MENÜ

Cdu

Cdu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cdu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cdu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.160 Cdu haberi bulunmuştur.

Cdu Haberleri

Almanyada yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer yeni Savunma Bakanı oldu.

17.07.2019Dünya
Bir kadın gitti, bir kadın geldi

Bir kadın gitti, bir kadın geldi

Almanya’da iki sürpriz siyasi gelişme birden yaşandı. Savunma Bakanı görevinden istifa eden Ursula von der Leyen, AB Komisyonu Başkanı seçilirken, ondan boşalan koltuğa yine kadın bir aday olan Kramp Karrenbauer oturdu. Şimdiye kadar, “Bakanlık koltuğu istemiyorum” diyen hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Annegret Kramp Karrenbauer Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue’de düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

17.07.2019Avrupa
AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen

AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen

Avrupa Birliği’nde bir ilk. İlk kez bir kadın AB Komisyonu Başkanı seçildi. Alman politikacı Ursula von der Leyen kıl payı oyla AB Komisyon Başkanı oldu.

17.07.2019Avrupa
AB Komisyonu’na kadın başkan

AB Komisyonu’na kadın başkan

Almanya’da yıldızının sönmeye başladığı bir dönemde Avrupa Birliği liderlerinin son dakika uzlaşısıyla AB Komisyonu Başkanı olarak önerdikleri Almanya Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen’e, Avrupa Parlamentosu (AP) yeşil ışık yaktı.

17.07.2019Dünya
AB Komisyonunun yeni başkanı von der Leyen oldu

AB Komisyonu'nun yeni başkanı von der Leyen oldu

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanlığına Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in atanmasını onayladı.

16.07.2019Dünya
Merkel’e çirkin karşılama: Defol

Merkel’e çirkin karşılama: Defol

Almanya Başbakanı Merkel, aşırı sağın kalelerinden Saksonya eyaletindeki gezisinde İslam ve yabancı düşmanı Pegida’nın çirkin gösterisiyle karşılaştı. Merkel için ‘Hau ab - Defol’ sloganları atan, gazeteciye saldıran, Hitler selamı veren üç gösterici gözaltına alındı.

16.07.2019Avrupa
Tatilde ‘Titreyen Kadın’ı okuyacak

Tatilde ‘Titreyen Kadın’ı okuyacak

Devlet ve hükümet başkanlarını karşılama törenlerinde tüm dünyanın gözü önünde titreme krizlerine girerek herkesi endişelendiren Merkel tatile çıkıyor. Merkel, tatilde Amerikalı yazar Siri Hustvedt’in ‘Titreyen Kadın’ adlı kitabını da okuyacak.

15.07.2019Avrupa
Ursula von der Leyennin kader günü: Seçilecek mi

Ursula von der Leyen'nin kader günü: Seçilecek mi?

Avrupa Parlamentosu salı akşamı saat 18.00’de başkanını seçmek için oylama yapacak. AB liderlerinin uzun pazarlıklar sonucu Avrupa Komisyon Başkanlığı’na önerdiği isim Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in seçilmesi için en az 374 milletvekilinin evet oyunu ihtiyacı var.

14.07.2019Avrupa
Gabriel, hükümeti de partisini de uyardı: Hata olur

Gabriel, hükümeti de partisini de uyardı: Hata olur!

ABD’nin Suriye’ye daha fazla asker gönderme talebini reddeden Almanya’ya Suriye’deki DEAŞ karşıtı koalisyona 4 Tornado, bir tanker uçak ve Irak askerlerini eğitmekle destek veriyor. Alman askerlerinin görev süresi ekim ayında bitiyor. SPD görev süresinin uzatılmasını, SPD’li eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise ülkesinin Suriye’den apar topar çekilmesini istemiyor.

14.07.2019Avrupa
Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli

Şebnem Schaefer kimdir, aslen nereli?

Bir süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Şebnem Schaefer, konuk olarak katıldığı programlar ve açıklamalarıyla gündeme geliyor. Şebnem Schaefer, Lise Defteri, Emret Komutanım, Üç Tatlı Cadı dizilerinde; O Şimdi Asker, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Renklerde Kaybolan Hayat sinema filmlerinde; Eros Pansiyon adlı tiyatro oyununda ve birçok ünlü sanatçının video klibinde oyunculuk yaptı. Peki, Şebnem Schaefer kimdir?

11.07.2019Magazin
ABD, Almanya’dan Suriye için askeri destek istedi

ABD, Almanya’dan Suriye için askeri destek istedi

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Almanya’dan Suriye’de terör örgütü YPG/PYD kontrolündeki SDG’ye askeri destek istedi. Jeffrey, Alman askerlerinin eğitim, lojistik ve teknik destek vermesini talep etti.

8.07.2019Dünya
PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

Almanya’nın Dresden kentinde 2014’te kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı.

6.07.2019Avrupa
Tepki yağdı... Almanyada infiale yol açtı

Tepki yağdı... Almanya'da infiale yol açtı

Almanya'nın Dresden kentinde 2014 yılında kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı. Öte yandan yapılan bir araştırmada Almanların yüzde 71'inin aşırı sağcıları diğer radikallerden daha tehlikeli bulduğunu ortaya koydu. .

5.07.2019 Dünya
Gabriel’e en sert cevap: “Ayrılın”

Gabriel’e en sert cevap: “Ayrılın”

Hessen Eyalet Başbakanı ve CDU Genel Başkan Yardımcısı Volker Bouffier, eski SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel’in koalisyondan çıkma çağrısına tepki gösterdi: “Sadece şunu söyleyebilirim, o zaman ayrılın.”

5.07.2019Avrupa
Anketlerde dibe vurdu

Anketlerde dibe vurdu

ARD kanalının yaptığı ankete göre CDU Lideri Annegret Kramp Karrenbauer’in yıldızı giderek sönüyor. Karrenbauer’in çalışmalarından memnun olanların oranı yüzde 22. Bu oran geçen ay yüzde 24’tü.

5.07.2019Avrupa
SPD çok kızmıştı Giffey yanına gidip kutladı

SPD çok kızmıştı! Giffey yanına gidip kutladı

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in isminin AB Komisyon Başkanlığı için önerilmesine kızan SPD’de, “Ayrılırız” sesleri cılızlaştı. Partinin hırçın çocuğu Kevin Kühnert bile yumuşak tepki gösterdi. Aile Bakanı Franziska Giffey ise Bakanlar Kurulu’nda von der Leyen’in yanına giderek kendisini kutladı.

4.07.2019Avrupa
Almanya Savunma Bakanı kim olacak

Almanya Savunma Bakanı kim olacak?

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Brüksel yolcusu. AB liderleri maraton zirvede sürpriz bir öneri üzerine von der Leyen’in Jean Claude Juncker’in yerine Komisyon Başkanı olması üzerinde uzlaşmaya vardı. Von der Leyen’in Avrupa Parlamentosu tarafından da oy çoğunluğuyla seçilmesi gerekiyor. Ursula von der Leyen AB Komisyonu Başkanı olursa, Savunma Bakanı kim olacak?

3.07.2019Avrupa
Karrenbauer: Merkel’in sağlığı yerinde

Karrenbauer: Merkel’in sağlığı yerinde

Bir hafta arayla iki kez kameralar önünde titreme nöbeti tutan, yüzü bembeyaz olan Başbakan Angela Merkel’in sağlık durumuyla ilgili hâlâ sorular soruluyor.

3.07.2019Avrupa
Almanya’ya yabancı kalifiye eleman getirmek zorundayız

Almanya’ya yabancı kalifiye eleman getirmek zorundayız

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Çalışma Bakanı Karl Josef Laumann, ülkede her sektörde kalifiye eleman açığı bulunduğuna dikkati çekerek, refah düzeyinin korunması için ‘hoş geldin’ kültürüne ihtiyaç olduğunu söyledi. Aşırı sağcı AfD’ye de gönderme yapan Bakan, “Sınırlarımızı kapatmak çıkarımıza olmaz” dedi.

3.07.2019Avrupa
Son dakika... AB liderleri Ursula von der Leyen isminde uzlaştı

Son dakika... AB liderleri Ursula von der Leyen isminde uzlaştı

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, AB Komisyon Başkanlığına Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, AB Konseyi Başkanlığına Charles Michel, AB Yüksek Temsilciğine Josep Borrell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanlığına ise Christine Lagarde'ın atanması konusunda mutabık kaldı.

2.07.2019Dünya
Merkel’in nesi var

Merkel’in nesi var?

Almanya Başbakanı Angela Merkel’i bir hafta arayla kameralar önünde titreme tutması, kamuoyunda, “Merkel’in nesi var?” sorularını artırdı. Sekiz gün önceki titreme nöbetine ‘sıcak hava ve su yetersizliği neden olabilir’ diyen Alman doktorlar, şimdi Merkel’in sağlık durumunu ciddiye alması, titremenin altında ‘Multiple Skleroz’, parkinson gibi ciddi hastalıkların olabileceğini söylüyor. Bunun için de başbakanın ciddi bir sağlık kontrolünden geçmesini tavsiye ediyorlar.

28.06.2019Avrupa
Almanya’da yeni vatandaşlık yasa tasarısı kabul edildi

Almanya’da yeni vatandaşlık yasa tasarısı kabul edildi

Almanya’da yeni vatandaşlık yasa tasarısı Federal Mecliste (Bundestag) yapılan oylamayla kabul edildi. İktidar ortakları CDU, CSU ve SPD milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen düzenlemeye muhalefet hayır oyu kullandı.

28.06.2019Avrupa
Elektrikli otomobilde plan: 2030’a kadar 7 bin şarj istasyonu

Elektrikli otomobilde plan: 2030’a kadar 7 bin şarj istasyonu

Almanya 2030 yılına kadar 10 milyon elektrikli otomobil için 7 bin şarj istasyonu kurmayı planlıyor.

25.06.2019Avrupa
Uçaklar ‘ölüm manevrasında mı çarpıştı

Uçaklar ‘ölüm manevrası'nda mı çarpıştı

Alman Hava Kuvvetleri’ne ait Eurofighter tipi iki savaş uçağının düşmesi Almanya’da tartışma konusu oldu. CDU Savunma Politikaları Sözcüsü Henning Otte eğitim uçuşları için daha fazla bütçe ayrılması gerektiğini söylerken, Sol Parti ise bu uçuşların yasaklanmasını istedi. Genelkurmay’ın verdiği bilgiye göre uçaklar ‘Air-Combat Manevrası’ tatbikatı yapıyordu.

25.06.2019Avrupa
Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Alman televizyon kanalı ARD’de ‘Anne Will’ programına çıkan CDU Lideri Annegret Karmp Karrenbauer, aşırı sağcı AfD ile partisinin bir iş birliğine gitmesinin asla söz konusu olmayacağını söyledi. Karrenbauer, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetine AfD’nin kısmen de olsa ortam hazırladığını söyledi.

24.06.2019Avrupa
İki bakandan jet yanıt: Polis de ordu da hiçbir partiye ait değil

İki bakandan jet yanıt: Polis de ordu da hiçbir partiye ait değil

Ordudaki yakınları, savunma ve içişleri komisyonundaki milletvekillerinden aldığı bilgiye göre polis ve ordunun kısmen AfD’ye kaptırıldığını söyleyen CDU’nun önde gelen isimlerinden Friedrich Merz, partisinden büyük tepki çekti.

24.06.2019Avrupa
Merz: Polis ve orduyu kısmen AfD’ye kaptırıyoruz

Merz: Polis ve orduyu kısmen AfD’ye kaptırıyoruz

Bild gazetesine konuşan CDU’lu politikacı Friedrich Merz, ordu ve polis teşkilatlarında görev yapan personeli, aşırı sağcı AfD’ye kaptırma tehlikesine dikkati çekti:

23.06.2019Avrupa
Yıllık kayıp 500 milyon Euro

Yıllık kayıp 500 milyon Euro

Avrupa Adalet Divanı’nın, Almanya’nın yabancı plakalı araçlardan otoban ücreti almak için hazırladığı uygulamayı Avrupa Birliği (AB) üye ülke vatandaşları arasında ayrımcılığa yol açtığı gerekçesiyle durdurması, Almanya’yı ciddi bir gelirden etti. Başbakan Angela Merkel, uygulamanın iptal edilmesinin ülke bütçesinde yıllık 350 ile 500 milyon Euro arasında bir kayba yol açtığını söyledi.

20.06.2019Avrupa
İntihar etmesin diye 24 saat gözetim altında

İntihar etmesin diye 24 saat gözetim altında

CDU esi milletvekili ve Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı 45 yaşındaki Stephan E. cezaevinde hem çok sıkı takip ediliyor hem de sıkı korunuyor. Zanlının intihar etme olasılığının yüksek olduğunu göz önünde tutan savcılık, her türlü önlemi aldı.

20.06.2019Avrupa
Tauber: Sınır tanımaz şiddetin yolunu AfD açtı

Tauber: Sınır tanımaz şiddetin yolunu AfD açtı

CDU’nun eski Genel Sekreteri Peter Tauber, Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke’nin öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada sağ görüşlü siyasetçileri suçladı. Başbakan Angela Merkel’in dördüncü hükümetinde bir yılı aşkın süredir Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini de sürdüren Tabuer, CDU mensubu sağ kanat üyeleriyle aşırı sağcı AfD yöneticilerinin yaşananlarda payı olduğunu yazdı.

19.06.2019Avrupa
Almanya’ya ‘Yeşil başbakan’ mı

Almanya’ya ‘Yeşil başbakan’ mı?

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 70 yıllık tarihinde şimdiye kadar 8 başbakan görev yaptı. Konrad Adenauer (1949-1963), Ludwig Erhard (1963-1966), Kurt Georg Kiesinger (1966-1969), Willy Brandt (1969-1974), Helmut Schmidt (1974-1982), Helmut Kohl (1982-1998), Gerhard Schröder (1998-2005). Şu andaki Başbakan Angela Merkel de 2005 yılından beri bu görevi sürdürmektedir.

19.06.2019Avrupa
‘Yabancı araçlara otoban ücreti ayrımcılık’

‘Yabancı araçlara otoban ücreti ayrımcılık’

Avusturya, Almanya’ya karşı başlattığı otoban parası mücadelesini kazandı. Avrupa Adalet Divanı, yabancı plakalı araçlardan otoban ücreti almasının Avrupa Birliği ilkelerine aykırı olduğuna hükmetti.

18.06.2019Avrupa
Korkulan olmadı ama...

Korkulan olmadı ama...

Almanya’da tuhaf şeyler oluyor. Bir yanda aşırı sağcı parti AfD doğudaki Görlitz kentinde büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde yüzde 45 oy alıyor. Diğer yanda yine doğuda Alman olmayan yabancı biri, Rostock Büyükşehir Belediye Başkanı seçiliyor.

18.06.2019Avrupa
Valinin katili suç makinesi ve azılı ırkçı çıktı

Valinin katili suç makinesi ve azılı ırkçı çıktı

50 kişilik polis ekibinin günler süren titiz soruşturması sonucu yakalanan Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili, azılı bir ırkçı ve tam bir suç makinesi çıktı. 45 yaşındaki Stephan E.’nin dosyasında mülteci yurduna bombalı saldırı, silah bulundurma, ağır şekilde adam yaralama, ülke barışını bozmak ve 1 Mayıs’ta hak arayan sendika üyeleri ve işçilere saldırmak da var.

17.06.2019Avrupa
Almanyadan İran’a nükleer anlaşma ile ilgili çağrı

Almanya'dan İran’a nükleer anlaşma ile ilgili çağrı

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, "İran'dan nükleer anlaşmadaki taahhütlerine tamamen uymasını bekliyor ve talep ediyoruz" dedi.

17.06.2019Dünya
Almanyada büyükşehir belediye başkanlığında bir ilk yaşandı

Almanya'da büyükşehir belediye başkanlığında bir ilk yaşandı

Danimarka vatandaşı Madsen, Almanya'nın Rostock kentinde düzenlenen belediye başkanı seçimini kazandı. Bu sonuçla Almanya’da ilk kez Alman vatandaşlığına sahip olmayan bir kişi belediye başkanı seçilmiş oldu.

17.06.2019Dünya
SPD’li kadın vekiller harekete geçti: Para karşılığı seks yapanlar...

SPD’li kadın vekiller harekete geçti: Para karşılığı seks yapanlar...

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis üyesi kadın milletvekilleri para karşılığında seks yapılmasının yasaklanması için çalışma başlattı. Tasarı yasalaşırsa, tıpkı İsveç’te olduğu gibi fuhuş yapanlar cezalandırılacak. İsveç’te fuhuş yasak olduğu gibi, İsveçli erkekler, yurt dışında da para karşılığında kadınlarla birlikte olmaları durumunda yargılanıp cezaya çarptırılıyorlar.

17.06.2019Avrupa
Görlitz’de CDU kazandı, AfD kaybetti

Görlitz’de CDU kazandı, AfD kaybetti

Almanya’nın Saksonya Eyaleti’ndeki Görlitz kentinde yapılan büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin ikinci turunu CDU adayı Octavian Ursu kazandı. Seçimi kaybeden AfD’li Sebastian Wippel ise rakibi tebrik etti.

17.06.2019Avrupa
Danimarkalı Madsen, Rostock Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

Danimarkalı Madsen, Rostock Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

Almanya’da ilk kez bir göçmen büyükşehir belediye başkanı seçildi. Doğu kentlerinden 207 bin nüfuslu Rostock kentini artık 46 yaşındaki Danimarkalı Claus Ruhe Madsen yönetecek. Pazar günü yapılan ikinci tur seçimde Sol Parti adayı Steffen Bockhahn’a karşı açık farkla kazanan Madsen, ekonomiye ağırlık vereceği vaadiyle kampanya yaptı ve yüzde 57.1 oy aldı.

17.06.2019Avrupa
SPD, erken seçimi göze alabilecek mi

SPD, erken seçimi göze alabilecek mi?

Almanya’da son dönemlerde Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) oluşturduğu ‘büyük koalisyon hükümetinde’ yaşanan sancılar yüzünden erken seçim tartışmaları da yoğunlaştı.

17.06.2019Avrupa
Almanya gelecek yıl erken seçime mi gidecek

Almanya gelecek yıl erken seçime mi gidecek

Almanya’da yapılan son anket sonuçları, hükümeti oluşturan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) hızla kan kaybettiğini ortaya çıkardı. Buna göre iktidar partilerin oyları yüzde 37’ye gerilerken, Yeşiller oyunu yüzde 27’e çıkararak en güçlü parti konumunda. Bu sonuçlarla halk desteğini kaybeden Merkel hükümetinin görevde kalması zor görünüyor.

16.06.2019Avrupa
Almanya’da kafalar da, hesaplar da karıştı

Almanya’da kafalar da, hesaplar da karıştı

Her şeyleri planlı, programlı olmakla ve disiplinleriyle tanınan Almanların son dönemlerde kafaları iyice karıştı. Hesapları da öyle. Hele hele Alman politikacıların kafaları iyice karıştı. Hesapları ise adeta altüst oldu.

15.06.2019Avrupa
Hollywood yıldızlarından Almanlara çağrı: Oyunuzu bilgece kullanın

Hollywood yıldızlarından Almanlara çağrı: Oyunuzu bilgece kullanın

Almanya’nın en çok tarihi mimari esere sahip kenti Görlitz, Doğu’nun incisi olarak tanınıyor. Sinematografik mekanlarıyla Hollywood dahil şimdiye kadar 100 sinema filmine ev sahipliği yapan, Hollywood’a atfen Görliwood olarak da anılan Görlitz, pazar günü kıyasıya bir seçim yarışına sahne oluyor. İlk turda AfD adayının önde olduğu seçim için mektup kaleme alan, Oscar ödüllü Hollywood yıldızlarının da aralarında bulunduğu isimler, Görlitzlilere “Oyunuzu bilgece kullanın” çağrıları yapıyor.

14.06.2019Avrupa
SPD: Büyük koalisyon 2021’e kadar iktidarda

SPD: Büyük koalisyon 2021’e kadar iktidarda

Almanya’da CDU/CSU ile SPD koalisyonun ne kadar iktidarda kalabileceği tartışmalarına SPD’den tepki geldi. SPD Parlamento Çalışma Grubu Başkanı Carsten Schneider, “2021 yılına kadar iktidardayız” dedi.

13.06.2019Avrupa
Almanya İçişleri Bakanı, kiralara 5 yıl zam yasağı planına karşı çıktı

Almanya İçişleri Bakanı, kiralara 5 yıl zam yasağı planına karşı çıktı

Almanya’da Berlin Senatosu, yüksek kiraların önüne geçmek için kiralara 5 yıl zam yasağı getirmeye hazırlanıyor. Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Berlin’in bu uygulamasına sektöre darbe vurulacağı gerekçesiyle karşı çıktı.

13.06.2019Avrupa
Almanya’da ‘akıllı ev aletlerini’ izleme planı

Almanya’da ‘akıllı ev aletlerini’ izleme planı

Almanya’nın Kiel kentinde çarşamba günü başlayan İçişleri Bakanlığı Konferansı danışma toplantıları, soruşturma makamlarının akıllı asistanlar ve akıllı ev aletlerinin verilerini kullanıp kullanamayacağı ile ilgili tartışmalarla gündeme damga vurdu.

13.06.2019Avrupa
Almanya Rezo’yu konuşuyor: Liderlerin koltuğunu sallayan adam

Almanya Rezo’yu konuşuyor: Liderlerin koltuğunu sallayan adam

Almanya YouTube fenomeni Rezo'yu konuşuyor. Videoları izlenme rekorları kıran 26 yaşındaki Rezo’nun siyasi atmosferi bozduğu ve siyasi parti liderlerinin koltuğunu salladığı ve hükümet krizinden sorumlu tutuyor.

12.06.2019Avrupa
Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Avrupa’nın en güçlü ülkesi Almanya, hızla hükümet krizine doğru sürükleniyor. Hükümetin yıl sonunu görmesine şüphe ile bakılıyor.

12.06.2019Avrupa
Avrupa’nın en güçlü ülkesi azınlık hükümetiyle yönetilemez

Avrupa’nın en güçlü ülkesi azınlık hükümetiyle yönetilemez

Almanya’da koalisyon hükümetinin ne kadar iş başında kalabileceği tartışmaları ülke gündeminden düşmüyor. Tartışmaya katılan CDU Grup Başkanı Ralph Brinkhaus “Avrupa’nın en güçlü ülkesi, azınlık hükümetiyle yönetilemez” diyerek erken seçime karşı olduklarını söyledi.

11.06.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Almanya Merkel sonrasına hazır mı

AVRUPA Birliği’nin motor ülkesi Almanya, bir daha başbakan adayı olmayacağını açıklayan Angela Merkel sonrası döneme ne kadar hazır?

21.06.2019