MENÜ

Büyük Londra Oteli

Büyük Londra Oteli ile ilgili tüm haberleri, son dakika Büyük Londra Oteli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Büyük Londra Oteli haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 843 Büyük Londra Oteli haberi bulunmuştur.

Büyük Londra Oteli Haberleri

Meşrutiyet Caddesi’ne ‘Aralıktan Bakmak’

Meşrutiyet Caddesi’ne ‘Aralıktan Bakmak’

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 21 Eylül'e kadar ‘Aralıktan Bakmak: Meşrutiyet Caddesi’nden Bir Kesit’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren, sosyal, ekonomik ve fiziksel çok boyutlu bir dönüşüm geçiren Pera’dan bir kesite odaklanan sergi, bu kesit üzerinden bölgeye dair bütünsel bir bakış yakalamayı amaçlıyor. Döneme ait fotoğraf ve belgelerin bir araya getirildiği sergi kapsamında ayrıca, sanal gerçeklik teknolojileri aracılığıyla ziyaretçilere İstanbul’un 19. yüzyıl sonu önemli otellerinden biri olup bugün Pera Müzesi olarak kullanılan Bristol Oteli’ni deneyimleme fırsatı sunuluyor.

1.04.2019Kitap Sanat
Salsa partisinde otelin teras katından düşüp ölmüştü Mahkeme ikinci kez karar verdi

Salsa partisinde otelin teras katından düşüp ölmüştü! Mahkeme ikinci kez karar verdi

Yeni Zelandalı Keshia Handa’nın salsa partisinde otelin teras katındaki havalandırma boşluğundan düşerek ölmesiyle ilgili mahkeme ikinci kez kararını verdi. Mahkeme, taksirle ölüme neden olmak suçundan yargılanan Büyük Londra Oteli’nin sahibi İbrahim Hüzmeli'ye verdiği 30 bin 250 TL para cezasını 10 eşit taksitte ödemesine hükmetti. Yargıtay mahkemenin otel sahibine verdiği 12 bin 100 TL cezayı 'Neye göre verdin' diyerek bozmuştu. Mahkemeye ulaşan üçüncü bilirkişi raporunda ise önlem almayan otel sahibi tali kusurlu çıkarken, canından olan Yeni Zelandalı Keshia Handa asli kusurlu çıktı.

28.03.2019Gündem
Yargıtay mahkemeye sordu: Niye 12.100 TL

Yargıtay mahkemeye sordu: Niye 12.100 TL

Keshia Handa’nın salsa partisinde otelin teras katından düşerek ölmesiyle ilgili dava Yargıtay’dan döndü. Yargıtay, mahkemeye otelin sahibine verilen 12 bin 100 TL cezayı “Hangi kritere göre verdin, açıkla” sorusunu yöneltti. Haberin detayları şöyle:

4.09.2018Gündem
Yol yapabilirsin, bina yapabilirsin ama... Bu şehri yapamazsın

Yol yapabilirsin, bina yapabilirsin ama... Bu şehri yapamazsın

Geçen ay, Beyoğlu hakkında bir yazı dizisi hazırlamış, haftalar boyunca semti en iyi bilenlerle konuşmuş, son yıllardaki değişimin nedenlerini araştırmıştık. Çınar Oskay’ın konuştuğu isimlerden biri, Beyoğlu’nda geçen üç polisiye roman yazan Ahmet Ümit’ti. Ümit röportaj sırasında “Okuyucularımız için bir tur yapalım” deyince, müteşekkir kalarak teklifi hayata geçirdik ve soluğu geçen pazar Pera’da aldık. Okurlarımızla Kuledibi’nden başlayan gezimiz, Taksim’de sona erdi. Facebook üzerinden canlı yayımlanan tura hâlâ katılabilirsiniz. Nasıl mı?

İstanbulun göbeğinde tarihi otelde şoke eden olay

İstanbul'un göbeğinde tarihi otelde şoke eden olay

İstanbul Beyoğlu'nda tarihi bir otel odasında üniversite öğrencisi Barış Cırıklı (24) tüfekle başından vurulmuş halde bulundu.

7.04.2017Gündem
Otel odasında şoke eden olay

Otel odasında şoke eden olay!

Beyoğlu'nda tarihi bir otel odasında üniversite öğrencisi Barış Cırıklı (24) tüfekle başından vurulmuş halde bulundu. Asmalı Mescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan tarihi Büyük Londra Oteli'nde bir günlük oda kiralayan üniversite öğrencisi Barış Cırıklı iki gün geçmesine rağmen odadan ayrılmayınca resepsiyon görevlisi odayı telefonla aradı. Telefona cevap verilmeyince otel personeli kapıyı çaldı. Yine cevap alamayan otel çalışanları durumu polise bildirdi. Polis eşliğinde kapısı açılan odada Barış Cırıklı başından vurulmuş halde bulundu. Genç öğrencinin yanında da tüfek bulundu. Otele gelen Cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri otel odasında incelmelerde bulundu. Barış Cırıklı'nın cesedi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. Cırıklı için ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenilirken polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

7.04.2017Haber
Keshia otelin tedbirsizliğinden düştü

Keshia otelin tedbirsizliğinden düştü

AVUSTRALYA’da yaşayan Yeni Zelandalı Keshia Handa (31), 20 Eylül gecesi Beyoğlu’ndaki Büyük Londra Oteli’nde salsa partisine katıldı.

14.03.2016Gündem
Bengü’den ‘İkinci Hâl’  raflardaki yerini aldı

Bengü’den ‘İkinci Hâl’ raflardaki yerini aldı

Bengü'nün müzik kariyerindeki yedinci solo albümü 'İkinci Hâl' piyasaya çıktı. Ünlü şarkıcı, yeni albümünde de sağlam bir ekiple çalıştı.

17.10.2014Keyif
Yeni yılda yeni başlangıçlar

Yeni yılda yeni başlangıçlar

Yıllar sonra tiyatro sahnesinde “Kuçu Kuçu” ile oyunculuğunu sınayan Özgü Namal, diğer yandan da son dönemin en çok satan romanlarından “Kahperengi”den uyarlanan diziyle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Namal, heyecanını InStyle Home dergisiyle paylaştı.

29.12.2012Kelebek
Türkiye’de yaşasam zorlanırım

Türkiye’de yaşasam zorlanırım

Fatih Akın, son belgeseli “Cennetteki Çöplük”ün gösterimi için Türkiye’ye geldi. GQ Türkiye dergisi, bir haftada beş farklı şehri turlayan Akın’ı bu hızlı tempoda yakalamayı başardı, yönetmenlik serüvenini onun ağzından sayfalarına taşıdı.

4.10.2012Kelebek
Almanlar plan yapar ama Türkler çözer

Almanlar plan yapar ama Türkler çözer

Jochen Proehl’in ( 54) neredeyse tüm hikayesi İstanbul’dan ibaret. Babasının öğretmenlik yaptığı Alman Lisesi’nde okudu. Yarı Alman yarı Türk gibi yaşadı. Sonra Türkiye’den hiç kopmayan Proehl Okan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu ve İstanbul’da ikinci fotoğraf sergisini açtı. İlginç hikayesi ve eserlerini konuştuk.

20.04.2012Seyahat
Ayrılık haberlerine cevap vermeyeceğim

'Ayrılık haberlerine cevap vermeyeceğim'

Burak Hakkı ve Hande Soral, hayranlarını ters köşeye yatırdı, hiç alışık olunmayan rollerle izleyicinin karşısına çıktı. 1940’lı yıllarda geçen “Bir Günah Gibi”de iki sivri karaktere hayat veren Hakkı ve Soral, rollerin ve setin tüm zorluklarına rağmen hallerinden memnun...

28.10.2011Kelebek
Sabahattin Ali yeşil mürekkeple bana şifre bırakmıştı

Sabahattin Ali yeşil mürekkeple bana şifre bırakmıştı

Kolay değil 90 yıllık yaşamını bir ideolojiye adamak... Hep istim üstünde yaşamasına rağmen 20’yi aşkın kitap yazmış, çeviriler yapmış. Artık sadece TKP liderlerinden Nihat Sargın gibi isimlerin cenaze töreninde ya da anma toplantılarında ortaya çıkıyor. Başbakanlıkta ‘Kürk Mantolu Madonna’ adlı eserinin senaryosu üzerinde çalışılan yazar Sabahattin Ali’nin, yarım kalan kaçış öyküsünün de yakın tanığı:RASİH NURİ İLERİ

27.11.2010Kelebek
Bebek’in sonsuz mutluluğu Şişhane’ye çıktı, ‘halk’ oldu

Bebek’in sonsuz mutluluğu Şişhane’ye çıktı, ‘halk’ oldu

Şehrin yeni manyetik alanı Şişhane’de Meşrutiyet Caddesi üzerine açıldı: Public yani halk. Bütün işaretler bu yılın şanslı mekânı olacağını gösteriyor. Cana yakın ve eğlenceli bir ruh haliyle doğan Public, Şişhane’nin avizeci esnafından Büyük Londra Oteli’nin bohem turistlerine ve piyasa yapmayı seven sosyetiklere kadar her kesimden insana göz kırpıyor.

14.11.2009Kelebek
Bebek’in sonsuz mutluluğu Şişhane’ye çıktı, ‘halk’ oldu

Bebek’in sonsuz mutluluğu Şişhane’ye çıktı, ‘halk’ oldu

Şehrin yeni manyetik alanı Şişhane’de Meşrutiyet Caddesi üzerine açıldı: Public yani halk. Bütün işaretler bu yılın şanslı mekânı olacağını gösteriyor.

14.11.2009Kelebek
En iyi 10 yerli bilgisayar oyunu

En iyi 10 yerli bilgisayar oyunu

Bilgisayar oyunları okyanusunda ancak küçücük bir ada oluşturuyor yerli oyunlar. Teknolojinin yaratıcılıkla atbaşı gittiği bu alanda Amerikan yapımı oyunlar tartışmasız lider. Yine de bir avuç Türk oyunu bu furyadan sıyrılıp kendi çapında klasik olmayı başardı.

6.11.2008Gündem
En çok gay kulüplere gidiyorum

En çok gay kulüplere gidiyorum

"Hipnoz" adlı albümünün ilk klibini önceki gün Büyük Londra Oteli'nde çeken Hande Yener, çekim aralarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

12.06.2008Gündem
136 yıldır İstanbul’la birlikte değişmeye devam ediyor HACOPULO PASAJI

136 yıldır İstanbul’la birlikte değişmeye devam ediyor HACOPULO PASAJI

İsmi 1980’lerde Danışman, sonra da Han Geçidi olarak değiştirilen, ancak İstanbulluların hálá sadakatle Hacopulo, ya da Hazzopulo olarak andığı han, 136 yıllık tarihinde pek çok olaya, insan hayatına tanıklık etti. Namık Kemal burada tutuklandı, Jöntürkler burayı mesken edindi, Ahmet Haşim pasajdaki İran lokantasının müdavimiydi. Bugün de yaşıyor Hacopulo. Gidip görün, keyifli bir zaman geçirin.

17.01.2008Kelebek
Pera Festivali ile Beyoğlu mekanlarını dolaşın

Pera Festivali ile Beyoğlu mekanlarını dolaşın

Beş yıldır devam eden Uluslararası Beyoğlu Buluşması, diğer adıyla Pera Fest, 15 gün boyunca Beyoğlu’nun sanat mekanlarını, müzik kulüplerini gezmek için çok güzel bir gerekçe. 3-17 Aralık arasında Beyoğlu’na gelenler hem Türkiye, Şili, Fransa, İtalya, Hindistan, Rusya, İspanya’dan sanatçıların katıldığı müzik, dans, film gösterimi, edebiyat söyleşisi gibi etkinliklere katılabilecek, hem de Beyoğlu’nun mekanlarında bir gezinti yapmış olacak.

29.11.2007Kelebek
Moda çekimi için en iyi 10 yer

Moda çekimi için en iyi 10 yer

Moda fotoğrafı çekmek zor iş. Çekimin yapıldığı mekan, mankenin giydiği kılık kıyafete, saçına, makyajına, endamına, duruşuna, vermek istediği mesaja uygun olmalı.

25.10.2007Kelebek
Sanki Brezilyaya karşı oynuyoruz

Sanki Brezilya'ya karşı oynuyoruz

Fatih Akın’ın yönettiği, oyuncuları arasında Tuncel Kurtiz ve Nurgül Yeşilçay’ın da rol aldığı Yaşamın Kıyısında filmi 60. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye yarışında. Ödüller bu akşam festival sarayında yapılacak törende sahiplerini bulacak. Yaşamın Kıyısında, ikisi Alman dördü Türk, 6 karakterin birbirleriyle kesişen öyküleri üzerinden kültürler, ülkeler ve kuşaklar arası bir yolculuğa çıkarıyor izleyenleri.

28.05.2007Kelebek
Gece gündüz Tepebaşı

Gece gündüz Tepebaşı

Son yıllarda birbiri ardına açılan otel, restoran ve gece kulüpleriyle İstanbul Tepebaşı, git gide yeme içmenin ve eğlencenin merkezi haline geldi. Belli başlı adreslerin hepsi Meşrutiyet Caddesi üzerinde sıralanıyor. Bölgenin bir özelliği de, Asmalımescit’e komşu olması. Pera Palas’ın karşısında, Cahide Sonku’nun eski evine açılan Cahide On5, eski Mercure Otel’in yerine açılan The Marmara Pera, Mehmet Gürs’ün otelin 18. katındaki yeni lokantası Mikla, Büyük Londra Otel’in biraz aşağısında Suna ve İnan Kıraç’ın Pera Müzesi, onun hemen yanında sıralanan Nu Pera, Nu Buz, Wan-na ve Private Room, Cahide On5’a sığamayanlar için mekanın üst katında bu sezon açılan Femme Fatale, giriş katında Kokosh, birdenbire bölgenin hem gündüz hem de gece trafiğini canlandırıverdi.

17.11.2005Seyahat
İstanbul sanatın merkezi olacak

İstanbul sanatın merkezi olacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali, 16 Eylül ile 30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’u bir sanat platformuna dönüştürecek. Küratörlüğünü Hollanda'daki Van Abbemuseum Direktörü Charles Esche ve Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi Yöneticisi Vasıf Kortun'un üstlendiği Bienal kapsamında, "İstanbul" başlığı altında 53 uluslararası sanatçı ve sanatçı grubunun projeleri sergilenecek.

2.08.2005Kelebek
Fatih Akın’ın vazgeçemediği otel

Fatih Akın’ın vazgeçemediği otel

Bundan bir ay öce yaptığımız bir röportajda Fatih Akın şöyle dedi: ‘Büyük Londra Oteli benim için önemli. Evim gibi, çok rahat ediyorum. Oradaki insanlar, gelip gidenler, yaşanan dramlar ilgimi çekiyor.’ Fatih Akın, Büyük Londra’ya ne kadar değer verdiğini hepimize gösterdi.

10.06.2005Kelebek
Sezen klibi film gibi

Sezen klibi film gibi

Sezen Aksu’nun ‘Yanmışım Sönmüşüm Ben’ adlı şarkısının klibi, Fatih Akın’ın yönetmenliğinde çekildi. Kısa metraj film titizliğiyle hazırlanan klipte pek çok ünlü isim de rol aldı. ‘Bahane’ adlı albümüyle müzik dünyasında zirveye oturan Sezen Aksu, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise oğlu Mithatcan’a ait olan ‘Yanmışım Sönmüşüm Ben’ adlı şarkısının klibi için iki gün boyunca kameraların karşısındaydı.

2.05.2005Kelebek
Ayastefanos’tan Yeşilköy’e bir kültür gezisi

Ayastefanos’tan Yeşilköy’e bir kültür gezisi

Bu haftasonu Yeşilköy sokaklarında geziyoruz. Rehberimiz, Bir Zamanlar Bakırköy Kitabı’nın yazarı Turgay Tuna. Aynı zamanda Yeşilköy tarihine de hakim. Geçmişte azınlıkların ağırlıklı olarak yaşadığı Yeşilköy’de pek çok tarihi yapı ve kilise bulunduğundan rotamızı bu doğrultuda düzenliyoruz.

6.01.2005Seyahat
Abdülhamid Düşerken

Abdülhamid Düşerken

Deneyimli yönetmen Ziya Öztan, Kurtuluş ile başlayıp Cumhuriyet ile sürdürdüğü üçlemesini, Aldülmahid Düşerken ile tamamladı. TRT'nin 1 milyon dolarlık bir bütçeyle çektiği Abdülhamid Düşerken, Nahid Sırrı Örik'in Sultan Hamid Düşerken adlı romanından yola çıkılarak senaryolaştırıldı.

16.04.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Üç sene önceydi… Aylardan hazirandı

Facebook’un ‘Tarihte Bugün’ özelliği bir sağdan bir soldan vurdu bu ay beni. Her gün acımasızca yağan “Bugün hatırlamak isteyebileceğin anılar olabilir” bildirimlerinde tek eksik, gülümseyen mor şeytan emojisiydi. Haziran fena aymış. Hele Haziran 2014! Of Haziran 2014!

26.06.2017

Van Gogh’un doğum gününü kutladılar

100’üncü kuruluş yıldönümünü geçtiğimiz ay İstanbul Modern’de açılan “Van Gogh Alive” sergisiyle kutlayan Abdi İbrahim İlaç Sanayi’nin yönetim kurulu başkanı Nezih Barut, önceki gece Van Gogh’un doğum günü şerefine bir davet verdi.

30.03.2012

Onlara aldırma Hayyam, dostum

BEYOĞLU’nda zabıtanın sokak müzisyenlerinin enstrümanlarına el koyması kendi çapında bir infial yarattı.

17.08.2011

Ece Sükan değil, basbayağı Letisya!

Onu son zamanlarda birkaç davette gördüm ve az kalsın “Selam Ece” diyecektim.

14.02.2010

Birinci ayı kutladılar

Süreyya Yalçın ve sevgilisi Tugay Gökkaya, tanışmalarının birinci ayını kutladı.

12.02.2010

Soul Kitchen ve Fatih Akın

PAZAR akşamüstü. Yılbaşı öncesi alışverişe imkân sağlayan son tatil gününde sokakları doldurmuşuz İstanbul halkı olarak.

28.12.2009

Guggenheim’ın mimarı Frank Gehry son imzasını İstanbul’a atacak tabii bürokrasi elini çabuk tutarsa

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın yeni bir hayali var: Tepebaşı’ndaki eski TRT binasının yerine İstanbul’a gerçekten yakışacak bir kültür kompleksi.

3.03.2007

Fikret Otyam’ın 80. yaşını kutladık

RESSAM, gazeteci, yazar Fikret Otyam’ın 80. doğum gününü Tepebaşı’ndaki Büyük Londra Oteli’nde kutladık.

20.12.2005

Orhan Pamuk davası Yanlış kavramlar tartışılıyor

ORHAN Pamuk’un İsviçre’de bir dergiye söyleşide ‘Türkiye’de 30 bin Kürt öldürülmüştür. Bir milyon da Ermeni’ biçimindeki cümlesi, maksadı ne olursa olsun, tartışmalı konularda ‘kesin suçlama’ yaptığı için düşünce beyanı sayılamaz ve dolayısıyla düşünceyi ifade özgürlüğü kapsamı içinde mütalaa edilemez.

17.12.2005

Steve, ben közlenmiş patlıcanın sosuna biraz tahin katmayı severim, demez mi!

Geçen yaz İstanbul'un sıcaktan kavrulduğu günlerden birinde, telefonumu ortak bir arkadaşımızdan aldığını, adının Steve Yaşar olduğunu söyleyen biri, Boston'dan aradı.

23.11.2002

‘Abdülhamit’e Verilen Jurnaller'

BU isim, Faik Demiroğlu tarafından yazılan kitabın adı. Bazıları Abdülhamit'i pek sever! Osmanlı'nın sondan üçüncü padişahıdır. 33 yıl Yıldız Sarayı'nda yaşamış, dışarıya cuma namazları dışında adım atamamış, koskoca ülkeyi jurnallerle yönetmiş, korkunç bir ihbarcı ağı kurmuş, korkak, vesveseli, vehimler içinde bir padişahtır.

21.08.2002