MENÜ

Cava Denizi

Cava Denizi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cava Denizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cava Denizi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 25 Cava Denizi haberi bulunmuştur.

Cava Denizi Haberleri

Çakartaya su duvarı

Çakarta'ya 'su' duvarı

Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın sahil şeridi, küresel iklim değişikliğinin erittiği kutuplar nedeniyle yükselen deniz seviyesine karşı dev bir ‘su duvarı’yla korunacak. Çünkü kent, her yıl 20 santimetre batıyor.

29.07.2019Dünya
Lion Air uçağı denize düşerken pilotlar kullanma kılavuzuna baktı

Lion Air uçağı denize düşerken 'pilotlar kullanma kılavuzuna baktı'

Endonezya açıklarında 29 Ekim'de düşen Lion Air'e ait Boeing 737 Max 8 tipi uçağının bilgisayar sisteminin, kalkıştan hemen sonra uçağın burnunu aşağı çektiği ve pilotların arızayı gidermek için son ana kadar kullanma kılavuzuna bakıp soruna çözüm bulmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

21.03.2019Dünya
Etiyopya ve Endonezyadaki uçak kazalarında benzerlikler tespit edildi

'Etiyopya ve Endonezya'daki uçak kazalarında benzerlikler tespit edildi'

Etiyopya Ulaştırma Bakanı Moges, karakutunun ön incelemeleri sonucunda Etiyopya'daki uçak kazasıyla Endonezya'da 2018'de meydana gelen uçak kazasının nedenlerinin benzer olduğunun tespit edildiğini söyledi.

18.03.2019Dünya
Boeingde iflas tehlikesi

Boeing'de iflas tehlikesi

Etiyopya ve Endonezya'daki kazaların üretim hatasından kaynaklandığının tespit edilip B737 Max'lerin siparişlerinin iptali halinde şirket iflasla karşı karşıya kalabilir.

14.03.2019Ekonomi
Endonezyada 54 kişiyi taşırken kaybolan uçağın enkazına ulaşılmaya çalışılıyor

Endonezya'da 54 kişiyi taşırken kaybolan uçağın enkazına ulaşılmaya çalışılıyor

Endonezya merkezli hava yolu şirketi Trigana Air Service'a ait 54 yolcu ve mürettebat taşıyan uçakla hava kontrol kulesi arasındaki bağlantının ülkenin doğusundaki Papua bölgesi civarında kesildiği açıklandı. Reuters, görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, uçak enkazının Oktabe bölgesinde tespit edildiğini duyurdu. Arama-kurtarma ekipleri, Jayapura'nın güneyinde, enkazın bulunduğu ücra, dağlık bölgeye ulaşmaya çalışıyor.

16.08.2015Dünya
AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

Endonezya'nın Surabaya kentinden Singapur'a giderken kaza yapan AirAsia uçağının düştüğü sırada kaptan pilotun kontrolünde olmadığı ortaya çıktı.

29.01.2015Dünya
Dalgıçlar düşen AirAsia uçağının gövde kısmına girdi

Dalgıçlar düşen AirAsia uçağının gövde kısmına girdi

Endonezya'dan Singapur'a giderken denize düşen AirAsia yolcu uçağının gövde kısmının da içinde bulunduğu enkaza arama ekibindeki dalgıçların ilk defa bugün girebildiği açıklandı.

24.01.2015Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağının karakutularından biri çıkarıldı

Endonezya'da düşen yolcu uçağının karakutularından biri çıkarıldı

Endonezya'dan Singapur'a 162 kişi taşırken iki hafta önce düşen AirAsia'ya ait yolcu uçağının karakutularından birinin denizden çıkarıldığı açıklandı.

12.01.2015Dünya
Aranan kuyruk bulundu

Aranan kuyruk bulundu

Endonezya’nın Surabaya şehrinden Singapur’a giderken 28 Aralık’ta düşen AirAsia havayollarına ait QZ-8501 sefer sayılı Airbus A320-200 tipi yolcu uçağının kuyruk kısmı, Cava Denizi’nde bulundu.

7.01.2015Dünya
AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

Endonezya Arama Kurtarma Ajansı, AirAsia uçağının kuyruk kısmının yerinin tespit edildiğini duyurdu. Kazanın neden gerçekleştiği konusunda önemli bilgiler içeren uçağın karakutusu da aynı bölgede yer alıyor.

7.01.2015Dünya
AirAsia faciaya izinsiz uçmuş

AirAsia faciaya izinsiz uçmuş

GÜNEYDOĞU Asya ülkesi Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken düşen AirAsia uçağına ait 4 büyük parça Borneo Adası açıklarında bulundu.

5.01.2015Dünya
AirAsia uçağının düştüğü gün uçuş izni yoktu

AirAsia uçağının düştüğü gün uçuş izni yoktu

Endonezya'dan Singapur'a giderken Cava Denizi'nde düşen yolcu uçağının, kazanın meydana geldiği pazar günü izinsiz uçtuğu ortaya çıktı.

4.01.2015Dünya
AirAsia uçak kazasında cesetleri böyle topladılar

AirAsia uçak kazasında cesetleri böyle topladılar

Endonezya'nın Surabaya Adası-Singapur seferini yaparken kalkıştan bir süre sonra Cava Denizi üzerinde radardan kaybolan AirAsia Havayolları uçağının 28 Aralık Pazar günü düşmesinin üzerinden altı gün geçti. 155 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu uçak kazasında şimdiye kadar 30 kişinin cesedine ulaşılabildi. Bölgedeki ekipler denizden topladıkları cesetleri önce botlara çıkardı. SOnrasında ise cesetler bölgedeki arama-kurtarma gemisinden sarkıtılan ağlarla gemiye çekildi. Ekipler resmen ağlarla denizden ceset topladı.

3.01.2015Dünya
Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Cava Denizi'nde düşen AirAsia Hava Yolları şirketine ait uçağın karakutusunu aramak için yetkililer deniz tabanı taramalarına hız veriyor.

2.01.2015Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağıyla ilgili flaş iddia

Endonezya'da düşen yolcu uçağıyla ilgili flaş iddia

Endonezya'dan Singapur'a giderken düşen AirAsia uçağı için sürdürülen arama çalışmalarında üç ceset daha denizden çıkarıldı. Şu ana kadar dokuz kişinin cesedine ulaşılırken, bazı uzmanlar pilotun uçağı denize indirmeyi başarmış olabileceğini öne sürdü.

1.01.2015Dünya
Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken pazar sabahı 162 kişiyle kaybolan AirAsia şirketine ait yolcu uçağını arama çalışmaları ikinci gününde de sürdü. Uçuş saatinin değiştiğinden haberdar olmayan eski güzellik kraliçesi ve ailesi felaketten şans eseri kurtuldu.

30.12.2014Dünya
Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken kaybolan AirAsia yolcu uçağı, yaklaşık iki gün sonra bulundu. Taşıdığı 162 kişiyle birlikte kaybolan uçağa ait parçaların Endonezya açıklarında tespit edildiği açıklandı. Aynı bölgede cesetlere de ulaşıldı.

30.12.2014Dünya
AirAsia uçağının radardan kaybolma anı

AirAsia uçağının radardan kaybolma anı

 Endonezya’nın Surabaya şehrinden dün yerel saatle 05:20’de kalkan uçağın 08:30civarında Singapur’a varması bekleniyordu. QZ8501 sefer sayılı uçağın yerelsaatle 06:17’den itibaren kayıp olduğu kaydedildi. Flightradar24uygulamasındaki görüntüler ise uçağın kalkışını, izlediği rotayı ve nerederadardan kaybolduğunu gözler önüne serdi. Endonezya’da Singapur’a uçan 162 yolcusu olan AirAsia uçağıile dün iletişimin kesildiği bildirilmişti. Endonezya ve Singapur ordusuna aituçak ve helikopterler Cava Denizi’nde arama ve kurtarma çalışmalarınabaşlamıştı. AirAsia, uçağın olumsuz hava koşulları sebebiyle rotasındansapma izni istediğini açıklamıştı. Endonezya Ulaştırma Bakanlığı ise pilotunyoğun bulut dolayısıyla 38 bin fite çıkma izni istediğini belirtmişti.

29.12.2014Haber
Kaçak avın sonu

Kaçak avın sonu

Endonezya'ya ait bir savaş gemisi, kendi karasularında kaçak avlanan Tayland balıkçı gemisini bombalayarak batırdı.

14.11.2003Dünya
Adriyatik’in Kalbi’nde sonbahar

'Adriyatik’in Kalbi’nde sonbahar

Hırvatistan; meşhur Ortaçağ kentleri, birbirinden güzel koy ve kasabaları, masmavi ve berrak denizi, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş çok sayıdaki şehriyle ziyaretçilerine her mevsim sayısız alternatif sunabilen bir ülke. Ancak sonbahardaki renk cümbüşü benim için büyüleyiciydi.

19.10.2019Avrupa
Campania’da dinozorun gerdanı limon kokar

Campania’da dinozorun gerdanı limon kokar

Yaz boyunca dünya jet sosyetesini ağırlayan Amalfi sahilleri sonbaharda huzura kavuşuyor, yenileniyor. Kartpostallardaki kasabaların, uçurumlara balkon gibi asılı ‘mavi kurdele’ lakaplı yolun, taraçalardaki limon bahçesi manzaralarının tadını meraklı gezginler çıkarıyor. Kasım başında Salerno’dan Positano’ya uzanan 45 kilometrelik yolda geziye çıkmak, gözler ve damak için başlıbaşına bir macera.

26.10.2014Seyahat
Millerle Şili’den Moğolistan’a 4 kıtada 11 yolculuk

Millerle Şili’den Moğolistan’a 4 kıtada 11 yolculuk

Havayolu ve bankaların harcamaları uçak biletine dönüştüren yeni kampanyaları millere rağbeti artırdı. Sadece THY’nin mil programına katılanlar bile son üç yılda yüzde 60’lık sıçramayla 2.5 milyon kişiye ulaştı. Rekabetin keskinleşmesi tüketiciye yeni seçenekler getiriyor. Alışveriş ve uçuş puanlarını kullanmakta ustalaşan 12 gezgin, mil kullanma alışkanlıklarını, unutamadıkları gezilerini anlattı.

24.06.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Dört kitabın mânâsı denizlerde mi gizli?

Bir damla su, her yerde bir damla sudur. Ama bize ona bazen Atlas Okyanusu deriz, bazen Hint Okyanusu.

25.01.2020