MENÜ

Cemaat

Cemaat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cemaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cemaat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.940 Cemaat haberi bulunmuştur.

Cemaat Haberleri

ByLock kodu: Fahri11

ByLock kodu: Fahri11

FETÖ’nün yargı yapılanmasındaki en etkili 9 isminden biri olduğu belirtilen ve şubat ayında Çanakkale’deki ‘gaybubet evi’nde saklanırken yakalanan eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreteri Mehmet Kaya hakkında ‘terör örgütü yöneticiliği’ suçlamasıyla fezleke düzenlendi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen fezlekede, Kaya’nın ByLock kullanıcısı olduğu ve ‘fahri 11’ ismini kullandığı belirtildi.

27.05.2018Gündem
İzlanda’da Ramazan: 22 saat oruç tutuyorlar

İzlanda’da Ramazan: 22 saat oruç tutuyorlar

Ramazan ayında dünya üzerinde oruç ibadetinin en uzun sürdüğü ülke olan İzlanda'da yaklaşık 1000 kadar Müslüman yaşıyor.

25.05.2018Dünya
Eski Türkiye’nin hafızası

Eski Türkiye’nin hafızası

Can Kozanoğlu, 90’larda o yılların Türkiye’sini dört kitapla anlatmış, sonra bu tür kitaplara ara vermişti. O ara bitti ve eski kitapların da üzerinden geçerek günümüz Türkiye’sine bakan ‘Bıçkın ve Ağlak’, Mirgün Cabas’ın Kozanoğlu ile yaptığı söyleşiler formatında çıktı.

24.05.2018Kitap Sanat
Tilavet secdesi nasıl yapılır Tilavet secdesi nedir

Tilavet secdesi nasıl yapılır? Tilavet secdesi nedir?

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri de tilavet secdesi oldu. Tilavet secdesinin ne olduğunu merak eden vatandaşlar bir yandan da tilavet secdesinin nasıl yapıldığını ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu konu hakkında ne söylediğini araştırıyor. Peki, tilavet secdesi nedir? Tilavet secdesi nasıl yapılır?

23.05.2018Gündem
Teravih namazı bugün saat kaçta kılınacak 22 Mayıs teravih namazı saatleri

Teravih namazı bugün saat kaçta kılınacak? 22 Mayıs teravih namazı saatleri

Teravih namazı saatleri günün en çok konuşulan konularından biri oldu. İftar sonrası yatsı namazı saatinde cemaatle birlikte kılınması ile özdeşleşen teravih namazının bugün saat kaçta kılınacağını merak eden vatandaşlar, ikamet ettikleri şehirlerdeki Diyanet'in açıkladığı teravih namazı saatlerini sorguluyor. Peki, Teravih namazı bugün saat kaçta?

22.05.2018Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır 20 Mayıs teravih namazı saatleri

Teravih namazı nasıl kılınır? 20 Mayıs teravih namazı saatleri

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'a özel ve cemaatle kılınan bir namaz olan teravih namazının nasıl kılındığı, iftar vaktinin ardından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Teravih namazının nasıl kılındığının yanı sıra teravih namazı saatlerini de merak eden vatandaşlar aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı vakti İstanbul, Ankara ve İzmir'de saat kaçta?

20.05.2018Gündem
Teravih namazı nasıl kılınır Teravih namazı saat kaçta İşte il il namaz saatleri

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı saat kaçta? İşte il il namaz saatleri

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'a özel bir namaz çeşidi olan teravih namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu Ramazan ayının gelmesiyle birlikte merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaş, teravih namazı hakkında merak ettikleri sorularına Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamalarına göre yanıt arıyor. Öte yandan vatandaşlar bulundukları illerde teravih namazının saat kaçta kılınacağını da merak ediyor. Peki, teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat? Teravih namazı saat kaçta?

17.05.2018Gündem
İsmailağa cemaatinin marka davasında karar belli oldu

İsmailağa cemaatinin marka davasında karar belli oldu

İsmailağa Cemaati ile cemaatten ayrılan ‘Fatih Medreseleri’ grubunun ‘İsmailağa markasını kullanma’ husumeti mahkemeye taşındı. Marka ihlali davasında cemaat lehine karar veren mahkeme, İsmailağa Medya A.Ş.’yi 5 bin TL tazminata mahkûm etti

16.05.2018Gündem
Erdoğan Neturei Karta Ortodoks Musevi Cemaati üyelerini kabul etti

Erdoğan Neturei Karta Ortodoks Musevi Cemaati üyelerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haham Elahanan Beck ve beraberindeki Neturei Karta Ortodoks Musevi Cemaati üyelerini kabul etti. Neturei Karta Cemaati Tevrat'a inanmakla beraber Siyonizm karşıtı olmalarıyla biliniyor. Haham Elahanan Beck'in yakasındaki Filistin bayrağı rozeti de dikkat çekti.

15.05.2018Gündem
Prof. Dr. Ali Bardakoğlu: Fransayla DEAŞın yaptığı aynı şeydir

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu: Fransa'yla DEAŞ'ın yaptığı aynı şeydir

İslam Dünyası, yarın gece Ramazan ayının ilk orucu için sahura kalkıyor. Din, birey ve toplum ilişkileri, Kuran’ı Kerim ve ayetleri üzerinden sürdürülen İslamiyet’e yönelik saldırıları eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ile konuştuk.

13.05.2018Gündem
Aachen Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi açıldı

Aachen Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi açıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Aachen kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı ‘Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi’ açıldı.

13.05.2018Avrupa
Kemal Batmazdan sürpriz Adil Öksüz ifadesi

Kemal Batmaz'dan sürpriz Adil Öksüz ifadesi!

15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra verdiği ifadelerde Adil Öksüz’ü hiç tanımadığını, aynı tarihlerde ve aynı uçakla ABD’ye gitmelerinin “tesadüf” olduğunu iddia eden FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’ın 1 yıl sonra farklı bir ifade verdiği ortaya çıktı. Batmaz 21 Haziran 2017 verdiği ifadede, “Adil Öksüz’ü, kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın yanın daha önceden 3, 4 kez görmüşlüğüm vardır. Benim ile birlikte aynı uçakla Amerika'ya giden Adil Öksüz’ün Amerika’da ne yaptığını ve ne için gittiğini bilmiyorum. Akabinde 13 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul’a uçak ile indiğinde iniş işlemlerinin yapıldığı sırada Adil Öksüz ile merhabalaştım” dediği ortaya çıktı.

12.05.2018Gündem
Müslümanların Avrupaya katkılarını çabuk unuttuk

Müslümanların Avrupa'ya katkılarını çabuk unuttuk!

Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında hizmet veren Roskilde Ayasofya Camii ve Kültür Derneği Külliyesi resmi törenle hizmete açıldı. Açılışa katılan Belediye Başkanı Joy Mogensen Müslümanların Avrupa’ya kattıkları değerleri anlattı.

11.05.2018Avrupa
FETÖ elebaşı Gülenin odasını müze gibi gezmişler

FETÖ elebaşı Gülen'in odasını müze gibi gezmişler!

FETÖ'cü eski hakimlerin Danıştay'a üye seçildikten sonra, örgüt elebaşı Gülen'in ABD'ye gitmeden önce kaldığı Altunizade'deki FEM Dershanesi'nin en üst katını müze gibi gezdikleri ortaya çıktı. Eski Danıştay üyesi Bektaş, "İstanbul gezisi sırasında, Amerika'daki şahsın gitmeden önce Altunizade'deki dershanenin en üst katında kaldığı oda da gezdirildi. Kaldığı oda mevcut haliyle korunmuştu. Bize, 'Şu odayı kullandı, sohbetleri şurada yapıyordu.' diye anlatıldı" ifadelerini kullandı.

9.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika mesajları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika mesajları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, restorasyonu tamamlanan Nusretiye Camii ve Mısır Çarşısı için düzenlenen törene katıldı. Erdoğan, "Tüm milletimden rica ediyorum. Muhalefetten birilerini gördüklerinde şunu sorsunlar: Siz ülkeye hangi büyük yatırımları yapacaksınız?  Yavuz Sultan Selim Köprüsü mü yapacaksınız, Marmaray mı yapacaksınız, Avrasya Tüneli mi yapacaksınız, 3. Havalimanı mı yapacaksınız, Kanal İstanbul'u mu yapacaksınız? Ne yapacaksınız ya, ne yapacaksınız. Onu söyleyin. Bunlarda milli geliri büyütmek, ihracatı, istihdamı artırmak için sorun bakalım ne yapacaksınız? Bunların eğitim, sağlık, tarım alanında bir projesi var mı? Biz yapacaklarımızla değil, yaptıklarımızla konuşuyoruz" diye konuştu.

4.05.2018Gündem
Gülenin atletini giyip uyuyordum

'Gülen'in atletini giyip uyuyordum'

Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 3'ü tutuklu 21 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanıklardan Oktay Adana, mahkemede "Amerika'dan, Fethullah Gülen üzerindeki atleti çıkarıp hediye olarak bana gönderdi. Gülen'in kullandığı atleti giyip uyuyordum. Bana birkaç beden bol olsa da kullandım" ifadesini kullandı.

4.05.2018Gündem
‘Fethullah Gülenin kullandığı atleti giyip uyuyordum’

‘Fethullah Gülen'in kullandığı atleti giyip uyuyordum’

Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 3'ü tutuklu 21 sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Adana, "Amerika'dan, Fethullah Gülen üzerindeki atleti çıkarıp hediye olarak bana gönderdi. Gülen'in kullandığı atleti giyip uyuyordum. Bana birkaç beden bol olsa da kullandım" dedi.

4.05.2018Gündem
Kuşadası tatilinde nerelere gitmeli

Kuşadası tatilinde nerelere gitmeli?

Hızlı gelişen turizm yerlerinden olan Kuşadası yatların ve yabancı yolcu gemilerinin uğrak limanlarından... Bölgede yapılan yazlıklar nedeniyle betonlaşma günümüzde artmış olsa da doğal güzellikleriyle halen büyülemeye devam ediyor. Peki, Kuşadası'na tatile gidenlerin gezebileceği yerler nerelerdir? İşte Kuşadası'nın tarihi ve turistik yerleri...

3.05.2018Seyahat
Ege’nin incisi İzmir’de görülecek 5 yer…

Ege’nin incisi İzmir’de görülecek 5 yer…

İzmir tarihi ve turistik illerimiz içinde hatırı sayılır bir yere sahip illerimizden belki de en önemlilerinden biri. İzmir'de gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunuyor, biz bu yerlerden 5'ini sizler için derledik. İşte İzmir'deki gezilecek yerler arasında göze çarpan 5 güzel yer...

2.05.2018Seyahat
Benim ismim etrafında herkes bir şeyler söylüyor

'Benim ismim etrafında herkes bir şeyler söylüyor'

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bugün basın toplantısı düzenleyeceğini söyleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Benim ismim etrafında herkes bir şeyler söylüyor. Şimdi bunlara, böyle, bir cami önünde açıkçası, konuşmak, düşüncelerimi açıklamak, pek istemem. Onun için sizleri çağıracağım. Ne düşündüğümü, ne yapacağımı, bunları size detaylı olarak anlatacağım” dedi.

27.04.2018Gündem
Son dakika... Abdullah Gül: Yarın açıklama yapacağım

Son dakika... Abdullah Gül: Yarın açıklama yapacağım

24 Haziran seçiminde cumhurbaşkanı adaylığı konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, suskunluğunu bozdu. Gül, camiden çıkarken cemaat içinden bir kişi “Cumhurbaşkanım kardeşini yalnız bırakma. Senden bunu bekliyoruz" diye seslendi.

27.04.2018Gündem
Patrik’ten yetimhane ricası

Patrik’ten yetimhane ricası

Büyükada’daki tarihi Rum Yetimhanesi’nin korunması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım isteyen Fener Rum Patriği Bartholomeos, cemaatin sorunlarını içeren bir bilgi notu da iletti. Patrik, azınlık taşınmazlarının iadesi, Anadolu’daki kiliselerde ibadet gibi düzenlemeler için de teşekkür etti.

26.04.2018Gündem
Dünya düz

Dünya düz!

'A Corner in the World' Festivali 2-13 Mayıs arasında gerçekleşecek. İstikamet, bomontiada ve çevresi...

26.04.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Endişelendiren davranışlar…

Geçtiğimiz hafta SP ve MHP arasında yaşanan “saldırı” veya “afiş kavgası” olarak adlandırılan tatsız olaylar yaşandı. 

29.05.2018

Aklı öldüren 4 şey

Akıl, imandan sonra en büyük nimet olarak kabul edilir. Çünkü akıl ilahi teklifin temel şartı, Allah’a kulluğun en önemli aracıdır. Akıl, Allah’ın nimetlerini tanımayı sağlar ve O’na şükretmeye vesile olur.

24.05.2018

Siyonizm nedir?

SİYONİZM Yahudi milliyetçiliğidir. Uzun Yahudi tarihinde zamanımızdaki anlamıyla bir Siyonizm olmadığı gibi, her Yahudi de Siyonist değildir. Hatta Tevrat’ta anlatılan sade cemaat hayatını ideal kabul edip, modern devlet kurumunu ve İsrail devletini reddeden Ortodoks Yahudiler de vardır.

16.05.2018

Müslümanlar nereye?

İSLAMOFOBİ bir yönüyle Batı aşırı sağının ürünüdür, öbür yönüyle İslam dünyasında son elli yılda yeniden patlak veren kanlı mezhep çatışmalarının, Selefi-bağnaz yorumların ve din adına kelle kesen terör örgütlerinin tetiklediği bir süreçtir.

8.05.2018

Bizim Musa, FETÖ'nün karikatür imamı mıydı?

ŞİMDİ geriye dönüp baktığımda her şey yerli yerine oturuyor.

26.04.2018

AB'nin FETÖ/PDY karşısındaki çelişkisi

AVRUPA Komisyonu’nun geçen hafta açıkladığı Türkiye raporunun Ankara’da hükümet cephesinde en çok tepkiye yol açan yönlerinden biri, metinde Fetullahçı organizasyonunun bir tehdit olarak değerlendirilmemesi, bu çerçevede ‘terör örgütü’ değil, ‘Gülen hareketi’ diye söz edilmesi oldu.

24.04.2018