MENÜ

Büyükanıt

Büyükanıt ile ilgili tüm haberleri, son dakika Büyükanıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Büyükanıt haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.949 Büyükanıt haberi bulunmuştur.

Büyükanıt Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşar Büyükanıtın eşiyle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşar Büyükanıt'ın eşiyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt ile telefonda görüşerek, tedavi süreciyle ilgili bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti.

31.07.2019Gündem
Yaşar Büyükanıt yoğun bakımdan çıkarıldı

Yaşar Büyükanıt yoğun bakımdan çıkarıldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki yazlığında rahatsızlanan 25’inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın yoğun bakımdan çıkarıldığı öğrenildi.

30.07.2019Gündem
Büyükanıt yoğun bakımda

Büyükanıt yoğun bakımda

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki yazlığında rahatsızlanan 25’inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İstanbul’a getirilerek yoğun bakımda tedaviye alındı.

29.07.2019Gündem
Yaşar Büyükanıtın sağlık durumu ile ilgili hastaneden açıklama geldi

Yaşar Büyükanıt'ın sağlık durumu ile ilgili hastaneden açıklama geldi

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki yazlığında rahatsızlanan ve tedavi için dün İstanbul'a getirilen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı bildirildi.

28.07.2019Gündem
Genelkurmay eski Başkanı Büyükanıt hastaneye kaldırıldı

Genelkurmay eski Başkanı Büyükanıt hastaneye kaldırıldı

GENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Büyükanıt'ın İstanbul'a ya da Ankara'ya sevk edileceği öğrenildi.

27.07.2019Haber
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt hastaneye kaldırıldı

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt hastaneye kaldırıldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki yazlığında rahatsızlanan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, tedavi altına alındı.

27.07.2019Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
FETÖnün kumpas davasında karar günü yarın

FETÖ'nün kumpas davasında karar günü yarın

İzmir'de "askeri casusluk" soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla 3 yıldır yargılanan 13'ü tutuklu 90 sanık hakkındaki kararın yarın açıklanması bekleniyor.

28.05.2019Gündem
Ferhat Sarıkayaya verilen ceza belli oldu

Ferhat Sarıkaya'ya verilen ceza belli oldu

ANKARA'da, kamuoyunda 'Şemdinli Savcısı' olarak bilenen eski savcı Ferhat Sarıkaya, tutuklu yargılandığı FETÖ/PDY davasında 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

28.03.2019Gündem
Sarıkaya sanık sandalyesinde: Mahkemeye yeni liste verdi

Sarıkaya sanık sandalyesinde: Mahkemeye yeni liste verdi

Kamuoyunda ‘Şemdinli savcısı’ olarak bilinen eski savcı Ferhat Sarıkaya dün ilk kez hâkim karşısına çıkarken mahkemeye ‘yeni liste’ verdi.

15.01.2019Gündem
Eski savcı Ferhat Sarıkayanın yargılanmasına başlandı

Eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın yargılanmasına başlandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanmasına başlandı.

14.01.2019Gündem
Savcı:‘Danıştay saldırısı bir terör saldırısıdır’

Savcı:‘Danıştay saldırısı bir terör saldırısıdır’

YARGITAY’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan Ergenekon davasında duruşma savcısının önceki gün açıkladığı mütalaada, Danıştay saldırısının, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, anayasal düzenine ve yargı sistemine doğrudan yapılan bir terör saldırısı olduğu’ belirtildi.

2.12.2018Gündem
İlk kumpasın mimarı... Büyükanıtı da işin içine kat

İlk kumpasın mimarı... "Büyükanıt'ı da işin içine kat"

Van Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevini yaparken Şemdinli soruşturmasında iddianameyi hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya'ya "(Yaşar) Büyükanıt'ı da işin içine kat" talimatı verdiği belirtilen eski Yargıtay Üyesi İlhan Kaya'nın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılandığı davada esas hakkında mütalaa verildi.

27.11.2018Gündem
Müşteki ile şüpheli yer değiştirdi

Müşteki ile şüpheli yer değiştirdi

Van Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, eski savcı Ferhat Sarıkaya’ya hazırladığı “Şemdinli iddianamesi” nedeniyle geçen eylül ayında, “Kamu görevlisinin resmi belge sahteciliği, görevi kötüye kullanma, iftira, iftira nedeniyle mağdurun hürriyeti bağlayıcı ceza almasına neden olma” suçlarından dava açtığı ortaya çıktı.

15.11.2018Gündem
4 günde iddianame

4 günde iddianame

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından 1 Kasım’da ihraç edilen ve 8 Kasım’da tutuklanan eski savcı Ferhat Sarıkaya hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

14.11.2018Gündem
Ve tamamlandı

Ve tamamlandı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, meslekten ihraç edilen eski savcı Ferhat Sarıkaya hakkında Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı.

13.11.2018Gündem
FETÖ’cü eski savcı: Bari avukatlık yapayım

FETÖ’cü eski savcı: Bari avukatlık yapayım

FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski savcı Ferhat Sarıkaya’nın, hakkında yapılan disiplin soruşturması sürecinde Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na verdiği savunması ortaya çıktı.

9.11.2018Gündem
Son dakika... Ferhat Sarıkaya tutuklandı

Son dakika... Ferhat Sarıkaya tutuklandı

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) meslekten ihraç edildikten sonra "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)" soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı Ferhat Sarıkaya tutuklandı.

8.11.2018Gündem
2 ihraç, 1 iade önce itirafçı sonra gözaltı

2 ihraç, 1 iade önce itirafçı sonra gözaltı

HÂKİMLER Savcılar Kurulu’nun (HSK) meslekten ihraç ettiği ve kamuoyunda Şemdinli kumpası iddianamesini hazırlayan savcı olarak bilenen Ferhat Sarıkaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlattı. Sarıkaya gözaltına alındı.

2.11.2018Gündem
Savcı Ferhat Sarıkaya ikinci kez ihraç edildi

Savcı Ferhat Sarıkaya ikinci kez ihraç edildi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, açığa alınan eski Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya ile FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ü serbest bırakan eski hâkimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez’i meslekten ihraç etti.

1.11.2018Gündem
Erdoğan Dolmabahçe’ye dönüyor

Erdoğan Dolmabahçe’ye dönüyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dört yıl sonra Dolmabahçe’ye dönüyor.

23.09.2018Gündem
Fetullahçılık hakkında her şey

Fetullahçılık hakkında her şey

Oral Çalışlar’ın hazırladığı ‘Fetullahçılığın Tarihi’ kitabı örgütün ortaya çıkış izlerini yakın siyasal tarih içinde, ayrıntılı olarak ele alıyor ve bir boşluğu dolduruyor. Dindarların dünyası, siyaset, iktidar, değişim süreçleri ve aktörleri hakkında kaynak kitap.

3.11.2017Kitap Sanat
İyi çocuk konuştu: Büyükanıtın elini öpeceğim

'İyi çocuk' konuştu: Büyükanıt'ın elini öpeceğim

ŞEMDİNLİ davasında 39 yıl 10 ay ve 27 gün hapse mahkûm olan ve 8.5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra önceki gün tahliye edilen sanık astsubay Ali Kaya ilk kez Hürriyet’e konuştu. Kaya, “Devlette resmi göreve gerek yok. Öncelikli mücadelemiz, FETÖ’cü ve bölücü hainlerle mücadele” dedi. Kaya şunları söyledi:

12.10.2017Gündem
FETÖ askerlerin gizli görüntülerini arşivde saklamış

FETÖ askerlerin gizli görüntülerini arşivde saklamış

"Askeri casusluk soruşturması"na ilişkin iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık, Dumanlı'nın FETÖ/PDY'ye karşı olan askerlerin gizli çekilen görüntülerinin gazetenin arşivinde saklandığını söylediğini iddia etti.

25.05.2017Gündem
Kumpas toplantısı Gültekin Avcının talimatıyla yapıldı

'Kumpas toplantısı Gültekin Avcı'nın talimatıyla yapıldı'

İzmir'de, "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle ilgili iddianamede, FETÖ'nün kendisinden olmayan askeri personele "kumpas" kurulmasına yönelik ilk toplantısının, sanık eski savcı Gültekin Avcı'nın talimatıyla yapıldığına yer verildi.

12.05.2017Gündem
Gizli tanıktan şok ifadeler… Subaylara akılalmaz fuhuş tuzağını böyle kurmuşlar

Gizli tanıktan şok ifadeler… Subaylara akılalmaz fuhuş tuzağını böyle kurmuşlar

İzmir'de 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), TSK içindeki mensuplarının önünü açmak amacıyla örgüt üyesi olmayan askerleri fuhuş tuzağına düşürerek uygunsuz görüntülerini kaydettiği ve şantaj yaptığına ilişkin tanık beyanlarına yer verildi.

11.05.2017Gündem
Gülen’in sağ kolunun yeğeni çıktı

Gülen’in sağ kolunun yeğeni çıktı

Hürriyet'te dün ‘TSK’ya FETÖ sızıntısının hikâyesi: Takipteyken darbeci oldu’ haberindeki iki isimden, eski BDDK Denetim Daire Başkanı Utku Tosun, FETÖ’nün A takımında yer alan Kaynak Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun’un yeğeni çıktı. Hürriyet’in bulduğu kayıtlara göre Utku Tosun ve amcası Naci Tosun Konya Kulu ilçesine bağlı Kozanlı kasabası nüfusuna kayıtlı.

21.03.2017Gündem
TSKya FETÖ sızıntısının hikâyesi: Takipteyken darbeci oldu

TSK'ya 'FETÖ sızıntısı'nın hikâyesi: 'Takip'teyken darbeci oldu

Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri Bilal Akyüz ve Utku Tosun, 31 yıl önce okulda başlatılan Gülen soruşturmasında şüpheliydi. Akyüz cemaat bağını itiraf etti. Askeri Disiplin Kurulu ‘askeri öğrenci ve subay olamazlar’ kararı verdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Akyüz’ü ‘takip ve kontrol’ altında eğitime devam ettirirken Tosun okuldan atıldı. Tosun yıllar sonra FETÖ’cü bürokrat, Akyüz ise darbe girişimi yöneticisi kurmay albay olarak ortaya çıktı.

20.03.2017Gündem
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, taburcu oldu

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, taburcu oldu

Hastaneye kaldırılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, taburcu oldu. Kalp ritmi bozukluğu nedeniyle hastaneye kaldırılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, tedavisinin ardından taburcu oldu. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) olan Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan Büyükanıt, tekerlekli sandalye ile hastaneden çıktı. Basın mensuplarına el sallayan Büyükanıt, soruları yanıtsız bıraktı.

8.03.2017Haber
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt taburcu oldu

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt taburcu oldu

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu.

8.03.2017Gündem
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt yoğun bakımda

Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt yoğun bakımda

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt akşam saatlerinde rahatsızlanarak Sultan Abdulhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Büyükanıt'ın kızı Bengü Caymaz Büyükanıt hastanedeki işlemler sırasında basın mensuplarının, "Önemli bir şey var mı?" sorusuna, "Yok" diyerek cevap verdi. Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın bu geceyi yoğun bakımda geçireceği öğrenildi.

7.03.2017Haber

Yazar Sonuçları

Kılıçdaroğlu: ‘Cumhurbaşkanı adaylığı için kimseye söz vermedim’

Yeni parti kurma çalışmalarını yürüten Abdullah Gül-Ali Babacan ekibinin, 2023 seçimlerinde Abdullah Gül’ün ortak Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda kendilerine söz verdiğini söylediklerini ifade etmiştim. “CHP ile anlaştık, 2023’te Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı” dediklerini belirtmiştim. Ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Abdullah Gül’e Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda söz verdiniz mi, Gül’le aranızda böyle bir anlaşma var mı” diye sormuştum. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına muhalefetin ortak adayı olarak çıkarmak için bir çabası olmuştu. O nedenle 2023’e giderken, Gül ile Kılıçdaroğlu arasında bir anlaşma olup olmadığı önemliydi.

24.09.2019

Netflix dün sabaha karşı yaptı yapacağını

Biz önceki gün streaming kanallarına RTÜK kontrolü getirilmesi kararını tartışırken, o gece yarısı Netflix’ten bomba bir haberin açıklaması yapıldı.

3.08.2019

O üç iğrenç yöntem ilk defa o gün kullanılmış

ÖNCEKİ gün itibariyle artık şunu kesin olarak biliyoruz.

6.11.2018

Kandil’e farklı bir konsept uygulanacak

KANDİL’e yönelik daha önce de operasyonlar gerçekleştirildi. Hatta eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın, “Kandil, BBG evi gibi” dediği dönemler yaşandı. Ama bu kez farklı bir operasyon konsepti söz konusu.

6.06.2018

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri örgütlenmesi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nde, Fetullahçı çetenin bir darbeye kalkışacak kadar güçlenebilmesinin nasıl olup da fark edilemediğini, 15 Temmuz’dan beri tartışıyoruz.

26.07.2017

AK Parti yetkilisi Fethullahçılarla ilişkiyi böyle anlattı: Yağmurdan kaçarken...

Sonunda bir AK Parti yetkilisi çıktı ve Fethullah Gülen’in devlet içindeki yasadışı örgütlenmesiyle ilişkiyi ve bu ilişkideki sorunları anlaşılır bir lisanla anlattı.

17.07.2017

Gönül bahçesi

Deniz Baykal’ı dinlerken Demirel’i hatırladım.

3.05.2017