MENÜ

Canlı Hayvan

Canlı Hayvan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Canlı Hayvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Canlı Hayvan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.846 Canlı Hayvan haberi bulunmuştur.

Canlı Hayvan Haberleri

TESKten dolandırıcılık uyarısı

TESK'ten "dolandırıcılık" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız özellikle kurbanlık alışverişinde sahte paraya karşı çok dikkatli olmalı" açıklamasında bulundu.

16.08.2018Ekonomi
Türkiyenin ilk akıllı canlı hayvan barınağı projesi sergileniyor

Türkiye'nin ilk "akıllı canlı hayvan barınağı" projesi sergileniyor

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG); Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki teknopark, Ar-Ge merkezleri, kalkınma ajansları ve üniversite projelerini, “3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”nde bir araya getirmeye hazırlanıyor.

16.08.2018Kampüs
Marketlerin kurbanlık mesaisi başladı

Marketlerin kurbanlık mesaisi başladı

Modern tesislerde İslami usullere uygun olarak, veteriner ve din görevlisi nezaretinde kesim yaptıracak marketler, özel ambalajlanmış paketlerde evlere teslim imkanı da sağlıyor. Küçükbaş kurbanlık fiyatını bin 45-bin 295 lira, büyükbaş hisse fiyatını ise 995-bin 245 lira olarak belirleyen marketler, taksitle satış imkanı sunuyor.

11.08.2018Ekonomi
Hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor

Hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor

Denizli’de Kurban Bayramı’na sayılı günler kala küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların satıldığı hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor.

10.08.2018Ekonomi
Kurbana 10 milyar lira ödenecek

Kurbana 10 milyar lira ödenecek

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Kurban Bayramı sürecinde hayvan fiyatlarının büyükbaşta 5 bin ile 20 bin lira, küçükbaşta ise 750 lira ile 3 bin 500 lira arasında, canlı ağırlık kilogram fiyatının da büyükbaşta 17-25 lira, küçükbaşta 15-28 lira olacağının tahmin edildiğini söyledi.

9.08.2018Ekonomi
Kurban alacaklara ‘son güne kalmayın’ uyarısı

Kurban alacaklara ‘son güne kalmayın’ uyarısı

Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Şanlıurfa’da besiciler yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, yetiştirdikleri kurbanlıklarını görücüye çıkardı. Hayvan satıcıları, fiyatların düşme ihtimalinin olmadığını aktararak, alıcıların son güne kalmamaları gerektiğini söyledi.

9.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın! Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu, tarihin yaklaşmasıyla birlikte araştırılan konu oldu. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar, planlarına yön verebilme adına Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, bayram günleri öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar

9.08.2018Gündem
40 yıl önce de aynı felaketi yaşamış

40 yıl önce de aynı felaketi yaşamış

Antalya’nın Elmalı ilçesinde önceki gün ve dün akşam yaşanan felaketinin yaraları sarılmayı çalışılıyor. Dağ yamacına kurulu Karaköy’de 40 yıl önce de aynı sel felaketinin yaşandığı ortaya çıktı.

8.08.2018Gündem
Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat

Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat!

Türkiye Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan yetiştiricilerini sahte para ve çek konusunda uyardı.

8.08.2018Ekonomi
Kurbanlıklar İstanbul’a gelmeye başladı

Kurbanlıklar İstanbul’a gelmeye başladı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Türkiye'nin çeşitli illerinden yola çıkan kurbanlıklar İstanbul'a gelmeye başladı. Kuzey Marmara Otoyolu Riva mevkiinde oluşturulan Hayvan Sevk Kontrol Noktası'nda canlı hayvan taşıyan araçlar tek tek kontrol edildi.

6.08.2018Gündem
Bakan Pakdemirli kurbanlık hayvan varlığını açıkladı

Bakan Pakdemirli kurbanlık hayvan varlığını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye genelinde kurban olarak kesilebilecek toplam 1,2 milyon büyükbaş ve 3,8 milyon küçükbaş hayvan bulunduğunu belirterek, "Mevcut hayvan varlığımız, ülkemizin 2018 yılı kurbanlık ihtiyacını karşılayacak seviyededir." dedi.

5.08.2018Ekonomi
Üreticinin ay çekirdeği tedirginliği

Üreticinin ay çekirdeği tedirginliği

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Temmuz ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, yeni kurulan hükümetten beklentilerinin olduğunu belirtti. Kestelli, hükümetten beklentisini "Türkiyeyi aklı, bilimi, markalaşmayı ve sanayiden tarıma nitelikli üretim ekonomisini merkeze koyan yeni bir rotaya yerleştirmesi ve istikrarlı politikalarla bu rotadaki yolculuğu kararlılıkla sürdürmesidir" sözleri ile açıkladı. Meclis üyesi Abdulhamit Sevim ise ay çekirdeğinin Çinden ithal edildiğini söyleyerek, bu ürünün ithal edilmesinin devam etmesi halinde Türkiyedeki ay çekirdeği ekiminde ciddi anlamda sıkıntıya düşüleceğini kaydetti.

1.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hem kurbanlık hem de tarih araştırmaları hız kazandı. Türkiye'nin dört bir yanında bayram sevinci yaşayacak olan vatandaşlardan bazıları bu süreci tatil olarak değerlendirmek istiyor. Ramazan Tatili'nde çalışanlar uzun bir tatil yapamadı. Çalışanlar, hafta sonuyla birlikte 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda kaldı. Şimdi ise tüm gözler Kurban Bayramı tatil takviminde. Peki, 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

30.07.2018Gündem
Otomobil fiyatına kurbanlık deve

Otomobil fiyatına kurbanlık deve 

Kahramanmaraş’a 4 yıl önce Suriye’den getirilen kurbanlık deve otomobil fiyatına satışa sunuldu.

25.07.2018Ekonomi
Kurbanlıklar pazara indi

Kurbanlıklar pazara indi

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden Şanlıurfa'da, besiciler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, binbir emekle yetiştirdikleri kurbanlıkları görücüye çıkardı.

23.07.2018Ekonomi
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri nedir Mezunları ne iş yapar

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri nedir? Mezunları ne iş yapar?

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri üniversiteye hazırlanan adaylarda merak uyandıran ve belki de biraz heyecan veren bölümlerden biri olarak son zamanlarda rağbet gören, adaylar tarafından araştırılan bir bölümdür. Uzay Bilimleri ve Teknolojileri mezunları hem ulusal hem de uluslar arası uzay projelerinde görev alabileceklerdir.

21.07.2018Gündem
Çok kötü haber... Artık flamingolar gelmiyor

Çok kötü haber... Artık flamingolar gelmiyor 

Konya, Ankara ve Aksaray illerinin sınırları içerisinde yer alan Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü son yıllarda hızla küçülüyor. Havadan görüntülenen göl kenarlarının içerilere çekildiği ve gölün küçüldüğü gözlenirken, gölün Cihanbeyli ilçesine bağlı Gölyazı Mahallesindeki sulak alanlarına gelen flamingolar da gelmiyor.

5.07.2018Gündem
Hayvancılıkta dönüşüm şart

Hayvancılıkta dönüşüm şart

Et fiyatları bir türlü istenilen seviyeye çekilemiyor. Kurların yüksek olması, çiftçinin girdi maliyetlerinin artması, turist sayılarının artması et fiyatlarındaki düşüşün önündeki engel olarak görülüyor. Sektör temsilcileri ise yerli üreticinin desteklenerek, yeni dönemde tarım ve hayvancılıkta da ‘dönüşüm’ yapılması gerektiğini söylüyor.

28.06.2018Ekonomi