MENÜ

Cemaat

Cemaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cemaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.668 Cemaat haberi bulunmuştur.

Cemaat Haberleri

Yıllıktaki FETÖ

Yıllıktaki FETÖ

Darbe girişimini planlayanlardan FETÖ imamı Adil Öksüz’ün Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1990’da beraber mezun olduğu beş arkadaşının da örgütün simge isimleri arasında yer aldığı ortaya çıktı. Hürriyet’in ulaştığı mezuniyet yıllığına göre, Gezi’de ‘Çadırları yakın’ talimatı veren ve Deniz Baykal’a kaset kumpası sanıklarından olan iki eski polis müdürü ile örgüt üyeliğinden ceza alan, ihraç edilen bazı akademisyenler aynı sınıfın mezunları.

17.12.2018Gündem
Yelli Camisi yeniden ibadete açılıyor

Yelli Camisi yeniden ibadete açılıyor

Bir dönem Menteşeoğulları Beyliği'ne de başkentlik yapan Beçin Antik Kenti'nde yer alan ve bölgede son dönemlerde yaşanan depremlerin de etkisiyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan tarihi Yelli Camisi 500 yıl sonra ibadete açılıyor.

12.12.2018Seyahat
Aladağ, Cerattepe Soma aleyhte delil

Aladağ, Cerattepe Soma aleyhte delil

TTB hakkında açılan davanın iddianamesinde Aladağ’da yurt yangınında öğrencilerin ölümü, Soma’da 301 madencinin ölümü ve Cerattepe’ye yapılmak istenen madene yöre halkının itirazlarıyla ilgili TTB açıklamaları delil olarak kullanıldı.

12.12.2018Gündem
Cami yakınındaki yangını cemaat söndürdü

Cami yakınındaki yangını cemaat söndürdü

Almanya’nın Bielefeld kentindeki Hicret Camisi önündeki giysi toplama konteynırında çıkan yangına, o sırada camide bulunan cemaat müdahale etti.

11.12.2018Avrupa
Maceracı anlattı, Uğurluel yakalandı Plaka detayı

'Maceracı' anlattı, Uğurluel yakalandı! Plaka detayı

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınarak Erzincan'a getirilen tarihçi yazar Talha Uğurluel, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. FETÖ'nün 'Maceracı'sı Murat Yeni, savcılıktaki ifadesinde Talha Uğurluel'in ismini vermişti

11.12.2018Gündem

Son dakika... Talha Uğurluel gözaltına alındı

Erzincan'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan tarihçi yazar Talha Uğurluel adliyeye sevk edildi.

10.12.2018Gündem
Bursa’nın merkezine seyahat

Bursa’nın merkezine seyahat

Başlık her ne kadar Jules Verne’in ‘Arzın Merkezine Seyahat’ kitabından ilham almış olsa da yazının içeriği İtalo Calvino’nun ‘Görünmez Kentler’ine selam yolluyor aslında. Bursa için böylesi bir girizgâh yapmayı uygun buldum… Çünkü şehre gelenlerin geneli, bilhassa Instagram’da popüler olmuş yerleri görmekle yetiniyor. Halbuki adımlanan yerlerin biraz ötesinde, çokça yakınında Bursa’nın asıl hikâyesini duyacaksınız. O zaman gelin, ‘gizli özne’leri görünür kılalım...

10.12.2018Seyahat
Mısırdaki Cemaat-i İslamiye, Mursiyi destekleyen koalisyondan çekildi

Mısır'daki Cemaat-i İslamiye, Mursi'yi destekleyen koalisyondan çekildi

Cemaat-i İslamiye Hareketi, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'yi destekleyen Darbeyi Red ve Meşruiyet İçin Ulusal Koalisyon'dan çekildiklerini açıkladı.

10.12.2018Dünya
‘Bana kalsa Gülen’i Türkiye’ye göndersinler’

‘Bana kalsa Gülen’i Türkiye’ye göndersinler’

Neredeyse tüm Türkiye’nin ismini bildiği tek rahip olabilir. Ekim 2016’da FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklandı, Ekim 2018’de ‘örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan hüküm giyip serbest bırakıldı. Türk-Amerikan ilişkileri, Andrew Brunson’ın tutukluluğuyla adeta kilitlendi. Ankara-Washington hattındaki yüksek gerilim 12 Ekim günü Brunson’ın serbest bırakılır bırakılmaz ABD’ye hareket etmesiyle son buldu.

9.12.2018Gündem
Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İlk duruşma 8 Ocak 2019'da görülecek.

7.12.2018Gündem
Sözleri ortaya çıktı: Onların adını verdi

Sözleri ortaya çıktı: Onların adını verdi

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan, kapatılan Samanyolu televizyonunda "Maceracı" isimli programı sunan Murat Yeni, savcılık ifadesinde örgütün etkinliklerinde kendilerini vitrin olarak kullandığını anlattı.

3.12.2018Gündem
Tanıktan ankesörlü telefon itirafı

Tanıktan ankesörlü telefon itirafı

Kara Harp Okulu darbe girişimi davasında itirafçı olarak tanıklık yapan G.Y., kendilerinden sorumlu "örgüt abisi"nin "ankesörlü arama soruşturması" olarak bilinen sabit hattan arama yöntemini kullandığını anlattı.

3.12.2018Gündem
Damat itirafçı oldu FETÖcü kayınpederinin yerini söyledi

Damat itirafçı oldu! FETÖ'cü kayınpederinin yerini söyledi

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yurt dışına kaçan ve firari olarak aranan işadamı İlhan Miraboğlu’nun damadı, kayınbabasının yerini mahkemede söyledi. Miraboğlu'nun ABD’nin Teksas eyaletinde yaşadığını söyleyen ve itirafçı olarak tüm bildiklerini anlatan damada, mahkeme etkin pişmanlık hükümlerince cezasını 9 yıldan 1 yıl 10 ay 15 güne düşürdü. 

29.11.2018Gündem
İslam bu ülkenin ayrılmaz bir parçası

İslam bu ülkenin ayrılmaz bir parçası

Dün gerçekleştirilen İslam Konferansı’nın ardından çok sayıda akademisyen ve siyasetçi de görüşlerini açıkladı. Almanya Müslümanları Koordinasyon Kurulu Sözcüsü Erol Pürlü, İçişleri Bakanı Horst Seehofer’ın, İslam’ın Almanya’ya ait olduğu yönünde açıkça mesaj vermesini beklediklerini söyledi.

29.11.2018Avrupa
MHPye kurultay yolunu açan eski hakim için karar

MHP'ye kurultay yolunu açan eski hakim için karar

MHP'nin olağanüstü kongre sürecinde aldığı kararla gündeme gelen eski Ankara 2. İcra Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılandığı davada, 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.

27.11.2018Gündem
Son dakika: Ahmet Zeki Üçoka işkence davasından beraat

Son dakika: Ahmet Zeki Üçok'a işkence davasından beraat

Hava Kuvvetleri eski savcısı, emekli  hakim albay Ahmet Zeki Üçok, Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 3 Astsubay' a hipnozla  işkence yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti..

27.11.2018Gündem
Eski bakan koruması Karlov şüphelisi

Eski bakan koruması Karlov şüphelisi

SUİKASTA kurban giden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un eşi Marina Mihaylovna Karlova’nın ifadeleri de iddianamede yer buldu. Karlova, eşinin suikasttan 9 gün önce 10 Aralık’ta, Moskova’dan döndüğünü belirterek, havaalanından iner inmez elçilik mensuplarının o gün düzenlenen kermese katılmalarını yasakladığını anlattı. İddianamede şüpheliler arasında alan Sefa Kurnaz’ın, Başbakanlıkta Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in yakın koruması olarak görev yaptığı bilgisi yer aldı.

25.11.2018Gündem
Camide askıda ekmek

Camide 'askıda ekmek'

24.11.2018Gölcük
Karlov’u AK Parti’nin iftarında vuracaklardı

Karlov’u AK Parti’nin iftarında vuracaklardı

Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı’nın hazırladığı 609 sayfalık iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianamede, Fetullah Gülen’in de aralarında olduğu 28 şüpheli yer aldı. Suikastı düzenleyen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş için “terörist” sıfatı kullanıldı, suikastın FETÖ’nün bir eylemi olduğu savunuldu. İddianamede örgütsel şemaya da yer verildi.

24.11.2018Gündem
Son dakika Karlov suikastı iddianamesinde şok detaylar

Son dakika! Karlov suikastı iddianamesinde şok detaylar

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlanarak hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianameye göre suikastın ilk olarak 27 Haziran 2016'da AK Parti'de düzenlenen elçiler iftarında yapılması planlandı. Karlov iftara katılmayınca suikast 19 Aralık'ta gerçekleşti.

23.11.2018Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

Türkiye’nin dört bir yanındaki Müslümanlar, bugün cuma namazı ibadetlerini yerine getirmek için ikamet ettikleri bölgedeki camilere gidecek. Kimileri ise cuma namazını ilk kez kılacak. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

16.11.2018Gündem
KKTCnin ilanının 35. yıl dönümü

KKTC'nin ilanının 35. yıl dönümü

KKTC'nin 15 Kasım 1983'te kuruluşu, Kıbrıs Türk halkının adadaki siyasi yaşamını devlet olgusuyla dünyaya ilan ettiği önemli bir dönüm noktası oldu.

15.11.2018Dünya
Kültürlerin ve dinlerin buluştuğu yer: Antakya

Kültürlerin ve dinlerin buluştuğu yer: Antakya

İnsanlığın ilk yerleşim birimlerinden birisi olan Antakya birçok kültüre ve uygarlığa ev sahipliği yapmış. İşte size gezilecek yerlerini, kültürünü ve mutfağını kapsayan Antakya gezi rehberi…

2.11.2018Seyahat
Zeyd kod adlı örgüt abisinin kimliği şaşkına çevirdi

Zeyd kod adlı 'örgüt abisi'nin kimliği şaşkına çevirdi!

FETÖ darbe girişimi sonrası görevinden ihraç edilen eski Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) üyesi Hamdi Demiralay, hakim karşısına çıktı. Demiralay, Deniz Harp Okulunda bir arkadaşı aracılığıyla 1992'de girdiği örgütteki ilk abisinin "Zeyd" kod adlı Tuncay Opçin olduğunu belirtti.

1.11.2018Gündem

FETÖ’cü tespitinde görevli yüzbaşıya FETÖ davası

Kara Harp Okulu’ndaki FETÖ yapılanmasını açığa çıkarmak için oluşturulan üç kişilik heyette görevlendirilen yüzbaşı Muhammed Alpago T. hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla dava açıldı.

27.10.2018Gündem
Müslümanlar açık artırmada 450 bin euro fazla vererek kilise satın aldı, ortalık karıştı

Müslümanlar açık artırmada 450 bin euro fazla vererek kilise satın aldı, ortalık karıştı

İtalya’da Müslüman cemaati, devlet tarafından açık artırmaya çıkarılan bir kiliseyi 450 bin euro fazla vererek satın aldı. Yapıyı camiye dönüştürmeyi planlayan cemaat, böylece yeni dini yapı inşasına izin vermeyen düzenlemeyi saf dışı bırakmış olacak. Ancak satışı yapan iktidardaki aşırı sağcı Lig Partisi zor duruma düştü.

27.10.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Alo Başkan Bozbey orada mısınız?

Sanatçı abonemiz Sn. Burcu B. diyor ki:

12.12.2018

Son tutuklama dalgası bana ne düşündürdü?

Çocukluğumdan ilk gençlik yıllarıma doğru adım atarken Türkiye’deki olayları anlama, anlamlandırma çabamın başlamasıyla birlikte beni en çok etkileyen hadiselerden biri, ülkenin aydınlarının yaşadıkları sıkıntılar oldu.

20.11.2018

Kültürlerin ve dinlerin buluştuğu yer: Antakya

İnsanlığın ilk yerleşim birimlerinden birisi olan Antakya birçok kültüre ve uygarlığa ev sahipliği yapmış. İşte size gezilecek yerlerini, kültürünü ve mutfağını kapsayan Antakya gezi rehberi…

31.10.2018