MENÜ

Cenaze Namazı Nasıl Kılınır?

Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18 Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? haberi bulunmuştur.

Cenaze Namazı Nasıl Kılınır? Haberleri

Cenaze namazı abdestsiz kılınır mı İşte, Diyanetten yapılan açıklama

Cenaze namazı abdestsiz kılınır mı? İşte, Diyanet'ten yapılan açıklama

Cenaze namazı abdestsiz kılınır mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cevaplandı. Bir yakının cenaze namazına iştirak edecek Müslümanların merak ettiği cenaze namazı abdestsiz kılınır mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yanıtlandı. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.04.2019Gündem
Cenaze namazı nasıl kılınır Cenaze namazı kılınışı

Cenaze namazı nasıl kılınır? Cenaze namazı kılınışı

Cenaze gömülmeden önce musalla taşına konulan tabutun önünde topluca kılınan namaz, cenaze namazı olarak biliniyor. Cenaze namazının nasıl kılındığını merak eden vatandaşlar, konu hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, cenaze namazı nasıl kılınır?

23.10.2018Gündem
Çift cinsiyetli insanın cenaze namazı nasıl kılınır

Çift cinsiyetli insanın cenaze namazı nasıl kılınır?

ATV ekranlarında yayınlanan Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu programa ilginç soru damga vurdu. Programa katılan bir izleyici "Çift cinsiyetli insan öldüğü zaman cenaze namazı er kişi mi, hatun kişi niyetine mi kılınır" diye sordu. İşte Nihat Hatipoğlu'nun o soruya cevabı.

14.07.2014Haber
Kâbe’nin uzayan boyu ve Hz. Muhammed’in hakemliği

Kâbe’nin uzayan boyu ve Hz. Muhammed’in hakemliği

KABE’nin milattan sonra 606 yılında yapılan onarımı sırasında yaşananlar Hz. Muhammed’e “Kabe hakemliği” unvanını getirdi.

18.08.2010Gündem
Tavuk fotoğrafı da müstehcen olursa

Tavuk fotoğrafı da müstehcen olursa

BİR tavuk fotoğrafının, hatta pişirilip tabağa yerleştirilmiş bir tavuk fotoğrafının müstehcen(!) olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

27.11.2011OkurTemsilcisi
Avrupa Birliği düşüncesi Türk korkusundan doğmuştu

Avrupa Birliği düşüncesi Türk korkusundan doğmuştu

Bugün üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği’nin temelini Türk korkusu oluşturmuş ve Türkler’i Avrupa’dan atmak için birlik fikri, asırlar önce ortaya atılmıştı. Bugünkü birliğin ilk fikir babası, Bohemya Kralı George Podiebrad idi ve Podiebrad, 1462’de Avrupa’da hem iç barışı sağlamak, hem de Türkler’i kovmak hayaliyle bir ‘Avrupa Birliği’ kurulmasını teklif etmişti. Günümüzde várolan Avrupa Birliği, temelini Kral Podiebrad’ın işte bu düşüncesinden alıyor.

12.10.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Hürriyet Yazarları’ndan Ege Çıkarımları (2)

3 Şubat Yazısında, bu kez, Doğan Hızlan Usta’mız soruyor:  

9.02.2018

Neyzen Tevfik’i dinlemek ve okumak

Jön Türkler hakkında konuştuğu için Neyzen Tevfik’i ihbar ederler. Hapishaneye düştüğünde öğrenir ki bu konuda 35 kere jurnallenmiştir. Mimlendiği için arkadaşlarından uzak durur. Eleştiriye devam ettiği için sık sık gözaltına alınır.

2.02.2018

Bu çocukları kim öldürdü?

TOPLUM olarak şok geçiriyoruz. Vurgun yemiş gibiyiz. Olanlara anlam veremiyoruz.

31.03.2011

Mardin’deki katliam neyin habercisi?

HADİS kitaplarının en dikkat çekici bölümlerinden birisi "Kitabü’l Fiten" denilen bölümdür. Kitabü’l Fiten (Fitneler Kitabı), isminden de anlaşıldığı gibi uzak veya yakın gelecekte ve özellikle kıyametten önceki dönemlerde dünya coğrafyasında meydana gelecek karışıklıklar, dengesizlikler, fesat ve fitneleri konu alır.

7.05.2009

’Hz. Peygamber’e ve Kuran’a teslim oldum!’

BİZLER Hz. Muhammed’in (SAV) son peygamber olarak gönderildiğine iman ediyoruz.

23.10.2008

Turizm mevsimine girerken

TURİZM mevsimi başladı. Dünyanın dört yanından insanlar uçaklarla, gemilerle ülkemize taşınıyorlar.

19.05.2005

Değişimin dini hayata etkileri

DEĞİŞİM, yaşadığımız dünyanın engellenmesi mümkün olmayan gerçeklerinden birisidir. Değişimden kaçış, ya da onu inkár etmek mümkün değildir.

16.09.2004