MENÜ

Büyük Sinagog

Büyük Sinagog ile ilgili tüm haberleri, son dakika Büyük Sinagog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Büyük Sinagog haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 653 Büyük Sinagog haberi bulunmuştur.

Büyük Sinagog Haberleri

Straw: Gitmeyin uyarısını düzelteceğiz

Straw: Gitmeyin uyarısını düzelteceğiz

İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile yaptığı basın toplantısında, ‘‘Türkiye'ye gitmeyin’’ uyarısının Ankara'da rahatsızlık yarattığının bildirilmesi üzerine bunu en kısa zamanda düzelteceklerini söyledi.

21.11.2003Dünya
Aynı renk aynı koku

Aynı renk aynı koku

Cumartesi günü Beyoğlu'ndaki Neve Şalom ve Şişli'deki Beth İsrael sinagoglarını kana bulayan bombalar bu kez Levent ve yine Beyoğlu'nda can aldı.

21.11.2003Gündem
Aksu: Cumartesi günkü olaylarla büyük benzerlik var

Aksu: Cumartesi günkü olaylarla büyük benzerlik var

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Levent ve Beyoğlu'nda bugün meydana gelen patlamalar ile geçen cumartesi günü yine İstanbul'da gerçekleşen patlamaların büyük benzerlik gösterdiğini belirterek "Her ikisinde de kullanılan araç, bomba tipi hemen hemen aynı" dedi.

20.11.2003Gündem
Aksu: Alınan sonuç Türkiyenen yüzünü ağarttı

Aksu: Alınan sonuç Türkiye'nen yüzünü ağarttı

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul'daki sinagog eylemlerinin faillerinin olayın üzerinden 24 saat geçmeden tespit edildiğini ancak güvenlik güçlerinin toplumun önüne ileri teknolojiyle teyit edilmiş belgelerle çıkmak istediklerini belirterek "Alınan sonuç Türkiye'nin uluslararası platformda yüzünü ağartmıştır. Başarı kolay gelmemiş iyi yetiştirilmiş uzmanlar ve teknolojiyle ulaşılmıştır" dedi.

19.11.2003Gündem
Bombacılar Çabuk ve Elaltuntaş

Bombacılar Çabuk ve Elaltuntaş

İstanbul Valisi Muammer Güler, yapılan incelemeler sonrasında sinagoglardaki eylemleri Mesut Çabuk ve Gökhan Elaltuntaş'ın gerçekleştirdiğinin ortaya çıktığını açıkladı. Güler, bombalı saldırıların El Kaide eylemleriyle benzerlik taşıdığını belirtti. Saldırıların ardından gözaltına alınan 8 kişi ise DGM'ye sevk edildi.

19.11.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Hepimiz ayaklanmalıyız

Senin, benim teröristim yok. Nereden gelirse gelsin, terörü kınamalı ve harekete geçmeliyiz. Bu, klişe bir söz olarak kalmamalı. Geleceğimize birlikte sahip çıkmalıyız.

21.11.2003

Laf olsun torba dolsun!

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, 17 Kasım günü televizyonlarda yayınlanan demecinde, İstanbul'daki sinagog saldırılarıyla ilgili olarak, ‘‘Terörün dini ve milliyeti yoktur’’ demişti.

21.11.2003

Terör mücadelesi ve biz!

GÜNLERDEN 20 Kasım Perşembe. Saat sabah 11.00 dolayları. İstanbul iki korkunç patlamayla sarsılıyor. Bu saatte Başbakan evinde. Başbakan yorgun. Gittiği toplantılarda gözleri kapanıyor, uyukluyor. Üstelik ramazan ayındayız. Oruç tutuyor.

21.11.2003

Ya deprem olsaydı

LEVENT'teki binanın 8. katında asansör beklerken derin bir patlama sesi duyarsanız ne yaparsınız?

Doğal olarak irkilir, hemen dışarı bakarsınız.

Öyle yaptım.

21.11.2003

Türkiye'nin 11 Eylül'ü

11 Eylül 2001 tarihinde New York'taki İkiz Kuleler'e uçaklarla düzenlenen saldırıyla yola çıkan terör dalgası, son adresi İstanbul'u vurmaya devam ediyor.

21.11.2003

Türkiye’deki tüm sempatiyi kaybettiler

Bu patlamaların ardında kim olursa olsun, ne mesaj vermeye çalışırlarsa çalışsınlar, Türkiye’yi kaybettiler. Türk hükümeti ve Türk toplumu eskisine oranla çok daha güçlü biçimde teröre karşı cephede yer alıyor.

21.11.2003

Yahudilik ve hümanizma

SİNAGOG katliamı zanlılarından bir tanesi Bosna'da muharebeye katılmış.

20.11.2003

Kralcıların telaşı

TERÖR genelde kolaylıkla yeşerip boy atabileceği iklimleri seçer. Terör, eylem açısından riskli olan ülkeleri hiç sevmez.

18.11.2003

Bunkerlerin ötesi

KİM nasıl yorumlarsa yorumlasın umurumda değil. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın son terör olayları ile ilgili açıklaması sadece hoşuma gitmedi.

Beni gururlandırdı.

18.11.2003

Enternasyonal katil

SİNAGOG katliamı faillerinin büyük ihtimalle Türk olması neyi değiştirir ki?

Hiçbir şeyi!

18.11.2003