MENÜ

Çendrim Ramadani

Çendrim Ramadani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çendrim Ramadani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27 Çendrim Ramadani haberi bulunmuştur.

Çendrim Ramadani Haberleri

Ulukışla canisinin davasında flaş gelişme

Ulukışla canisinin davasında flaş gelişme

Yargıtay, terör örgütü DEAŞ’ın Niğde Ulukışla saldırısıyla ilgili davada kararını verdi. Çendrim Ramadani’ye verilen 5 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ile 174 yıl 6 ay hapis, Benyamin Xu’ya verilen 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 179 yıl 6 ay hapis ile Muhammed Zakiri’ye verilen ağırlaştırılmış ömür boyuve 124 yıl 6 ay hapis cezalarını onadı.

23.03.2018Gündem
Hilafet devleti kuracaklarmış

Hilafet devleti kuracaklarmış

Terör örgütü DEAŞ’ın 20 Mart 2014’te Niğde’de üç kişiyi öldürdüğü saldırıya ilişkin gerekçeli kararda, 3 teröristin İstanbul’da dünya çapında ses getirecek bir eylem peşinde olduğu belirtildi. 10’ar kez müebbet hapis cezası verilen teröristlerin ‘vahim silahlarla saldırı suretiyle Türkiye’de anayasal düzeni değiştirmeye ve hilafet devleti kurmaya çalıştıkları’ vurgulandı.

27.03.2017Gündem
IŞİDin Ulukışla canilerine ceza yağdı

IŞİD'in Ulukışla canilerine ceza yağdı

Terör örgütü IŞİD’in Türkiye’deki ilk kanlı eylemi olarak kayıtlara geçen Ulukışla’daki saldırıyla ilgili teröristlere ceza yağdı. Bir asker, bir polis 3 kişiyi öldüren Çendrim Ramadani 5 kez, Benyamin Xu 4 kez ağırlaştırılmış müebbete, Muhammed Zakiri ağırlaştırılmış müebbete, Fuad Mövsümöv 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15.06.2016Gündem
IŞİD teröristlerine 10 kez ağırlaştırılmış müebbet

IŞİD teröristlerine 10 kez ağırlaştırılmış müebbet

IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Türkiye’de düzenlediği ilk kanlı eylem olarak kayıtlara geçen, Niğde’nin Ulukışla İlçesi’ndeki 3 kişinin şehit edildiği, 8 kişinin yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili 4’ü tutuklu 9 sanığın yargılandığı davanın bugünkü 8’inci duruşmasında karar verildi. "Ben kimseyi öldürmedim. Olaylar sırasında çocuktum" sözleriyle kendisini savunan yabancı uyruklu IŞİD’li Benyamin Xu, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 179 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, Çendrim Ramadani 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 174 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, Muhammed Zakiri ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 124 yıl 6 ay hapis ve 225 bin TL idari para cezası, diğer tutuklu sanık Azerbaycanlı Fuad Mövsümöv ise 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

15.06.2016Gündem
Niğdede görülen IŞİD davasında flaş gelişme

Niğde'de görülen IŞİD davasında flaş gelişme

Niğde’de görülen IŞİD davasında mütaalasını veren savcı, IŞİD’lilerin cinayetleri için 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

11.05.2016Gündem
Ulukışla katliamcısı IŞİDcilere ait silah bulundu

 Ulukışla katliamcısı IŞİD'cilere ait silah bulundu

NİĞDE’de IŞİD terör örgütünün 20 Mart 2014’de Türkiye’de düzenlediği ilk kanlı eylem olarak kayıtlara geçen ve 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, 1 vatandaşı da öldüren IŞİD’cilere ait bir telsiz ve bir tabanca, mantar toplayan vatandaşlar tarafından bulundu.

9.05.2016Gündem
Diğerlerinin yüzü de göründü

Diğerlerinin yüzü de göründü

Niğde Ulukışla’da terör örgütü IŞİD’in 20 Mart 2014’te Türkiye’de düzenlediği ilk kanlı eylemde biri asker, biri polis 3 kişiyi öldürüp 8 kişiyi yaralayan 3 tutuklu sanığın yüzleri, ilk kez dünkü duruşmada görüntülü sistemde net olarak gösterildi.

20.01.2016Gündem
Niğdedeki IŞİD davası karar için ertelendi

Niğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi

Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkemeye getirilmeyen IŞİD üyelerinin SEGBİS hatlarının meşgul olması nedeniyle savunmalarının alınamadığı duruşmada Mahkeme Başkanı Onur Yerdelen, duruşmayı 20 Ocak 2016'ya erteleyip karara bağlayacağını söyledi.

7.10.2015Gündem
Niğde’deki IŞİD davasında sanıklar yine mahkeme getirilmedi

Niğde’deki IŞİD davasında sanıklar yine mahkeme getirilmedi

NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu, 2’si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.

17.06.2015Ekonomi
IŞİDci Alman, Niğdedeki eylem öncesi eroin kullanmış

IŞİD'ci Alman, Niğde'deki eylem öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

9.03.2015Avrupa
IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen Alman vatandaşı 25 yaşındaki Benjamin Xu’nun, yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırmadan önce eroin kullandığı ortaya çıktı.

8.03.2015Gündem
Niğde’deki davada IŞİDcilerin avukatları çekildi

Niğde’deki davada IŞİD'cilerin avukatları çekildi

NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davaya bugün devam edildi. Ankara'da tutuklu bulunan sanıklar yine mahkemeye getirilmeyerek savunmaları Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden alındı.Öldürülen kamyon şoförünün avukatı Ali Çil, sanıklardan Fuad Mövsümöv'ün görüntüsünün ekranda net olmasına karşın IŞİD üyelerinin görüntülerinin flu olduğunu belirterek, "Canilerin onlar olup olmadığını tespit edemediğimizden mahkemeye getirilmesini istiyoruz" dedi. Baronun görevlendirdiği 3 avukat da davadan çekilince sanıkların avukatı kalmadı. Uğur MART- Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)

5.03.2015Haber
Adalet Bakanlığı, Niğdedeki  IŞİD davasının başka ile naklini reddetti

Adalet Bakanlığı, Niğde'deki IŞİD davasının başka ile naklini reddetti

ADALET Bakanlığı, Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davanın güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebini reddedip, Niğde'de görülmesine karar verdi.

25.02.2015Gündem
Telekonferansla duruşma

Telekonferansla duruşma

astsubayı şehit edip gaspettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılanmasına Niğde Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün başlandı.

10.02.2015Gündem
Niğdedeki IŞİD davası, başka bir ile alınıyor

Niğde'deki IŞİD davası, başka bir ile alınıyor

Niğde Ulukışla’da terör örgütü IŞİD üyelerinin, 2’si güvenlik görevlisi 3 kişiyi öldürmeleri ile ilgili Niğde Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava başka bir ile gönderiliyor. Niğde Emniyeti’nden gelen, ‘provokasyon olur’ yazısı sonrası mahkeme, yarın duruşması yapılması beklenen davanın dosyasını Adalet Bakanlığı’na gönderilmek üzere savcılığa teslim etti. 'Hayalet komutan' lakaplı Heysem Topalca'nın da sanıkları arasında olduğu davanın ilk duruşması geçtiğimiz 12 Ocak’ta yapılması beklenirken, çeşitli gerekçeler gösterilerek 9 Şubat’a ertelenmişti.

8.02.2015Ekonomi
IŞİDçilerin katliam iddianamesi kabul edildi

IŞİD'çilerin katliam iddianamesi kabul edildi

NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanması için Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianame Niğde Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

15.12.2014Gündem
Hayalet komutan 873 kez girip çıkmış

Hayalet komutan 873 kez girip çıkmış

52 kişinin öldüğü Reyhanlı patlaması, roket TIR’ı, Suriye’ye mühimmat ve kaçakçılık olaylarında adı geçen ve ‘Hayalet Komutan’ olarak bilinen Heysem Topalca, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın raporuna göre 2011-2014 arası Türkiye’ye 873 kez giriş çıkış yapmış.

5.12.2014Gündem
Niğdedeki saldırının iddianamesi tamamlandı

Niğde'deki saldırının iddianamesi tamamlandı

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde, rutin yol kontrolü sırasında güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu 1 astsubay ve 1 polisin şehit olduğu, bir vatandaşın öldüğü ve 8 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin iddianame tamamlandı. 11 sanıktan silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve haklarından 3'er kez müebbet hapis cezası istenen Çendrim Ramadani, Benyamin Xu ve Muhammed Sakiri'nin, 9-10 ay kaldıkları Suriye'deki IŞİD'e bağlı kamptan, İstanbul'da eylem yapmak için ayrıldıkları belirtildi.

3.12.2014Gündem
Niğde saldırganları tutuklandı

Niğde saldırganları tutuklandı

Niğde’nin Ulukışla İlçesi'nde bir polis ile bir astsubayı şehit eden, bir vatandaşı da öldüren El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç zanlı tutuklandı. Saldırının faillerinden Çendrim Ramadani’nin mahkemede ifade vermeyi reddedip, “Ben yalnızca Allah'a hesap veririm. İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” dediği öğrenildi.

25.03.2014Gündem
Üç terörist canlı bomba olacaktı iddiası

Üç terörist canlı bomba olacaktı iddiası

Niğde Ulukışla’da, bir polis ve bir askeri şehit eden, gasp ettikleri kamyonun sürücüsünü öldüren Makedonya’lı Muhammed Zekjiri, Arnavutluk vatandaşı Alman uyruklu Benjamin Xu, Kosovalı İsviçre uyruklu Çendrim Ramadani tutuklandı.

24.03.2014Gündem
Niğde saldırısında 2 tutuklama daha

Niğde saldırısında 2 tutuklama daha

Niğde'de polis ve jandarmaya yönelik saldırı olayı ile ilgili olarak dün tutuklanan zanlının ardından bugün de 2 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

24.03.2014Gündem