MENÜ

Canon

Canon ile ilgili tüm haberleri, son dakika Canon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Canon haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 577 Canon haberi bulunmuştur.

Canon Haberleri

Dünyayı gezecek 1 kişi aranıyor

Dünyayı gezecek 1 kişi aranıyor!

Herkesin, çektiği herhangi bir fotoğrafla Instagram üzerinden katılabileceği yarışmayı kazanan kişi, uçak bileti ve konaklamanın yanında her ay 1.500 Pound harçlık alarak dünyayı gezebilecek. Şanslı kişi, rotasını kendisi belirleyip yazın peşinden koşacak!

24.05.2017Kampüs
Canon dünyayı gezecek o kişiyi arıyor

Canon dünyayı gezecek o kişiyi arıyor!

Canon, Türkiye’nin de dahil olduğu 19 ülkede, kazanan kişinin dünyayı gezeceği ‘Live For The Story’ kampanyasını duyurdu. Herkesin, çektiği herhangi bir fotoğrafla Instagram üzerinden katılabileceği yarışmayı kazanan kişi, uçak bileti ve konaklamanın yanında her ay 1.500 Pound harçlık alarak dünyayı gezebilecek. Şanslı kişi, rotasını kendisi belirleyip yazın peşinden koşacak!

24.05.2017Teknoloji
Canon video kameralara çok önemli güncelleme

Canon video kameralara çok önemli güncelleme!

Canon, video kameraları ve Sinema EOS fotoğraf makineleri için büyük bir güncelleme paketi duyurdu. Güncelleme hem yeni film çekimi seçenekleri hem de kullanım kolaylığı getiriyor

14.04.2017Teknoloji
İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

150'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup, 2016 yılı mali sonuçlarını ve 2017 hedeflerini açıkladı.

10.03.2017Teknoloji
Canon ProStream 1000 tanıtıldı

Canon ProStream 1000 tanıtıldı!

Canon Europe, inkjet baskı makinesinin yeni nesli Oce ProStream’i tanıttı. 540 mm’lik baskı genişliği ve dakikada 80 metrelik maksimum baskı kızı ile ProStream, ayda 35 milyon A4 sayfa ile sınıfının en yüksek üretkenliğini sunuyor.

9.03.2017Teknoloji
Dakikada 150 ‘çek’e hassas tarama yapıyor

Dakikada 150 ‘çek’e hassas tarama yapıyor

Canon, yüksek-hızlı yeni masaüstü çek tarayıcılarını tanıttı. imageFORMULA CR-150, CR 120 ve CR120 UV modelleri dakikada 120 ve 150 çek tararken güvenlik özellikleriyle sahte olup olmadıklarını da anlayabiliyor.

6.03.2017Teknoloji
En zengin başkan oluyor

En zengin başkan oluyor

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump bugün başkanlığı devralıyor. Servetiyle göz dolduran Trump, ABD’nin de en zengin başkanı olacak.

19.01.2017Ekonomi
Canonun yeni aynasızı: PowerShot G9 X Mark II

Canon'un yeni aynasızı: PowerShot G9 X Mark II

Canon,yeni aynasız modeli PowerShot G 9X Mark II’yi tanıttı. Saniyede 8.2 karelik süper yüksek hıza sahip G9X Mark II, 3x optik zum ve 28mm geniş açı lensiyle portreler ve güzel manzaralar çekme imkanı sunuyor. Önceki modellerden yüzde 25 daha küçük olan model, 206 gramlık ağırlığı ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

12.01.2017Teknoloji
10 adımda en iyi kar manzarasını fotoğraflayın

10 adımda en iyi kar manzarasını fotoğraflayın!

Tüm Türkiye’deki yoğun kar yağışı fotoğraf meraklılarını sokağa çağırıyor. Canon, kar manzarasını fotoğraflamak için gereken en önemli ipuçlarını bir araya getirdi. Buğulanmayı önlemeden beyaz ayarına, derinlikten pili verimli kullanmaya 10 adımda kar fotoğrafında harika sonuçlar almak mümkün!

10.01.2017Teknoloji
IBM bir yılda 8 bini aşkın patent aldı

IBM bir yılda 8 bini aşkın patent aldı

IBM, 2016 yılında aldığı 8 bini aşkın patent ile yılın en çok patent alan firması oldu. IBM çalışanlarının kognitif ve bulut bilişim alanındaki aldıkları patent sayısı ise 2 bin 700’ü geçti.

10.01.2017Teknoloji
MEB’den, her yaştan katılıma açık kısa film yarışması

MEB’den, her yaştan katılıma açık kısa film yarışması

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa finansmanıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi 2" kapsamında, "Hayat Boyu Öğrenme" kısa film yarışması başlatılıyor.

6.12.2016Eğitim
Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali açıldı

Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali açıldı

Türkiye'den ve dünyadan 60 fotoğraf sanatçısını bir araya getiren Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 1 Ekim'de kapılarını açtı. 30 Ekim'e kadar sürecek festival kapsamında 56 sergi, 5 panel ve yuvarlak masa tartışması, altı ustalarla sohbet toplantısı, 250’yi aşkın portfolyo değerlendirmesi, kitap imza günleri düzenleniyor. Bu yılın yeniliği ise açık havadaki video gösterim geceleri de yer verilecek.

5.10.2016Keyif
Canondan devasa kağıt kapasiteli yazıcı

Canon'dan devasa kağıt kapasiteli yazıcı

Baskı ve görüntüleme çözümleri lideri Canon, yeni nesil çok işlevli yazıcıları olan imageRUNNER ADVANCE C5500 Serisi’ni tanıttı.

12.08.2016Teknoloji
Türkiye’nin en büyük Instagram yarışması

Türkiye’nin en büyük Instagram yarışması

Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Instagram yarışması Canon Eurasia’nın desteğiyle başlıyor. Bu yıl 3. kez düzenlenecek fotoğraf festivali ‘Fotoistanbul 2016’ kapsamındaki yarışmaya herkes #Fotoistanbul2016 etiketiyle fotoğraflarını yükleyerek katılabiliyor. 21 Ağustos’ta bitecek yarışmada ilk 3 isim, Canon 6D & EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM Lens, Canon Powershot G3 X ve Canon EOS M3 & EF-M 18-55mm IS STM Lens kazanacak. İlk 10 fotoğraf Beşiktaş Meydanı’nda sergilenecek.

4.08.2016Teknoloji
Canondan suya ve toza karşı dayanıklı fotoğraf makinesi: PowerShot D30

Canon'dan suya ve toza karşı dayanıklı fotoğraf makinesi: PowerShot D30

Canon’un kompakt ve sağlam dijital fotoğraf makinesi PowerShot D30, 25 metre derinliğe kadar su altında çekim yapmayı sağlayan su geçirmezlik performansı sunuyor.

1.07.2016Teknoloji
Sizi dağıtmaya talibiz

Sizi dağıtmaya talibiz

Hollanda’nın Venlo şehri belediye öncülüğündeki yatırımlarla kısa sürede Avrupa’nın ‘lojistik devi’ne dönüştü. Türk işadamlarıyla işbirliğine hazır olduklarını belirten Venlo Belediyesi Başkan Yardımcısı Stephan Satijn, “Türkiye’nin dış ticaret için ihtiyaç duyduğu depolama ve dağıtım imkânlarımızı sunmaya talibiz” dedi.

23.05.2016Ekonomi
Çocuklara televizyondan dil öğretemiyorsunuz

Çocuklara televizyondan dil öğretemiyorsunuz

Sosyal medya veya genel olarak internet üzerinden iletişim kurmanın idealden ne kadar uzak olduğundan bahsedildiğini duymuşsunuz veya bizatihi yaşamışsınızdır.  İnsanoğlunun doğası yüz yüze iletişim kurmayı gerektiriyor. Çocukların bilişsel, dilsel, sosyal ve duygusal alanlarda normal gelişim gösterebilmesi için başkalarıyla yüz yüze iletişim kurması lazım.  Çocuğa televizyon izleterek dil öğretemiyorsunuz ama örneğin, Skype iletişiminde dil öğrenmek mümkün. Çünkü elektronik ortam olsa dahi, Skype’ta karşılıklı iletişim var.

23.05.2016Eğitim
Bu Canon modelleri Avrupa bileti hediyeli

Bu Canon modelleri Avrupa bileti hediyeli

Canon Eurasia, ‘Canon’um elimde, Avrupa biletim cebimde’ kampanyasıyla EOS M3, EOS M10 ve EOS 750D modellerinden birini alan herkese 2 kişilik gidiş-dönüş Avrupa uçak bileti hediye ediyor. 1 Mayıs-30 Haziran arasında geçerli kampanyadan yararlananlar Londra, Paris, Roma, Viyana gibi şehirlerde tatilini fotoğraflarla ölümsüzleştirecek.

3.05.2016Teknoloji
Fotoğraf dünyasında devrimin kapısı aralandı

Fotoğraf dünyasında devrimin kapısı aralandı

Dijital fotoğraf makinelerinde yeni bir dönemim kapısı aralandı. Aynasız olarak geliştirilen yeni nesil makineler, kullanıcılara sağladığı kolaylıklarla öne çıkıyor. Satış fiyatları ise her keseye uygun.

19.03.2016Ekonomi
Canon’un en ince süperzum makinesi

Canon’un en ince süperzum makinesi

Canon, bugüne kadar ürettiği en ince ve en güçlü fotoğraf makinesi olan PowerShot SX720 HS modelini tanıttı.

9.03.2016Teknoloji
Wilbert Verheijen Canon Eurasia’ya Genel Müdür oldu

Wilbert Verheijen Canon Eurasia’ya Genel Müdür oldu

Canon Eurasia Genel Müdürlüğü’ne 1990 yılından bu yana Canon ve Oce bünyesinde farklı ülkelerde görevlerde bulunan Wilbert Verheijen atandı. Verheijen, daha önce Canon Asya Profesyonel Baskı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

7.03.2016Teknoloji
Profesyonel yazıcı lideri

Profesyonel yazıcı lideri

TÜRKİYE’deki teknoloji kullanımı birçok bölgedeki ülkenin önüne geçiyor. Bunlardan biri de profesyonel yazıcılar oldu.

4.03.2016Ekonomi
Film kareleri peşinde dünya turu

Film kareleri peşinde dünya turu

Çağlar Erözgen (47) pratisyen hekim. Antalya'da yaşıyor. Seyahat etmek ve fotoğraf çekmek onun için bir bağımlılık. Yılda en az iki seyahat gerçekleştirmezse mutlu olamıyor. Ya okuduğu bir kitabın peşinden gidiyor ya da izlediği bir film karesinde etkilendiği yeri görmek için yola koyuluyor. Seyahatleri boyunca en iyi arkadaşı ise fotoğraf makinesi...

10.02.2016Seyahat
İstanbulun kadın renkleri

İstanbul'un kadın renkleri

İstanbul’u yurt edinen farklı aidiyetlerden, farklı hayatlardan 10 kadın... Peki bu kadınlar İstanbul'u nasıl görüyor? İstanbul'da gündelik yaşamları nasıl ilerliyor? İşte bu soruların cevaplarını aralarında Suriyeli, Afrikalı, Ermeni ve Transseksüelin de olduğu ve İstanbul'da yaşayan 10 kadın çektikleri fotoğraflarla veriyor.

8.02.2016Hayat
Canon PIXMA G serisi yenilendi

Canon PIXMA G serisi yenilendi

Canon PIXMA serisine eklediği üç yeni yazıcıyla pazardaki dinamikleri değiştirmeyi amaçlıyor. G1400, G2400 ve G3400 adını taşıyan yeni yazıcılar, katalog değerlerine göre tek bir mürekkep şişesi setiyle 7000 sayfa renkli ve 6000 sayfa siyah baskı alıyor. Söz konusu değerlerin maliyet bakımından tasarruf anlamına geldiğini belirtmek gerekiyor.

8.02.2016Teknoloji
Adidas, IAAFle sponsorluk anlaşmasını iptal etti

Adidas, IAAF'le sponsorluk anlaşmasını iptal etti

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği IAAF'ın en büyük sponsoru Adidas, kuruluşla sponsorluk anlaşmasını 4 yıl erken bitireceğini açıkladı.

25.01.2016Diğer
Ünlü İranlı sanatçı Abbas Kiarostami’nin eserleri Türkiye’de Canon ile canlanıyor

Ünlü İranlı sanatçı Abbas Kiarostami’nin eserleri Türkiye’de Canon ile canlanıyor

Dünyaca ünlü İranlı yönetmen, senarist ve fotoğrafçı Abbas Kiarostami, Türkiye’deki en kapsamlı sergisini 9 Ocak - 10 Nisan tarihlerinde CerModern’de sanatseverlerle buluşturuyor.

23.12.2015Teknoloji
Yatırım Olanakları Japonyada Tanıtıldı

Yatırım Olanakları Japonya'da Tanıtıldı

İZMİR Kalkınma Ajansı, İzmir'in yatırım olanaklarını yurt dışındaki yatırımcılara aktarmak ve bölgeye yeni yatırımcılar kazandırmak için yürüttüğü faaliyetlere Japonya'da devam etti.

28.10.2015Ege
Canon, EXPO 2015te geleceğin fotoğraf makinelerini duyurdu

Canon, EXPO 2015'te geleceğin fotoğraf makinelerini duyurdu

Canon, EXPO Paris 2015’te geleceğin fotoğraf makinelerini ve güvenlik kameralarını tanıttı.

14.10.2015Teknoloji
Haydi tabletler okula

Haydi tabletler okula!

Ders zilinin çalmasına sayılı günler kaldı. Okul ihtiyaçları listesinin başında ise tabletler, dizüstü bilgisayarlar, yeni nesil USB bellekler ve yazıcılar var. Bu hafta en doğru modeli seçebilmeniz için bir rehber hazırladık.

19.09.2015Ekonomi
İrfan Kayol - Reeder Satış ve Pazarlama Direktörü

İrfan Kayol - Reeder Satış ve Pazarlama Direktörü

Balıkesir Üniversitesi Elektronik Bölümü'nden mezun oldu. Albim Bilişim'de Account Manager, Toshiba'da Ürün Müdürlüğü, Canon, Koyuncu Elektronik ve son olarak Samsung Türkiye’de Retail Kanal Satış Müdürlüğü görevini yürüttü.

28.03.2015Atamalar
İngilterede Kapsayıcı Cami Girişimi adlı grup kilisede namaz kıldı

İngiltere'de 'Kapsayıcı Cami Girişimi' adlı grup kilisede namaz kıldı

Londra’daki St. John kilisesinin papazı, Müslümanların kilisede namaz kılmasına izin verdi. Kendisi de namaz öncesi İncil’den bir pasaj okuyan papaz Canon Giles Goddard, “Sevdiğimiz Tanrı, Allah” ifadesini kullandı.

13.03.2015Dünya
Kilisede namaz kıldılar

Kilisede namaz kıldılar

Londra’daki St. John kilisesinin papazı, Müslümanlarınkilisede namaz kılmasına izin verdi. Kendisi de namaz öncesi İncil’den birpasaj okuyan papaz Canon Giles Goddard, “Sevdiğimiz Tanrı, Allah” ifadesinikullandı.Liberal görüşleriyle bilinen Papaz Goddard’ın buuygulamasına bazı muhafazakâr din adamlarından tepki geldi. 'Kilisede namaz'ınkilise hukukuna aykırı olduğunu düşünen din adamları, bu durumun inançlarıdolayısıyla zulüm gören Hıristiyanlar için de "kırıcı" olduğunusavundu.Telegraph'ın haberine göre; erkek ve kadınların birlikteibadet edebileceği alanlar yaratmaya çalışan Inclusive Mosque Initiative(Kapsayıcı Cami Girişimi) adlı bir topluluk, rahip Goddard'a gidip UluslararasıDünya Kadınlar Günü'nde kilisede ibadet etmek istediklerini söyledi. Bununtartışma yaratacağını düşünmeyen Goddard, kararını şöyle savundu: "Tabiiki gelin dedim. Biz insanlara dua edecekleri bir yer sunuyoruz. Bu da çok aklayatkındı."İngiliz Kilisesi'nin resmi ayini olmadığı için söz konusueylemin kilise hukukuna aykırı olduğu iddialarını reddeden Goddard,"Sanırım bir toplum merkezine gidebilirlerdi. Fakat kilisede olmayısevdiler. Gerçekten çok mutluydular ve sıcak karşılamadan hoşnut kaldılar.Gerçekten çok dokunaklıydı. Aynı tanrı, bir geleneği paylaşıyoruz" dedi.

13.03.2015Haber
Canondan iki yeni EOS model fotoğraf makinesi

Canon'dan iki yeni EOS model fotoğraf makinesi

Canon, EOS ailesinin yeni üyeleri olan EOS 750D ve EOS 760D’yi tanıttı.

9.03.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

"Bu iki mafya bozuntusunun silahlı cakası için mi..."

- Barbaros Şansal’ı, attığı bir tweet yüzünden, “Milletin arasına kin ve nifak sokma” iddasıyla bulunduğu ülkeden isteyeceksin...

6.02.2017

Eksi 40 derecede saatlerce kuzey ışıkları için bekledim

Abdülkadir Göksel, yüz plastik cerrahisi uzmanı. İş hayatı oldukça yoğun ve stresli. Bu yorucu yaşamı içinde en büyük tutkusu seyahat etmek ve fotoğraf çekmek oldu. Küçük yaşlarda babası sayesinde başlayan fotoğraf aşkı, seyahat tutkusuyla birleşince Avrupa, Asya ve Amerika’da 30 ülkeye ayak bastı. Sıradaki rotasında ise Berlin ve St. Petersburg gezileri var.

11.01.2017

Başka Ege’de başka bir yer; Assos

İlk kitabım ¨2 kıyı, başka Ege¨ için Nissan Türkiye ve Canon Türkiye desteği ile Gökçeada’dan başladığım yolculuğum, Bozcaada ve Çanakkale’den sonra Assos durağına ulaştı.

7.08.2016

Hangimiz efendi hangimiz köle

Jean Genet’nin ‘Hizmetçiler’ini andıran ‘Burgonya Dükü’, sadece bu haftanın değil yılın da en iyilerinden. Yılın en çarpıcı korkularından ‘Peşimdeki Şeytan’ ise türün tutkunları için bulunmaz bir hazine.

7.05.2015