MENÜ

Cem Dinlenmiş

Cem Dinlenmiş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cem Dinlenmiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 64 Cem Dinlenmiş haberi bulunmuştur.

Cem Dinlenmiş Haberleri

Bir şehri tam kalbinden...

Bir şehri tam kalbinden...

Yazar Elettra Stamboulis ve çizer Angelo Manillo, Orhan Pamuk’u “Hatırlamak gördüklerimizi bilmektir” alıntısıyla selamlayarak bize yine buralardan bir yeri, bir zamanlar ‘Küçük Kudüs’ olarak anılan Selanik’i anlatıyor...

25.5.2017Kitap Sanat
Yakışıklı bitirelim istedik

Yakışıklı bitirelim istedik

15 yıl boyunca kılıktan kılığa girdi, memleketin derdini, sıkıntısını kanatlarında taşıdı ‘Penguen’. Derginin yaratıcılarından Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem’le, Penguen’in son üç sayısını hazırlarlarken buluştuk: “Son sayılarımızı da adam gibi, istediğimiz gibi yapalım, öyle kapatalım istedik. Yakışıklı bitirelim yani...”

29.4.2017Keyif
Ödüller sahiplerini buldu

Ödüller sahiplerini buldu

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD)’nin bu yıl 12’ncisini düzenlediği Mimarlık Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

3.2.2017Ankara
Küçük Kudüs, Türkçe yayımlandı

Küçük Kudüs, Türkçe yayımlandı

Küçük Kudüs, Türkçe yayımlandı

27.12.2016İstanbul
Ne çirkin bir kedi

Ne çirkin bir kedi!

x-ist, 1-31 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yılın son sergisini mizaha ayırdı. 14 karikatür sanatçısının buluşturan ‘Çirkin’ isimli sergide, çirkin kavramı farklı mizahı bakış açılarıyla inceleniyor.

9.12.2016Keyif
Hürriyet mizah konseyi sunar: Dünyanın sonuna alışma rehberi

Hürriyet mizah konseyi sunar: Dünyanın sonuna alışma rehberi

Trump sandığı kırınca çarşı karıştı... Bütün dünyayı sardı korkular, gelecek yıllar! “Ne olacak bu gezegenin hali” diyen Dünya halklarına, ‘Mizah Konseyi’miz yardım elini uzatıyor: Enseyi karartmayın!

12.11.2016Hayat
35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

13 bin metrekarelik bir alan... Silme kitap dolu... Dahası; yüzlerce yazar, şair, çizer de orada... Bir kitapsever için bundan daha iyi ne olabilir? TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan kitap fuarı bugün açıldı. Bu yılki teması ‘Felsefe ve İnsan’, onur yazarı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, onur konuğu ülkesiyse Almanya...

11.11.2016Keyif
Genç mimarlar Moda’ya salıncak kurdu

Genç mimarlar Moda’ya salıncak kurdu

“Mahallede Karşılaşmalar” temasıyla Moda sokaklarını sanat eserleriyle buluşturan Red Bull Art Around’da bu yıl üniversite öğrencilerinin de bir projesi yer alıyor. Bir grup mimarlık öğrencisi ile yeni mezun mimarlar tarafından kurulan Plankton Project’in MAKARA isimli çalışması Moda Caddesi’nden geçen insanlara farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

10.5.2016Kampüs
Cem Dinlenmiş: Bugünün kahramanları inşaattan çıkıyor

Cem Dinlenmiş: 'Bugünün 'kahramanları' inşaattan çıkıyor'

Türkiye’nin en yetenekli çizerlerinden... Penguen’deki ‘Her Şey Olur’ isimli köşesi, yıllardır haftanın yükünü başarıyla sırtlıyor; hem günlerin kirini pasını alıyor hem de topyekûn yaşadıklarımızın üzerinden mümkün olan en estetik, en dokunaklı ve aynı anda nasıl oluyorsa, en komik özeti sunuyor. Cem Dinlenmiş’in İstanbul Nişantaşı’nda x-ist’te yeni başlayan sergisi ‘Görsen Kesin Tanırsın’, önemli bir meselenin, Türkiye’deki o meşhur ‘inşaat hamlesi’nin ve dönüştürülen mahallelerin Z raporu!

29.1.2016Keyif
Contemporary İstanbulun en iyi 10 galerisi

Contemporary İstanbul'un en iyi 10 galerisi

Türkiye’nin çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, bu yıl 10 yaşında. Pek çok yabancı galeri de var ama fuarın temel taşları Türkiyeli galeriler. Türkiye sanat dünyasının ve piyasasının en önemli aktörleri bu fuarın da başlıca katılımcıları. Fuar turuna çıkan bir koleksiyoncu ya da sanat izleyicisinin uğramadan geçmeyeceği bu galerilerden 10 maddelik bir liste yaptık. Küçük bir rehber niyetine.

6.11.2015Keyif
Güleriz Ağlanacak Çevremize

Güleriz Ağlanacak Çevremize

30’a yakın karikatüristin gönüllü desteğiyle düzenlenen Güleriz Ağlanacak Çevremize sergisi, sürdürülebilir doğaya vurgu yapıyor. Sergi, 23 Ekim’e kadar gezilebilecek.

20.10.2015Eğitim
Dali ve Bunuel’in izinde

Dali ve Bunuel’in izinde

x-ist’in yeni karma sergisinin adı ‘Bir Endülüs Köpeği’. Çıkış noktası ise, Salvador Dalí ve Luis Bunuel’in Madrid Üniversitesi yıllarında gelişen dostluklarının ilk meyvesi ve sürrealist sinemanın ilk örneği olan aynı adlı kısa filmleri.

2.8.2015Keyif
Gezi eylemlerinde ölen Cömertin duruşması bugün

Gezi eylemlerinde ölen Cömert'in duruşması bugün

İstanbul'daki Gezi Parkı olaylarına destek için Hatay'da yapılan eylemde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in davasının görüldüğü Balıkesir Adliyesi'nin girişinde, ailesiyle polisler tartıştı. Ağabeyi, Türk bayrağını bir sivil polise göstererek, "Senin arkadaşın öldürdü." dedi. Bir süre devam eden tartışmadan sonra adliye binasına girildi.

3.2.2015Gündem
Karikatüristler Charlie Hebdo saldırısını kınadı

Karikatüristler Charlie Hebdo saldırısını kınadı

Ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris’te bulunan merkezine silahlı kişilerce saldırı düzenlendi. En az 12 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilen saldırının ardından, saldırganlar olay yerinden kaçtı. Dünya’nın birçok yerinden tepki yağan saldırıyı Türk mizahçılar da kınadı…

7.1.2015Keyif
Cem Dinlenmiş: Çizerler gazeteciler kadar baskı altında değil

Cem Dinlenmiş: Çizerler gazeteciler kadar baskı altında değil

Cem Dinlenmiş’in Penguen’de çizdiği işlerden oluşan almanak piyasada. Biz de bu vesileyle başarılı çizerle buluşup sohbet edelim dedik ancak kendimizi daha çok ülkenin durumunu konuşurken bulduk. Lafa memleketteki baskı ortamından girdi ve mizahın sokağa inmesinin neden işlerine geldiğini madde madde açıkladı.

28.12.2014Hayat
Bu anlatılan bizim hikâyemiz

Bu anlatılan bizim hikâyemiz

Aziz Nesin 99 yaşında. Büyük hiciv ustasını Türkiye’nin önde gelen yazar ve sanatçılarının seçtiği öyküler ve anılarıyla hatırlayalım.

26.12.2014Hayat
Başkentte Aklımda bir delilik var sergisi

Başkent'te 'Aklımda bir delilik var' sergisi

Ankara'da Gülin-Emre Dökmeci çifti, 'Aklımda Bir Delilik Var' isimli sanat koleksiyonunu ilk kez Başkentli sanatseverle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 100'den fazla sanat eserlerinin yer aldığı CerModern sergi salonundaki serg, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, iş adamları, yabancı elçilik mensupları, siyasiler, sanatçılar ve sanatseverleri bir araya getirdi. Sergi, 20 Nisan'a kadar izleyiciye açık kalacak.

28.2.2014Ankara
Mizahın ana haber bülteni

Mizahın ana haber bülteni

Cem Dinlenmiş’in, her hafta Penguen dergisinde çizdiği karikatürlerinden oluşan Türkiye gündeminin hafıza defteri ‘Her şey Olur 2012’ yarın kitapçılarda. Dinlenmiş, Türkiye’nin gidişatına dair yorumda bulunurken pası eski Galatasaray antrenörü Rijkaard’dan alıyor: “Burada her şeyden biraz var ama hiçbir şey tam değil”

15.12.2012Kelebek
Ansen sizi sinemanın büyülü dünyasına davet ediyor

Ansen sizi sinemanın büyülü dünyasına davet ediyor

Microbigs serisi bu kez sinema tarihinin ölümsüz karakterleriyle büyüleyecek.

7.11.2012Kelebek
Bizim dergilere sansür işlemez çizmenin bir yolunu buluruz

Bizim dergilere sansür işlemez çizmenin bir yolunu buluruz

Türkiye, karikatür anlamında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Genellikle öğrenciler tarafından okunan dergiler aylık toplam 200 bin satıyor. Çizerlerin neredeyse bir rock yıldızı kadar hayranları var. Sıkı muhalefet yapıyor ve alkış kadar tepki de alıyorlar. İktidarlar, çoğu zaman hoşgörülü olmayı başaramadı. Peki mizah muhalif olmak zorunda mı? Yandaş mizah olur mu? Sansüre ne kadar maruz kalıyorlar? Önde gelen karikatüristlerle konuştuk.

15.9.2012Kelebek
Bu festivalin tek bir lafı var Gülme

Bu festivalin tek bir lafı var Gülme

İlk kez geçen yıl İstanbul’da yapılan Mizah Festivali, bu kez 7-10 Haziran tarihlerinde Çankaya’ya taşınıyor.

2.6.2012Kelebek
Çankaya’da bol kahkahalı günler

Çankaya’da bol kahkahalı günler

Çankaya Belediyesi, Reklam Yaratıcıları Derneği ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle, 7-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Çankaya Mizah Festivali”, Ankaralılar’ı kahkahaya boğacak.

25.5.2012Ankara
Dünyada 500 kişi arasına giren tek Türk

Dünyada 500 kişi arasına giren tek Türk

Twitter'da açtığı hesabından hiç tweet görünmemesine rağmen 1,5 milyonu aşkın kullanıcı tarafından takip edilen ünlü komedyen Cem Yılmaz, takipçi sayısıyla Twitter'da en çok takip edilen 500 kişi arasına giren tek Türk oldu.

12.1.2012Gündem
Kutulardan sanat eserleri

Kutulardan sanat eserleri

Red Bull’un, 1999’dan beri dünyanın dört bir yanındaki 42 şehirde düzenlenen yaratıcılık yarışması Red Bull Yaratıcı Kutular, Türkiye’de de düzenleniyor.

12.11.2011Ankara
Karikatürlü düğün

Karikatürlü düğün

Karikakürist Erdil Yaşaroğlu uzun süredir birlikte olduğu eski manken Begüm Kütük’le hayatını birliştirdi.

20.9.2010Kelebek
Bu ülkenin bizim gibi delilere ihtiyacı var

Bu ülkenin bizim gibi delilere ihtiyacı var

Kurucuları Kerimcan Güleryüz ve Daryo Beskinazi, galerilerde yer bulma imkânı çok az olan genç sanatçıların ümitlerini arttırdılar.

27.2.2010Kelebek
Garipoğlunun avukatı: Cem dinlenmiş, sakalını kesmiş

Garipoğlu'nun avukatı: Cem dinlenmiş, sakalını kesmiş

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı olarak Maltepe Cezaevi'ne konulan Cem G., tutuklu olarak ilk kez avukatı ile görüştü. Avukatı Cem'in durumunun ilk güne göre daha iyi olduğunu kendisini biraz toparladığını söyledi.

24.9.2009Gündem
Witty souvenirs of Istanbul on sale

Witty souvenirs of Istanbul on sale

ISTANBUL - The brand Takeaway Istanbul offers witty items promoting Istanbul, much different than souvenirs at the Grand Bazaar. Specially designed everyday items appeal to Istanbul lovers.

19.12.2008Gündem
Hediye vermeyi sanata dönüştüren adresler

Hediye vermeyi sanata dönüştüren adresler

Çoğu kişi için hediye seçmek sıkıntılı bir iştir. "Ne alacağım?" sorusu kafaları meşgul eder, durur. Üstelik iş doğru hediyeyi seçmekle bitmiyor, hediyenin sunumu da başlıbaşına önem taşır.

16.10.2008Kelebek
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

11.9.2008Kelebek
Tişörtüme bak kim olduğumu çıkart

Tişörtüme bak kim olduğumu çıkart

Alt tarafı tişört deyip geçmemek lazım. Özellikle de bu devirde. En basit giyim eşyası tişört, kim olduğunuzu anlatmanın en kolay ve popüler yolu. Çok büyük ve lüks giyim markaları bile en önemli mesajlarını tişörtlerin üzerine işliyor. Hem üretimi çok zor olmadığı için hem de genç odaklı iletişim kampanyalarında hedef kitleyi vurmayı başardığı için tercih ediliyor. Tanıtım yapmak veya mesaj vermek isteyenler, artık fikirlerini tasarımlarla tişörtlere taşıyorlar. Bu bilinçli tişört modası, birkaç yıl önce Osmanlı imgeleriyle başlamıştı, şimdi Türk kimliğini vurgulayan markalarla devam ediyor. Çevre duyarlılığını, medeniyetler diyaloğunu, kadın haklarını anlatan tişörtler de var.

12.7.2007Kelebek
Ankaradaki VİP Dinlemedavasında müştekiler İstanbulda ifade verdi

Ankara'daki "VİP Dinleme"davasında müştekiler İstanbul'da ifade verdi

Ankara'daki "VİP Dinleme"davasında müştekiler İstanbul'da ifade verdi

25.11.2016İstanbul
Yönetmen Aksu: Hemşerimin davası beni üzdü

Yönetmen Aksu: Hemşerimin davası beni üzdü

İFTARLIK Gazoz’ filmde Cem Yılmaz’ın canlandırdığı ’Cibar Kemal’ karakterinin babası olduğunu, filmde babasının küçük düşürüldüğünü iddia eden Yusuf Kanat’ın filmin durdurulması için mahkemeye başvurmasını değerlendiren yönetmen Yüksel Aksu, "Hemşerimin mahkeme başvurması beni çok üzdü" dedi.

10.2.2016Magazin
VIP kulak

VIP kulak

2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş. Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.

2.12.2014Gündem
Ümit Boyner, 17 Aralık sürecinin güveni sarstığını söyledi

Ümit Boyner, 17 Aralık sürecinin güveni sarstığını söyledi

TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner 17 Aralık’la başlayan süreç için, “Halının altına süpürülen, üstü örtülen sorunlar ortalığa saçıldı. Bu süreçte herkes haksız. Ciddi güven kaybı var. Güven yeniden tesis edilmeli ancak bastırarak değil şeffaflaşarak ve hukuk içinde olmalı” yorumunu yapıyor.

10.3.2014Ekonomi
MÜZİK

MÜZİK

12.1.2013Kelebek
Avukatı, Cem’in ruhunun peşinde

Avukatı, Cem’in ruhunun peşinde

MALTEPE Çocuk Cezaevi’nde tutuklu bulunan Münevver Karabulut’un katil şüphelisi Cem Garipoğlu’nu önceki gün ziyaret eden avukatı Aytekin Kaya, müvekkiliyle yaptığı 15 dakikalık görüşmenin “monolog” şeklinde geçtiğini belirtti.

24.9.2009Gündem
‘Okyanusçular pazartesi günü yargı önünde

‘Okyanusçular' pazartesi günü yargı önünde

KONYA'da Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik yapılan operasyonda yakalanıp tutuklanan şirketin yönetim kurulu Başkanı Nusret Argun ile Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan'ın da aralarında bulunduğu 45'i tutuklu, 5'i aranan toplam 234 kişinin yargılanmasına 4 Mayıs’ta başlanacak.

2.5.2009Gündem
Güler: Cem Uzan ile üç kez görüştüm

Güler: Cem Uzan ile üç kez görüştüm

ÇEAŞ ve Kepez’in eski sahibi Cem Uzan ile yaptığı görüşmelere açıklık getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Uzan ile görüşmelerinin gün ve saatlerini açıkladı.

5.10.2007Gündem
Artık taş fırın değil ultra light erkeğim

Artık taş fırın değil ultra light erkeğim

Yazın işi gücü bırakıp kendini yeni doğan kızı Zeyno’ya adayan ve bu süre içinde sadece ’baba’ olarak mesai harcayan Tamer Karadağlı, sıkı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

29.11.2006Kelebek
Dortmund beni alsın diye dua ediyorum

Dortmund beni alsın diye dua ediyorum

Beşiktaş’ta sürekli sorun haline gelen Ailton, ‘Dortmund beni alsın diye dua ediyorum’ dedi. Almanya’nın ünlü Bild gazetesine konuşan Ailton, şunları söyledi: ‘Bundesliga gözümde tütüyor. Oraya dönüp gollerimi sıralamak istiyorum. Beşiktaş’ın beni bırakması ve Dortmund’un alması için hep dua ediyorum.

3.12.2005Spor

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin nükleer hikayesi

Ne zaman Türkiye’de nükleer santral kurulmasına itiraz etseniz, birileri ezber cümleyle karşınıza dikiliyor: “Nükleer santral kötü olsaydı, başka ülkelerde de nükleer santrallar olmazdı.”

16.3.2016

İstanbul ne zaman bu kadar cool oldu?

Ben İstanbul’un artık cool olduğunu, Londra’da gece yarısı uyumadan önce ‘tüh ya, İstanbul’da Antony and the Johnsons konseri var bugün ve ben kaçırıyorum’ dediğim gün anladım.

4.11.2012

Kitabı oku, tableti yut

Tablet bilgisayardan kitap okuma işinde hayli faal insanlar var etrafımda. Becerebilen buyursun okusun. Tavrım “Ben almayayım; alana engel olmayayım” şeklinde özetlenebilir

1.4.2011

Semiha Berksoy fenomeni

Bir Cumhuriyet kızı olan Semiha Berksoy ilgi çekici, üzerinde durulması gereken bir kişiliktir.

28.10.2010

2051’de AB üyesiyiz fakat 2066’da Zombi Müren geliyor

MERY Cuesta, Barcelona’dan gelen bir sanatçı, çizgi romancı.

27.3.2010

Savcılar çiğnesin diye çıkmış bir kanun!

TUTUKLU gazeteci Nedim Şener’in telefonları, kim olduğu bilinmeyen bir kişinin ihbar mektubu nedeniyle iki yıl süreyle dinlenmiş.

6.3.2011

Hoş geldin Radikal hoş bulduk Radikal

ALIŞKANLIĞINIZI değiştireceğim. Zaten Radikal’in de amacı bu.

17.10.2010

Kardeşler tatilde

Çiğdem Kayalı ile kardeşi Şebnem Çapa’nın Bodrum tatilleri devam ediyor.

9.7.2008

İthal kömürde vurgun sürüyor

"HAVALAR soğumaya başladı; ithal kömürün kokuları da çıkmaya başladı. Sayın Bayer, şöyle Gebze Dilovası'na doğru bir gidin; orada Türkiye'ye çeşitli yollardan gelen kömür yığınları göreceksiniz.

16.11.2006