MENÜ

Cdu

Cdu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cdu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cdu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.065 Cdu haberi bulunmuştur.

Cdu Haberleri

Medya devi Kirchin batışı Alman futbolunu zora soktu

Medya devi Kirch'in batışı Alman futbolunu zora soktu

Alman medya imparatoru Leo Kirch'in iflasın eşiğine gelmesi Alman futbolcularının maaşlarını da tehlikeye soktu. Kirch'in TV yayınları için futbol kulüplerine yaptığı ödeme ve dolayısıyla futbolcuların ödemeleri tehlikeye girdi.

6.04.2002Ekonomi
Alman medya devi konkordato ilan etti

Alman medya devi konkordato ilan etti

Almanya'nın en büyük medya kuruluşlarından KirchMedia grubu, konkordato başvurusunda bulundu. Konkordato ilanının, şirketin 5.71 milyar doları bulan borçlarını ödeyememesinden kaynaklandığı kaydediliyor.

8.04.2002Ekonomi
Almanyada düello hazırlığı

Almanya'da düello hazırlığı

Almanya Başbakanı Schröder ile başbakan adayı rakibi Stoiber arasındaki televizyon düellosunun nasıl yapılacağı tartışma yarattı.

26.04.2002Dünya
Maço kültürünü Türkler getirdi

Maço kültürünü Türkler getirdi

Almanya'nın Aşağı Saksonya Adalet Bakanı ‘Türkiye’den gelen göçmenlerle birlikte Almanya’ya maço kültürü ithal edildi’ dedi.

4.05.2002Gündem
Maço kültürünü Türkler getirdi

Maço kültürünü Türkler getirdi

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Adalet Bakanı Prof. Dr. Christian Pfeiffer, ‘Özellikle Türkiye’den gelen göçmenlerle birlikte Almanya’ya maço kültürü ithal edildi’ dedi.

4.05.2002Dünya
Almanya: Irkaa saldırı planımız yok

Almanya: Irka'a saldırı planımız yok

Almanya Savunma Bakanı Rudolf Scharping, Irak'a yönelik askeri harekat planlarının olmadığını söyledi. Scharping, "Buna rağmen Irak, uluslararası güvenlik için ciddi bir sorun oluşturmaktadır'' dedi.

23.05.2002Dünya
Stoiberin kampında solo anne krizi

Stoiber'in kampında solo anne krizi

Almanya'da muhafazakar Hıristiyan Demokratk/Sosyal Birliği'nin (CDU/CSU) başbakan adayı Edmund Stoiber'in, evlilik dışı bir çocuğu bulunan ve ikinciye hamile olan Katherina Reiche'yi (28) kendine danışman ataması ortalığı karıştırdı.

11.07.2002Dünya
Her Türk hergün Hürriyet okur

Her Türk hergün Hürriyet okur

Alman Der Spiegel Dergisi, genel seçimler öncesi Türk seçmenlere değindi. ‘Başbakanimiz Schröder’ başlıklı yazıda, Hürriyet Gazetesi'nin, gücü vurgulanarak ‘‘Her Türk hergün Hürriyet okur. Türk seçmenler hiç bir politikacı tarafından göz ardı edilemez’’ denildi.

28.07.2002Dünya
Kıyak uçuşlar, bir kelle daha aldı

Kıyak uçuşlar, bir kelle daha aldı

Milletvekili olarak resmi gezilerinde topladığı uçuş millerini özel işlerde kullanan PDS'nin ağır toplarından Gregor Gysi, Berlin Ekonomi Senatörlüğü, Belediye Başkan Yardımcılığı ve eyalet milletvekilliğinden istifa etti.

31.07.2002Dünya
Bayan Schröderden Bilde: Kocamın rakibini destekliyorsunuz

Bayan Schröder'den Bild'e: Kocamın rakibini destekliyorsunuz

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in eşi Doris-Schröder Köpf, Bild gazetesini, Birlik partilerinin (CDU/CSU) başbakan adayı ve kocasının seçimdeki rakibi Edmund Stoiber'in lehine seçim kampanyası yapmakla suçladı.

1.08.2002Dünya
Schröder: Iraka harekat sorun yaratır

Schröder: Irak'a harekat sorun yaratır

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Ortadoğu'daki mevcut şartlar altında Irak'a yönelik bir harekatı büyük bir sorun olarak gördüğünü söyledi.

14.08.2002Dünya
Türkiyeyi engellemek aptallık olur

"Türkiye'yi engellemek aptallık olur"

"Türkiye'ye AB perspektifi sunulmasaydı, Türkiye'deki uyum yasaları daha onlarca yıl çıkmazdı" yorumunda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Türkiye'nin Avrupa Birliği perspektifinin önünün kapatılmasının "tarihi bir aptallık" olacağını söyledi.

16.08.2002Gündem
Schaeubleye makaslı suikast girişimi

Schaeuble'ye makaslı suikast girişimi

12 yıl önce uğradığı bıçaklı saldırı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan Alman politikacı Wolfgang Schaeuble'ye yine suikast girişiminde bulunuldu.

22.08.2002Dünya
İlk raund Schröderin

İlk raund Schröder'in

Almanya tarihinde başbakan adayları arasında seçim öncesi ilk televizyon düellosu dün akşam gerçekleşti.

25.08.2002Dünya
Bildi susturacak mı

Bild'i susturacak mı

Alman Bild Gazetesi ile iktidardaki SPD arasında yaşanan kavga yeni boyut kazandı. Sol eğilimli WAZ grubu Bild'in % 40'ına talip oldu. Ancak, WAZ'ın başındaki Bodo Hombach'ın SPD'li Başbakan Schröder'in yakını olması ‘‘İktidarın muhalefetteki Bild'i susturma hamlesi’’ olarak yorumlandı.

28.08.2002Dünya
Garson puro koşturmadığı gün ABye girersiniz

Garson puro koşturmadığı gün AB'ye girersiniz

"Türkiye'de bir belediye başkanıyla yemek yiyorduk. Bir ara kaykıldı, geriye hiç bakmadan elini zafer işareti gibi yaptı. Garson koşup, araya puro yerleştirdi, bir diğeri de yaktı. Bu kafayla AB'ye giremezsiniz."

29.08.2002Gündem
Garson puro koşturmadığı gün ABye girersiniz

Garson puro koşturmadığı gün AB'ye girersiniz

Hürriyet'in Frankfurt kadrosuyla yemekte buluşan Bavyera İçişleri Bakanı Beckstein, ‘‘Türkiye AB'ye girer mi’’ sorusuna şöyle karşılık verdi:

29.08.2002Dünya

Yazar Sonuçları

Almanya'nın Türkiye açmazı

GEÇEN pazartesi ve salı günlerini Berlin'de AB'nin genişlemesi ve Türkiye'nin tam üyeliğini konu alan bir dizi görüşme yaparak geçirdim.

25.04.2002