MENÜ

Çağhan Kızıl

Çağhan Kızıl ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çağhan Kızıl haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7 Çağhan Kızıl haberi bulunmuştur.

Çağhan Kızıl Haberleri

Almanyalı Türk ve Norveçli araştırmacılar keşfetti: Epilepside yeni tedavi umudu

Almanyalı Türk ve Norveçli araştırmacılar keşfetti: Epilepside yeni tedavi umudu

Norveç ve Almanya’dan araştırmacılar, epilepsi krizlerinin beynin savunma sisteminin çökmesiyle ortaya çıktığını keşfetti. Araştırma ile epilepsiye karşı yeni bir tedavi umudu doğdu.

25.08.2019Avrupa
Türk bilimadamı ve ekibinin umut veren araştırması: Alzheimerın çaresi zebrada

Türk bilimadamı ve ekibinin umut veren araştırması: Alzheimer'ın çaresi zebrada

Alman Nörodejeneratif Hastalıklar Merkezi laboratuvarlarında görev yapan Türk bilimadamı Doç. Dr. Çağhan Kızıl ve ekibi Alzheimer’a çare olabilecek ipucunu zebra balığının beyninde buldu. Zebra balığının Alzheimer hastalığına tepki veren beyin hücreleri bu hastalık için ilaç geliştirme yolunda umut oldu.

25.04.2019Gündem
AlzheImer’da yeni umut

AlzheImer’da yeni umut

Alman Nörodejeneratif Hastalıklar Merkezi (DZNE) laboratuvarında görev yapan Türk bilim adamı Doç. Dr. Çağhan Kızıl ve ekibi Alzheimer’a alışılmışın dışında tedavi imkânları açabilecek yeni bir deneysel sistem geliştirdi. İlaç geliştirmek için kullanılabilecek bu sistemle Alzheimer koşullarında insan beyninin, kök hücreler kullanarak kendisini nasıl yenileyebileceğine dair ipuçlarına ulaşıldı.

2.07.2018Gündem
Uluslararası hukuka saygı gösterin

"Uluslararası hukuka saygı gösterin"

4’ü Nobel Ödülü sahibi 25 bilim insanı Science dergisinde yayınlanan mektuplarıyla Türk hükümetine çağrıda bulundu. Çağrıda Gezi Parkı göstericilerine müdahalede polis şiddetinin altı çizildi.

19.07.2013Gündem
Nobelli isimlerden gaz uyarısı

Nobelli isimlerden 'gaz' uyarısı

Dördü Nobelli, 25 bilim insanı, dünyanın en prestijli dergilerinden Science Magazine'de aşırı biber gazı kullanımını eleştirdi.

19.07.2013Avrupa
Türk hükümetine Nobelli çağrı

Türk hükümetine Nobelli çağrı

Aralarında dördü Nobel Ödülü sahibi olan 25 bilim insanı Science dergisinde yayınlanan mektuplarıyla Türk hükümetine çağrıda bulundu.

19.07.2013Gündem