MENÜ

Celal Kara Hakkında Iddianame

Celal Kara Hakkında Iddianame ile ilgili tüm haberleri, son dakika Celal Kara Hakkında Iddianame haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Celal Kara Hakkında Iddianame haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 36 Celal Kara Hakkında Iddianame haberi bulunmuştur.

Celal Kara Hakkında Iddianame Haberleri

Zekeriya Öz ve Celal Karanın avukatları vekillikten çekildi

Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın avukatları vekillikten çekildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapılmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında açılan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davanın ilk duruşması tamamlandı.

29.03.2017Gündem
Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı

Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı!

FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner'in eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müeebbet istediği iddianemede Fetullah Gülen'in 12 Eylül 1980 öncesi gerçekleştirdiği konuşmasındaki ifadeler de yer aldı. Gülen, konuşmasında: "Huruç harekatı başlatıldı. Ancak bu harekat 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir. Bugünkü ortamda bu mümkün değildir."

13.08.2016Gündem
Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla 10 Ağustos 2015 tarihinde meslekten ihraç edildikten sonra kayıplara karışan dönemin 17 Aralık soruşturması savcıları Celal Kara , Mehmet Yüzgeç ve soruşturmayı koordine eden Başsavcıvekili Zekeriya Öz hakkında 557 sayfalık iddianame düzenlendi.

11.08.2016Gündem
FETÖcü savcılar için istenen cezalar belli oldu

FETÖ'cü savcılar için istenen cezalar belli oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 72 yıla kadar hapis, Celal Kara hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 62 yıla kadar hapis ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

11.08.2016Gündem
Yargıda en kapsamlı kararname: 4te 1i değişti

Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi’nin yaz kararnamesiyle 3 bin 228’i adli, 518’i idari olmak üzere 3 bin 746 hâkim - savcının görev yeri değiştirildi. 14 bin 993 hâkim - savcı olduğu dikkate alındığında kararnameyle her 4 yargı mensubundan 1’inin yeri değiştirilmiş oldu. HSYK’nın en kapsamlı kararnamesinde önemli noktalar şöyle:

6.06.2016Gündem
54 hakim ve savcı için iki kez müebbet  ve 67 yıl hapis isteniyor

54 hakim ve savcı için iki kez müebbet ve 67 yıl hapis isteniyor

Paralel yapı iddialarına ilişkin hazırlanan iddianamede kabul edildi. İddianamede, 54 hakim ve savcı için bir kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kez müebbet ve 67 yıl 3 aya kadar hapis cezası isteniyor

1.04.2016Gündem
54 hakim ve savcı hakkında iddianame

54 hakim ve savcı hakkında iddianame

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında iddianame hazırlandı.

18.03.2016Gündem
Muammer Akkaşın dosyası terör ve örgüt suçlarına bakan 16. Ceza Dairesine gönderildi

Muammer Akkaş'ın dosyası terör ve örgüt suçlarına bakan 16. Ceza Dairesi'ne gönderildi

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 25 Aralık soruşturmasında görev alan eski savcı Muammer Akkaş ve eski hakim Süleyman Karaçöl'ün "görevi kötüye kullanma ve ihmal" suçundan yargılandıkları davada, Akkaş hakkında "soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçundan da yargılama yapılması ihtimali nedeniyle görevsizlik kararı vererek dosyayı Yargıtay 16. Ceza Dairesine gönderdi.

25.11.2015Gündem
17-25 Yargıtaya

17-25 Yargıtay'a

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarını yapan savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş ile hâkim Süleyman Karaçöl için yerel mahkemeden ilk karar çıktı. Savcılar ve hâkimle ilgili iddianameyi kabul eden Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi, son soruşturmanın açılması için iddianameleri Yargıtay’a gönderdi.

15.06.2015Gündem
17-25 Aralık hakim ve savcıları Yargıtay’da yargılanacak

17-25 Aralık hakim ve savcıları Yargıtay’da yargılanacak

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarını yürüten eski savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında "Görevi kötüye kullanma", eski hakim Süleyman Karaçöl hakkında ise "Görevi ihmal" suçlarından hazırlanan iddianamelerle ilgili olarak “son soruşturmanın açılması"na karar verdi. Mahkeme, ayrıca Kara, Akkaş ve Karaçöl'ün yargılamalarının yapılabilmesi için iddianameleri Yargıtay'a gönderme kararı aldı.

15.06.2015Gündem
4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

17-25 Aralık soruşturması sonrası görevden alınan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç ile Hâkim Süleyman Karaçöl, HSYK kararıyla meslekten ihraç edildi. Gerekçe, “Mesleğin şeref ve onurunu bozmak...”

12.05.2015Gündem
4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi

4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi

HSYK, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karar verdi. Karara tepki gösteren Zekeriya Öz, ''Haberler doğruysa HSYK yetki gaspı yapmıştır.Verdiği karar yok hükmündedir verdiği kararda milletinden gecikmeden ötürü özür de dilememiştir. HSYK anayasa ve yasaları çiğneyerek savunmamızı dahi almadan yukardan aldığı talimatla bu kararları vermiştir yazıklar olsun bağımlı HSYK'ya'' dedi. HSYK 2. Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz ise “Kararları herkes kendi vicdani kanaatlerine göre vermiştir. Hiçbirisinin hiç kimseden etkilenmesi söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

12.05.2015Gündem
17-25 Aralık delilleri sorulacak

17-25 Aralık delilleri sorulacak

17 Aralık operasyonu savcısı Celal Kara, 25 Aralık operasyonu savcısı Muammer Akkaş ve Sulh Ceza Hâkimi Süleyman Karaçöl hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

29.04.2015Gündem
17 ve 25 Aralık savcıları ve mallara el koyan hakime dava

17 ve 25 Aralık savcıları ve mallara el koyan hakime dava

17 Aralık Savcısı Celal Kara, 25 Aralık soruşturması savcısı Muammer Akkaş ve sulh ceza hakimi Süleyman Karaçöl hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkeme, savunmaların alınmasından sonra son soruşturmanın açılıp açılmayacağıyla ilgili karar verecek. Kabul olması halinde yargı mensupları Yargıtay’da yargılanmaya başlayacak.

29.04.2015Gündem
17 Aralık soruşturmasının savcısı Celal Kara’nın 3 yıl hapsi istendi

17 Aralık soruşturmasının savcısı Celal Kara’nın 3 yıl hapsi istendi

Görevden alınan 17 Aralık soruşturması savcısı hakkında “görevi kötüye kullanma” suçundan 3 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı. 25 Aralık soruşturması savcısı Muammer Akkaş ve sulh ceza hakimi Süleyman Karaçöl hakkında da görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçlarından iddianame hazırlanmıştı. Ağır ceza mahkemesi iddianameleri kabul ederse birinci sınıf hakim ve savcı oldukları için Yargıtay’da yargılanmaya başlayacaklar.

16.04.2015Gündem
HSYK’dan Yargıtay’a

HSYK’dan Yargıtay’a

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), ‘paralel yargı’ dosyasını açtı. HSYK 2. Dairesi, 17-25 Aralık operasyonlarını yürüten iki savcı ile bir hâkim hakkında iddianame hazırlanması için dosyalarını Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

14.04.2015Gündem
Medet Önlü davasının ilk duruşması ölüm yıldönümünde

Medet Önlü davasının ilk duruşması ölüm yıldönümünde

Ankara’da öldürülen Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü ile ilgili yürütülen soruşturma sonrası dava açıldı. Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması dikkat çekici bir tarihe denk geldi. 9 sanıklı davanın ilk duruşması, Medet Önlü’nün öldürüldüğü 22 Mayıs günü yapılacak. Cinayetin azmettiricisi Rus Rızvan Ezbulatov yakalanamazken, tetikçi Murat Aluç için ağırlaştırılmış müebbet istendi.

1.04.2015Gündem
Ergenekon gerekçeli kararının önsözü

Ergenekon gerekçeli kararının önsözü

Ergenekon Davası gerekçeli kararının önsözünde şu ifadeler yer aldı:

3.04.2014Gündem
17 Aralık iddianamesi savcılığa gönderildi

17 Aralık iddianamesi savcılığa gönderildi

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili ilk iddianame hazırlandı.

14.03.2014Gündem
Savcı Aydıner: İddianameyi ben yazacağım

Savcı Aydıner: İddianameyi ben yazacağım

Ünlü işadamları ve bakan çocuklarının tutuklandığı 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yapılan değişikliklerin ardından tek başına yürüten Savcı Ekrem Aydıner’in görevden alınan savcı Celal Kara’nın yazdığı iddianameyi dikkate almayacağı öğrenildi. Savcı Aydıner, “İddianameyi kendim hazırlayacağım” dedi.

31.01.2014Gündem
Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ümraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.

8.01.2014Gündem
Sehven yüklemeye beraat

Sehven yüklemeye beraat

Ergenekon davasında 16,5 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra yeniden tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin soruşturma kapsamında gözaltındayken cep telefonuna sehven yükleme yaptığı gerekçesiyle yargılanan polis memuru Hanefi Öpaydın, ‘Görevi kötüye kullanma’ suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

28.11.2013Gündem
1 Numara raporlu

1 Numara raporlu

Ameliyat olan 28 Şubat davasının 1 numaralı sanığı emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın pazartesi günü kemoterapisine başlanacak. Doktorlar Karadayı için ‘Sağlık koşulları duruşmaya katılmasına uygun değildir’ raporu verdi.

31.08.2013Gündem
Askeri casusluk davasında karar

Askeri casusluk davasında karar

'Askeri Casusluk' iddialarına ilişkin 20 Nisan 2011’de başlayan yargılama 15 ay sonra karara bağlandı. Askeri casusluk ve fuhuş suçlarından tüm sanıkların beraatine karar veren mahkeme tutuklu sanıklar emekli Albay İbrahim Sezer, emekli Yarbay Mehmet Seyfetin Alevcan, Albay Tamer Zorlubaş, Deniz Mehmet Irak’ı da tahliye etti.

3.08.2012Gündem
İşte Nedim Şenerin sorgusunun tam metni

İşte Nedim Şener'in sorgusunun tam metni

İşte tutuklanan gazeteci Nedim Şener'in savcılıktaki sorgusunun tam metni:

8.03.2011Gündem
Alkollüydüm hatırlamıyorum

'Alkollüydüm hatırlamıyorum'

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde aracına aldığı “Pippa Bacca” ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo'yu tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü iddia edilen Murat Karataş'ın yargılanmasına devam edildi.

4.11.2008Gündem

Yazar Sonuçları