MENÜ

Canlı Hayvan

Canlı Hayvan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Canlı Hayvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Canlı Hayvan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.823 Canlı Hayvan haberi bulunmuştur.

Canlı Hayvan Haberleri

Canlı hayvan ithalatı yüzde 63 azaldı

Canlı hayvan ithalatı yüzde 63 azaldı

Canlı hayvan ithalatı bu yılın ilk 6 ayında 2018'in aynı dönemine göre yüzde 63 gerilerken, ihracatı yüzde 32 arttı. Türkiye canlı hayvan ticaretinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla 8 milyon dolar daha fazla ihracat geliri elde ederken ithalatta da 558 milyon dolar ülke dışına çıkmamış oldu.

12.08.2019Ekonomi
İstanbul Valiliğinden Kurban Bayramı uyarısı

İstanbul Valiliğinden 'Kurban Bayramı' uyarısı

İstanbul Valiliği, Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların dini vecibelerini huzur içinde eda etmeleri, iller arası muhtemel salgın hastalık riskinin bertaraf edilmesi ve diğer hususlarla ilgili gerekli önlemlerin planlandığını ve uygulanmaya devam edildiğini bildirdi.

9.08.2019Gündem
Sabiha Gökçen Havalimanında ele geçirildi Ne olduğunu tahmin bile edemezsiniz

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ele geçirildi! Ne olduğunu tahmin bile edemezsiniz

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 67 özel dizayn edilmiş kutu içerisinde 603 kaçak bal arısı ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

8.08.2019Gündem
Memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi

Memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak? Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi?

Yakalaşan Kurban Bayramı öncesi, memur ve emekli maaşlarının ödeneceği tarih vatandaşların gündeminde yer alıyor. Bayramdan önce ödenmesi beklenen maaşların cevabını arayanlar, resmi açıklamaları sorguluyor. Memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak? Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi? İşte, memur ve emekli maaş tarihine dair merak edilen bilgiler.

6.08.2019Ekonomi
Avrupa sıcak hava dalgasının etkisinde

Avrupa sıcak hava dalgasının etkisinde

Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgası Avrupa'da Almanya, Belçika, Fransa ve İngiltere'de etkisini gösteriyor. Almanya'da sıcaklık rekoru kırılırken, Paris de 42 yılın en sıcak gününü yaşadı.

26.07.2019Seyahat
Kurbanlıkların İstanbula girişi 27 Temmuzda başlayacak

Kurbanlıkların İstanbul'a girişi 27 Temmuz'da başlayacak

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kurbanlık hayvanların kente girişinin 27 Temmuz'da başlayacağını bildirdi.

23.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ağustos ayının yaklaşmasıyla birlikte, Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili açıklamaların ardından, "2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?" soruları, vatandaşlar tarafından yanıt bekleyen konulardan oldu. Kurban Bayramı'nda kurbanlık alacak olanlar ya da şehir dışına çıkmayı planlayanlar, hazırlıkları bu bilgiler doğrultusunda tamamlayacak. İşte, Kurban Bayramı ile ilgili merak edilen bilgiler.

19.07.2019Gündem
TESK Başkanı Palandöken: Kurban bayramı dolandırıcılarına dikkat

TESK Başkanı Palandöken: Kurban bayramı dolandırıcılarına dikkat

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yaklaşan Kurban Bayramıyla ilgili açıklamada bulunarak dolandırıcılara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

19.07.2019Ekonomi
Nesli tükenmekte olan kızıl akbabayı Turkish Cargo Belgrada taşıdı

Nesli tükenmekte olan kızıl akbabayı Turkish Cargo Belgrad'a taşıdı

Şanlıurfa’da çiftçiler tarafından bitkin bulunan Dobrila, Sırbistan makamlarıyla temasa geçilerek Belgrad’da bulunan Biyolojik Araştırma Enstitüsüne gönderildi. Sırbistan'dan kanatlanıp 1.600 kilometrelik uçuş sonrası Şanlıurfa’da bitkin düşen, nesli tükenme tehlikesi altındaki, 1,5 yaşındaki Dobrila, Turkish Cargo tarafından Belgrad’a taşındı.

17.07.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden tarım fikri çağrısı

Bakan Pakdemirli'den 'tarım fikri' çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Şurası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, şura vasıtasıyla önümüzdeki 25 yılın yol haritasının belirleneceğini belirtti.

17.07.2019Ekonomi
Kurbanlık fiyatları ne kadar olacak 2019 büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

Kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? 2019 büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, kurbanlık fiyatları da netleşmeye başladı. Bu yıl kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını sorguluyor. Peki, kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?

5.07.2019Gündem
Büyükbaş kurbanlıkların kilogram fiyatı İstanbulda 26 liradan başlayacak

Büyükbaş kurbanlıkların kilogram fiyatı İstanbul'da 26 liradan başlayacak

ETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan "İstanbul'da bu yıl 80 bin civarında büyükbaş, bir milyona yakın da küçükbaşın kesileceğini düşünüyoruz. Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 10-15 yukarıda olacağını öngörüyoruz. Bu yıl büyükbaşta kilogram fiyatları 26 liradan başlayacak" dedi.

5.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı öncesi sıkı denetim geliyor

Kurban Bayramı öncesi sıkı denetim geliyor

TARIM ve Orman Bakanlığı, Kurban Bayramı yaklaşırken, “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Denetim ve Kontrolleri’ne yönelik genelge yayınladı.

3.07.2019Ekonomi
’2022’de canlı hayvan ithalatı ihtiyacı kalmayacak’

’2022’de canlı hayvan ithalatı ihtiyacı kalmayacak’

TARIM ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, son yıllarda Türkiye’de büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısında artış yaşandığını söyleyerek, "Yaklaşık 9,5-10 milyon seviyelerinden 17 milyon büyükbaş hayvan varlığına ulaştık. Ayrıca 30 milyonlardan 47 milyonlara gelen bir küçükbaş hayvan varlığımız var. Temel kaide kendine yeterliliktir. 2021-2022 itibarıyla kırmızı et üretimine yönelik bir canlı hayvan ithalatı ihtiyacı kalmayacaktır" dedi.

30.05.2019Ekonomi
Canlı hayvan modelleri ile milyonlarca beğeni aldı

Canlı hayvan modelleri ile milyonlarca beğeni aldı

Çin'in Guangdong eyaletinde yaşayan Cici, yünden canlı hayvan modelleri yapan bir zanaatkar. İnsanların en iyi dostları olan evcil hayvanların birebir aynısını yün ile yapan Cici sosyal medyada 530.000'den fazla takipçi çekerek çevrimiçi olarak milyonlarca beğeni topladı. Yün keçe evcil hayvan siparişi verme konusunda oldukça başarılı olan Cici, bu tarz DIY sanatının ustalığıyla ilgilenen herkes için bir atölye kurdu. Cici, çıraklarının bu etkinliği oldukça anlamlı gördüklerini itiraf etti, birçoğu hatıraları saklamak için ölen sevgili evcil hayvanlarının modellerini yarattı ve çoğu zaman bebeklerini daha gerçekçi hale getirmek için evcil hayvanlarının kürklerini bile kullandı.

26.05.2019Eğlence
TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Reformların zaman kaybedilmeden hayata geçirilmesiyle haksız rekabet ortadan kalkacaktır" dedi.

10.04.2019Ekonomi
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları açıklandı

Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları açıklandı

Kültür sığır fiyatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 21,5 artarak 7 bin 347 lira, melez sığır fiyatı yüzde 26,7 artışla 6 bin 1 lira oldu. Canlı hayvan değeri yüzde 24,1 artışla 146,2 milyar liraya ulaştı. Hayvansal ürün üretim değeri 79,1 milyar lira olarak gerçekleşti.

27.03.2019Ekonomi
Son dakika... Çarpıcı Çiftlik Bank detayları Her şey böyle başlamış

Son dakika... Çarpıcı Çiftlik Bank detayları! Her şey böyle başlamış

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma sonunda 7'si firari, 11'i tutuklu 48 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı. İddianamede, firari şüpheli Mehmet Aydın'ın internet üzerinden oynanan Çiftlik Bank oyununun ilk halinin yazılımını yaptırdığı ve oyunun, 31 Temmuz 2016'da internette kullanıma açıldığı belirtildi.Başlangıçta tek başına eylemine başlayan şüpheli Aydın'ın, oyuncu ve yatırılan paraların artması ile organizasyona ihtiyaç duyarak akrabaları, daha önceden tanıdıkları kişilerin kendisiyle hareket etmesini sağlayıp, akabinde de piyasadan konunun uzmanı kişilerle anlaşıp onları da eylemine katılmaya ikna ederek ekonomik çıkar amacı güden suç örgütünü kurup yönetmeye başladığı bilgisi verildi.

26.03.2019Gündem
Blues ve caza ilham veren din Voodoo haccından izlenimler...

Blues ve caza ilham veren din! Voodoo haccından izlenimler...

Batı Afrika’da üç ülkeyi; Gana, Benin ve Togo’yu üç yıldır hedefime koymuş bekliyordum. Yılda sadece bir gün, 10 Ocak’ta Benin’de gerçekleşen ‘Voodoo Haccı’ zamanı orada olmaktı hedefim. Nihayet geçen ocak, Voodoo’nun Vatikan’ı Ouida’da (Benin’in eski başkenti) törenleri izlemek için yola çıktım...

24.03.2019Seyahat
Huzur ve güven olmazsa yatırım, aş, iş olmuyor

"Huzur ve güven olmazsa yatırım, aş, iş olmuyor"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Doğubayazıt'ın hem hayvancılık hem de turizm anlamında müthiş bir potansiyeli var. Bu potansiyelini değerlendirmek, bu kadim, güzel ilçemizi tüm dünyaya açmak istiyoruz. Ama bunun için burada huzur ve güvenin devam etmesi lazım. Huzur ve güven olmazsa maalesef yatırım, aş, iş olmuyor" açıklamasında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Sirk aslanları THY ile doğal yaşam alanlarına kavuştu

Sirk aslanları THY ile doğal yaşam alanlarına kavuştu

Dünyanın 124 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo; Luca, Charlie, Kai isimli dişi aslan kardeşler ile Nathan isimli yavru erkek aslanı, hayvan haklarına saygı kapsamında Kiev’den, İstanbul aktarmalı olarak Güney Afrika’da bulunan doğal yaşam alanlarına ulaştırdı.

3.03.2019Ekonomi
Kılıçdaroğlu Hatayda konuştu

Kılıçdaroğlu Hatay'da konuştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da açıklamalarda bulundu.

2.03.2019Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu Uşak mitinginde konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu Uşak mitinginde konuştu

CHP'nin Uşak mitinginde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu "Gerilimden, kavgadan bıktık. Türkiye'nin hamurunda sevgi, hoşgörü ve tolerans vardır. Siyasi partilerin arasındaki yarış hizmet yarışıdır, başka bir yarış olmaz. Yarın sandığa gideceğiz, elimizi vicdanımıza koyacağız ve aklımızla oy kullanacağız. Türkiye'de büyük bir dönüşümün kapısını aralamış olacağız" dedi.

1.03.2019Gündem
Ham kürkte ÖTV’nin kalkması kıymetli kürk ihracatını katlayacak

Ham kürkte ÖTV’nin kalkması kıymetli kürk ihracatını katlayacak

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, ham kürkler ve dabaklanmış, aprelenmiş kürklerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) sıfıra düşürüldü. Ham kürkte ÖTV’nin sıfırlanması hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mustafa Şenocak, “Bugün yayınlanana karar ile 15 milyar dolar değerindeki kıymetli kürk pazarında artık daha etkin rol oynayacağız. Bu ürünü üretebilen 3-4 ülkeden bir tanesiyken yüksek vergiler nedeniyle potansiyelimizi üretime yansıtamıyorduk. Bu karar ile kıymetli kürk ihracatımızı katlayacağımıza inanıyorum” dedi.

28.02.2019Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Kavgadan uzak duracağız

Kılıçdaroğlu: Kavgadan uzak duracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimde tarih yazıp yeni başlangıç yapacaklarını belirterek, "Kavgadan uzak duracağız. Bu ülkede herkesin mutlu olabileceği bir tabloyu yeniden inşa etmek zorundayız" diye konuştu.

28.02.2019Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Batmanda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Batman'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memleket için canımızı da veririz, canımızı da feda ederiz. Bayrağımız, ülkemiz ve birlikte yaşamak, huzur içinde yaşamak için mücadele etmek, bizim hepimizin ortak görevi olmalıdır." dedi.

27.02.2019Gündem
Bol yağış, çiftçi ve besicinin beklentisini arttırdı

Bol yağış, çiftçi ve besicinin beklentisini arttırdı

Ülke genelinde yoğun yağışların olması hem çiftçileri hem de besicileri umutlandırdı.

27.02.2019Ekonomi
NBŞ kotasının düşürülmesi üreticiyi sevindirdi

NBŞ kotasının düşürülmesi üreticiyi sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu, Nişasta Bazlı Şeker kotasının yüzde 2,5'e düşürülme kararı, pancar üreticisini memnun etti.

31.01.2019Ekonomi
Bursa Ticaret Borsasından işlem hacmi rekoru

Bursa Ticaret Borsası'ndan işlem hacmi rekoru

Geçen sene işlem hacmini 2017 yılına göre yüzde 22 artıran BTB, 2018'de 3 milyar 769 milyon lirayla tarihi rekora imza attı. BTB'de geçen sene en çok işlem gören ürünler arasında 1 milyar 308 milyon lira ile zeytin ilk sırada yer aldı.

30.01.2019Ekonomi
Kontrol memurunu koyun bekçisi yapan borsaya 250 bin liralık mobbing cezası

Kontrol memurunu koyun bekçisi yapan borsaya 250 bin liralık mobbing cezası

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Ticaret Borsası’nda görevli bir memurun açtığı mobbing davasında, Kazım Ö. isimli memura 250 bin TL’lik manevi tazminat ödenmesine hükmetti. Kararda, memurun 7 yıl boyunca ağır bir psikolojik tacize maruz kaldığı kaydedildi. Dava dosyasına göre, kontrol memuru olarak Eminönü’ndeki merkez binada görev yapan Ö., Tuzla’da görevlendirildi. Canlı hayvan şubesinde koyun bekçiliği yapan Ö. halen kapı görevlisi olarak çalışıyor.

22.01.2019Ekonomi
‘Yeşil Hafta’ya ‘Ottoman’ sabunlarıyla katıldı

‘Yeşil Hafta’ya ‘Ottoman’ sabunlarıyla katıldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçtiğimiz gün başlayan ‘Yeşil Hafta’da dünyanın birçok ülkesinden tarım ürünler, canlı hayvan, hayvansal ve deniz ürünleri tanıtılıyor.

21.01.2019Avrupa
Ukraynadan canlı hayvan getireceğim diye on binlerce dolar para topladı

'Ukrayna'dan canlı hayvan getireceğim' diye on binlerce dolar para topladı!

Eskişehir’de Ferhat Aydemir isimli bir işadamı, uluslararası hayvan ticareti yapan şahıs ve şahıslar tarafından 24 bin dolar dolandırıldığını iddia etti. Ayrıca Aydemir, kuracağı iş için yaklaşık 1 milyon 500 bin lira yatırım yaptığını ve kendisi gibi 5 kişinin daha dolandırıldığını söyleyerek, dolandırıcının hayvan almak isteyenlerden toplamda 406 bin dolar topladığını iddia etti.

21.01.2019Ekonomi
Tarım sektörünün dünya devleri Agroexpo İzmir’de

Tarım sektörünün dünya devleri Agroexpo İzmir’de

Geçen yıl 60 ülkeden 875 katılımcı firmayı 332 bin ziyaretçiyle buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarı arasındaki “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 7-10 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de Türk tarımını dünya tarımıyla 14. kez buluşturacak.

9.01.2019Ekonomi
Ayçiçeği ithalatında vergi sıfırlandı

Ayçiçeği ithalatında vergi sıfırlandı

Tarımda iki yeni karar uygulamaya girdi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla, 300 bin ton ayçiçek ithalatında gümrük vergisi sıfırlanırken, Et ve Süt Kurumu’na verilen sıfır gümrüklü et ithalat izninin süresi de uzatıldı.

29.12.2018Ekonomi
Sıfır gümrüklü canlı hayvan ve et ithalatı bir yıl uzatıldı

Sıfır gümrüklü canlı hayvan ve et ithalatı bir yıl uzatıldı

Et ve Süt Kurumu’na (ESK) tanınan sıfır gümrük vergili canlı hayvan ve et ithalatı kotası 2019 sonuna kadar uzatıldı.

28.12.2018Ekonomi
İthal ete 8 milyar ödendi

İthal ete 8 milyar ödendi

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in sorularına yanıt veren Et ve Süt Kurumu (ESK), ithal canlı hayvan ile karkas ve kemiksiz ete son 8 yılda, 7 milyar 919 milyon 549 bin lira ödendiğini açıkladı.

28.12.2018Ekonomi
Sonbahar yağışları besicilerin yüzünü güldürdü

Sonbahar yağışları besicilerin yüzünü güldürdü

Türkiye'nin önemli küçükbaş hayvancılık merkezlerinden Şanlıurfa'da, sonbaharda etkili olan yağışların meraları erken yeşertmesi besicileri umutlandırdı.

28.11.2018Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan grup toplantısında önemli açıklamalar

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan grup toplantısında önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

20.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Başakşehir: Muhafazakâr bir getto mu, yoksa iyi bir 'yaşam vahası' mı?

Başakşehir, benim de içinde bulunduğum seküler Türklerin çok merak ettiği bir ilçe.

21.07.2019

Gaziantep’teki Altın Baklava

Antalya Altın Portakal, Adana Altın Koza, Malatya Altın Kayısı’ya çok tatlı bir rakip geldi.

22.11.2018