MENÜ

Canli Anlatim

Canli Anlatim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Canli Anlatim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Canli Anlatim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 265 Canli Anlatim haberi bulunmuştur.

Canli Anlatim Haberleri

Türk kadınının tasarımı anlaması biraz zaman aldı

Türk kadınının tasarımı anlaması biraz zaman aldı

18 yılda Beymen’e birbirinden farklı genel müdürler geldi, gitti. O hep kaldı. Ankara mağazasındaki marjinal stajyer, dört yıl önce Beymen Kreatif Direktörü oldu. 20 kişilik ekibiyle birlikte Beymen’in bütün görsel düzenlemelerini o yapıyor.

1.02.2008Kelebek
Stand-up iki saat sürmez

Stand-up iki saat sürmez

Stand-up'çı Tarkan Bulut, popüler meslektaşlarına gönderme yaptı.

20.12.2007Kelebek
Para kazanmak pop’a mahsus

Para kazanmak pop’a mahsus

110’un ikinci stüdyo albümü "Kontrol", hem kaliteli elektronik altyapılar ve diğer enstrümanların homojen dağılımıyla, hem de söz ve müzik anlamındaki başarısıyla sizi iki kez çarpacak.

28.06.2007Kelebek
Sıra dışılık beni güzelleştirdi

Sıra dışılık beni güzelleştirdi

Önümüzdeki yıl Eurovision'a katılacağını açıklayan Hande Yener, gay'lerin kendisini çok sevdiğini söyledi.

21.05.2007Kelebek
İtalyada en iyi kitap Türk imzalı

İtalya'da en iyi kitap Türk imzalı

Zülfü Livaneli'nin "Mutluluk" adlı kitabı İtalyan okurlar tarafından "Ayın kitabı" seçildi.

28.04.2007Gündem
Ders konularını tiyatroya derliyorlar

Ders konularını tiyatroya derliyorlar

Fırat Üniversitesi'nde bir grup öğrenci, öğretmenlerinin verdiği konuyu senaryolaştırıp sınıfta sahneliyorlar.

26.04.2007Eğitim
Başbakan 3. karikatür davasını açtı

Başbakan 3. karikatür davasını açtı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, kendisini yumağa dolaşmış kedi olarak çizen karikatürist Musa Kart’ın, davayı reddeden yargıçla birlikte TGC Özgürlük Ödülü almasının ardından bu kez Leman Dergisi’nde keneye benzeten karikatürün çizeri Mehmet Çağçağ’ı mahkemeye verdi.

31.07.2006Gündem
Semra Hanım, Ahmet Bey Burcu ne giymek ister

Semra Hanım, Ahmet Bey Burcu ne giymek ister

LC Waikiki, kadın, erkek ve çocuklar için üretim yapan çok yaygın bir marka. Her 15 günde bir mağazalara 300 yeni parça ürün sokuyor. Bu iş için yerli ve yabancı tasarımcılardan oluşan 70 kişilik bir ekip çalışıyor. Ekip önce hedef kitleyi tanımlıyor. Onlara Burcu, Semra Hanım, Ahmet Bey gibi kod isimler veriyor, her biri için hayat hikayeleri yazıyorlar. Kıyafetler onlara göre tasarlanıyor.

26.05.2006Kelebek
Meteoroloji starları

Meteoroloji starları

Fırtınalı Hayatlar adıyla gösterimde olan The Weather Man, orijinal adından da anlaşılacağı üzere bir hava durumu sunucusunun öyküsünü anlatıyor. Özel yaşamında sorunlar yaşayan, bu anlamda kendi havası pek de iyi olmayan meteoroloji uzmanı rolünde ünlü aktör Nicolas Cage'i izliyoruz. Babasını ise Michael Caine canlandırıyor. Fırtınalı Hayatlar biraz ağır tempolu bir film, ama hayatın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla, süslemelere başvurmadan perdeye aktarıyor. Bu anlamda oldukça gerçekçi olduğu ve izleyenleri sadece bu özelliği ile bile etkilediği söylenebilir.

11.03.2006Gündem
İzlediğim en iyi canlı bomba sahnesi

İzlediğim en iyi canlı bomba sahnesi

Sinema yazarlarının da katıldığı özel gösterimde, "Kurtlar Vadisi" fanatikleri filmi beğenirken Atilla Dorsay, anti-Amerikancı söylemi nedeniyle eleştirdi. Dorsay, canlı bomba sahnesinin bugüne kadar izlediği en iyi canlı bomba sahnesi olduğunu söyledi.

28.01.2006Kelebek
200 ülkede canlı yayınlanacak

200 ülkede canlı yayınlanacak

İtalya'nın Milan ile İngiltere'nin Liverpool takımları arasında yarın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin 2004-2005 sezonu finali öncesi dünyanın gözü İstanbul'a çevrildi.

24.05.2005Spor
Türkiye Midnight Express değil midnight espresso

Türkiye Midnight Express değil midnight espresso

Türkiye'ye gelen turistlerin memnuniyet dereceleri son derece yüksek. Nereden anlıyoruz? Çünkü büyük bir bölümü tekrar geliyor. Yani bizim çocukluğumuzdaki Midnight Express kábusu bitti. İmaj artık o film değil.

24.05.2003Gündem
Uluslararası bildiriyi Girish Karnad hazırladı

Uluslararası bildiriyi Girish Karnad hazırladı

Bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nün Uluslararası bildirisini Hintli yazar Girish Karnad hazırladı. Karnad, bildirisinde dünyada tiyatro üzerine yazılmış en eski yapıt olan ve yazılışı M.Ö. 3'ncü yüzyıla dayanan Natyasastra'ya da göndermeler yapıyor.

26.03.2002Gündem
Bağımsız Film Festivali başlıyor

Bağımsız Film Festivali başlıyor

Bağımsız sinemasının seçkin örneklerini biraraya getiren AFM Bağımsız Film Festivali bugün başlıyor. Festival 27 Ocak'a kadar sürecek. Festivalde Darren Aronofsky ve Hal Hartley gibi ustaların da aralarında bulunduğu çok sayıda yönetmenin filmleri yeralıyor.

18.01.2002Gündem
Bağımsız Filmler Festivali başlıyor

Bağımsız Filmler Festivali başlıyor

Yeni yılda sinemaseverleri hoş bir sürpriz bekliyor. Bağımsız sinemanın seçkin örnekleri 18 Ocak ile 27 Ocak arasında AFM Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilecek. Toplam 35 bağımsız filmin yeraldığı festival kapsamında panel ve söyleşiler de düzenlenecek.

25.12.2001Gündem
Buyrun Bağımsız Filmler Festivaline

Buyrun Bağımsız Filmler Festivali'ne

Bağımsız sinemanın seçkin örnekleri 18 Ocak ile 27 Ocak arasında AFM Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilecek.

25.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Az yağan yağış dersek başımıza taş yağar mı Bence yağar!

Katıldığım bir TV programında birkaç defa kullandığım bazı ifadeler coğrafyacı meslektaşlarımın dikkatini çekmiş. Böylece "Coğrafya Biz Forumu"nda farkında olmadan bir tartışmaya neden olmuşum. İşte cevabım.

17.02.2008

Dil sevgisi emek ister

BAŞKENT Üniversitesi’nden Dr. Pervin Ergun ile ilgili "Hocam, bu ödev ceza değil midir" (31.10.20) yazısından uzun süredir rahatsız olduğunu belirten, aynı üniversitenin İİBF’de okuyan bir öğrenci velisinin karşı görüşüne de yer vermek gerekiyor.

24.11.2007

Mutluluğa meyilli...

Son zamanlarda inanılmaz bir erkek var hayatımda. Hassas, sevgi dolu, nazik, centilmen ve çok düşünceli. Aynı zamanda çok aşık, gözlerinin içi parlıyor bana bakarken...

1.11.2007

Ünlülere tanışma cümleleri

Pazar sabahı gazeteleri ayrıştırma süreci başarıyla tamamlanmış, mutlu bir şekilde okuma kısmına geçmişim.

19.01.2007

Amerikalı spiritüel

Bu kez Hindistan’dan değil Amerika’dan gelen bir uzmanla karşı karşıyayız!

29.10.2006

Soluk soluğa anılar

İKİ meslektaşımın kitaplarını aynı anda okuyorum. Soluk almadan, ondan ona atlıyorum.

31.03.2006

Gençlik cinayetlerine batı standardı

GENÇLERİ hayata nasıl hazırlıyoruz? Nasıl oluyor da 19 yaşında bir genç 16 yaşındaki sevgilisini ‘beni aldatıyor’ diye yaklaşık 40 yerinden bıçaklayabiliyor, sonra onu parçalara ayırmaya çalışıyor, sonra arkadaşlarına gösterebiliyor. Daha sonra o da yetmiyor dondurabiliyor?

4.12.2005

Bu günü Tanrı yaratmadı

Bütün savaş hikáyelerinin satırlarında ya da mısralarında sadece kan damlası yoktur. Zulüm, öldürmeler, kıyımlar arasında, acımasızlık haritasında sevecenliğin küçücük adaları da vardır. Genellikle de romanlar bunun üzerine yazılır.

3.12.2005

Niye Kavgam okunuyormuş

HİTLER’in ‘Kavgam’ kitabının niye durup dururken ‘en çok satan’ kitaplar arasına girdiği konusu, buna benzer diğer konularda olduğu gibi, köşe yazarlarımızı, siyasetçilerimizi dörde, beşe hatta beşin katlarına bölmüş durumda.

9.04.2005

Müstehcenliği tarif edemem ama gördüğüm zaman anlarım

Başlıktaki bu deyiş, aslında hukuk tarihine geçmiş ünlü bir karar. Amerikan Yüksek Mahkemesi’nin yargıçlarından Potter Stewart’ın 1964 tarihli bu kararı, ‘müstehcenliğin’ ne kadar öznel ve tarifi güç bir kavram olduğunu anlatıyor.

25.03.2005

Dünya metropolü İstanbul’a Balans

Ne zamandır Teoman’ı sahnede izlemek istiyordum. Gazetede Balans diye bir yerde çıktığını görünce, hemen arayıp yer ayırtmak istedim.

17.02.2005

Kezban’ın resimleri de kendi gibi açık, coşkulu, pervasız ve mizahi

Kezban Arca Batıbeki ile bu güne kadar tanışmıyor olmamız garip. Ortak arkadaşlar, ortak semtler, müdavimi olunan ortak yerler, hatta gidilen ülkeler Ne diyeyim, kader utansın.

25.06.2004