MENÜ

Can Atalay

Can Atalay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Can Atalay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Can Atalay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.387 Can Atalay haberi bulunmuştur.

Can Atalay Haberleri

Somada Can Gürkan için karar

Soma'da Can Gürkan için karar

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili davanın temyiz başvurusunu inceleyen mahkemenin kararı onayıp Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’ı tahliye etmesi tepkilere neden oldu.

20.04.2019Gündem
Ahmet Şık tazminata mahkum edildi

Ahmet Şık tazminata mahkum edildi

TBMM kürsüsünde AK Parti'ye hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 25 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

3.04.2019Gündem
6 yıl sonra keşif yapılacak

6 yıl sonra keşif yapılacak

GEZİ Parkı eylemcilerine 16 Haziran 2013’te yapılan müdahalede, İstanbul Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın vurulduğu yerde keşif yapılmasına karar verildi.

28.02.2019Gündem
Berkin Elvan davasında yerinde keşif kararı

Berkin Elvan davasında yerinde keşif kararı

Gezi Parkı odaklı olaylarda 16 Haziran 2013'te yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra 11 Mart 2014'te hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin tutuksuz sanık polis memuru F.D'nin yargılandığı davada, mahkeme heyeti olay yerinde 10 Nisan'da keşif yapılmasına karar verdi.

27.02.2019Gündem
Berkin Elvan davasında bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı

Berkin Elvan davasında bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı

GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin davada mahkemeye bilirkişi raporu ulaştı.

23.01.2019Gündem
Gezi soruşturması tam gaz: 1 haftada 6 iddianamede

Gezi soruşturması tam gaz: 1 haftada 6 iddianamede

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, kasım ayının son haftasında kentteki Gezi olaylarıyla ilgili 120 şüpheli için altı ayrı dava açtı. 63 şüpheli hakkında düzenlenen son iddianamede şüphelilere ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlamaları yöneltildi. İddianamede suçlama tarihi 2 Haziran 2013 olarak yer aldı. Yaklaşık 600 kişi hakkında Gezi soruşturmasının ise devam ettiği bildirildi.

4.12.2018Gündem
Geziye 5 yıl sonra ifade daveti

Gezi'ye 5 yıl sonra ifade daveti

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Gezi Parkı eylemleri soruşturması genişletildi. Taksim Dayanışması’nın sözcülerinden, TMMOB avukatı Can Atalay, Şehir Plancıları Odası Şube Başkanı Tayfun Kahraman ile Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Parti Meclisi üyesi Ahmet Saymadı ve HDP üyesi Haluk Ağabeyoğlu ifadeye çağrıldı.

29.11.2018Gündem
Yargılaması durduruldu

Yargılaması durduruldu

24 Haziran’da HDP’den milletvekili seçilen Ahmet Şık hakkında, ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devleti kurum ve organlarını aşağılamak’ suçlamasıyla açılan davada yargılamanın durdurulmasına karar verildi.

18.09.2018Gündem
11’i çocuk 12 kişinin öldüğü yurt yangınında asli kusurlu yok: Herkes serbest

11’i çocuk 12 kişinin öldüğü yurt yangınında asli kusurlu yok: Herkes serbest

Adana’nın Aladağ ilçesindeki yurt yangınına ilişkin davada müdür Cuma Ali Genç ile yurdun bağlı olduğu derneğin başkanı İsmail Uğur da tahliye edildi. Dosyaya giren son bilirkişi raporunda asli failin olmadığı, tüm sanıkların tali kusurlu olduğu iddia edildi.

7.09.2018Gündem
‘Daha güzel yarınlar’ hibesi almışlar

‘Daha güzel yarınlar’ hibesi almışlar

Adana’da 29 Kasım 2016 tarihinde 11’i çocuk 12 kişinin yanarak öldüğü Aladağ’daki kız yurdunun sahibi olan Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’nin, ‘Daha Güzel Yarınlar’ projesiyle valilikten hibe aldığı ortaya çıktı.

29.08.2018Gündem
Aladağ’ın sanığı okul müdürü oldu

Aladağ’ın sanığı okul müdürü oldu

Aladağ’da 11’i kız çocuğu 12 kişinin yanarak öldüğü yurt faciasında yeterli denetim görevini yapmadığı için ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan yargılanan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca kınama cezası verilen eski Aladağ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş, Çukurova’da bir ortaokula müdür olarak atandı.

20.08.2018Gündem
Soma’da karar çarşambaya kaldı

Soma’da karar çarşambaya kaldı

MANİSA’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014’te 301 işçinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgi davanın dünkü karar duruşmasında son dakika gelişmesi yaşandı.

9.07.2018Ekonomi
Yılın sanatçısı

Yılın sanatçısı

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin (UPSD), ‘Dünya Sanat Günü Ödülleri’, önceki gece Pera Palas Otel’de yapılan özel bir törenle sahiplerini buldu.

17.04.2018Kitap Sanat
Soma faciasında flaş gelişme Alp Gürkan için tutuklama talebi…

Soma faciasında flaş gelişme! Alp Gürkan için tutuklama talebi…

Manisa'nın Soma ilçesinde, 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5'i tutuklu 51 sanığın yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, Soma Kömür İşletmeleri AŞ'nin patronu Alp Gürkan'ın tutuklanmasını talep etti.

26.03.2018Gündem
Adalarda plan iptal

Adalar'da plan iptal!

İtanbul'un tarihi ve kültürel sit alanlarından Adalar ilçesi için hazırlanan Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'na karşı Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin açtığı dava, 7 yıl sonra sonuçlandı. İstanbul 8. İdare Mahkemesi, nüfus ve yapı yoğunluğunu artıracağı. koruma mevzuatına, şehircilik ilkelerine uygun olmadığı gerekçesiyle planı iptal etti. Mimarlar Odası Avukatı Can Atalay, Sivriada ve Yassıda açısından da yeni bir hukuki durum ortaya çıktığına işaret etti.

2.03.2018Gündem
Davada gerginlik Hâkim isyan etti: Gestapo gibi yargılamayı yakıştıramıyorum

Davada gerginlik! Hâkim isyan etti: Gestapo gibi yargılamayı yakıştıramıyorum

Caner Erkin’in, oğlu Çınar’ın velayetinin değiştirilmesi için eski eşi Asena Atalay’a açtığı davada tartışma çıktı. Asena Atalay, “O zaman gelip çocuğuna sahip çıksın” demesi üzerine hâkim, duruşmaya 10 dakika ara vererek salondan çıktı. Aradan sonra gelen hâkim, “Gestapo gibi yargılamayı yakıştıramıyorum. Sataşmayın birbirinize” diyerek tarafları tekrar uyardı.

13.02.2018Magazin
Cihangir Pürtelaş

Cihangir Pürtelaş

İSTANBUL’da Beyoğlu'na bağlı Pürtelaş Mahallesi'nde mahkeme kararıyla daha önce ruhsatı iptal edilen inşaat, Cihangir Camisi'nin görüntüsünü etkileyeceği endişesiyle mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor.

9.02.2018Gündem
Sağlık sorunları var duruşmaya gelmedi

Sağlık sorunları var duruşmaya gelmedi

CUMHURİYET gazetesi davasında tutuklu olan gazeteci Ahmet Şık, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan yargılandığı davaya sağlık sorunları nedeniyle katılmadı.

30.01.2018Gündem
Ahmet Şık sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı

Ahmet Şık sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı

Gazeteci Kerem Kocalar’ın, 2015-2016’da sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yaptığı e-ihbar üzerine gazeteci Ahmet Şık hakkında açılan iki ayrı dava birleştirildi. Başka suçtan tutuklu olan Şık, sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı.

30.01.2018Gündem
Ciğerin yansın

'Ciğerin yansın'

Gezi eylemlerinde başına isabet eden gaz fişeği kapsülü nedeniyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin davanın dördüncü duruşması dün İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

13.12.2017Gündem
Oğlunun vurulma anını izleyince fenalık geçirdi

Oğlunun vurulma anını izleyince fenalık geçirdi

Gezi olaylarında başına isabet eden gaz fişeği kapsülü nedeniyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin davada Berkin’in vurulduğu anın görüntüleri mahkeme salonunda gösterildi. Görüntüleri izleyen anne Gülsüm Elvan, “Kolun kopsaydı katil. Ciğerin yansın katil” diyerek feryat edip fenalık geçirdi.

13.12.2017Gündem
TÜBİTAK raporuna karartılmış tepkisi

TÜBİTAK raporuna 'karartılmış' tepkisi

GEZİ eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ölen Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin davaya dün İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Gezi olayları sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin TOMA görüntülerinde ‘iyileştirme’ yapan TÜBİTAK’ın mahkemeye gönderdiği raporlara tepki gösteren Elvan ailesinin avukatları “Utanç verici bir rapor. Deliller karartılmış” dedi.

16.11.2017Gündem
Ahmet Şıka 5 yıl önce açılan davadan beraat

Ahmet Şık'a 5 yıl önce açılan davadan beraat

Ahmet Şık'ın Oda TV davası kapsamında 2012'de tahliye edildiğinde "Bu komployu kuranlar cezaevine girecek" sözleri nedeniyle yargılandığı dava 5 yıl sonra beraat kararıyla sonuçlandı.

8.11.2017Gündem
Mimarlar odası: AKMyi yıkmak suçtur

Mimarlar odası: AKM'yi yıkmak suçtur

Yeni AKM projesine mimarlardan itiraz geldi. AKM’nin birinci grup anıtsal yapı olarak tescilli olduğunu hatırlatan Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, “AKM’yi yıkıma terk etmek de yıkmak da suçtur. Hukuki girişimde bulunacağız” dedi.

7.11.2017Kitap Sanat
Torpil çelişkisi

'Torpil' çelişkisi

GEZİ  Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı’nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013’te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan davasına dün devam edildi.

6.07.2017Gündem
Berkin Elvan davasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi

Berkin Elvan davasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin davanın ikinci celsesi görüldü. Mahkeme heyeti, sanık polis F.D'nin tutuklanmasını talebini reddetti.

6.07.2017Gündem