MENÜ

Celal Kara

Celal Kara ile ilgili tüm haberleri, son dakika Celal Kara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Celal Kara haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.649 Celal Kara haberi bulunmuştur.

Celal Kara Haberleri

TSKya dönüyor

TSK'ya dönüyor

Genelkurmay Başkanlığı’nda kripto uzmanı olarak görev yaparken 2012’de FETÖ kumpası ile TSK’dan atılan Yarbay Tamer Karslıoğlu, 7 yıllık hukuk mücadelesini kazandı. Bölge idare Mahkemesi Yarbay Karslıoğlu’nun TSK’dan atılma kararını iptal etti, göreve iadesini onayladı. Karslıoğlu’nun mesleğe dönüş işlemleri başlatıldı.

19.03.2019Gündem
İşte Erdoğan’ın Merkel’e verdiği o liste…

İşte Erdoğan’ın Merkel’e verdiği o liste…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’dan iadesini istediği 136 kişilik listede FETÖ’nün TSK imamı Adil Öksüz’ün olduğu ortaya çıktı. Almanya’da hücre evinde saklandığı belirlenen Öksüz’le birlikte örgütün iki numarası Abdullah Aymaz da listede yer alıyor.

3.10.2018Gündem
Erdoğandan Merkele 69 kişilik terör listesi

Erdoğan'dan Merkel'e 69 kişilik terör listesi

Suriye'nin Lazkiye kentinde başarılı bir operasyonla Reyhanlı saldırısını planlayan Yusuf Nazik'i yakalayan MİT'in, aralarında FETÖ, PKK ve DHKPC'lilerin de bulunduğu bazı terör suçlularının bulunduğu 69 kişilik listeyi, Başkan Erdoğan'ın 3 günlük Almanya ziyareti öncesi Almanya Başbakanı Merkel'e ulaştırdığı öğrenildi.

28.09.2018Gündem
Almanya’nın FETÖ sırları

Almanya’nın FETÖ sırları

Alman hükümeti, muhalefetteki Sol Parti’nin FETÖ ile ilgili soru önergesine tartışma yaratacak yanıtlar verdi. Alman yayın organı Deutsche Welle (DW) Türkçe’ye göre Alman hükümeti, FETÖ’yle ilgili görüşmeleri hakkında Federal Meclis’e bilgi vermeyi reddetti. Buna gerekçe olarak da, ‘istihbarat kaynaklarının zarar görebilecek olmasını’ gösterdi.

17.07.2018Gündem
Son dakika: Alman hükümetinden şüpheli FETÖ yanıtı Bilgi veremeyiz, bize zarar verir

Son dakika: Alman hükümetinden şüpheli 'FETÖ yanıtı' 'Bilgi veremeyiz, bize zarar verir'

DW Türkçe'nin haberine göre, Alman hükümetinin FETÖ terör örgütü ile ilgili soru önergesine verdiği yanıtlar soru işaretleri yarattı. Berlin, hükümetin FETÖ ile işbirliğine dair soruları "istihbarat faaliyetlerine zarar vereceği" gerekçesiyle yanıtlamadı.

17.07.2018Dünya
Der Spigel: Almanya FETÖ’ye kuşkulu bakıyor

Der Spigel: Almanya FETÖ’ye kuşkulu bakıyor

TÜRKİYE’nin tüm uyarıları ve baskılarına rağmen ülkede faaliyet gösteren FETÖ’ye karşı önlem almayan Alman hükümetinin söz konusu yapılanmaya kuşkulu yaklaşmaya başladığı öne sürüldü.

9.06.2018Dünya
Son görüntüsü ortaya çıktı

Son görüntüsü ortaya çıktı!

Sabah gazetesi Ağustos 2015'te yurtdışına firar eden FETÖ savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın, darbe girişiminden önce yaptıkları görüntülü aramaların kayıtlarıını yayınladı.

14.05.2018Gündem
7.5 yıl hapislik fotoğraf

7.5 yıl hapislik fotoğraf

FETÖ davaları kapsamında haklarında yakalama emri bulunan firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara ile basketbolcu Enes Kanter’in birlikte fotoğraf çektirdiği diş kliniğinin sahibi Ali İlker Baştan ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Baştan hakkında ‘ev hapsi’ adli kontrolü uygulanmasına hükmetti.

29.03.2018Gündem
Bu fotoğraf delil olmuştu… O diş kliniği sahibi hakkında karar çıktı

Bu fotoğraf delil olmuştu… O diş kliniği sahibi hakkında karar çıktı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma ve davalar kapsamında haklarında yakalama emri bulunan firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara ile basketbolcu Enes Kanter'in fotoğraf çektirdiği diş kliniğinin sahibi Ali İlker Baştan “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, kararla tahliye ettiği Ali İlker Baştan hakkında “ev hapsi” adli kontrolü uygulanmasına hükmetti.

29.03.2018Gündem
Bu fotoğraf soruldu... Gülenin diş hekimi için yeni gelişme...

Bu fotoğraf soruldu... Gülen'in diş hekimi için yeni gelişme...

FETÖ soruşturması kapsamında “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklu yargılanan diş doktoru Ali İlker Baştan’ın yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi. Ali İlker Baştan’ın’ın, Fetullah Gülen’in diş hekimi olduğu iddia edilmişti.

14.12.2017Gündem
Reza Zarrabın sorgu videosu dosyaya girdi, avukatlar zamanlamaya itiraz etti

Reza Zarrab'ın sorgu videosu dosyaya girdi, avukatlar zamanlamaya itiraz etti

ABD’nin New York şehrinde dünkü oturumda jüri seçiminin tamamlanması ardından hakimden mahkemenin 11 Aralık’a kadar uzamasını talep eden Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları, savcılığın ellerindeki kanıtları kendileriyle zamanında paylaşmadığını ileri sürdü. Avukatların verdiği dilekçede, jürili duruşmada yargılanmayacağı ortaya çıkan davanın bir numaralı sanığı Reza Zarrab’ın sorgulama videosu olduğu iddia edilen bir görüntü de yer alıyor. Avukatlar, cumartesi günü dosyaya eklenen bu videoda Atilla lehine ifadeler de olduğunu savunuyor.

28.11.2017Dünya
17 Aralık savcılarına kırmızı bülten

'17 Aralık' savcılarına kırmızı bülten

YARGITAY 16. Ceza Dairesi, 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle yargılanan firari eski Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol’e yazı yazılmasına karar verdi.

27.11.2017Gündem
Son dakika... Zekeriya Özle ilgili flaş gelişme...

Son dakika... Zekeriya Öz'le ilgili flaş gelişme...

17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten talep edilmesine karar verildi.

27.11.2017Gündem
ABDnin neden ayağa kalktığı ortaya çıktı

ABD'nin neden ayağa kalktığı ortaya çıktı

ABD’nin, başkonsolosluk görevlisi Metin Topuz’un tutuklanmasından sonra Türkiye’ye nota verdiği ve Topuz’un el konulan cep telefonunun iadesini istediği ortaya çıktı. Notada ayrıca telefonun ve SIM kartın içindeki verilerin de Viyana Sözleşmesi gereği dokunulmazlık kapsamı içinde olduğu ifade edildi.

20.10.2017Gündem
Almanya’yla Öksüz telefonu

Almanya’yla Öksüz telefonu

Türkiye'nin, darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğu iddialarıyla ilgili Berlin’e nota vermesinin ardından iki ülke arasında kritik bir temas yaşandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas ile dün telefonda görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Öksüz’le ilgili basında yer alan haberler ve FETÖ’cülerin iadesi konusu değerlendirildi.

17.08.2017Gündem
Son dakika... Türkiyeden Almanyaya Adil Öksüz notası

Son dakika... Türkiye'den Almanya'ya 'Adil Öksüz' notası

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün Almanya'da görüldüğü haberleri üzerine Türkiye’nin Almanya’ya nota vererek, haberlerin doğruluğunun araştırılmasını ve Öksüz’ün ülkede varlığının tespiti durumunda yakalanarak Türkiye'ye iade edilmesini istediği öğrenildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğuna, hatta nerede yaşadığına dair bazı haberler çıkmaya başladı. Biz de Dışişleri Bakanlığı olarak Almanya'ya resmi olarak bir nota verdik. Bu kişinin varsa, Almanya'da tespit edilmesi ve bir an evvel tutuklanarak Türkiye'ye iade edilmesini istedik." dedi. Alman diplomatik kaynakları Türkiye'nin girişimini doğrularken "Öksüz'ün Almanya'da olduğuna dair bilgi yok" açıklamasında bulundu.

16.08.2017Dünya
İnterpolden skandal Türkiye kararı: Askıya alındı

İnterpol'den skandal Türkiye kararı: Askıya alındı

İnterpol, 15 Temmuz sonrası binlerce kaçak FETÖ’cülerin ismini bildiren Türkiye’yi veri tabanından çıkardı. Karara gerekçe olarak Türkiye’nin kısa sürede sisteme 60 bin kişilik aranan şahış yüklemesi gösterildi.

5.07.2017Dünya
Zekeriya Öz ve Celal Karanın avukatları vekillikten çekildi

Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın avukatları vekillikten çekildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapılmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında açılan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davanın ilk duruşması tamamlandı.

29.03.2017Gündem
Gülenin özel dişçisi olmakla suçlanıyor Hakim karşısına çıktı

Gülen'in özel dişçisi olmakla suçlanıyor! Hakim karşısına çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında örgüt üyeliği iddiasıyla yargılanan diş hekimi karı-koca hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık diş hekimi Ali İlker Baştan FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen basketbolcu Enes Kanter’in, FETÖ şüphelisi eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara ile birlikte Çengelköy’de Boğaz’a karşı çektirdiği ve sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın sorulması üzerine "Fotoğraf benim kliniğimin üst katında çekildi" dedi. Sanık, bu fotoğrafın çekilmesinden haberinin olmadığını savundu. 15 yıla kadar hapsi istenen diş hekimine Bylok'çularla telefon görüşmeleri, Bank Asya'ya yatırılan paralar da soruldu.

16.02.2017Gündem
Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

680 sayılı OHAL KHK’sı ile getirilen yeni düzenleme ile vatandaşlıktan çıkarılmanın kapsamı da belirlendi.

7.01.2017Gündem
Sözleri delil

Sözleri 'delil'

Aralarında Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun da olduğu Cumhuriyet gazetesinin 9 yöneticisinin tutuklanma gerekçesinde haber ve yazılarının yanı sıra, gazeteye ilişkin demeçler de delil oldu. İstanbul 9. Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararı özetle şöyle:

5.11.2016Gündem
İade etmeyiz

İade etmeyiz

ALMANYA Adalet Bakanı Heiko Maas, “Türkiye’deki gelişmeleri, gazetecilere gözaltı dahil, kaygıyla izliyoruz” dedi.

2.11.2016Dünya
İddia: FETÖ için çizgisi değişti

İddia: FETÖ için çizgisi değişti

‘FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ iddiasıyla operasyon düzenlenen Cumhuriyet gazetesine yönelik bazı suçlamaların detayları ortaya çıktı.

1.11.2016Gündem
Dumanlı’nın kaçışıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Dumanlı’nın kaçışıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturmalar nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunan ve son olarak ABD’nin New Jersey eyaletinde görüntülenen Ekrem Dumanlı’nın kaçışıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

31.10.2016Gündem
‘Diplomatik pasaportlu 35 Türk Almanya’ya iltica etti’

‘Diplomatik pasaportlu 35 Türk Almanya’ya iltica etti’

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Almanya’da Türk diplomatların iltica edip etmediği sorusu ilk kez resmen yanıt buldu. Alman hükümeti, aralarında eş ve çocukların da bulunduğu 35 diplomatik pasaportlunun iltica ettiğini açıkladı.

21.10.2016Dünya
Türkiye, Öz ve Kara için Almanyaya nota verdi

Türkiye, Öz ve Kara için Almanya'ya nota verdi

Türkiye, Almanya’dan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın iadesini talep etti.

26.09.2016Gündem
Kurban paraları Pensilvanyaya

Kurban paraları Pensilvanya'ya

İzmir'de FETÖ soruşturması kapsamında 5 Eylül günü sabah saatlerinde istihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa yürütülen operasyonlarda toplam 23 kişi gözaltına alındı. Operasyonda şahıslarda bulunan fotoğraflar dikkat çekti. Şüphelilerin mesajları da çok dikkat çekti. 185 bin TL'lik kurban bağışının sadece 47 bin TL'si kurban için Hindistan'a gönderilmiş. Konuşmalarda ise dikkatli olunmasını istedikleri görülüyor. İzmir'de esnaf olan ve terör örgütünün 'kadim abisi' olarak bilinen, örgüt üyeleri arasındaki her türlü anlaşmazlığı çözen kişinin Yusuf Bekmezci olduğu iddia edildi.

5.09.2016Gündem
Başbuğ’u aldık sırada Fidan var

"Başbuğ’u aldık sırada Fidan var"

FETÖ’nün mütevelli heyetinden olduğu belirtilen ve operasyonlarda gizli tanık olmayı kabul eden 'Korkut' kod adlı itirafçı, sohbet toplantılarında "Genelkurmay Başkanı tutuklanıyorsa MİT Müsteşarı neden tutuklanmasın" denildiğini ve ardından Oslo görüşmelerinin sızdırıldığını söyledi.

20.08.2016Gündem
Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Türkiye’nin Gülen cemaatinin faaliyetlerinin izlenmesi için yaptığı talep Alman makamlarınca kabul görmedi. Eski savcılar Öz ve Kara’yla ilgili iade taleplerine de “Almanya’da olduklarına dair bilgi yok” yanıtı verildi.

17.08.2016Dünya
Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2008’in eylül ayında bir iftar yemeği düzenledi. İTO’nun Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda verilen iftar yemeğinin davetlileri, Beşiktaş’taki Özel Yetkili Mahkeme’de görev yapan hâkim ve savcılardı. Ergenekon soruşturmasını yürüten hâkim ve savcılar da o yemekteydi. İftar yemeğinde çekilen fotoğraflar, 1 yıl sonra, 2009 Ekim’inde ‘odatv’nin internet sitesinde yayınlandı. Büyük yankı uyandırdı. Hürriyet o gün iftar yemeğinde bulunan polis şeflerinin ve hâkim-savcıların şimdi nerede olduğunun yanıtını aradı. İşte cevabı:

13.08.2016Gündem
Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı

Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı!

FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner'in eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müeebbet istediği iddianemede Fetullah Gülen'in 12 Eylül 1980 öncesi gerçekleştirdiği konuşmasındaki ifadeler de yer aldı. Gülen, konuşmasında: "Huruç harekatı başlatıldı. Ancak bu harekat 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir. Bugünkü ortamda bu mümkün değildir."

13.08.2016Gündem
Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla 10 Ağustos 2015 tarihinde meslekten ihraç edildikten sonra kayıplara karışan dönemin 17 Aralık soruşturması savcıları Celal Kara , Mehmet Yüzgeç ve soruşturmayı koordine eden Başsavcıvekili Zekeriya Öz hakkında 557 sayfalık iddianame düzenlendi.

11.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Zarrab davasının hukuki meşruiyeti

ZARRAB davasının üzerindeki cila döküldükçe, altındaki FETÖ bağlantısı daha fazla ortaya çıkıyor.

12.12.2017

Zarrab gizemi büyüyor

REZA Zarrab, 17 Aralık’ta tutuklandıktan sonra 28 Şubat 2014 tarihinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2014/1258 No’lu kararıyla yurtdışına çıkış yasağı konulmuştu. Mahkemenin yurtdışına çıkış yasağı koyduğu Zarrab, nasıl olmuş da Amerika’nın yolunu tutmuştu? Bu sorunun peşine düştüm. Yurtdışına çıkış yasağı topu topu 47 gün sürmüş. 16 Nisan 2014 tarihinde ise kaldırılmış.

3.12.2017

AKP’de yakın çevrede kimler topun ağzında

İLK işaret, Pakistan dönüşü A330 uçağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu sözleriyle geldi:

23.11.2016