MENÜ

Canan Kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canan Kaftancıoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 350 Canan Kaftancıoğlu haberi bulunmuştur.

Canan Kaftancıoğlu Haberleri

Terör kurbanı babalara saygı

Terör kurbanı babalara saygı

Babaları teröre kurban giden veya düşünceleri nedeniyle katledilen çocuklar bu yıl Babalar Günü’nü farklı kutlayacak.

11.06.2009Gündem
Gazeteci Metin Göktepe anıldı

Gazeteci Metin Göktepe anıldı

Gazeteci Metin Göktepe, öldürülüşünün 16. yıldönümünde Esenler'de bulunan Kemer Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

8.01.2012Gündem
Delegelere üçüncü kurultay uyarısı

Delegelere 'üçüncü kurultay' uyarısı

CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi Mersin milletvekilli İsa Gök’ün itirazı salonda tansiyonu yükselterek güne damga vurdu. Divan başkanı seçilen Adnan Keskin delegelere, "Mutlaka yarınki kurultaya da katılın. yoksa üçüncü kurultayı yapmak zorunda kalırız" uyarısında bulundu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ise gün sonunda bir mesaj yayılmayarak, 16. Olağanüstü Kurultaya katılanlara teşekkür etti, CHP delegelerini de 17. Olağanüstü kurultaya katılmaya çağırdı

26.02.2012Gündem
CHP kongesinden ayrıntılar

CHP kongesinden ayrıntılar

CHP'nin 34. Olağan İstanbul İl Kongresi, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başladı.

13.05.2012Gündem
İşte CHPnin adayları

İşte CHP'nin adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesi toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) İstanbul’un bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarının belirlendiği bölümünde “Beşiktaş” tartışması yaşandı.

9.02.2014Gündem
İşte CHPnin ilçe adayları

İşte CHP'nin ilçe adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesi Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) İstanbul’un bazı ilçelerinin belediye başkan adayları belirlenirken “Beşiktaş” tartışması yaşandı.

9.02.2014Gündem
Sarıgül istiyor vereceğiz

Sarıgül istiyor vereceğiz

CHP’nin pazar sabahı saat 09.00’da başlayan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yaşanan ve dün sabah saat 05.00’te sona eren Parti Meclisi (PM) toplantısına taşınan “CHP’nin Beşiktaş adayı kim olacak?” krizini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her büyükşehir belediye başkan adayının bazı ilçelerle ilgili talepleri oldu, neden itiraz ediyorsunuz. Sarıgül, Beşiktaş’ı istiyor, vereceğiz” resti çözdü.

10.02.2014Gündem
400 aydından Cumhuriyet’e destek

400 aydından Cumhuriyet’e destek

MİT TIR’larıyla ilgili yayını nedeniyle soruşturma açılan Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a destek vermek için “Biz Yurttaşlar” başlıklı bir bildiri yayınlandı.

4.06.2015Gündem
CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi sona erdi

CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi sona erdi

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda, Parti Meclisi (PM) üyeliği için oy verme işlemi saat 23.00 itibariyle sona erdi. Oy verme işleminin ardından sandıklar açıldı ve sayımı işlemine geçildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da PM üyeliği seçimleri için oyunu kullandı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Kılıçdaroğlu, oyunu kullandıktan sonra kurultay salonundan ayrıldı.

17.01.2016Gündem
CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP 35. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için kıyasıya yarış yaşandı. 60 kişilik PM’den sadece 17 isim yeni listede yerini korurken, bu isimlerin 8’inin Kılıçdaroğlu’nun MYK’da yakın çalışma arkadaşları olması dikkat çekti. Yüzde 33’lük kadın kotasına uyulmaması ise tepkilere neden oldu. PM seçimlerinde en fazla oyu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke 691'le aldı. Prof. Mehmet Bekaroğlu’nun yer almadığı anahtar listede eski Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılıçarslan’a Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’nda (BYKP) yer verildi. Öte yandan, YDK üyeliği için yapılan seçimin sonucu belli oldu. Resmi sonuçlara göre, mevcut CHP YDK Başkanlığı'nı yürüten Artvin Milletvekili Bayraktutan en fazla oyu aldı.

17.01.2016Gündem
CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi yarışının yıldızı İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine damga vuran CHP’nin ekonomik programının mimarı Böke, 691 delegenin oyuyla birinci oldu. Kurultay gelişmeleri şöyle:

18.01.2016Gündem
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan İstanbul çağrısı: Demokratik yarış olsun

Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul çağrısı: Demokratik yarış olsun 

CHP’de, gözler 13 Ocak’ta yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne çevrildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’un 39 ilçe başkanı ile yaptığı toplantıda il başkanlığı için 3 isim öne çıktı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “Demokratik bir yarış olsun” diyerek, çok adaylı bir seçimi işaret etti.

8.01.2018Gündem
Jestli adaylık açıklaması

'Jest'li adaylık açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanlığı için iki isim daha adaylığını açıkladı.

10.01.2018Gündem
İstanbul mesajı: Taraf değilim

İstanbul mesajı: Taraf değilim

CHP’de bugün yapılacak İstanbul İl Kongresi’nde Canan Kaftancıoğlu ve il başkanı Cemal Canpolat yarışacak.

12.01.2018Gündem
CHPde kritik kongre... Kılıçdaroğlu kimi destekliyor

CHP'de kritik kongre... Kılıçdaroğlu kimi destekliyor?

CHP’nin bugünkü İstanbul İl Kongresi’nde Canan Kaftancıoğlu ve il başkanı Cemal Canpolat yarışıyor. Delegeler salonu doldurmaya başladı. Peki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hangi adayı destekliyor? İşte son dakika kulis bilgileri...

13.01.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan kritik kongrede sert açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan kritik kongrede sert açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kritik İstanbul İl Kongresi'nde Anayasa Mahkemesi'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararını uygulamayan mahkemeyi sert sözlerle eleştirdi.

13.01.2018Gündem
Son Dakika: CHP İstanbul İl Başkanı belli oldu

Son Dakika: CHP İstanbul İl Başkanı belli oldu

CHP 36. Olağan İl Kongresinde 643 delegenin 325’inin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu, CHP’nin ilk kadın İstanbul İl Başkanı seçildi. Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

13.01.2018Gündem
Hâkimleri saraya taşı

'Hâkimleri saraya taşı'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan için verdiği tahliye kararına uyulmamasını eleştirerek “İlk hüküm geçerliyse, Yargıtay’ı da kapat o zaman. Danıştay’ı kapat. Anayasa Mahkemesi’ni de kapat. AİHM’den çık. Hâkimleri saraya taşı” dedi. Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Kongresi’nde özetle şunları söyledi:

13.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Babalar Günü’nün yaslı çocukları

HEPİMİZİ yüreğimizden vuran, bütün acı anılarımızı depreştiren bir davetiye:

20.06.2009

Bir saatim daha olsa...

SANAT eğitiminin örgün ve yaygın eğitim içindeki tanımını şöyle yapmak mümkündür: Kişinin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlatabilmek, yetenek ve yaratıcılığını estetik bir seviyeye ulaştırmak amacıyla yapılan eğitim faaliyetlerinin tümü.

22.01.2011

Baykal muhaliflerinin zaferi

İSTANBUL Milletvekili Çetin Soysal’ın başkanlığını yaptığı İstanbul Yaşam Derneği’nin Mövenpick Oteli’nde düzenlediği gecede, en keyifli kişi olarak CHP Genel Başkan Yardımcılarından Prof. Dr. Hürşit Güneş’i gördük.

4.04.2011

Kılıçdaroğlu herkesten CHP’ye katkı bekliyor

CHP’nin bugünkü -ve yapılırsa yarınki- kurultayının sonuçları neyin tescili olacak:

“Yeniden CHP için, yeni CHP...”

25.02.2012

‘Menekşe’den Önce’ bir an önce vizyona girmeli

HERKES o belgeselden söz ediyor...

Adı “Menekşe’den Önce...”

4.07.2012

Solingen/20

KUZEY Ren Westfelya Eyaleti’nin Solingen kentinin Kültür Merkezi binasının önünde üç bayrak dalgalanıyordu; Türk, Alman ve AB bayrağı...

28.05.2013

Adaylıklar mezatta

ADAYLIK ‘işinde’ çuvalla para var...

10.02.2014

Sarıgül Clinton’a mı özeniyor?

ÖNCEKİ gün, CHP’nin son belediye başkan adaylarını belirlediği gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ile birlikteydik.

10.02.2014

Hani ‘değişim’!

KILIÇDAROĞLU’nun 52 kişilik PM listesinin yarıdan fazlasının 27 üye ile delinmesi ‘bir kızgınlığın’ ifadesi olarak ortaya çıktı.

18.01.2016

Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

KADİR Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’nin genelini en iyi temsil edecek şekilde 16 kent merkezinde ikamet eden 18 yaş üzeri 1204 kişi ile yüz yüze yapılan ankette Türk halkının en önemli enerji sorunu olarak, ithal enerjiye bağımlılık ve enerjinin pahalı olmasını gördüğü ortaya çıktı.

9.02.2017

Asgari ücret bugün belli oluyor: Sevindirecek mi üzecek mi?

ALTI milyonu aşkın emekçinin gözü kulağı, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun bugün saptayacağı yeni ücrette.

28.12.2017

Türk mimarının ulu çınarını kaybettik: İstanbul planlandı mı?

TÜRK mimarisinin ‘çınarları’ndan Prof. Dr. Hüseyin Kaptan’ı önceki akşam kaybettik.

3.01.2018

Hazine’den kritik düzenleme: Yabancılar da döviz bürosu açabilecek

TÜRKİYE’de şu anda 830 döviz bürosu var; bunların sahipleri 230 kişi olarak hesaplanıyor. Bunların dışında kaçak olarak yaklaşık 3 bin gayriresmi büro da var; bunlar Hazine tarafından bilinen işyerleri... Hazine’nin denetimi hiçbir zaman yeterli olmuyor.

9.01.2018

Başbakan, Aziz Kocaoğlu’na 7.5 aydır randevu vermiyor: İzmir’e zırnık yok!..

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımda 2030 yılına kadar izleyeceği yol haritasını belirleyen Ulaşım Ana Planı’nı tamamladı. Plan, gelecek 12 yılda  kentin raylı sistem ağının 465 km’ye çıkarılmasını, 6 yeni iskele ile birlikte deniz ulaşımında 11 yeni hat oluşturulmasını öngörüyor.

10.01.2018

Emeği korumak için ücret tartışması: Asgari ücret ücreti mi yoksa istihdam mı artırmalı

TÜRKİYE işsizliğin yüksek olduğu bir ülke. Yani sayıları milyonlarla ifade edilen bir kısım yurttaş işsiz ve dolayısıyla yarı aç-yarı tok geziyor. Peki “Bu neden böyle?” dediğinizde yatırımcı ya da işverenin verdiği cevap çok doğru ve nettir:

11.01.2018

Özge’nin gözleri ve vicdan terazisi

İSTANBULLULAR bilir: Kadıköy’den Mühürdar Caddesi üzerinden Moda’ya çıkılır. İSKİ Kadıköy Şube Müdürlüğü sağınızdayken, soldaki Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’ni geçtikten sonra caddeyi sol tarafta kesen ilk cadde Tuğlacı Eminbey Caddesi’dir. Hemen girişinde nargileciler ve kafeler var.

12.01.2018