MENÜ

Buzdağı

Buzdağı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Buzdağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Buzdağı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 222 Buzdağı haberi bulunmuştur.

Buzdağı Haberleri

Malta’nın 5 katı buzdağı koptu

Malta’nın 5 katı buzdağı koptu

ANTARKTİKA'nın kuzeydoğusundaki Amery buz sahanlığında 315 milyar ton ağırlığında bir buzdağının kıtadan koparak ayrıldığı açıklandı.

2.10.2019Dünya
Bebek heyecanı

'Bebek' heyecanı

Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, ay sonunda Bebek Otel’i de yenilenmiş haliyle açıyor. “Bir işi küçük yapma alışkanlığım yok” diyen Yıldırım, Haliç’te bir tersaneyi, Alaçatı’da bir tavuk çiftliğini otele dönüştürecek. Sırada ise Küba’daki ilk Türk oteli var.

24.05.2019Ekonomi
Beynin Kumandası Bilinçaltını Keşfedin

Beynin Kumandası Bilinçaltını Keşfedin

Zihin tıpkı bir buzdağı gibi iki bölümden oluşur. Buzdağının suyun üstündeki bölümüne benzeyen haline bilinç hali, günlük karar verme süreçlerinde ve akılcı düşünce yoluyla ne yapacağımızı keşfetmemize yardım eder. Bilinçaltı öğrenilmiş davranışların refleks olarak tekrar edilmesinde de rol oynar. Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, bilinçaltını kontrol edebilmenin mümkün olduğunu söylüyor.

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, "ABD’nin güven vermeyen samimi olmayan tutumuna bakarak terörle mücadeleyi sürdüremeyiz. ABD başkanı Türkiye’yi tek kullanımlık çay poşeti gibi gördüğü beraberce kılıç dansı yaptığı ülkelerle karıştırmasın. ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır" dedi.

9.10.2018Gündem
Köyün kâbusu

Köyün kâbusu

ATLAS Okyanusu’nun kuzeyinde yer alan Grönland Adası’ndaki Innaarsuit adlı köye devasa bir buzdağının yaklaşması, endişeye yol açtı. Yerel basın, buzdağının önceki gece köye daha fazla yaklaştığını duyurdu.

14.07.2018Dünya
2017ye damga vuran bilim dünyasındaki gelişmeler

2017'ye damga vuran bilim dünyasındaki gelişmeler

2017 bilim dünyası için hem başlangıçların, hem de vedaların yılıydı. 13 yıl Satürn'ü araştıran Cassini uzay aracı 'ölüm dalışını' gerçekleştirirken, iki nötron yıldızının çarpışmasında yerçekimsel dalgalar keşfedildi. Geride bıraktığımız yılın en ilginç sekiz bilim ve çevre haberini derledik.

26.12.2017Teknoloji
Titanic faciasının hiç görmediğiniz 5 fotoğrafı

Titanic faciasının hiç görmediğiniz 5 fotoğrafı

Titanik, Güney Atlantik Okyanusunda 15 Nisan 1912 sabahın erken saatlerinde, Southampton'dan New York'a yaptığı yolculuk sırasında bir buzdağıyla çarpışarak battı. Tahmini 2.224 yolcu ve mürettebattan 1.500'ü aşkın insan öldü. Bu kaza modern tarihin en ölümcül deniz felaketlerinden biri olarak anılmasına sebep oldu. Bu 100 yıldan fazla bir süre önceydi, evet bugün hala bizi rahatsız ediyor.Çoğu fotoğraf Titanik'e ne olduğunu belgelemek üzere çekildi, ancak birçoğu asla halka gösterilmedi veya zamanla unutuldu. Bu inanılmaz resimleri kontrol edin ve her birinin altındaki Titanik hakkında inanılmaz bazı gerçekleri okuyun!

27.11.2017Hayat
NASA’dan trilyon tonluk buzdağı uyarısı

NASA’dan trilyon tonluk buzdağı uyarısı

NASA uzmanları, kopan buz kütlesinin bugüne kadar keşfedilen bu büyüklük ve ağırlıktaki üçüncü buzdağının olduğunu belirtti.

16.11.2017Teknoloji
NASA uyardı İstanbuldan bile büyük

NASA uyardı! İstanbul'dan bile büyük

NASA uzmanları, kopan buz kütlesinin bugüne kadar keşfedilen bu büyüklük ve ağırlıktaki üçüncü buzdağının olduğunu belirtti.

16.11.2017Dünya
36 saatte Aarhus

36 saatte Aarhus

Eğitimle özdeşleşen küçük Danimarka sahil şehirlerinden Aarhus’da yaşayan her yedi kişiden biri üniversite öğrencisi. Şehir kültür kurumları açısından pek çok metropolü kıskandıracak kadar zengin. Anıtsal mimari örnekleri, yeniden işlevlendirilen yapılarıyla 2017’nin Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşımayı hak ediyor. Limanda sürdürülen restorasyon tasarımcılara, barlara, restoranlara yeni alanlar açılmasını sağladı. Yürüyerek gezilebilecek canlı kent merkezi çatılardaki sanat işlerinden arka sokaklarına keşfetmeye değecek pek çok detayla dolu. Üstelik Kopenhag’dan trenle ulaşmak üç saat bile sürmüyor.

23.10.2017Seyahat
Antarktikadan Kıbrısın üçte ikisi büyüklüğünde buzdağı koptu

Antarktika'dan Kıbrıs'ın üçte ikisi büyüklüğünde buzdağı koptu

Şu ana dek kayıtlara geçen en büyük buzdağlarından biri, Antarktika'dan koptu. Kıbrıs'ın yaklaşık üçte ikisi büyüklüğündeki kütle, bölgedeki deniz ticaret yollarında problem yaratabileceği kaygısıyla gözlem altında tutulacak.

14.07.2017Teknoloji
İstanbul büyüklüğündeki buz dağı koptu Bilim adamları şokta...

İstanbul büyüklüğündeki buz dağı koptu! Bilim adamları şokta...  

İngiltere merkezli gözlem grubu Midas’a göre Lüksemburg’un iki katı büyüklüğünde veya İstanbul kadar büyük bir buz bloku Antarktika’daki en büyük buz raflarını istikrarsızlaştıracak derecede bir çatlak oluşturdu ve koptu. İşte detaylar…

13.07.2017Seyahat
Antarktikadan trilyon tonluk buz dağı koptu

Antarktika'dan trilyon tonluk buz dağı koptu!

The Telegraph'ta yer alan habere göre, Galler'deki Swansea Üniversitesinden bilim adamları, Batı Antarktika'dan İngiltere'nin başkenti Londra'nın dört katı büyüklüğünde bir buz dağının koptuğunu bildirdi.

12.07.2017Dünya
Et ithalatı fiyat artışına karşı çözüm değil

'Et ithalatı fiyat artışına karşı çözüm değil'

Türkiye hazır yemek piyasasının önde gelen şirketlerinden ISS Catering COO’su Engin Üstel, gıda sektörünün içinde bulunduğu durumu bir buzdağı gibi görmek gerektiğine işaret ediyor. Üstel, sorunu çözmenin tek yolunun bu buzdağını hem görünen hem de görünmeyen yüzüyle ortadan kaldırmak olduğunu anlatıyor.

16.06.2017Eğitim
Kanadada dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu

Kanada'da dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu

Kanada'nın Newfoundland adasında küçük bir kasaba sahile yaklaşan dev bir buzdağı nedeniyle turist akınına uğruyor. Mevsimin ilk yüzen buzdağları Ferryland kasabası sahil şeridinden açıkça görülebiliyor.

19.04.2017Dünya
Onu kendinize âşık etmenin 10 yolu

Onu kendinize âşık etmenin 10 yolu

Yazar M. Barış Muslu, yeni kitabı ‘Neuro Aşk’ta bitmenin ucuna gelmiş ilişkileri kurtarmaktan tutkulu bir ilişkiye yelken açmanın sırlarına aşk hayatımıza dair pek çok sorunu çözmenin yollarını anlatıyor. Üstelik bilimsel bulgulara dayanarak... Kitabın ilginç yönlerinden biri, Muslu’nun gönlümüzü kaptırdığımız kişinin kalbine çıkan yol haritasını taktiklerle vermesi... Peki bu yöntemler neler?

8.04.2017Hayat
Titanicin sonunu getirmişti... 1 haftada 450ye yükseldi...

Titanic'in sonunu getirmişti... 1 haftada 450'ye yükseldi...

Atlantik Okyanusu'nun kuzeyindeki transatlantik gemi hattı güzergahı son bir hafta içinde alışılmadık yoğunlukta bir buz dağı istilasına sahne oldu.

6.04.2017Dünya
100 kişiden biri bu hastalığa sahip ama farkında değil

100 kişiden biri bu hastalığa sahip ama farkında değil 

Ülkemizde Çölyak hastalığı ile ilgili toplumsal bilinci arttırmak ve bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla 9 Mayıs “Çölyakla Mücadele Günü” olarak belirlenmiştir. Çölyak hastalığı özellikle buğday, arpa ve çavdarda bulunan “gluten” maddesine karşı ortaya çıkan, ömür boyu süren, ince bağırsağın allerjisi, duyarlılığı olarak tanımlanmaktadır.

10.05.2016Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesajlar: Bizim alnımızda enayi yazmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesajlar: "Bizim alnımızda 'enayi' yazmıyor"

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli mültecilerin durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Dünyadaki diğer ülkelerin kabul ettiği mülteci sayısı ne kadar? Bazıları 100 tane almış, öbürü 300 tane, 500 tane, bin tane. Bizim alnımızda 'enayi' yazmıyor kusura bakmayın. Bu işin hakkı neyse, bunu yaparız. Biz bir yere kadar 'sabır, sabır, sabır' ondan sonra da gereği neyse bunu yaparız. Herhalde otobüsler, uçaklar boşuna durmuyor. Gereği neyse bundan sonra o yapılır" dedi.

11.02.2016Gündem
İki buzdağı böyle devrildi

İki buzdağı böyle devrildi

İzlanda'nın Svinafells Glacier da iki devasa buzdağının devrilip okyanusa karışma anı kameraya alındı. Çevre bilimciler tarafından kameraya alının bu ilginç olayın nedeninin küresel ısınma olduğu belirtildi. Devasa buz dağları çok büyük bir gürültüyle ardı ardına suya gömüldü.

11.11.2015Haber
Dünya’da buzullar, Türkiye’de AKP eriyor

"Dünya’da buzullar, Türkiye’de AKP eriyor"

CHP’nin İzmir ikinci bölgeden milletvekili adayı olan Atille sertel seçim çalışmaları sırasında üç aileyi ziyaret etti. Ziyareti sırasında değerlendirmelerde de bulunan Sertel, "Küresel ısınmadan dolayı kutuplarda buzdağları eriyor. Ülkeyi yönetemediği, kan gölüne çevirdiği, ekonomik ve siyasi istikrarı bozduğu için yolsuzlukları, beceriksizliği gün yüzüne çıktığı için ülkemizde de AKP hızla eriyor" dedi.

10.10.2015Ege
Lüks imparatorluğuna camdan kale

Lüks imparatorluğuna camdan kale

13 yıllık bekleyiş, 140 milyon dolarlık bütçe… Yıldız mimar Frank Gehry’nin imzasını taşıyan, Paris’in yeni sembolü olmaya aday, çok konuşulan ‘Fondation Louis Vuitton’un içinde neler var? İki lüks imparatorluğu, LVMH ve Kering’in savaşında kullanılan en yeni silahla tanışın...

21.11.2014Avrupa
Lüks imparatorluğuna camdan kale

Lüks imparatorluğuna camdan kale

13 yıllık bekleyiş, 140 milyon dolarlık bütçe… Yıldız mimar Frank Gehry’nin imzasını taşıyan, Paris’in yeni sembolü olmaya aday, çok konuşulan ‘Fondation Louis Vuitton’un içinde neler var? İki lüks imparatorluğu, LVMH ve Kering’in savaşında kullanılan en yeni silahla tanışın.

21.11.2014Stil
Buzdağının içinden uçmak harika olmalı

Buzdağının içinden uçmak harika olmalı!

Uçmak başlı başına aşırı heyecan verici bir aktiviteyken içi boş bir buzdağının ortasından geçerek uçmak kalp krizi nedeni olmalı. Herkes insanlığını bilsin, karada iki ayak üstünde yürüsün lütfen.

9.06.2014Spor
Bunlarınki din kardeşliği değil

Bunlarınki din kardeşliği değil

Olağanüstü bir dönem yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılacak seçimler sadece birer seçim değil, bir rejim tercihi olacak…

9.03.2014Kelebek
MHPden şok öneri: Oylanmasın

MHP'den şok öneri: Oylanmasın

3 bakanın çocuklarını da kapsayan operasyon Meclis’teki bütçe görüşmelerini de vurdu. MHP, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili iddianame ortaya çıkıncaya kadar bütçenin son oylamasının ötelenmesini önerdi.

18.12.2013Gündem
Buzulların güzelliği gözlerimi kamaştırdı

Buzulların güzelliği gözlerimi kamaştırdı

Öğrenci Dilara İnam, gezmeye, farklı yerler keşfetmeye büyük ilgi duyuyor. Yazın gençlik kampına katılarak gittiği Jökulsarlon’dan çok etkilendi. “Bu buzul gölünde unutulmaz bir deneyim yaşadım” diyor.

25.08.2013Seyahat
Titanic Paris’te

Titanic Paris’te

Paris, dünyanın hafızasına kazınmış büyük bir trajediyi, 3 bin 800 metre derinlikten çıkarılan gerçek objeler ve aslına uygun hazırlanmış “Titanic dekorlarıyla” anıyor.

9.06.2013Kelebek
Devasa Buz Dağı Doğdu

Devasa Buz Dağı Doğdu

Kutuplardaki buz dağlarının parçalanma görüntüleri ve yeniden doğuş görüntüleri.

16.02.2013Diğer Videolar
Pazarlamaya ‘superman’ yetiştirecek

Pazarlamaya ‘superman’ yetiştirecek

Avea, kendi çalışanlarının, ünversite öğrencilerinin ve diğer şirketlerin de çalışanlarının ücretsiz pazarlama eğitimi alacağı yeni bir platform kurdu.

11.01.2013Ekonomi
Dönüşüm bu binadan başlıyor

Dönüşüm bu binadan başlıyor

Cuma günü Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla 6 bin 500 konut ve işyeri için 35 ilde aynı anda başlayacak kentsel dönüşümde İstanbul Esenler ön plana çıkıyor. Belediye Başkanı Tevfik Göksü, 22 Ekim’e kadar vatandaşlarla anlaşıp yıkımlara başlayacaklarını söyledi.

2.10.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

35 kuruş!

10 Haziran günü resmi bir kurumda işim vardı. Asansöre bindim. 5. kata çıkarken 0.5 litrelik su kolileri de bize eşlik etti. Satıcıya “Bunlar size kaç paraya geliyor” dedim. “35 kuruş” dedi.

12.06.2019

Ankara’dan Antarktika’ya

Ankara’dan yola çıkan doğa tutkunu İrfan Güray, geçen hafta Antarktika’dan döndü. 59 yaşındaki Güray, ortağı da olduğu şirketin yöneticiliğini yapan bir elektrik mühendisi.

1.05.2018
Ankaradan Antartikaya

Ankara'dan Antartika'ya

Ankara’dan yola çıkan doğa tutkunu İrfan Güray, geçen hafta Antarktika’dan döndü. 59 yaşındaki Güray, ortağı da olduğu şirketin yöneticiliğini yapan bir elektrik mühendisi.

30.04.2018

Yine faize dokunmadan kuru seyrediyor

MERKEZ Bankası, olmayan sıkılıkta kararlı; ama faize dokunamıyor. Dünkü mesajı ise “mezarlıkta ıslık çalmak”. Nasıl mı? Şöyle: Zaten faizi yükseltmesi gerekirken, buna bir de kur artışı da eklendi. Faiz artırmadan, sıkı durduğunu söylüyor.

26.10.2017

Piyasalarda yaz bitti

ABD’de açıklanan son verilerin faiz arttırım beklentisini yükseltmesi artık piyasalar için yazın bittiğini sinyalini belirginleştirdi. Son 1 ayda yüzde 6.5 yükselen dolar dün 3.6367 TL’ye, yüzde 3.5 artan Euro ise 4.2485 TL seviyesine çıktı.

6.10.2017

Varlığını kabul ettiğimizde ensesti önleyebiliriz

Anlaşılan o ki, ensestin tanımını bilmiyoruz.

6.09.2017

Tillerson-Trump Dengeleri

Rex Tillerson, Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanı. Henry Kissinger,  Madeleine Albright, Colin Powell, Condoleezza Rice, Hillary Clinton, John Kerry gibi siyasi bir arka plandan gelmeden ve daha önce askeri ya da siyasi bir görev üstlenmeden dışişleri bakanı olmuş bir isim. Önemli bir iş adamı, Exxon Mobil’in eski CEO’su ve ABD dış politikasının en önemli yapıcısı konumunda.

7.08.2017

İstanbul’u kalbinden bıçaklamak niye?

HÜRRİYET’in geçtiğimiz Pazar günü birinci sayfasında yer alan Fatma Aksu’nun “Tarihi Yarımada’da Koruma Kurulu devre dışı” haberini yeterince konuşmadık. Hepimizin bildiği gibi Tarihi Yarımada İstanbul’umuzun kalbi. Tarihi yarımada 1985 yılında Unesco Dünya Miras Listesi’ne girmişti. İki yıl önce ise Unesco’nun “Tehlikeye Düşen Dünya Mirası” listesine alınması gündeme gelmişti.

29.12.2016

Federasyona alkışlar

Onca yıl sonra Türk çocuklarına basketbol oynama yasağı koydukları için Turgay Demirel ve avanesini kutlarım. Çeyrek asırlık gayret semeresini verdi ve liglerde süre alarak oynayan reel Türk oyuncu kalmadı.

28.12.2015

Unutulan AIDS gerçeği

AIDS hastalığına dikkat çekmek amacıyla “Atın Ölümü Arpadan Olsun” adlı bir kitap yazdım. Kitabımın senaryoya dönüştürülmesini ve dizi ya da film olarak değerlendirilmesi istiyorum.

31.08.2014

Bunlarınki din kardeşliği değil döviz kardeşliği

Zekâ, bilgi, birikim, cesaret, gözü karalık ve güzellik.

8.03.2014

Minimalist reklamlar

İletişimde sadelik ve yaratıcılığı birlikte başaran reklamlara 25 örnek

3.08.2013

Biseksüellik, gay’ler için en büyük maske

Gay olduğunu öğrenince şaşırdım.
Asla eşcinsel demezsin.
Son derece erkeksi ve çekici.
Bir sürü kadın da peşinde.
Bekar.
Sıkı bir eğitimi, iyi bir işi var.

19.04.2013