MENÜ

Canlı Balık

Canlı Balık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canlı Balık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.215 Canlı Balık haberi bulunmuştur.

Canlı Balık Haberleri

100 yıldır bu yöntemle satılıyor En çok parayı veren alıyor...

100 yıldır bu yöntemle satılıyor! En çok parayı veren alıyor...

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı Mahallesi'nde Uluabat gölünde avlanan balıklar 100 yıldır aynı meydanda düzenlenen mezatta satılıyor. Balıkçıların 'altın borsası' adını verdikleri mezatta balık fiyatları her geçen sürede değişiklik gösteriyor.

16.07.2019Ekonomi
Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak bin 500 türden, 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum'daki canlılar yılda 25 ton besin tüketiyor.Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum, içinde yer alan canlıların beslenmesiyle de dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir yanında yaşayan deniz canlılarının bir arada görülebileceği akvaryumda, canlıların yaşam alanına göre birbirinden farklı beslenme protokolleri uygulanıyor. Akvaryumdaki canlıların yılda 25 ton canlı balık tükettiğine dikkat çeken İstanbul Akvaryum İcra Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu, "Canlıların geldikleri bölgelere göre kendilerine ait bir beslenme protokolleri var. Bu protokoller çerçevesinde beslenmelerini sağlıyoruz. Akvaryumdaki beslenme oranına bakarsak, yılda 25 ton taze, canlı balık tüketimi gerçekleşiyor. Balıklarımızın her geçen sene büyümesi ve yaşlarının ilerlemesiyle birlikte bu rakam daha da artıyor" diye konuştu.

7.05.2019Haber
Turistlerin balık pazarı ilgisi

Turistlerin balık pazarı ilgisi

Sınır kenti Edirne'ye gelen Yunan ve Bulgar turistlerin çoğu balık pazarından alışveriş yapmadan şehirden ayrılmıyor.

30.10.2018Ekonomi
TEM’de feci kaza Balıklar yola saçıldı…

TEM’de feci kaza! Balıklar yola saçıldı…

TEM Otoyolunda yolcu otobüsünün çarptığı balık yüklü kamyon şarampole uçtu. Kamyonun kasasındaki alabalıklar yola saçıldı. Şarampole devrilen kamyondaki yaralılar vatandaşlarında yardımıyla kurtarıldı.

2.05.2018Gündem
Türkiyeden aldılar... 100 ton yavru çipura böyle taşındı

Türkiye'den aldılar... 100 ton yavru çipura böyle taşındı

Türk Hava Yolları’na bağlı ‘Turkish Cargo’, 100 ton yavru çipurayı, oksijen tüpleri bağlanan varillerle İzmir’den Umman’a taşıdı. Yolculuk sırasında bir su ürünleri mühendisi de balıklara eşlik etti. Yavru çipura balıklarının 1 saatlik aralıklarla ph dengesi, oksijen ve su sıcaklık seviyeleri bu mühendis tarafından kontrol edildi.

20.03.2018Ekonomi
36 saatte Sidney

36 saatte Sidney

Opera binası, kartpostal gibi kumsallar, güzelim doğal liman… Sidney deyince ilk akla gelen bunlar. Oysa Sidney'in dünyanın önde gelen metropolleri arasına girmesini sağlayan özellikler sayılamayacak kadar fazla. Misafirperver ve yeryüzünün en huzurlu şehirlileri Sidneylilerle sohbet fırsatlarını kaçırmayın. İşte 36 saatte Sidney'de gezi ve lezzet turu...

Reese Witherspoon: 40lı yaşları çok sevdim

Reese Witherspoon: 40'lı yaşları çok sevdim

2005 yılında vizyona giren “Walk The Line” (Sınırları Aşmak) adlı filmde canlandırdığı June Carter karakteriyle Oscar, Golden Globe, Bafta gibi birçok ödül kazanan Amerikalı oyuncu Reese Witherspoon, son olarak “Big Little Lies” adlı diziyle ekrana geldi. Projenin aynı zamanda yapımcılığını da üstlenen Witherspoon, Barbaros Tapan ile Los Angeles’ta Kelebek için buluştu. Merak edilen her şeyi yanıtlayan oyuncu, 40’lı yaşlarını çok sevdiğini söyledi.

22.04.2017Magazin
Kars’ta 250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

Kars’ta 250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

Kars’ta bir balıkçı tarafından sergilenen yaklaşık 2 metre uzunluğunda, 250 kilogram ağırlığındaki orkinos balığı, vatandaşların ilgisini çekti.Kars’ta balıkçılık yapan Volkan Daştan, daha önce vermiş olduğu sözü yerine getirerek 2 metre boyunda 250 kilogram ağırlığındaki dev orkinosu Kars’a getirdi. Araçtan 5 kişiyle indirilen orkinos, vatandaşların ilgi odağı oldu. Tezgahta dev balığı gören vatandaşlar sabahın soğuğuna aldırış etmeden orkinosun etrafına toplandı. Hemen cep telefonlarına sarılan vatandaşlar selfie çekilmeyi de ihmal etmedi. Kars’ta ilk defa bu büyüklükte bir balık gördüğünü ifade eden Vedat Duru, "İlk defa gördüm, şuanda çok şaşkınım. Yani bunu avlarken de insana büyük bir cesaret lazım" dedi. Hayatında ilk defa böyle bir balığa rastladığını belirten Metin Koca, "Ne söylesem yalan olur. Görmediğim bir balık. Malum buralarda deniz olmadığı için ilk defa böyle bir balığa rastladık. İster istemez de dikkatimizi çekti. Seyrine bakıyoruz" diye konuştu.250 kiloluk dev orkinosu Trabzon’dan getirdiğini belirten balıkçı Volkan Daştan, "Amacımız Kars’a çeşit getirmekti. 45 kiloluğunu getirmiştir. Geçen hafta söz vermiştik 250 kiloluğu getireceğiz diye, bu hafta da 250 kiloluğunu getirdik. Her gün taze balık, canlı balık getiriyoruz. Kars’a hizmet için buradayız" dedi.Trabzon’dan Kars’a getirilen 250 kiloluk orkinos 3 gün sergilenecek. Dev balık daha sonra kilosu 20 TL’den satışa sunulacak. Balıkçının önünde tezgahta yerini alan orkinos yoğun ilgi görüyor. 250 kiloluk balıklı fotoğraf çektirmek için adeta vatandaşlar birbiriyle yarışıyor.

8.12.2016Haber
Kars’ta 250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

Kars’ta 250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

Kars’ta bir balıkçı tarafından sergilenen yaklaşık 2 metre uzunluğunda, 250 kilogram ağırlığındaki orkinos balığı, vatandaşların ilgisini çekti.

8.12.2016Gündem
Balıkları canlı canlı yediler

Balıkları canlı canlı yediler

Gözlerinize inanamayacaksınız ama bu adamlar, balıkları canlı canlıyiyor. Biz balığı buğlama ya da tavada kızartma olarak yeriz. AncakÇin’de çekilen görüntülerde bu adamların tercihi canlı balık.

17.03.2016Eğlence
Sevimli kedi zaferini kutlarken yemeğini kaptırdı

Sevimli kedi zaferini kutlarken yemeğini kaptırdı

Çanakkale’de, oltabalıkçılarının kurduğu canlı balık tezgahından uzun uğraşları sonucu birbalık kapmayı başaran sevimli kedi, bu başarısının keyfiniçıkaracakken, yemeğini başka bir kediye kaptırdı. Olay, izleyenlerikahkahaya boğdu. Çanakkale’de, olta balıkçıları, sahilde tuttukları balıkları,kordonboyunda canlı canlı satıyor. Satışın yapıldığı alanda, onlarcakedi de, kendilerine verilecek balığı bekliyor. Buradaki satıcıların‘Behlül’ adını verdiği sevimli bir kedi, bu bekleyişten sıkılmış olacakki, bir leğende satılmayı bekleyen canlı balıklarla oyuna başladı.Birkaç kez leğene hamle yapan Behlül, insanların tepki vermediğinigörünce cesaretlenerek, balıkları yakalamaya çalıştı. Uzun uğraşınsonunda leğendeki balıklardan birisini yakalayarak dışarıya çıkarmayıbaşaran sevimli kedi, avını yemeğe hazırlanırken, kenarda onu izleyenuyanık bir başka kedi hamle yaparak, balığı Behlül’ün elinde kapmayıbaşardı. Avını yiyemeden bir başka kediye kaptırınca bir süre şaşkınlıkyaşayan sevimli kedi, ikinci kez balık yakalamak için leğene yaklaşınca,bu kez balıkçıların müdahalesiyle karşılaşarak alandan uzaklaştırıldı.Behlül adlı kedinin av macerası, bir vatandaş tarafından cep telefonuylakaydedildi. İHA

5.11.2015Eğlence
Canlı balığı şifa olsun diye yutunca ölümden döndü

Canlı balığı 'şifa olsun' diye yutunca ölümden döndü

İSTANBUL’da 66 yaşındaki bir kadın, sahilde balık tutanların kovasından aldığı 16 cm uzunluğunda 3.5 cm eninde canlı istavriti "mide hastalığıma şifa olsun" diye yutunca mutlak bir ölümle burun buruna geldi.

29.01.2015Gündem
Soğuk hava balık satışlarını olumsuz etkiledi

Soğuk hava balık satışlarını olumsuz etkiledi

YOĞUN kar yağışı sonrası dondurucu soğuklar, pazar esnafının satışlarını büyük ölçüde etkiledi. Şereflikoçhisar ilçesinde her cumartesi günü kurulan Halk Pazarı’na olan ilgi de çok düşük seviyelerde kaldı. Aşırı soğuklar nedeniyle çoğu esnaf tezgahını açmazken, vatandaşlar da pazara gelemez oldu. Pazarda meyve, sebze ve balık satışları da oldukça düştü.

10.01.2015Ekonomi
Yunanistana gideceklere kötü haber

Yunanistan'a gideceklere kötü haber

YUNANİSTAN’da düşük ücretlerini gerekçe gösteren gümrük görevlilerinin 1 gün sürecek olan grevi bu sabah başladı. Türkiye’de İpsala ve Pazarkule Sınır Kapılarının etkilendiği grev nedeniyle giriş-çıkışlar tamamen durdu.

9.07.2014Ekonomi
Gökten canlı balık yağdı

Gökten canlı balık yağdı

Sri Lanka'nın Chilaw eyaletinde köylere gökten balık yağdı.Independent gazetesinin haberine göre, Chilaw'da çıkan şiddetli fırtına sırasında bazı köylerde evlerin damlarına ve bahçelere gökyüzünden balıklar yağdı. Bir köyde fırtınanın dinmesinden sonra dışarı çıkan köylüler en az 50 kilo balık topladı. Bilimadamları şiddetli fırtınalarda özellikle sığ sularda meydana gelen küçük anaforlarla rüzgar tarafından sudan kopartılan balıkların fırtına ile onlarca kilometre uzağa taşınabildiğini bildirdi.

7.05.2014Haber
Canlı balık yuttu para cezası aldı

Canlı balık yuttu para cezası aldı

İNGİLTERE’de bir iddia için canlı bir Japon balığı yutan Gavin Hope’a (22) hayvan hakları örgütü tarafından açılan dava sonucunda 300 sterlin (1100 TL) para cezası verildi.

28.04.2014Dünya
500. Heberler canlı yayında

500. Heberler canlı yayında

Hafta içi her akşam Turkmax kanalında yayınlanan “Heberler”, bu akşam 500’üncü bölümünü kutluyor. Memet Ali Alabora, Levent Kazak, Mahir İpek ve Serhat Kılıç’a artık Şebnem Bozoklu’nun da eşlik ettiği programın bu özel bölümü canlı yayınlanacak.

18.04.2013Kelebek
Bu evde kuralları ben koyarım

Bu evde kuralları ben koyarım

Bir arkadaşımdan Galatasaraylı futbolcu Sabri (Sarıoğlu) ve eşi Yağmur’un iguana beslediklerini duyunca soluğu çiftin Florya’daki evlerinde aldım. Kayıt cihazımı bu kez İgor adındaki bir buçuk metrelik kertenkeleye uzattım

28.12.2012Kelebek
TEDAVİ İÇİN CANLI BALIK YUTTULAR

TEDAVİ İÇİN CANLI BALIK YUTTULAR

(BİLİMSEL BİR GEÇERLİLİĞİ YOK. YÖREDEKİ GELENEK..!!) Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde bir alabalık çiftliğini ziyaret eden kafilede yer alan bazı turistler, mide rahatsızlığına iyi geldiğinin söylenmesi üzerine kırmızı benekli yavru alabalıkları canlı canlı yuttu. Grup üyesi Murat Özdağ, canlı yutulan yavru alabalıkların mide rahatsızlığı çekenlere şifa kaynağı olduğunu belirtince, turistler balıkları yutmak için sıraya girdi. Turistler, havuzdan yakalanan ve boyları 10 ila 15 santimetre arasında değişen kırmızı benekli yavru alabalıkları canlı canlı yuttu. Bu sırada zorlanan bazı turistler balıklaın üzerine su içerek rahatlamaya çalıştı, kimileri de alabalığı yutmaya cesaret edemedi. Muhammet KAÇAR-RİZE-DHA

28.09.2012Haber
Hırçın denizin sakin şehri Perşembe

Hırçın denizin sakin şehri Perşembe

Ordu’nun Perşembe ilçesi Doğu Karadeniz’de doğa, tarih ve kültür değerleriyle dikkat çekiyor. Yakın zamanda ‘Sakin Şehir’ unvanını da aldı. Artık ziyaretçilerine çevreyle barışık, geleneksel yapının korunduğu, huzurlu bir tatil vaat ediyor.

16.09.2012Seyahat
Batı Karadeniz’de bu yaz

Batı Karadeniz’de bu yaz

Bartın’dan Kırklareli’ne uzanan kıyı şeridinde deniz suyu sıcaklığı geçen hafta 25 dereceye ulaştı. Batı Karadeniz’in tek Mavi Bayrağı bu yaz da Düzce’nin Akçakoca ilçesinde dalgalanıyor. Bölgenin temmuzda yapılan yayla festivalleri yıl ramazan nedeniyle erken tarihe alındı, bazıları bayram sonrasına ertelendi.

22.07.2012Seyahat
Dünyanın ilk çiftlik-marketi

Dünyanın ilk çiftlik-marketi

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan dünyanın ilk çiftlik-marketi, gelecekte gıda alışverişinin nasıl olacağını bugünden görmek isteyenlerin akınına uğruyor.

3.04.2012Seyahat
Görüntülerde Bademe “vur vur” diyen kim

Görüntülerde Badem'e “vur vur” diyen kim?

Akdeniz Foku Badem'in, Muğla'nın Marmaris İlçesi Karacasöğüt Köyü Karaca Koyu'nda özel bir havuzda veteriner Avni Gök tarafından sopayla dövülerek rehabilite edilmesine tepkiler devam ediyor.

23.02.2012Ege
Marmaris Körfezi oksijensiz kaldı

Marmaris Körfezi oksijensiz kaldı

MARMARİS Körfezi’nde çevreciler ve üniversite tarafından yürütülen araştırmaların sonuçları vahim gerçeği gözler önüne serdi. Araştırmalar sonunda, yoğun kirlilik görülen Marmaris Körfezi’nde sudaki oksijen oranının kabul edilebilir değerin altında olduğu, bu gidişle körfezin ’elden gideceği’ belirildi.

14.12.2011Gündem
30’larda gece hayatı

30’larda gece hayatı

Atlas Tarih, 1930’ların gece hayatını araştırdı. O yıllarda çeşitli ülkelerden gösteri sanatçıları çalışmak için akın akın Türkiye’ye geliyordu. Ve eğlencenin nabzını, İstanbul’da üç dilde yayımlanan Reflector dergisi tutuyordu.

5.12.2011Kelebek
Suriye krizinde şimdi de keçi alarmı

Suriye krizinde şimdi de keçi alarmı

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, 1-12 Ağustos tarihleri arasında, meyve, sebzeye yapılan zam oranı ve Suriye'deki olaylar nedeniyle Türkiye'ye kaçak yollarla keçi girişi gibi konularda açıklamalarda bulundu.

13.08.2011Ekonomi
Bağımlısı olacaksınız

Bağımlısı olacaksınız

İstanbul-Amasra yolu her mevsim güzeldir. Çiçeklerin her türlüsü başka bir renk verir doğaya yol boyunca. Eğer bir hafta sonunuzu ayırırsanız, müdavimi olacak ve her boş zamanınızda Amasra’ya koşacaksınız. Sahil kalabalık mı kalabalık, deniz temiz mi temiz. Bir kentin içinden denize girmek büyük bir keyif olsa gerek.

13.07.2011Seyahat
Bağımlısı olacaksınız

Bağımlısı olacaksınız

İstanbul-Amasra yolu her mevsim güzeldir. Çiçeklerin her türlüsü başka bir renk verir doğaya yol boyunca. Eğer bir hafta sonunuzu ayırırsanız, müdavimi olacak ve her boş zamanınızda Amasra’ya koşacaksınız.

7.07.2011Seyahat
Deniz canlılarını minikler inceledi

Deniz canlılarını minikler inceledi

Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Urla Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu’nun 37 öğrencisi ve iki öğretmen, deniz çalışmasına davet edilerek canlı deniz kaynakları hakkında bilgilendirildi.

3.02.2011Ege
Bademin durumu normal

Badem'in durumu normal

MUĞLA'nın Bodrum ve Datça koylarını mesken tutan, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılan ve son günlerde hasta görünen Akdeniz Foku Badem için SAD-AFAG'tan uyarı geldi.

23.12.2010Gündem
Şehir merkezindeki Patpong’da eğlendim, deniz böceklerini tattım

Şehir merkezindeki Patpong’da eğlendim, deniz böceklerini tattım

Volkan Verimli (32) tiyatro, sinema ve kitap meraklısı. Seyahat etmeyi çok seviyor. Zaten işi nedeniyle sık sık yolda. Bulgaristan, Romanya, Macaristan, İtalya, İngiltere, Fas, Mısır, Arap Emirlikleri gittiği ülkeler arasında. Önceki hafta eşi ve arkadaşlarıyla Tayland’ın başkenti Bangkok’a gitti. Verimli, Bangkok’un çeşitli deniz böceklerinin ucuza bulunduğu, geleneksel Tay mutfağından yemeklerin servis edildiği restoranları, sokak satıcılarını, erotik, yılanlı şovlarıyla gece hayatını anlattı.

28.11.2010Seyahat
Ayhan Bermekin Uzakdoğu başarısı

Ayhan Bermek'in Uzakdoğu başarısı

İşadamı Ayhan Bermek, Uzakdoğu'da büyük başarılara imza atıyor. Bermek, suşi için canlı balık satarak girdiği Japonya pazarında bugün ünlü restoran ve havayolu şirketlerine Türk gıda ürünlerini satan bir marka haline geldi.

8.11.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Fatih Sultan Mehmet'in 'dünyanın gözü' dediği yer: Amasra

Bartın’ın kuzey ucunda yer alan Amasra, tarihi boyunca pek çok güzel benzetme ile anılmış. Plinius’un 'zarif ve güzel', Cenovalıların 'çiçekli kale', Zeki Müren’in 'küçük Capri' olarak adlandırdığı ilçe, Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet tarafından 'Çeşm-i Cihan' (dünyanın gözü, dünyanın değerlisi) sıfatlarına layık görülmüş. 1940 yılında turizm faaliyetlerine başlayan ilçe bugün de çok sayıda turisti ağırlayan bir cazibe merkezi konumunda. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk turizm kasabası olma özelliğine sahip...

25.05.2018

Denizlerin hızlı balığı

Bakkal dükkanı olan babasına yardım ederek ticaret macerası başlar.

28.10.2017

Bulaşıkçılıktan zincir restorana

Doğduğu coğrafyada yaşam şartları zor olunca Kerem Aksaç, başka kentlerin yolunu tutar. Bulaşıkçılıktan garsonluğa birçok işte çalışır.

23.04.2017

Baharın 10 lezzet durağı

Mevsim değişir sofralar kurulur... “İlkbaharı mükemmel yemeklerle karşılamak için nereye gitmeliyim” diyorsanız, işte cevabı.

28.03.2015

Bayram, fırsatı: Seç, beğen, yap

Yine uzunca bir bayram tatili geliyor.

29.09.2013

AB’nin en büyük tedarikçisi olabiliriz

BALIKÇILIK sektörü tüm dünyada alarm veriyor. Denizlerdeki balık rezervleri gerek aşırı ve vahşi avlanma gerek kirlilik nedeniyle son yıllarda düşüşte.

5.03.2012

Sanatçılara çifte bayram

KURBAN Bayramı’nda tatilin 9 güne çıkması, sanatçılara da yaradı.

13.11.2010