MENÜ

Canan

Canan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.297 Canan haberi bulunmuştur.

Canan Haberleri

‘Cinsel bölücülük’ sözüne tepki yağdı

‘Cinsel bölücülük’ sözüne tepki yağdı

İSTANBUL Kadıköy’de ‘Las Tesis’ performansı için bir araya gelen kadınların gösterisini Twitter’da “Türk kadını küresel çetelerin etnik, dinsel ve şimdi de cinsel bölücüğün öznesi olmayacaktır. Kadınıyla erkeğiyle omuz omuza ekonomik siyasal sosyal kültürel bozulmaya karşı mücadele edeceğiz. Bilmem ne dansıyla, feminist şovlarla ancak bölücülüğün ekmeğine yağ sürülür” diye eleştiren gazeteci Banu Avar’a sert tepki geldi.

10.12.2019Gündem
Canan Karatay tavuk döneri ateşledi

Canan Karatay tavuk döneri ateşledi!

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajla tavuk döner tartışmasının fitilini ateşledi. “Başından beri tavuk dönere karşıyım. Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor” diyen Prof. Dr. Karatay’ın bu sözlerine konunun uzmanlarından cevap geldi. İşte o yanıtlar:

10.12.2019Gündem
Pathos üçüncü kez okurla buluşuyor

Pathos üçüncü kez okurla buluşuyor!

Yayın yönetmenliğini Osman Çakmakçı, editörlüğünü Cenk Gündoğdu ve Demir Büyüközkan’ın yaptığı edebiyat, sanat ve felsefe verimlerini buluşturan Pathos dergisi üçüncü sayısı okurla buluşmaya hazır.

9.12.2019Kitap Sanat
Veliler, özel okulu istanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etti

Veliler, özel okulu istanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet etti

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan veliler, çocuklarının eğitim gördüğü özel bir okulda, öğretmenlerin maaşlarını alamadıklarını ve öğrencilerin eğitim hakkının engellendiğini belirterek, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdiler.

9.12.2019Gündem
Tehlikeden korunma rehberi

Tehlikeden korunma rehberi

Uzmanlar kadınlara olası tehlikeler için rehber olabilecek uyarılarda bulunuyor. Kadın dernekleri, emniyet yetkilileri, avukatlar ve psikologlardan aldığımız görüşlerle bireysel bir ‘tehlikeden korunma rehberi’...

7.12.2019Gündem
Ünlüler anlattı: O korkuyu biz de yaşadık

Ünlüler anlattı: O korkuyu biz de yaşadık

Ceren Özdemir’in takip edilerek öldürülmesi üzerine çok sayıda kadın yaşadığı benzer durumu sosyal medyada paylaştı. Ceren’in kendisini takip eden katiline tedirgin bakışı için “O bakışı biz de biliyoruz” diyen kadınlar, yaşadıkları acı olayları anlattı.

7.12.2019Gündem
Ezgi Sarıkcıoğlu kemanıyla Londra’yı büyüledi

Ezgi Sarıkcıoğlu kemanıyla Londra’yı büyüledi

Londra’daki ünlü Royal College of Music’te kariyerini sürdüren uluslararası birçok ödülün sahibi genç Türk keman sanatçısı Ezgi Sarıkcıoğlu konserden konsere koşuyor.

6.12.2019Avrupa
Oh Olsun filmi ne zaman kaç yılında çekildi Oh Olsun filminin oyuncuları kimlerdir

Oh Olsun filmi ne zaman kaç yılında çekildi? Oh Olsun filminin oyuncuları kimlerdir?

Yeşilçamın önemli filmlerinden birisi olan Oh Olsun, oyuncuları ve hangi tarihte çekildiği ile gündemde yer almaya devam ediyor. Başrollerinde Tarık Akan, Hale Soygazi gibi isimlerin yer aldığı Oh Olsun filminin oyuncuları arasında dikkat çeken birçok kişi yer alıyor. Peki, Oh Olsun filmi ne zaman kaç yılında çekildi? İşte, Oh Olsun filminin oyuncuları hakkında detaylı bilgiler

1.12.2019Televizyon
Türkiye’nin üretmesi gerekiyor

"Türkiye’nin üretmesi gerekiyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin borçlanması değil üretmesi gerektiğini belirterek, “Borç alarak saygınlık kazanamazsınız. Üretmeniz ve alın terine değer vermeniz gerekiyor” dedi. Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 5’inci Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, ülke kalkınması için 4 aşamalı plan önerirken özetle şunları söyledi:

1.12.2019Gündem
Onur konuğu

Onur konuğu

Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği önceki gün Grand Tarabya Otel’de yemek daveti verdi.

28.11.2019Keyif
Tunceli’de kadınlara özel gün izni

Tunceli’de kadınlara özel gün izni

Tunceli Belediyesi, kadın çalışanlarına her ayın belli bir günü menstrüasyon (regl) izni verme kararı aldı.

27.11.2019Gündem
Canan Dumanın yeni kitabı İşin Geleceği Şimdi çıktı

Canan Duman'ın yeni kitabı 'İşin Geleceği Şimdi!' çıktı

Canan Duman'ın iş dünyasının geleceğine ışık tutan yeni kitabı 'İşin Geleceği Şimdi!' çıktı.

26.11.2019Kitap Sanat
Evlilikle alakam yok demişti... Büyük konuşma Mithat Can

'Evlilikle alakam yok' demişti... Büyük konuşma Mithat Can

Mithat Can Özer, sevgilisi Alina Boz’la katıldığı belgesel gösteriminden sonra gazetecilerin evlilikle ilgili sorularına “Benim böyle konularla alakam yok” yanıtını vermişti. Konsey, “Güzel bir ailem olsun isterim” diyen Alina Boz’un açıklamalarını da baz alarak konuyu masaya yatırdı.

25.11.2019Magazin
İndirime nasıl karar veriliyor

İndirime nasıl karar veriliyor

Kadın dernekleri ile avukatlar, cinayet ve tecavüz davalarında ağır ceza mahkemeleri ve Yargıtay’a ‘eril bakışla’, erkek sanıklara ‘otomatik ceza indirimi’ uygulamakla eleştirdi. Peki, sistem nasıl işliyor?

22.11.2019Gündem
Dans videosu çok konuşulmuştu Zeynep Alkan canlı yayında her şeyi anlattı

Dans videosu çok konuşulmuştu! Zeynep Alkan canlı yayında her şeyi anlattı

Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programına Hamdi Alkan’ın kızı Zeynep Alkan özel açıklamalar yaptı.

20.11.2019Magazin
Hamdi Alkanın kızı Zeynep Alkan kimdir, kaç yaşında

Hamdi Alkan'ın kızı Zeynep Alkan kimdir, kaç yaşında?

Hamdi Alkan'ın kızı Zeynep Alkan katıldığı programlar, açıklamaları ve sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiriyor. Cesur pozlarıyla dikkatleri üzerine çeken Zeynep Alkan’ın yaşı, mesleği gibi konular merak ediliyor. Peki, Hamdi Alkan'ın kızı Zeynep Alkan kimdir, kaç yaşında?

20.11.2019Magazin
Güledaya ağlıyoruz... Cinayet 17 saat sürdü

Güleda'ya ağlıyoruz... Cinayet 17 saat sürdü

Eski sevgilisi Güleda Cankel’i vahşice öldüren Zafer Pehlivan cinayetin sinyallerini bir hafta önce sosyal medyadan “Canınız istediği zaman ölmeyeceksiniz” diyerek vermişti. Pehlivan, yine sosyal medya üzerinden, işlediği cinayeti şöyle duyurdu: “Bitti”

20.11.2019Gündem
Deniz Seki: Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz

Deniz Seki: Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz

Deniz Seki, geçen sene zor bir işe kalkıştı ve bir Ahmet Kaya şarkısıyla müzikseverlerin karşısına çıktı. Bu seçimin riskli olduğunu biliyordu ama “Nereden Bileceksiniz”e gönülden bağlıydı, riski göze aldı. Geçtiğimiz günlerde “Tüm yaşadıklarımı birebir anlatıyor” dediği şarkıya bir de klip çekti. Sanatçıyla Bodrum uçuşu öncesi buluşup uzun uzun sohbet ettik. Ben “Sahi neler çektiniz, o günlerin üstesinden nasıl geldiniz? Geçmişle barışık mısınız?” diye sordum, o açık yüreklilikle anlattı.

19.11.2019Magazin
Siber güvenlikte yerli yazılım ön plana çıktı

Siber güvenlikte yerli yazılım ön plana çıktı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin "kamuda dijital dönüşüm" kapsamında yaptığı çalışmalara destek veren siber güvenlik firmaları, Türk mühendislerce geliştirilen yerli yazılımlara yoğunlaştı.

18.11.2019Teknoloji
15 Kasım İstanbul elektrik kesinti listesi | Elektrikler ne zaman gelecek

15 Kasım İstanbul elektrik kesinti listesi | Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un bazı ilçelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin ardından vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabını internetten araştırıyorlar. İstanbul'da hem planlı hem de arıza kaynaklı meydana gelen elektrik kesintileri için saat bilgisi elektrik dağıtım firmaları tarafından listelendi. İşte ilçe ilçe İstanbul'da meydana gelen elektrik kesintilerinin listesi

15.11.2019Gündem
‘Üniversiteye geçişte meslek liselilere pozitif ayrımcılık uygulanabilir’

‘Üniversiteye geçişte meslek liselilere pozitif ayrımcılık uygulanabilir’

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, "İleride yükseköğretimde mesleki ortaöğretimden mesleki yükseköğretime geçiş konusunda pozitif ayrımcılık uygulanabilir" dedi.

13.11.2019Eğitim
CHP’den koruma tepkisi

CHP’den koruma tepkisi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için geçen ay yükseltilen koruma önlemleri, cumartesi günü yapılan tebligatla tamamen kaldırıldı.

12.11.2019Gündem
Fatihte ölü bulunan 4 kardeş son yolculuğuna uğurlandı

Fatih'te ölü bulunan 4 kardeş son yolculuğuna uğurlandı

FATİH'te evlerinde siyanür içerek intihar ettikleri iddia edilen 4 kardeş, son yolculuğuna uğurlandı.

11.11.2019Gündem
Ironman 70.3 Türkiyenin Kazananları Belli Oldu

Ironman 70.3 Türkiye'nin Kazananları Belli Oldu

Ironman 70.3 Türkiye, bu sene de Antalya'da düzenlendi. 84 ülkeden yaklaşık 2000 Ironman, Belek'in spora uygun doğa ve hava koşullarında yarışma şansı yakaladı.

İstanbulda hangi bölgelerde elektrik kesintisi yaşanıyor İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi

İstanbul'da hangi bölgelerde elektrik kesintisi yaşanıyor? İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin ne kadar süreceğini ve meydana gelen arızalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Peki İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda elektrik kesintilerinde son durum nedir?

11.11.2019Gündem
İstanbul örgütü ile  gurur duyuyorum

İstanbul örgütü ile gurur duyuyorum

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün, partisinin İstanbul il başkanlığı tarafından düzenlenen ilçe örgütleri voleybol turnuvasının Sultangazi ile Beylikdüzü arasındaki final maçını izledi.

10.11.2019Gündem
Kandillerde ve sadece Cuma günleri oruç tutulur mu

Kandillerde ve sadece Cuma günleri oruç tutulur mu?

Sadece Cuma günü ve kandillerde oruç tutulur mu sorusu, İslam dini için önem arz eden günlerde bu ibadetleri yerine getirmek isteyen pek çok vatandaş tarafından araştırılıyor. Peki, kandillerde ve Cuma günleri oruç tutulur mu? İşte, pek çok Müslümanın cevap aradığı o sadece Cuma günü oruç tutulur mu sorusu hakkında bazı cevaplar

8.11.2019Gündem
Mevlid Kandilinde hangi ibadetler yapılır Mevlid Kandilinde okunacak dualar nelerdir

Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar nelerdir?

"Kandilde hangi ibadetler yapılır?" sorusu mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla, günün en fazla merak edilen konuları arasında yer aldı. Tövbe kapılarının açık olduğu kandil gecesinde dini görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, Mevlid Kandili'nde okunacak duaları araştırıyor. Peki, Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar nelerdir? İşte, detaylar.

8.11.2019Gündem
‘Ne basın önünde konuşur ne tweet atarım’

‘Ne basın önünde konuşur ne tweet atarım’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının koordinatörlünü yapan Necati Özkan’ın 29 Ekim’de piyasaya çıkan ‘Kahramanın Yolculuğu’ adlı kitabıyla ilgili, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı tweet’e “Ben parti içi bir mevzuyu ne basın önünde konuşur ne de tweet atarım” sözleriyle yanıt verdi.

8.11.2019Siyaset
‘Kahraman’ kavgası

‘Kahraman’ kavgası

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın, 31 Mart ve 23 Haziran’daki yerel seçim sürecini anlattığı “Kahramanın Yolculuğu / Yeni Neslin Siyaset Zaferi” kitabı CHP’de tartışma konusu oldu.

7.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Turistlerle evde dolma sar parayı kazan!

Ev kiralama sitesi Airbnb’de yeni bir servis var. Artık isterseniz evinizde ücretiyle deneyim de yaşatabiliyorsunuz. Turistlere dolma sarmayı öğreten de para kazanıyor, kahve falı bakan da...

6.12.2019

Bir çocuk kitabında can çekiştirerek kaplumbağa haşlamak

Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi çocuk kitapları konusunda da ciddi bir kirlilik var. Her önüne gelen kitap yazıyor, ama içerik ve dil konusuna yeteri kadar özen gösterilmiyor. Üstelik özgün bir eser üretmeye bile ihtiyaç hissedilmiyor, var olan kitapların içeriklerinden derleniyor “Ben de kitap yazdım, buyurun!” diye ortaya çıkılıyor. Oysaki çocuk edebiyatı bir deneme tahtası değildir. Çocukların zihnine giren her şey önemlidir. Bu, hep atlanıyor.

6.12.2019

Kaz ziyafetinin, tesettürün cipin, şarabın falan... Tam ortasından sesleniyorum

Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu, Karslı gazetecilerin düzenlediği Kars’a özgü yöresel kaz ziyafetine katıldı.

3.12.2019

Şiddetle uzlaştırmayın

Tokat mı yedin? Tamam, affet, git aynı evde yaşa, aynı yatakta yat.

3.12.2019

Sanat/edebiyatın seyir defteri

Hafta sonu için iyimser bir yazıya karar verdim. Elbette iyimserliğimin gerekçeleri son aylarda sanat/edebiyat dünyasında yaşanan olumlu gelişmeler.

29.11.2019

Instagram’ın ‘çiftler’ kategorisi

Sosyal medya fenomeni Büşra Nur Çalar’ın gösterişli bebek mevlidi geçen haftanın konuşulan olaylarından biriydi.

24.11.2019

Kusura bakmayın ama maalesef bunu hak ettiniz Kemal Bey

DOĞRU mudur, sallama mıdır... Hiç bakmadan... Tuttunuz, “Bir CHP’li Külliye’de Erdoğan’la görüştü” iddiasına sahip çıktınız.

23.11.2019

Dipsiz Göl’e müfettiş

DİPSİZ Göl’ün adına uygun olmayan ve “Yok artık” dedirterek dibinin görülecek şekle getirilmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Dün Ankara ofisimizdeki kahvaltıda sorularımızı yönelttiğimiz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığınca soruşturma açıldığını açıkladı. Olayın incelenip aydınlatılması için bir mülkiye müfettişi görevlendirildiğini söyledi.

22.11.2019

Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz

Deniz Seki, geçen sene zor bir işe kalkıştı ve bir Ahmet Kaya şarkısıyla müzikseverlerin karşısına çıktı. Bu seçimin riskli olduğunu biliyordu ama “Nereden Bileceksiniz”e gönülden bağlıydı, riski göze aldı. Geçtiğimiz günlerde “Tüm yaşadıklarımı birebir anlatıyor” dediği şarkıya bir de klip çekti. Sanatçıyla Bodrum uçuşu öncesi buluşup uzun uzun sohbet ettik. Ben “Sahi neler çektiniz, o günlerin üstesinden nasıl geldiniz? Geçmişle barışık mısınız?” diye sordum, o açık yüreklilikle anlattı.

19.11.2019

Bizi bu havalar mahvedecek

ORHAN Veli ünlü şiirinde “Beni bu güzel havalar mahvetti” der. Eğer böyle devam ederse Ege, Akdeniz gibi Güney bölgelerinden başlamak üzere bizi de bu güzel havalar mahvedecek gibi görünüyor.

18.11.2019

En hızlı 1 milyon takipçi rekorunu kırdıran selfie

Bu gördüğünüz selfie Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

14.11.2019

İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı

Siyaset 2023’e, yani cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyor.

12.11.2019

Barış Pınarı’na rağmen siyaset hareketli

Barış Pınarı harekâtı nedeniyle geri planda kalan siyasette önümüzdeki günlerde gündemi belirleyecek gelişmeler bekleniyor. Yeni partilerin kuruluşundan söz ediyorum elbette ki. Ama siyasi gelişmeleri sadece yeni partilerin kuruluşundan ibaret sayarsak eksik olur.

11.11.2019

Şimdi o elindeki ‘vicdan’ı yavaşça yere bırak...

Hipokrat, her birimizin vicdanlarımızı yarıştırdığı bugünlerde, “Başına gelene kadar bilemezsin!” diyen, korunaklı hayatlarımızı iğneleyen bir oyun. Geneline yayılan pürüzlerin ayıklanmasıyla çok daha çarpıcı bir işe dönüşme potansiyeli var...

9.11.2019

Bülent Arınç olayını anlamak için bir kılavuz

ESKİDEN Bülent Arınç dendiğinde, AK Parti çevresindekiler...

9.11.2019

Assos’ta Zeytin Hasadı Zamanı

Geçtiğimiz hafta sonu zeytin hasadı için Assos’taydık. Zeytin Hasadı yapılan Nusratlı Köyü'nde köylüler ile birlikte zeytin topladık. Ardından Adatepe Zeytin Müzesi ve Tariş Zeytinyağı Fabrikası'na konuk olduk. 

8.11.2019

Canan Kaftancıoğlu öyle haklı ki

İstanbul seçimini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasında...

7.11.2019