MENÜ

Cenevre

Cenevre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cenevre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cenevre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.046 Cenevre haberi bulunmuştur.

Cenevre Haberleri

Tüm dünyanın merak ettiği açıklama geldi: Henüz erken

Tüm dünyanın merak ettiği açıklama geldi: Henüz erken!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’de ortaya çıkan koronavirüs ile ilgili "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ilan etmek için erken olduğunu bildirdi.

23.01.2020Dünya
Vuhandaki Türklerle ilgili çarpıcı sözler

Vuhan'daki Türklerle ilgili çarpıcı sözler

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin'in koronavirüs salgınının yaşandığı Vuhan kentinde yaklaşık 120 Türk vatandaşının yaşadığını ancak birçoğunun yeni yıl tatili nedeniyle ülke dışında olduğunu belirterek, "Şu an Türk vatandaşlarının hiçbir şekilde bu virüsten etkilenmediğini, herhangi bir vaka olmadığını paylaşabilirim." dedi.

23.01.2020Gündem
Dünya Ekonomik Forumu: Fırsat eşitliği ülke ekonomileri için de faydalı

Dünya Ekonomik Forumu: Fırsat eşitliği ülke ekonomileri için de faydalı

Dünya Ekonomik Forumu, fırsat eşitliğinin sadece bir hak olmakla kalmayıp aynı zamanda ülke ekonomileri için de yararlı olduğuna işaret etti.

20.01.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Berlin’de Libya için çözüm inisiyatifi

Son dakika haberler: Berlin’de Libya için çözüm inisiyatifi

Libya’da çatışmaları sonlandırmak için, dün Berlin’de uluslararası bir konferans düzenlendi. Ülkedeki çatışan tarafların doğrudan diyalog kurmadığı zirvede, tüm taraflar, silah ambargosuna sıkı bir şekilde uyulması ve ihtilaflı taraflara askeri destek verilmemesi konusunda uzlaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı zirveden ‘kalıcı ateşkes’ kararı çıkmadı.

20.01.2020Dünya
Son dakika haberi Tarihi zirve sona erdi...  İşte alınan kararlar

Son dakika haberi! Tarihi zirve sona erdi... İşte alınan kararlar

Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen konferans sona erdi. Zirvede temaslarını tamamlayan Erdoğan Almanya'dan ayrıldı. Zirve sonrası Merkel “Kapsamlı bir plan konusunda anlaştık” ifadelerini kullanırken BM Genel Sekreterinden "Tarafların silah ambargosuna uymasını bekliyoruz" çağrısı geldi. Guterres toplantıya katılan tüm tarafların ateşkesi destekleme taahhüdünde bulunduğu da söyledi.

19.01.2020Dünya
Vietnam Savaşı Tarihi - Vietnam Savaşının nedenleri ve sonuçları

Vietnam Savaşı Tarihi - Vietnam Savaşının nedenleri ve sonuçları

Doğu ve Batı bloğu ülkeleri olan Kuzey Vietnam, Çin Halk Cumhuriyeti ile Güney Vietnam ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında gerçekleşen bir savaştır. Kuzey Vietnam ve Güney Vietnam çekişmesi tam 21 yıl sürmüş ve milyonlarca insanın ölümü ile sonuçlanmıştır. İşte Vietnam Savaşı tarihi, nedenleri ve sonuçları, önemi gibi konularda derlediğimiz tüm bilgiler.

17.01.2020Gündem
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizden Fenerbahçe Başkanı Ali Koça cevap: Çok üzüldüm

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a cevap: 'Çok üzüldüm'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Koç'un kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

13.01.2020Futbol
Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli’den çarpıcı mesajlar

Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli’den çarpıcı mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP’nin Ankara kampının kapanış oturumunda konuştu. Bahçeli konuşmasında, "Ukrayna’ya ait yolcu uçağının yanlışlıkla vurulduğunun itirafı tek kelime ile felakettir. Sorumlular hesabını vermelidir" dedi.

12.01.2020Gündem
Lozan 2020 Kış Gençlik Olimpiyatları başlıyor

Lozan 2020 Kış Gençlik Olimpiyatları başlıyor

Olimpiyat Oyunları, 1948'den bu yana ilk kez İsviçre'ye geri dönüyor. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunlarının üçüncüsü 2020’de Lozan’da düzenlenecek.

8.01.2020Diğer
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İtidal ve sükûnet çağrımız devam edecek

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İtidal ve sükûnet çağrımız devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. ABD-İran gerilimi ile ilgili konuşan Kalın, "Bizim itidal ve sükûnet çağrımız devam edecek. Cumhurbaşkanımız, bu konuyla ilgili temas trafiğini yoğunlaştıracak." ifadelerini kullandı.

7.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Süleymani açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Süleymani açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(İranlı komutan) Süleymani'nin öldürülmesi bölgemizin barışı için ciddi bir risk olmuştur" ifadesinde bulundu. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, "(ABD-İran arasındaki) Gerginliğin azaltılması için diğer ülkelerle çaba sarfetmeye devam edeceğiz" dedi.

6.01.2020Dünya
DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

Dünya Ticaret Örgütü, ABD'nin muhalefeti, ticaret savaşları ve bölgesel ticaret anlaşmalarının gölgesinde kuruluşunun 25. yılına giriyor. DTÖ'nün Temyiz Organı'nda görev yapan üç hakimden ikisinin görev sürelerinin sona ermesi ve yeni atamaların ABD tarafından engellenmesi nedeniyle DTÖ'ye uyuşmazlık gerekçesiyle gelen davaların çözümü önemli oranda zorlaşacak.

1.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan asgari ücret açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "(Asgari ücret) Söz verdiler, gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız. Asgari ücret aslında devletin değil işveren ve işçinin anlaştığı, bizim kolaylaştırıcı olarak masada bulunduğumuz bir ücret seviyesi" açıklamasında bulundu.

28.12.2019Ekonomi
Uygur Türklerinin durumu 2019da dünya gündemine oturdu

Uygur Türklerinin durumu 2019'da dünya gündemine oturdu

Çin'in başta Uygur Türkleri olmak üzere Müslüman azınlıklara yönelik politikaları, bu yıl da dünya kamuoyunun kaygıyla izlediği insani krizler arasında yer aldı.

26.12.2019Dünya
Cenevre buluşması

Cenevre buluşması

Meryem Uzerli Cenevre’deki bir malikanede katıldığı doğum günü partisinde CNN TÜRK kameralarına konuştu.

26.12.2019Keyif
Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın toplantısında konuştu. Kalın, "İdlib'te rejim ihlallerinin arttığını görüyoruz. Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik." derken, "Saldırıların bir an önce durmasını, bunun yeni bir ateşkesle hayata geçirilmesini bekliyoruz. Rus tarafından da temel beklentimiz bu." ifadelerini kullandı. Değerli Konut Vergisi ile ilgili de konuşan Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir talimat verdiğini ve " 1 yıllık erteleme söz konusu olabilir." dedi.

24.12.2019Gündem
Yarın bir heyeti Moskovaya gönderiyoruz dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

'Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz' dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Rusya nezdinde, saldırıların (İdlib) son bulması için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeyi de sürdüreceğiz. Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar. Alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

22.12.2019Gündem
Hindistanda vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan ancak aynı durumdaki Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakacak şekilde değiştirilen Vatandaşlık Yasası'na karşı gösterilerde ülke genelinde 17 kişi hayatını kaybetti.

21.12.2019Dünya
İdlib’den Türkiye sınırına kaçıyorlar... 48 saatte 10 bin insan

İdlib’den Türkiye sınırına kaçıyorlar... 48 saatte 10 bin insan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni mülteci dalgası uyarısına rağmen Rusya ve destek verdiği Esad güçlerinin İdlib’in güneyine yönelik ağır bombardımanı sürüyor. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “Bu saldırıların amacı İdlib’i güney ve batı hattından bölerek son darbeyi vurmak. Bu bölgeden son 48 saatte sınırlarımıza 10 bin insan geldi” dedi.

21.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili merak edilen tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya’da gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD’nin yaptırım kararıyla ilgili “Utanmadan ‘yaptırım uygularız’ diyorlar. Bu tam manasıyla haklarımıza tecavüzdür” dedi.  Ermeni meselesi, Kanal İstanbul ve Kuala Lumpur Zirvesi ile ilgili bilgi veren Erdoğan, yerli otomobil projesiyle ilgilinin ön gösterimiyle ilgili ilk kez tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ön gösterimi 27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz.” dedi.

20.12.2019Gündem
Hindistandaki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'daki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'da Müslüman göçmenleri vatandaşlık kapsamı dışında bırakan yasa karşıtı gösterilerde binlerce kişi gözaltına alındı, çeşitli eyaletlerde internet erişimi askıya alındı.

20.12.2019Dünya
Avrupa, yeni ticaret ihtilafları için güç topluyor

Avrupa, yeni ticaret ihtilafları için güç topluyor

DTÖ'nün temyiz organı, ABD'nin yeni hakim atamalarını engelleyerek ihtilaf çözüm sistemini kilitlemesinden dolayı 11 Aralık'tan beri yeni karar alamıyor.

19.12.2019Ekonomi
Malezya’da 15 anlaşma

Malezya’da 15 anlaşma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cenevre’de mültecilerin durumuyla ilgili Birleşmiş Milletler zirvesinin ardından Kuala Lumpur Zirvesi’ne katılmak üzere geçtiği Malezya’da Kral Sultan Abdullah Riayatuddin Mustafa Billah Şah ile bir araya geldi. Malezya’yla çeşitli alanlarda 15 işbirliği anlaşması imzalandı.

19.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ülkeyi işaret etti ve altını çizdi Artık ömrünü tamamlamıştır

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ülkeyi işaret etti ve altını çizdi! Artık ömrünü tamamlamıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malezya'da Kuala Lumpur Zirvesi'nde BM'nin 5 daimi ülkesini işaret ederek '1,7 milyarlık İslam aleminin kaderini Güvenlik Konseyi daimi üyesi 5 ülkenin keyfine bırakan sistem artık ömrünü tamamlamıştır' dedi.

19.12.2019Gündem
Son dakika haberi: BMden Küresel Mülteci Forumu açıklaması

Son dakika haberi: BM'den 'Küresel Mülteci Forumu' açıklaması!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Türkiye'nin de eş başkanı olduğu 1'nci Küresel Mülteci Forumu'nda yapılan ilk analizlerin 7,7 milyar dolar taahhütte bulunulduğunu gösterdiğini duyurdu.

18.12.2019Dünya
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığından sert tepki: Kabul edilemez

Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Hollanda'nın FETÖ mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlamasının ve onlara oturum izni vermesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

18.12.2019Gündem
4,7 milyon Venezuelalı ülkesini terk etti

4,7 milyon Venezuelalı ülkesini terk etti

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, 4,7 milyon Venezuelalının ülkesini terk ettiğini bildirdi.

18.12.2019Dünya
Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasasının iptali davalarını erteledi

Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasası'nın iptali davalarını erteledi

Hindistan'da Yüksek Mahkeme, tartışmalı Vatandaşlık Yasası'na karşı açılan iptal davalarını 22 Ocak'ta görüşecek.

18.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan Simit Sarayı açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Simit Sarayı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında BM toplantısından, Putin ile görüşmesine, Doğu Akdeniz'den İncirlik çıkışına, yeni parti kurulma sürecinden Simit Sarayı'na kadar pek çok soruya yanıt verdi.

18.12.2019Gündem
200 milyon insanın iklim mültecisi olacağı tahmin ediliyor

200 milyon insanın 'iklim mültecisi' olacağı tahmin ediliyor

Prof. Dr. Ekşi,"İklim değişikliği sadece ada devletlerini değil tüm dünyayı tehdit eden global bir tehlike. Nitekim 2050 yılına kadar, 200 milyon insanın iklim sebebiyle yerlerini değiştireceği tahmin ediliyor." dedi.

18.12.2019Teknoloji
Cenevre’de müzeleri gezdi

Cenevre’de müzeleri gezdi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’a eşlik eden eşi Emine Erdoğan, müze ve sergileri gezdi. Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Müzesi’ni ziyaret eden Emine Erdoğan’a, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Peter Maurer, Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Başkan Yardımcısı ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Müzesi Müdürü Pascal Hufschmid eşlik etti.

18.12.2019Gündem
Dikenli teller sizi koruyamaz

'Dikenli teller sizi koruyamaz'

Cenevre’de Küresel Mülteci Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya genelinde 260 milyon göçmen veya mülteci bulunduğunu hatırlattı ve uyardı: “Dikenli tel örgüler Avrupa’yı mülteci akınından koruyamaz.”

18.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başarılı bir çalışma oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başarılı bir çalışma oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Küresel Mülteci Forumu için başarılı bir çalışma olduğunu söyleyebileceğini, neticesinin de başarılarla dolu olmasını temenni ettiğini bildirdi.

17.12.2019Gündem
Pakistan Başbakanı Handan Erdoğan ve Türk halkına mülteci övgüsü

Pakistan Başbakanı Han'dan Erdoğan ve Türk halkına "mülteci övgüsü"

Pakistan Başbakanı İmran Han, "Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türk halkına, Türkiye'nin dünyadaki en büyük mülteci nüfusuna ev sahipliği yapmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

17.12.2019Gündem
Erdoğandan liderlere Mülteciler İçin İş Birliği kitabı

Erdoğan'dan liderlere "Mülteciler İçin İş Birliği" kitabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Küresel Mülteci Forumu'nda muhataplarına "Mülteciler İçin İş Birliği" kitabını takdim etti.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayat Devam Ediyor, Sanat Devam Ediyor sergisini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayat Devam Ediyor, Sanat Devam Ediyor" sergisini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hayat Devam Ediyor, Sanat Devam Ediyor" sergisini ziyaret etti.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü.

17.12.2019 Gündem
İletişim Başkanı Altun: Küresel mülteci krizinin insanlık için kritik sorun olduğu unutulmamalı

İletişim Başkanı Altun: "Küresel mülteci krizinin insanlık için kritik sorun olduğu unutulmamalı"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Avrupalı ülkeler, mültecileri insan olarak değil birer güvenlik tehdidi olarak görüyor. Türk halkı ise bunun tam tersine milyonlarca Suriyeliye, Iraklıya, Afganistanlıya ve başka ülkelerden gelen insanlara kalplerini açıyor. Başkaları sorumluluklarını yerine getirmese de biz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cenevrede önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cenevre'de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’de düzenlenen Küresel Mülteci Forumu’nda yaptığı konuşmada ''Sığınmacılar için bütçemizden harcadığımız rakam 40 milyar doları aştı. Dışarıdan gelen yardım ise son derece sınırlı. Avrupa’dan halen ikinci 3 milyar için herhangi bir ses yok'' dedi.

17.12.2019Haber
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cenevrede önemli açıklamalar: Avrupadan ses yok

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cenevre'de önemli açıklamalar: Avrupa'dan ses yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’de düzenlenen Küresel Mülteci Forumu’nda yaptığı konuşmada ''Sığınmacılar için bütçemizden harcadığımız rakam 40 milyar doları aştı. Dışarıdan gelen yardım ise son derece sınırlı. Avrupa’dan halen ikinci 3 milyar için herhangi bir ses yok'' dedi.

17.12.2019Gündem
Açılışı Erdoğan yapacak: 70 milyon bu zirveyi bekliyor

Açılışı Erdoğan yapacak: 70 milyon bu zirveyi bekliyor

Savaş, şiddet ve zulüm sebebiyle yerlerinden edilmiş 70 milyondan fazla insanın sorunlarının ele alınacağı Küresel Mülteci Forumu, bugün Cenevre’de başlıyor. Türkiye’nin eşbaşkanı olduğu zirvenin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de İsviçre’ye Göçün 50. Yılı etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de "İsviçre'ye Göç'ün 50'nci Yıl Dönümü" etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Başbakanı Hasan Ali Hayriyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri ile görüştü.

16.12.2019Gündem
İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’nin Cenevre kentinde konaklayacağı otelin önünde Türk vatandaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

16.12.2019Haber
İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’nin Cenevre kentinde konaklayacağı otelin önünde Türk vatandaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

16.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

2020'ye bakınca

Türkiye’den bakınca 2019 dış politika açısından çok hızlı bir yıl olarak geçti. Türk dış politikasının odak noktasında geçen sene içinde Suriye yine en ön plandaydı. Suriye’de savaş 8 yıldan bu yana sürüyor. Bu durum, 931 km uzunluğunda bir kara sınırını paylaştığı bu ülkedeki gelişmeleri Türkiye açısından çok önemli bir hale getirmiş durumda.

2.01.2020

2019’DAN 2020’YE DIŞ POLİTİKA (2) - Türk-Rus stratejik ortaklığı eşik atladı

Bir dışişleri bakanının (Rus) üçüncü bir ülkede (İsviçre) bulunduğu sırada kendisine yakın gördüğü bir başka ülkenin büyükelçiliği (Türk) tarafından düzenlenen ‘ulusal gün’ (29 Ekim Cumhuriyet Bayramı) davetine katılması ve burada kürsüye çıkıp bir konuşma yapması diplomaside nadir karşılaşılan bir durumdur.

1.01.2020

İsviçre'nin en iyi Noel pazarları

Kış aylarında İsviçre denince akla gelen şeyler; beyaza bürünmüş Alpler ya da kayak dersiniz büyük ihtimalle. Peki ya Noel pazarları? Bu yönüyle pek anılmasa da İsviçre’nin de güzel pazarları var. Hatta Basel Noel Pazarı 2019 Avrupa’nın en iyi pazarları adaylarından. Sizin için Noel döneminde İsviçre’ye ya da yakın bir yerlere yolunuz düşerse görülmeye değer İsviçre Noel pazarları listesi hazırladım…

21.12.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Simit Sarayı yorumu: Tasvip etmem mümkün değil

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Cenevre’de Birleşmiş Milletler’in bir salonunda gazetecilerle bir araya geldi.

19.12.2019