MENÜ

Canlı Hayvan

Canlı Hayvan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Canlı Hayvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Canlı Hayvan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.846 Canlı Hayvan haberi bulunmuştur.

Canlı Hayvan Haberleri

Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydın yurtdışına böyle kaçtı

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın yurtdışına böyle kaçtı

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın yurtdışına kaçış anına ait fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğraf karesinde Aydın pasaport kontrolünden geçerken görülüyor.

29.03.2018Gündem
Hayvansal ürün üretim değerinde artış

Hayvansal ürün üretim değerinde artış

Hayvansal ürün üretim değeri 2017 yılında yüzde 12,5 artarak 69 milyar 900 milyon TL oldu.

28.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank’ın tavukları ve mavi yumurtaları ihaleyle satılıyor

Çiftlik Bank’ın tavukları ve mavi yumurtaları ihaleyle satılıyor

ÇİFTLİK Bank’ın savcılık tarafından el konulan Sakarya’nın Taraklı ilçesindeki Mavi Yumurta Üretim Tesisi’ndeki 21 bin tavuk ve 100 bin yumurta ihaleyle satılacak.

27.03.2018Gündem
‘Anadolu Farm’da 3 tutuklama

‘Anadolu Farm’da 3 tutuklama

KAYSERİ’de, Çiftlik Bank benzeri bir yapılanma olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 3 yöneticisinin tutuklandığı Ekolium Bilişim, Yazılım, Tarım, Hayvancılık, Oto Turizm, Gıda, Lokanta Sanayi Ticaret A.Ş ‘nin, 8 aylık dönemde faal 4 bin 500 üyeden 90 milyon TL topladığı, şüphelilerin bu parayla çiftlik kurmak ve canlı hayvan almak yerine çeşitli illerde 20 arsa ve arazi satın aldığı ortaya çıktı.

24.03.2018Ekonomi
Genç çiftçilere hibe sürecek

Genç çiftçilere hibe sürecek

Genç çiftçilere 30 bin liralık hibe desteği sağlanması uygulaması bu yıl da devam edecek.

24.03.2018Ekonomi
Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamış

Anadolu Farm, 8 ayda 90 milyon TL toplamış

KAYSERİ’de Çiftlik Bank benzeri bir yapılanma olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 3 yöneticisinin tutuklandığı Ekolium Bilişim, Yazılım, Tarım, Hayvancılık, Oto Turizm, Gıda, Lokanta Sanayi Ticaret A.Ş ’nin 8 aylık dönemde faal 4 bin 500 üyeden 90 milyon TL topladığı, şüphelilerin bu parayla çiftlik kurmak ve canlı hayvan almak yerine çeşitli illerde 20 arsa ve arazi satın alındığı ortaya çıktı. Anadolu Farm sitesi kapatılırken, şirketin işlettiği 6 restoran ile satın aldıkları arazilerin tapularına ve araçlarına el kondu.

24.03.2018Gündem
İthalat da çare olmadı: Et fiyatlarında yükseliş sürüyor

İthalat da çare olmadı: Et fiyatlarında yükseliş sürüyor

Türkiye’de et fiyatlarını düşürmek için canlı hayvan ve et ithalatına devam ediliyor. En son Rusya’dan et ithal edilmesi gündeme gelirken, Türkiye’de et fiyatlarındaki yükseliş de sürüyor. Dana karkasın kilogram fiyatı geçen aya göre yüzde 4.3, geçen yıla göre ise yüzde 8.8 yükseldi. Kuzu karkas ise geçen aya göre yüzde 9.1 yükselirken, 2017 yılına göre artış yüzde 25.3 oldu.

17.03.2018Ekonomi
Canlı hayvan ihracatını tavuk ve horoz sırtladı

Canlı hayvan ihracatını tavuk ve horoz sırtladı

Türkiye'nin geçen yıl canlı hayvan ihracatı 34,7 milyon dolar olurken, bunun yaklaşık yüzde 61'ini tavuk, tavuk civcivi ve horoz satışı oluşturdu.

12.03.2018Ekonomi
Et ithalatında sıfır gümrük süresi uzatıldı

Et ithalatında 'sıfır gümrük' süresi uzatıldı

Canlı hayvan ve et ithalatı kapsamında "sıfır gümrük vergili" tarife kontenjanının 20 bin tonluk "çeyrek karkas et" ithalatını kapsayan bölümüne ilişkin tarife kontenjanının süresi 1 Haziran’a uzatıldı.

7.03.2018Ekonomi
Bu fotoğraftan geriye bir kişi kaldı

Bu fotoğraftan geriye bir kişi kaldı

Erzurum'un Aşkale ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden biri çocuk 4 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı. Ailenin kaza öncesi birlikte yemek yiyip selfie çektikleri fotoğrafları ortaya çıktı. Ailesinden 4 kişiyi kaybeden selfie'yi çeken genç kız ise yaşam mücadelesi veriyor.

28.02.2018Gündem
Kuyruk 10 kilometreye ulaştı Günlerdir bekleyenler var...

Kuyruk 10 kilometreye ulaştı! Günlerdir bekleyenler var...

Avrupa'ya ihracat yükü götüren tırlar, sınır kapılarında yoğunluğa neden oldu.

25.02.2018Ekonomi
‘Deniz ahırı’ Mersin’de

‘Deniz ahırı’ Mersin’de

Brezilya’dan 25 bin hayvan getiren Nada gemisi Mersin Limanı’na ulaştı. Ancak gemiden görüntü alınmasına Mersin Valiliği tarafından izin verilmediği iddiası tartışma yarattı. Hayvanların kötü koşullarda yolculuk ettiği öne sürülerek Brezilya’da davaların açıldığı gemide, şirket yetkilileri 3 hayvanın öldüğünü ileri sürdü. Tarım Bakanlığı yetkilileri ise hayvanların 3 hafta boyunca karantinada kalacağını, kan örneklerinin alınacağını ifade etti.

24.02.2018Ekonomi
Ucuz et için hayvanlara işkence edilebilir mi Bu bir insanlık sınavı

Ucuz et için hayvanlara işkence edilebilir mi? Bu bir insanlık sınavı!

Sofralara ucuz et olarak konmak için Brezilya’dan yola çıkan 25 bin büyükbaş hayvan, kendi dışkı ve idrarının içinde Türkiye yolunda... Geminin 21 Şubat’ta Mersin Limanı’nda olması bekleniyor. Bu hikâyede belki söz konusu olan insan değil ama insanlık.

17.02.2018Hürriyet Pazar
25 bin hayvanı gemiyle Türkiyeye getiriyorlar Eylemler yapıldı, dava açıldı

25 bin hayvanı gemiyle Türkiye'ye getiriyorlar! Eylemler yapıldı, dava açıldı

Türkiye’nin et ve hayvan ihtiyacını karşılamak için yapılan canlı hayvan ithalatı Brezilya’da dava konusu oldu. 17 günde Türkiye’ye yaklaşık 27 bin hayvan getirecek gemi için Brezilyalı hayvan hakları savunucuları hayvanların kötü şartlarda taşındığı gerekçesiyle dava açtı ve geminin limandan çıkışını durdurdu. Türk yetkililerin devreye girmesiyle, gemi 5 günün sonunda 2 bin eksik hayvanla yola çıktı.

8.02.2018Ekonomi
Brezilya’dan  Türkiye’ye gelen  25 bin büyükbaş  hayvan davalık oldu

Brezilya’dan Türkiye’ye gelen 25 bin büyükbaş hayvan davalık oldu

Yaklaşık 1 hafta önce Brezilya’dan Türkiye’ye yaklaşık 27 bin büyükbaş hayvan yola çıkmak için hazırlandı. Hayvanlar ‘Nada’ isimli gemiyle yaklaşık 17 günlük yolculuğa çıkacak, Mersin Limanı’na ulaşacaktı. Ancak hayvanların yola çıkışı Brezilyalı hayvan hakları savunucularının açtığı dava ile engellendi. Hayvan hakları savunucuları açtıkları davada canlı hayvanların böyle bir gemiyle taşınmasının hayvan sağlığı için uygun olmadığını gerekçe gösterdi. Hayvanların taşınacağı ‘Nada’ isimli geminin limandan çıkışı mahkeme kararıyla engellenmiş oldu. Canlı hayvan ithalatına karşı çıkan hayvan hakları savunucuları Brezilya’da eylemler yaptı. Bu noktadan sonra sorunun çözümü için ise devreye Türkiye’nin Brezilya Büyükelçiliği ve Brezilya Tarım Bakanlığı devreye girdi. Hayvanların getiren firma da Göktaşlar Et. İddiaları Göktaşlar Et Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Göktaş cevapladı. Göktaş, hayvanların kötü şartlarda yolculuk yapmadığını söyledi. Göktaş, “Geminin limandan ayrılması için Brezilya’daki Türkiye Büyükelçiliği devreye girdi. Bir heyet inceleme yaptı. Yazdıkları raporda gemide hayvan refahı için bir problem olmadığı vurgulandı. Biz de para ödediğimiz, yetiştirip satacağımız hayvanların kötü şartlarda yolculuk yapmasını istemeyiz” dedi.

8.02.2018Ekonomi
Türkiyenin en büyüğü karantinadaydı... Yeni gelişme

Türkiye'nin en büyüğü karantinadaydı... Yeni gelişme

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, şap hastalığı nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır kapalı tutulan Türkiye'nin en büyük canlı hayvan pazarının cumartesi günü tekrar açılacağı bildirildi.

6.02.2018Gündem
Şap hastalığı nedir

Şap hastalığı nedir?

Şap hastalığı, Türkiye'de tedavisi üzerine özel olarak çalışılan ve canlı hayvan, hayvansal ürün ticaretini olumsuz etkileyen bulaşıcı etkinliğe sahiptir. Genellikle hayvan pazarlarında bulaşıcı bir hal aldığı düşünülen Şap Hastalığı, yaygın olarak direk bulaşma ile yayılmaktadır. Peki, çoğunlukla kontrol altına alınsa da zaman zaman ülkemizde gündeme gelen Şap Hastalığı nedir ve nasıl bulaşır? İşte, hastalık hakkında merak edilen bazı detaylar

30.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Beton gibi aşklar için

EFENDİM, İzmir’in önde gelen madencilik firmalarından, Burak Erkoç yönetimindeki Erkoç Kırmataş A.Ş., kısa bir süre önce mıcır üretiminin ardından hazır beton işine de girmiş.

20.02.2018