MENÜ

Cahit Zarifoğlu Şiirleri

Cahit Zarifoğlu Şiirleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cahit Zarifoğlu Şiirleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cahit Zarifoğlu Şiirleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19 Cahit Zarifoğlu Şiirleri haberi bulunmuştur.

Cahit Zarifoğlu Şiirleri Haberleri

Cahit Zarifoğlu şiirleriyle anılıyor… Cahit Zarifoğlu kimdir

Cahit Zarifoğlu şiirleriyle anılıyor… Cahit Zarifoğlu kimdir?

Türk edebiyatının ‘zarif abisi’ Cahit Zarifoğlu ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Henüz 47 yaşında hayatını kaybeden Cahit Zarifoğlu’nun şiirlerinden dizeler bugün her zamankinden daha fazla paylaşılıyor. İşte, Cahit Zarifoğlu’nun şiirlerinden derlemeler

7.06.2019Gündem
Cahit Zarifoğlu kimdir Cahit Zarifoğlu ölüm yıl dönümünde kendi sözleriyle anılıyor

Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu ölüm yıl dönümünde kendi sözleriyle anılıyor

47 yaşında hayata gözlerini yuman Cahit Zarifoğlu, ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Yedi Güzel Adam, Yaşamak: günlük , Bir değirmendir bu dünya gibi kitaplarıyla tanınan Cahit Zarifoğlu, kendi sözleri ve şiirleriyle anılıyor. İşte Cahit Zarifoğlu’nun hayatına ilişkin bilgiler ve ince ince ruhumuza işleyen sözleri!

7.06.2018Gündem
Anneler Günü için hediye ve şiir zamanı..

Anneler Günü için hediye ve şiir zamanı..

Anneler Günü ne zaman, hangi gün derken büyük gün için hazırlıklar başladı. Şefkat ve özveri ile evlatlarını büyüten annelerin onurlandırılacağı gün olan Anneler Günü, şiirler, şarkılar ve hediyelerle ihya edilecek. Bu güne özel olarak bazı sürprizler yapmak isteyen evlatlar, internet üzerinden güzel sözler ve şiirler için araştırmalarına devam ediyor. İşte, hangi hediye verilirse verilsin karşılığı ödenemeyecek olan anneler için bu özel günde değerlendirebileceğiniz birbirinden güzel Anneler Günü sözleri ve şiirleri derlemesi

10.05.2018Gündem
Anneler Günü şiiri ile annenizin bu önemli gününe değer katın

Anneler Günü şiiri ile annenizin bu önemli gününe değer katın

Anneler Günü şiiri aracılığıyla bu özel güne anlam katmak isteyen vatandaşlar, anneleri ve yakınlarında bulunan annelerle bu duygusal paylaşımı gerçekleştirmek istiyor. En güzel Anneler Günü şiirini seçerek bugünün değerini hissettirmek isteyen vatandaşlar, hazırladıkları birbirindne güzel hediyelerin yanı sıra, en güzel Anneler Günü şiirini de eklemeyi unutmayacak. İşte, bu özel günde paylaşabileceğiniz birbirinden güzel şiirler

14.05.2017Gündem
SBS ile yerleşemeyen öğrenciler TBMM gündeminde

SBS ile yerleşemeyen öğrenciler TBMM gündeminde

CHP’li Milletvekili, Bakan Avcı’ya ilkokul ve ortaokul mezunları ile SBS sonucunda yerleştirilemeyen öğrenci sayısını sordu.

17.09.2013Eğitim
Sefa Kaplan’ın şiirleri Eğitim Bakanı’nın setinde

Sefa Kaplan’ın şiirleri Eğitim Bakanı’nın setinde

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Milli Eğitim Komisyonu üyelerine Atatürk, Aşk, Kadın, Çocuk, Bayram, Ölüm, İstanbul, Doğa, Yol ve Yolculuk ve Mevsimler konulu 10 CD’nin bulunduğu Türk Şiir seti hediye etti.

3.10.2007Gündem
Öğrenciler Nazım Hikmeti de Heidiyi de okuyacak

Öğrenciler Nazım Hikmet'i de Heidi'yi de okuyacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilköğretim öğrencileri için “100 Temel Eser”i açıkladı. Hayattaki yazarların eserlerinin bulunmadığı listede Nazım Hikmet, Arif Nihat Asya, Cemal Süreya gibi Türk edebiyatçıların yanısıra Küçük Prens, Pollyanna, Oliver Twist gibi çocuk klasikleri de yer alıyor. İşte 100 Temel Eser:

15.07.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

CHP olmasa söyleyecek pek bir şey bulamazlardı

Mesela... “İyi ama İsmet Paşa da partili cumhurbaşkanıydı” diyemezlerdi.

9.02.2017

Şiir hayatın neresinde?

Ataol Behramoğlu, kitabında Türk ve dünya şiirinin önemli adlarının ve kendi şiir anlayışının şifrelerini aktarıyor.

4.12.2015

Cahit Zarifoğlu’ndan ‘El Kaideci’ çıkmaz

MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okulların açıldığı ilk günde şair Cahit Zarifoğlu’nun yazdığı çocuk kitaplarını dağıtmış.

18.09.2013
Ankara’daki Fehmi Koru etkinliğinden notlar

Ankara’daki Fehmi Koru etkinliğinden notlar

Gazeteci Fehmi Koru, İstanbul’da düzenlediği “Fasıl ziyafeti”ni Başkent Ankara’ya taşıdı. Organizasyon, Fehmi Koru’nun Başkent’teki etkinliğini kanıtlamak için düzenlediği bir “güç gösterisi” gibiydi.

20.03.2010

Ev tutup birlikte oturabilir miyiz

Siyasal görüşleri taban tabana zıt olmasına rağmen dün birlikte oturma düşü kuranların yerlerini bugün kimler aldı? Bugün siyaset ve medya dünyasındaki bu seviyesiz üslup nereden çıktı?

21.02.2009