dan Barış’a fırça

O, bir yandan PKK-PYD, IŞİD, El Kaide ve DHKP-C ile mücadele ederken, tablolarıyla da barışa hizmet ediyor. O, terör polisinin en tepesindeki 2 numaralı isim; Terör Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Sula... 1’i Diyarbakır’da tam 4 sergi açmış. Binlerce kişi ziyaret etmiş. Bir PKK sempatizanı ziyaret defterine, ‘Sanatınızın önünde saygıyla eğiliyorum. Hayatım boyunca takdir ettiğim ilk polissiniz’ diye yazmış...

26.01.2015Gündem
Özel müze sayısı ilk kez devleti geçti

Özel müze sayısı ilk kez devleti geçti

Türkiye'de, gerçek ve tüzel kişilere verilen teşviklerle özel müze sayısı ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzelerin sayısını aştı.

1.09.2014Keyif
Kültürlerarası eğlence

Kültürlerarası eğlence

Avrupa İş ve Uğraşı Terapistleri Yüksek Eğitim Ağı (Enothe) ile Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu ortaklığı ile gerçekleştirilen, "Toplum Temeline Rehabilitasyon Projesi" kapsamında pilot bölge Ankara seçildi.

16.10.2006Kelebek
500 yıllık Safrahan müze oldu

500 yıllık Safrahan müze oldu

Ankara’da Çengelhan ve Çukurhan’ın ardından, 500 yıllık geçmişi bulunan Safranhan da Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından restore edilerek sanat ve turizm dünyasına kazandırıldı.

3.06.2016Ekonomi
Müzeler eğitim alanı olacak

Müzeler eğitim alanı olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) ile bakanlığımız bir protokol imzalayacak. Böylece müzelerimiz çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve gençlerimizin eğitiminin bir parçası haline gelecek." dedi.

3.06.2016Eğitim
Muhteşem unutkanlık

Muhteşem unutkanlık

Koç, aldığı tekne ve tramvayı getirmeyi 2 yıl unutmuş.

12.12.2013Ekonomi
Rahmi Koç müzelerine TripAdvisor’dan ödül

Rahmi Koç müzelerine TripAdvisor’dan ödül

İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi ve Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor tarafından 'Travellers Choice 2013' ödülüne layık görüldü.

25.06.2013Seyahat

Yazar Sonuçları

Sanatçılarıyla Pilavlıoğlu Hanı

At, un, koyun, kağnı ve saman! Hepsinin sonuna “pazarı” ekleyin! Bazısı bugün de kullanılan isimler çıktı mı?

3.09.2017

Ankara’da BİR VAHA

Geçen hafta Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum’un davetlisi olarak Ankara Divan Çukurhan’daydık. Koç Ailesi neye el atarsa gustosu bir başka oluyor.

14.10.2016

KAMİLOĞLU’NUN RENKLERİ

Üç veya iki tekerlekli bir bisiklet üzerinde etekleri uçuşan bir kız veya kısa pantolonlu bir erkek çocuğunun pembe rüyasına dalıp gidebilirsiniz onun resimlerinde.

22.04.2013

Cumhurbaşkanı Müze’yi gezdi konsere gitti

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, pazartesi akşamüstü Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezdi.

21.06.2011

Çengelhan’da tarihe yolculuk yaptı

BÜROKRASİ hayatındaki özverili çalışmalarıyla konuşulan Muammer Güler, yedi yıl sürdürdüğü İstanbul Valiliği sırasında halk tarafından çok sevildi.

22.09.2010

Başkent aşığı büyükelçi onun dostluğunu kalbinde saklıyor

O, vücudundaki şarapnel parçalarıyla “23 yıllık dostumdu” dediği Afgan komutan Şah Mesut’u kaybettiği bombalı saldırıyı her gün yeniden yaşıyor.

14.07.2010

Cumartesi Kale’de

ANKARA Kalesi, yolum her düştüğünde gezdirir beni.

26.01.2010

Küçük güzeldir

ANKARA Kalesi’ndeki Çengelhan Rahmi Koç Müzesi’ni her gezdiğimde "butik müze"lerin ne kadar güzel ve önemli olduğunu düşünüyorum.

24.10.2008

Kaleye butik müze önerisi

CUMA akşamı Ankara Valisi Kemal Önal Ankara Kalesi’ndeki iftarda gazetecilerle bir araya geldi.

Önal ile birlikte Çengelhan Rahmi Koç Müzesi’ni de gezdik.

29.09.2007

Otellerden hiç işçi çıkarmadı, Cizre’ye sözünden dönmedi

CİZRE Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanlığını yürüten Karçağ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 2013 Haziran ayı sonlarında bölgeye gerçekleştirdiği tur sonrası verdiği şu mesajla dikkati çekti:

8.10.2016

Dadının gücü!

20’nci yılını kutlayan Rahmi M. Koç Müzesi dünyada ilk 4’e girdi.

30.11.2014

Bu kenti seviyorum. Çünkü...

Bir okuyucunun “Köşenizde Ankara’yı da kısaca anlatsanız nasıl olur?” isteği üzerine Başkentle ilgili yazılan binlerce şiire ilham vermiş o mihengi düşündüm. Sonra da, Ankara’nın, milli mücadele tarihimiz, bağımsızlığımız ve cumhuriyetimiz için taşıdığı önemi...

9.02.2013

Ayrılık çok zor

Bu yazıyı çok zor yazıyorum.

13.11.2011

Turistlere saygısızlık

GEÇEN hafta sonu, Veteriner Hekimler Derneği’nin düzenlediği ‘Dünya Veteriner Hekimleri Yılında Can Dostları’ panelinde Veteriner Hekim hocalarla bir arada olduk.

10.10.2011