MENÜ

Canakkale Turkusu

Canakkale Turkusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canakkale Turkusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 373 Canakkale Turkusu haberi bulunmuştur.

Canakkale Turkusu Haberleri

Türkiye sevdalısı gurbetçi papağan

Türkiye sevdalısı gurbetçi papağan

İki yaşındaki sultan papağanı ‘Niko’nun ezbere bildiği şarkılar, dinleyenleri şaşkına çeviriyor. Sosyal medyanın yeni gözdesi olan gurbetçi papağan ‘Ölürüm Türkiyem’ türküsü ile ‘Ceddin deden’ marşını ezbere biliyor.

15.01.2019Avrupa
Liselilerden Onbeşli korosu

Liselilerden Onbeşli korosu

İstanbul, Kabataş ve Vefa liseleri, şehit öğrenci ve öğretmenlerinin anısına koro kurdu. Üç okulun öğrencilerinden oluşan koro, 17 Mayıs’da İstanbul’da ‘Hey Onbeşli’ gibi türküleri seslendirecekleri anma konseri düzenleyecek. Çıkarılacak albümün geliri de şehit veren liselerin öğrencilerine burs olarak dağıtılacak.

28.12.2018Eğitim
Neşet Ertaştan Ulvi Cemal Erkine sürprizler

Neşet Ertaş'tan Ulvi Cemal Erkin'e sürprizler

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), yeni sezonu bu akşam Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Kongre Merkezinde verilecek özel bir konserle açacak. Konserde müzikseverleri Neşet Ertaş şarkılarından ‘Çanakkale Oratoryosu’na, Mozart’ın ‘Türk Marşı’na farklı yelpazede eserler bekliyor.

9.10.2018Kitap Sanat
İnternetten 21 gün dersle öğrendi... Kızıl Ordu bağlamacısı

İnternetten 21 gün dersle öğrendi... Kızıl Ordu bağlamacısı

Küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Antalya'ya gelen, sonraki yıllarda da Türkiye'yi ziyaret eden Daria Teplova (33) Kızıl Ordu Korosu’nda bağlama çalıyor.

22.04.2018Gündem
Kadınlar sahneye çıkarılmadı iddiası için İsmail Kahramandan ilk açıklama

'Kadınlar sahneye çıkarılmadı' iddiası için İsmail Kahraman'dan ilk açıklama

Dolmabahçe Sanat Merkezi’nde 'Gelenekten Geleceğe Revnakın İzdüşümü’ sergisinin açılışını yapan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM’deki Çanakkale konulu gösteride kadın oyuncuların sahneye çıkmasını engellediği iddialarını yanıtladı. Kahraman, “Yapılacak şey ne? Sadece ve sadece Çanakkale türküsünün söylenmesi. Söyleyenler içinde 16 tane hanım var. Toplam 13 erkek var. 29 kişi salondalar. 9 tane askerimiz orada. Muhteşem bir program. Herkesin memnun kaldığı bir program. Arkasından şehitlik ruhuna sahip olmayan, tarih duygusuna sahip olmayan, Çanakkale’nin manasını bilmeyenler, ‘Meclis Başkanı ne yaptı biliyor musunuz?' Ne yaptı? 'Kadınları koymadı’. Nasıl koymaz!? O hanımlar ne ?" diye konuştu.

1.04.2018Gündem
Ankara bu iddiayı konuşuyor... Mecliste kadın tiyatrocular sahneye çıkamadı

Ankara bu iddiayı konuşuyor... 'Meclis'te kadın tiyatrocular sahneye çıkamadı'

TBMM’de 18 Mart Çanakkale Anması’nda kadın tiyatro sanatçıların TBMM Başkanlığı'nın talimatıyla sahneye çıkartılmadığı iddia edildi. Oyuncular Sendikası'ndan yapılan açıklamada "Yaptığımız araştırmalar sonucunda da olayın yaşandığını destekleyen bilgilere ulaşılmıştır" denildi. Sahneye çıkması engellendiği belirtilen tiyatrocu Övgü Özgürce “Üç gündür prova yapıyorduk. Bir saat kala kadınların sahneye çıkamayacağı söylendi. Gözyaşlarımızı tutamadık” dedi.

29.03.2018Gündem
Öğrencilerden işaret diliyle Çanakkale Türküsü

Öğrencilerden işaret diliyle Çanakkale Türküsü

Uşak’taki Bir Eylül İlkokulu’nun 2-F sınıfı öğrencileri Bahadır Tatlıöz’ün seslendirdiği ‘Çanakkale Türküsü’ne işaret diliyle bir video hazırladı.

18.03.2018Eğitim
İşaret diliyle Çanakkale Türküsü

İşaret diliyle Çanakkale Türküsü

Uşak’taki Bir Eylül İlkokulu’nun 2-F sınıfı öğrencileri Bahadır Tatlıöz’ün seslendirdiği ‘Çanakkale Türküsü’ne işaret diliyle bir video hazırladı. Sınıf öğretmeni İlker Akgül’ün girişimiyle hazırlanan projeye Tatlıöz’ün yanı sıra İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Aysun Akgül de destek verdi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen video çekimlerini ise Gökhan Fırat ve Yiğit Eken üstlendi. Çekimler Çanakkale Anıtları’nda ve İstanbul’da yapıldı.

18.03.2018Sosyal
Ukraynalı kadınlar, türkülerle acıyı paylaşacak

Ukraynalı kadınlar, türkülerle acıyı paylaşacak

ANTALYA'da yaşayan Ukraynalılardan oluşan ve ağırlıkla kadınların yer aldığı Bereginya Korosu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde, 'Çanakkale Türküsü', 'Yemen Türküsü', 'Tuna Nehri', 'Hey 15'li' gibi türküleri seslendirecek.

16.03.2018Haber
18 Mart Çanakkale Zaferi altın harflerle yazıldı.. 18 Mart şiirleri

18 Mart Çanakkale Zaferi altın harflerle yazıldı.. 18 Mart şiirleri

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türk milletinin başka bir ulusa boyun eğmeyeceğini gösteren en önemli unsurdur. Üstüne türküler yazılan, şiirlerle anılan bu destan, 1915 yılından bu yana, verdiğimiz şehitlerin burukluğuyla birlikte anılmaktadır. Anadolunun her köşesinden gelen askerlerin mücadele ettiği 18 Mart Çanakkale Zaferi, her yıl şiirler ve kompozisyonlar ile anılmaktaadır. İşte, vatanları için canlarını feda etme konusunda zerre kararsızlık duymayan atamalarımızı yad etmek için etkinliklerde okuyabileceğiniz 18 Mart şiirleri ve sözleri derlemesi

14.03.2018Gündem
Minik Notalar’dan yayılan ezgiler

Minik Notalar’dan yayılan ezgiler

Kocaeli’ndeki Mehmet Akif İlkokulu’nda görev yapan, müzik aşığı öğretmen Sezer Ortadağ öğrencilerine müzik sevgisini aşıladı ve onlara enstrüman çalmayı öğretti. “Bence öğretmenlik emek, fedakarlık isteyen bir meslektir” diyen Sezer öğretmen hikâyesini ise, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çektiği ‘Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz’ adlı bir belgeselde anlattı.

21.12.2017Eğitim
Aryalardan türkülere

Aryalardan türkülere

19.10.2017Ankara
Bahadır Tatlıöz: “Yüksek dozda duygu ve kalite”

Bahadır Tatlıöz: “Yüksek dozda duygu ve kalite”

66. sayımızın Tanıyalım sayfası konuğu Bahadır Tatlıöz

16.10.2017Kampüs

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı hedefi 29 Ekim gecesinde verdi

Dün Külliye’deki 29 Ekim resepsiyonu mesajlarla doluydu.

30.10.2017