MENÜ

celal caglar

celal caglar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika celal caglar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 433 celal caglar haberi bulunmuştur.

celal caglar Haberleri

Hürriyet Oto rüya takımının ilk yazıları yayında

Hürriyet Oto rüya takımının ilk yazıları yayında!

Hürriyet Oto’nun yeni yazarlarının ilk yazıları yayınlandı. Rüya takımın yazılarına ulaşmak için Hurriyet Oto'dan 'YAZARLAR' kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz...

26.02.2018Ekonomi
Otomotiv dünyasında kulisleri karıştıran görev değişimi

Otomotiv dünyasında kulisleri karıştıran görev değişimi

Türkiye otomotiv piyasasında gündemi değiştirecek bir görev değişimi yaşanıyor. Renault Mais'te 16 yıllık İbrahim Aybar Genel Müdürlüğü dönemi bitti. Aybar'ın yerine eski Doğuş Otomotiv CFO'su Berk Çağdaş Genel Müdür oldu. Bu görev değişiminin otomotiv dünyasında liderlik yarışını kızıştırması bekleniyor. Doğuş Otomotiv bünyesindeki Volkswagen ile Renault uzun yıllardır en çok satan marka yarışında ilk 2 sırada yer alıyor. Diğer taraftan İbrahim Aybar'ın Berk Çağdaş'ın Genel Müdür olması sonrası Renault Mais'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getireleceği belirtiliyor.

29.08.2016Ekonomi
Japon Nissan, Türkiye’de büyümek için tüm hamlelerini art arda yapıyor

Japon Nissan, Türkiye’de büyümek için tüm hamlelerini art arda yapıyor

Renault’un Türkiye’deki gücü ve etkisi Japon ortağı Nissan’ı da harekete geçirdi. Önce Renault-Nissan’ın CEO’su Carlos Ghosn yatırım sinyalini verdi, ardından Oyak Grubu ortaklık çağrısı yaptı. Tüm bunlarından ardından geçtiğimiz yıl Nissan, Türkiye’deki temsilciliği satın alıp başına 22 yıllık Renault tecrübesi bulunan Sinan Özkök’ü geçirdi. Özkök, “İlk hedefim 2 yıl içinde 40 bin adetlik satışa ulaşmak. Bu olursa yatırım kaçınılmaz” açıklamasını yaptı.

3.04.2016Ekonomi
‘Mercedes’e Bursa  beygiri

‘Mercedes’e Bursa beygiri

Yeni Megane üretimini İspanya’ya kaptıran Oyak Renault, boşluğu Clio ve Fluence ile doldurmaya hazırlanırken, motor üretiminde ise yeni müşteri buldu. Oyak Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, Bursa’da ürettikleri 1.5 litre dci motoru Renault ve Dacia’dan sonra Mercedes’e de satacaklarını açıkladı.

20.09.2015Ekonomi
Bursadaki eylem Çini bile vurdu

'Bursa'daki eylem Çin'i bile vurdu'

Oyak Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, “İşçi eylemleri yüzünden Türkiye’den ürün tedariğinin durması nedeniyle Fransa’dan Çin’e kadar Renault fabrikalarında üretimin aksadı” dedi. Renault Avrasya Bölge Başkanı Jean Christophe Kugler ise, “Eylemler devam ederse, uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz” dedi.

21.05.2015Ekonomi
Kaybımız dakikada 1 araç

Kaybımız dakikada 1 araç

Satışların rekor kırdığı, ihracatın arttığı bir dönemde işçilerin yaptığı eylemin tatlarını kaçırdığını belirten Oyak Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, “Şu anda kaybımız dakikada 1 araç. Ayrıca Renault diğer fabrikaları için motor, şanzıman ve yedek parça da ihraç ediyoruz. Yani global bir köydeyiz. Dolasıyla Türkiye’de duran üretim yurdışındaki fabrikalardaki üretimi de durduruyor, imajımızı bozuyor” dedi.

18.05.2015Ekonomi
500 milyon dolara suyu kaynatacağız

500 milyon dolara suyu kaynatacağız

Türkiye’de uzun süredir tartışılan Nissan yatırımına ilişkin Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Başkanı Celal Çağlar, “Suyun kaynaması için 100 dereceye ulaşması lazımdır. Biz de doğru zamanı bekliyoruz. 2020’ye kadar OYAK–Nissan olarak Türkiye’ye 500 milyon dolarlık bir ortak yatırımı muhakkak yapacağız” dedi.

2.04.2015Ekonomi
Nissanın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa

Nissan'ın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa

Oyak Otomotiv ve Çimento grubu başkanı Celal Çağlar, Oyak Grubu'nun Renault ile yürüttüğü ortaklığın yanı sıra, Japon Nissan ile de Türkiye'de üretim yapmak istediklerini, 2-3 yıl içinde özellikle Nissan yatırımı için ciddi bir şans olabileceğini söyledi. Çağlar, yatırımın İskendurun ya da Bursa'da olabileceğini belirtti.

13.11.2014Ekonomi
Türkiye’de üreten iflası yaşamaz

Türkiye’de üreten iflası yaşamaz!

FRANSIZ Renault’un Türk ortağı Oyak’ın Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, “IŞİD riskini Türkiye’de üreten düşünsün’ diyen PSA Grubu Ortadoğu ve Afrika Direktörü Jean-Christophe Quemard’a, “Bugün Türkiye’de üretim yapan markalar krizlerden kurtuldu. PSA Grubu’nu iflasa sürükleyen yanlış ülkelere yatırım oldu. Türkiye’ye yatıran her zaman kazanır” cevabını verdi.

6.10.2014Ekonomi
Ve Nissan geliyor

Ve Nissan geliyor

Japon otomotiv devi, Türkiye’de fabrika yatırımı için son düzlüğe girdi.

3.06.2014Ekonomi
Nissan yatırımı askıda mı kaldı

Nissan yatırımı askıda mı kaldı?

2010 yılında Paris’te yaptığı açıklamada, Nissan’ın Türkiye’deki pazar payından memnun olmadığını belirten Renault ve Nissan CEO’su Carlos Ghosn, Renault’nun başarısını örnek göstererek, Türkiye’de Nissan’ın büyümesi için üretim yapmasının kaçınılmaz olduğunu söylemişti.

27.10.2013Ekonomi
Renault: ‘En Türk’ biziz yerli otoyu hızla yaparız

Renault: ‘En Türk’ biziz yerli otoyu hızla yaparız

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Türk markalı oto çağrısına Fiat’tan sonra Renault da talip oldu. Renault Euromed Bölge Başkanı Jean-Christophe Kugler, “‘En Türk’ üretici biziz. Eğer bir Türk markası yaratma arzusu varsa bunu en hızlı biz yapabiliriz” dedi.

7.03.2012Ekonomi
10.5 milyon tonla satış rekoru kırdı, 350 milyon liralık yatırım planladı

10.5 milyon tonla satış rekoru kırdı, 350 milyon liralık yatırım planladı

OYAK Çimento Grubu, 2011’de 10.5 milyon ton çimento satışı yaparak, bu rakama ulaşan ilk çimento şirketi oldu. 350 milyon lira yatırım yapacaklarını belirten Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Şirketleri Başkanı Celal Çağlar, yurtiçinde yapacakları satın almalar için Rekabet Kurumu’na takılabileceğini belirtti.

1.03.2012Ekonomi
Türk malı oto üretiminde ihale Kibara mı kalıyor

Türk malı oto üretiminde ihale Kibar'a mı kalıyor?

Yerli otodaki yatırımcı son dönem yapılan açıklamalardan biraz belli olmaya başladı gibi. Çünkü, yerli otoyla ilgili tüm gelişmelerde ortaya atılan tek bir isim var. O da Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kibar...

4.10.2011Ekonomi
Ford: Türk malı oto yatırıma gelmiş uluslararası markaların canını yakabilir

Ford: Türk malı oto yatırıma gelmiş uluslararası markaların canını yakabilir

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk malı oto’ talebine Ford Avrupa Başkanı ve CEO’su Stephen Odell’den uyarı geldi. Odell, “Mevcut pazar büyümezse Türk malı otomobil, orada yatırımı olan uluslararası markaların canını yakabilir. Bu konuda dikkatli olunması lazım. Aksi takdirde Türkiye’ye yönelik yeni senaryolar gündeme gelebilir” dedi.

13.09.2011Ekonomi
Adana Çimento, İskenderun’a 80 milyon dolar yatıracak

Adana Çimento, İskenderun’a 80 milyon dolar yatıracak

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, Akdeniz Bölgesi’nin yarım asırlık sanayi tesislerinden olan Adana Çimento’nun bölgesel liderliğini devam ettirmek ve Türkiye’nin büyümesine paralel artan çimento ihtiyacını karşılamak üzere İskenderun’da 80 milyon dolara mal olacak klinker üretim hattı yatırımına başlayacaklarını açıkladı.

24.08.2011Ekonomi
Peugeotnun Küçük Sırrı

Peugeot'nun 'Küçük Sırrı'

YOĞUN iş ve seyahat tempomdan dolayı pek televizyon dizisi seyrettiğimi söyleyemem. 8 yaşındaki kızım benden daha iyi bir dizi takipçisidir.

20.07.2011Ekonomi
Nissan, yatırıma iyice yaklaştı Ghosn, İskenderun’da yer bakıp hükümetten ‘cazibe’ isteyecek

Nissan, yatırıma iyice yaklaştı Ghosn, İskenderun’da yer bakıp hükümetten ‘cazibe’ isteyecek

Türkiye, otomotivde 14 yıl sonra ilk dev yatırıma çok yakın. Japon Nissan’ın Türkiye’de büyümesi için yatırım yapmasının kaçınılmaz olduğunu açıklayan Renault-Nissan Dünya Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn, 5 Temmuz’da düğmeye basmak için Türkiye’ye geliyor. Ghosn, Bursa ve İstanbul’da temaslarda bulunduktan sonra İskenderun’a gidip Oyak Grubu’nun Nissan yatırımı için önerdiği arazileri inceleyecek. Ghosn, hükümetten yatırım için daha çok “cazibe” isteyecek.

15.05.2011Ekonomi
Oyak, Erdoğan’a Türk malı oto planı çıkardı: 2 milyar doları aşar devlet desteği gerekir

Oyak, Erdoğan’a Türk malı oto planı çıkardı: 2 milyar doları aşar devlet desteği gerekir

Başbakan Erdoğan’ın istediği ‘Türk malı oto’nun faturasının bir ay önce Oyak Grubu tarafından sunulduğu belirlendi. Oyak Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, Erdoğan’a Türk malı oto maliyetinin 2 milyar doları aşacağını belirterek, “Bu işin altına elini sokacak girişimci bulmak zor. Devletin de ortak olması şart” dediğini söyledi.

6.03.2011Ekonomi
Arazi ve liman hazır ortaklaşa bir de Nissan fabrikası yapalım

Arazi ve liman hazır ortaklaşa bir de Nissan fabrikası yapalım

Japon Nissan’ın Türkiye’de büyümesi için yatırım yapmasının kaçınılmaz olduğunu açıklayan Renault-Nissan Dünya Başkanı Carlos Ghosn’a Türkiye’deki ortağı Oyak Grubu’ndan teklif gitti. Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Başkanı Celal Çağlar, Ghosn’a “Arazimiz, liman, mühendislik ve sermaye var. Karar verin hemen Nissan yatırımına başlayalım” teklifi yaptıklarını açıkladı.

14.11.2010Ekonomi
Aslan Çimento Oyak’la 7 kat zıpladı, 1.8 milyar Euro’ya çıktı

Aslan Çimento Oyak’la 7 kat zıpladı, 1.8 milyar Euro’ya çıktı

Oyak Çimento Grubu’nun yılbaşında yüzde 97’sini 130.3 milyon Euro’ya Lafarge’dan aldığı Aslan Çimento’nun piyasa değeri 6 ayda 7 kat artarak 1.8 milyar Euro’ya yükseldi. Oyak Çimento’nun devraldığı günlerde Aslan Çimento’nun piyasa değeri 245 milyon Euro’ydu.

9.07.2010Ekonomi
İşçi çıkarmadık yararını gördük

İşçi çıkarmadık yararını gördük

Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Başkanı Celal Çağlar, geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın ilk üç ayında üretimlerinin yüzde 75 yukarıda olduğunu belirterek, “Oyak Renault olarak 2010’un, 2009’dan daha iyi olacağını öngördük. İç satışların canlı seyrediyor olması tahminlerimizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bu yıl ümidimiz yıllık 300 bin adetlik üretimi aşmak” dedi.

27.04.2010Ekonomi
130 milyon Euro’ya aldı, bir ayda 550 milyon Euro’ya çıktı

130 milyon Euro’ya aldı, bir ayda 550 milyon Euro’ya çıktı

Aslan Çimento’nun piyasa değeri, hisseler Oyak Grubu’na geçtiği günlerde 500 milyon TL civarındaydı; 1 ayda iki kattan fazla arttı. Şirketin piyasa değeri 1 milyar 144 milyon TL’ye (550 milyon Euro) çıktı.

30.01.2010Ekonomi
2010’un ilk müjdesi Fransa’dan geldi Clio 4 de Bursalı olacak

2010’un ilk müjdesi Fransa’dan geldi Clio 4 de Bursalı olacak

Fransız Renault, Türkiye’ye otomotivde yeni yılın ilk müjdesini verdi. Renault, şu an Fransa ve Bursa’da ürettiği küçük sınıftaki başarılı modeli Clio’nun 2011 yılı sonunda 2012 model olarak üretilmesi planlanan yeni neslini sadece Türkiye’de üretebileceğini söyledi.

8.01.2010Ekonomi
Aslan Çimento’ya yarı fiyatına kavuştu, ‘pırlanta keyfi’ yaşadı

Aslan Çimento’ya yarı fiyatına kavuştu, ‘pırlanta keyfi’ yaşadı

Aslan Çimento’yu LaFarge Grubu’ndan şimdiki piyasa değerinin neredeyse yarısına, 130.3 milyon Euro’ya alan Oyak’ın Otomotiv ve Çimento Grubu Başkanı Celal Çağlar, “Türkiye’de 41 çimento fabrikası var. ‘Hangisi pırlanta’ deseydiniz Aslan Çimento derdim. Deniz kenarında, 1.5 milyon metrekare arazisi, limanı var. 4-5 grup finale kaldı, ipi biz göğüsledik” dedi.

7.01.2010Ekonomi
Türkiye otomativde üretim üssü olmaya hazır

Türkiye otomativde üretim üssü olmaya hazır

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Uluslararası 63. Frankfurt Otomobil Fuarı'nı ziyaret etti.

15.09.2009Ekonomi
Oyak plans to buy European firms

Oyak plans to buy European firms

ANKARA - Ordu Yardımlaşma Kurumu, a Turkish army pension fund, plans to buy cement companies in western Europe, Hürriyet reported yesterday, citing Celal Çağlar, head of the fund’s cement and auto unit.

22.04.2009Gündem
Oyak, Avrupa’da çimento şirketi bakıyor

Oyak, Avrupa’da çimento şirketi bakıyor

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, çimento sektöründe Avrupa ülkelerinde satın alma planları olduğunu açıkladı.

21.04.2009Ekonomi
ÖTV indiriminden sonra yeni açılım gerek

ÖTV indiriminden sonra yeni açılım gerek

OYAK Otomotiv ve Çimento Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, otomotivde ÖTV indiriminin 15 Haziran gibi bitmesinin ardından sektöre yeni bir açılım bulunması gerekeceğini belirterek, 'Ben gerçek çözüm için muhakkak hurda kanununun geçmesi gerektiği üzerinde duruyorum” dedi.

21.04.2009Ekonomi
Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, şirketlerinde tasarrufun her zaman ön planda olduğunu belirterek, "Küresel krizle ilgili özel olarak aldığımız bir önlem yok. Kriz yokken nasıl şampanya içmediysek, ’kriz var’ diye de su içmeyeceğiz" dedi.

10.04.2009Ekonomi
Contraction in cement industry to continue

Contraction in cement industry to continue

ISTANBUL - Contraction in the Turkish cement industry is predicted to continue next year, and falling cement prices will not increase for at least five years, said the director of one of the sector’s prominent firms.

10.04.2009Gündem
Çimentoda fiyat düşüşü devam edecek

Çimentoda fiyat düşüşü devam edecek

Oyak Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar çimento fiyatlarında düşüşün devam edeceğini belirtti.

10.04.2009Ekonomi
Boya çamuru yaktı, 5 milyon dolar kurtardı

Boya çamuru yaktı, 5 milyon dolar kurtardı

Oyak Grubu’na bağlı Bolu Çimento, kendi geliştirdiği alternatif akıt yakma patenti sayesinde çimento maliyetini yüzde 9 azaltmayı başardı.

23.03.2009Ekonomi
Avrupa’da 16 oto fabrikası riske girdi Türkiye’yi kriz deneyimi kurtardı

Avrupa’da 16 oto fabrikası riske girdi Türkiye’yi kriz deneyimi kurtardı

Dünya otomotiv devleri Cenevre Fuarı’nda sergiledikleri yeni ürünleriyle moral bulmaya çalışırken, Avrupa’da 10-16 fabrikanın önümüzdeki süreçte kapanma riskiyle karşı karşıya bulunduğu belirtildi. Oyak Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, "Türk otomotiv sektörü kriz deneyimleri sayesinde kapanma kararlarından etkilenmeyecek" dedi.

5.03.2009Ekonomi
Carmakers rise on possible gov’t rescue

Carmakers rise on possible gov’t rescue

ISTANBUL - Turkish car companies including Doğuş Otomotiv gained in Istanbul trading after the government said it will announce a plan to help the industry cope with the global credit crunch.

26.01.2009Gündem

Yazar Sonuçları

İşte Hürriyet Oto’nun rüya takımı

TÜRKİYE ekonomisinin 12 yıldır lider sektörü olan otomotive uzun yıllardır tartışmasız en büyük desteği basının amiral gemisi Hürriyet veriyor.

11.02.2018

Bize önce yerli motor gerek

GEÇTİĞİMİZ hafta 7.5 yıldır gündemden düşmeyen yerli otomobil projesiyle ilgili olarak ‘Baba çok yiğit yok’ başlıklı yazıma çok fazla yorum geldi.

2.07.2017

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil.

1.01.2017

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil. 

31.12.2016

Ben de olsam ‘Çağdaş’ bir transfer yapardım

GEÇTİĞİMİZ hafta Türk otomotiv sektörünün en çok konuştuğu gelişme kuşkusuz Renault Mais’teki değişim oldu.

4.09.2016

‘Çağdaş’ bir dönem mi?

50 milyar lirayı aşan varlığı, 24 milyar lirayı bulan cirosuyla Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan OYAK Grubu’nda uzun süredir sular durulmuyor.

28.08.2016

‘Vasıflı çelik çubuk’ için koruma şart mı

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Denetim Kurulu Üyesi, Ceta Form El Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tayman, daha gelişmiş ara ürün ararken Tayvan’da buldu.

10.07.2016

Belediyeler destek versin, ‘atık işi’ni çimentocu çözsün

TÜRKİYE Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı Mustafa Güçlü, söze sektör verileriyle girdi:

19.02.2014

Türkiye’nin çöpü yazın nem rekorları kırıyor

Türkiye Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası Başkanı ve Eren Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Helsinki’de kaldığı otelin odalarında yer alan çöp kutularını görünce şöyle düşündü:

7.06.2013

Mimar Sinan Camisi’ne 500 yıl dayanan çimento istedi Marmaray, 110 yılla yetindi

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, 2 yıl önce Bitlis’teki El-Aman Han’daki buluşmada Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası Başkanı ve Eren Holding Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren’e sordu:

5.06.2013

25 milyon dolar yatırdı Kocaeli’nin dışkı çamuru çimentoya yakıt oldu

KISA süre önce Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanlığını Adnan İğnebekçili’den devralan Mustafa Güçlü aradı:

22.09.2011

Türkiye’de ‘teğet’i hissediyor, yurtdışında alacak demir ve kömür madeni bakıyor

MEY İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu’yla birlikte Kayra Imperial şaraplarını listelerine alan 2-3 restoranı görmek üzere Paris’e uçuyoruz.

23.06.2010

ÖTV desteğinde basının rolü

Geçtiğimiz hafta uygulamaya giren ÖTV indiriminin öncesi ve sonrasını, hükümetin desteğinde basının ne denli etkili olduğunu yapılan yorumlarla analiz etmeye çalışacağım.

24.03.2009

Peugeot Türkleşirken Citroen Fransız mı kalıyor

Bu hafta Fransız PSA Grubu’nun iki kardeş markası Peugeot ve Citroen’in Türkiye’deki durumları hakkında ilginç tespitimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yazıyı açıkçası geçtiğimiz hafta içinde Citroen ve Peugeot yetkilileriyle yurtdışında yaptığımız görüşmeler sonrasında yazmaya karar verdim.

10.03.2009

Gerçekten fiyat indirsek Türkiye’de hiç kimse otomobil satamaz

Son yıllarda yönetim stratejisini net olarak çözemediğim bir otomotiv şirketi varsa o da Koreli Hyundai.

3.02.2009