MENÜ

Butik Otel

Butik Otel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Butik Otel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Butik Otel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.885 Butik Otel haberi bulunmuştur.

Butik Otel Haberleri

Bodrum’da yaşam başladı

Bodrum’da yaşam başladı

MUĞLA’nın Bodrum Yalıkavak bölgesinde M2 İnşaat tarafından hayata geçirilen Adres Yalıkavak projesinde yaşam başladı.

18.11.2017Ekonomi
Yatırımcı 3 yıldızlı otel projelerini tercih etti

Yatırımcı 3 yıldızlı otel projelerini tercih etti

Yılın 9 ayında teşvik belgesi alan oteller içinde 3 yıldızlı projeler toplam 60 adetle ilk sırada yer alırken, 5 yıldızlı proje sayısı 19, 4 yıldızlı proje sayısı 42 adet olarak gerçekleşti.

8.11.2017Ekonomi
Ergün Demir: Recep İvedik beni ağlatır

Ergün Demir: Recep İvedik beni ağlatır!

2,5 yıldır Arjantin’de yaşayan, 10 günlüğüne Türkiye’ye gelen oyuncu Ergün Demir ile temelini balonda uçarken attığımız, Kapadokya’da yaptığımız özel röportaj....

13.10.2017Keyif
Şu anda Antalyaya tatile gitmek için 50 güzel neden

Şu anda Antalya'ya tatile gitmek için 50 güzel neden

Çoğumuz için tatil bitmiş olabilir. Ama bazıları için daha yeni başlıyor. Mesela yıllık iznini önümüzdeki hafta kullanacak olan Serhat Gürpınar’a soracak olsanız, “Deniz suyu hiçbir mevsimde olmadığı kadar güzel ve temiz, sıcaklık insanı bunaltmıyor, kalabalıklar ülkelerine/şehirlerine çekildi, servis daha kaliteli, fiyatlar daha makul...” Adresi mi? Antalya, Çıralı... Araştırdık, şehri bilenlere/sevenlere danıştık; yaz-kış kalanlarla, uzmanlarla konuştuk; haklı çıktı.

30.09.2017Hürriyet Pazar
Beş gezgin beş öneri (EYLÜL)

Beş gezgin beş öneri (EYLÜL)

Bütün yazı çalışarak geçirip, tatil için ise sonbaharı bekleyenlerdenseniz bu haber sizin için! İnternet sitemizde yazan beş gezgin yazarımıza ‘Eylül ayında nereye gitmeli, neler yapmalı?’ diye sorduk. Beşinden de oldukça güzel, eğlenceli ve bütçeyi pek sarsmayacak öneriler geldi. İşte eylülde mutlaka gitmeniz gereken beş yer...

27.09.2017Seyahat
Evcil hayvanla gidilecek 10 otel

Evcil hayvanla gidilecek 10 otel

Evcil hayvanınızla birlikte tatile gitmek istiyorsanız rehberimiz tam size göre! Genellikle konaklama tesisleri evcil hayvan kabul etmiyor. Etse de odadan çıkarmanıza müsaade edilmiyor. İşte evcil hayvan kabul eden oteller.

25.09.2017Seyahat
Karaköy’e sanatı yeniden getirdiler

Karaköy’e sanatı yeniden getirdiler

Bir zamanlar sanat galerilerinin art arda açıldığı, sonrasında aynı hızla kapandığı Karaköy eski günlerine dönüyor. İstanbul’un önde gelen çağdaş sanat galerilerinden Pi Artworks, Galeri Nev İstanbul, artSümer ve Mixer’i bünyesinde bulunduran Juma Art binası hafta başında kapılarını açtı. Karaköy’de yeniden yeşerecek sanat ortamına can suyu veren oluşumu kahramanlarıyla konuştuk.

21.09.2017Kitap Sanat
Fransız mimar, vasiyeti üzerine Uçhisar’a defnedildi

Fransız mimar, vasiyeti üzerine Uçhisar’a defnedildi

Fransız vatandaşı Jacques Avizou, vefatının ardından vasiyeti üzerine Nevşehir’in merkez ilçesine bağlı Uçhisar beldesine defnedildi.

20.09.2017Dünya
Eylül ayında tatilin tadını çıkaracağınız 14 butik otel

Eylül ayında tatilin tadını çıkaracağınız 14 butik otel

Tatil için en uygun mevsimin yaz olduğu düşünülse de eylül ve ekim aylarında yani sonbaharda tatil planlayanlar da hiç az değil! Her ne kadar çevrenizdekiler siz sonbahar tatili planları yaparken hayretlerle baksa da hiç önemli değil, çünkü sonbaharda yapılan tatilin yaz aylarına göre pek çok güzel yanları da olabilir. Sizin yıllık izniniz son bahara denk gelmiş olabilir ya da farklı nedenlerle bu ayları tercih etmiş olabilirsiniz. İşte size kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlayacak ve sonbahar tatili planlayarak ne kadar haklı olduğunuzu gözler önüne serecek nedenler ve otel tavsiyeleri...

20.09.2017Seyahat
Tekstilin kalbinde kriz: Bekliyoruz ama neyi beklediğimizi biz de bilmiyoruz

Tekstilin kalbinde kriz: Bekliyoruz ama neyi beklediğimizi biz de bilmiyoruz

Tekstil sektörünün vitrini durumundaki Osmanbey'de dükkanlar birer birer boşalıyor. Biz zamanlar boş dükkan bulmanın zor olduğu bölgede şimdi her iki dükkandan biri boş.

15.09.2017Ekonomi
Şimdi de kaos adaları

Şimdi de kaos adaları

İstanbul’un Marmara Denizi’ndeki turistik ilçesi Adalar, tarih boyunca pek çok isme sahip olmuş. ‘Evliya adaları, Keşiş adaları, Ruh adaları, Cin adaları, Halka adaları, Prens adaları, Kızıl adalar’ gibi isimler almış. Bunlara şimdi de ‘Kaos’ ismi eklenecek gibi. Çünkü Adalar halkı günübirlikçi, fayton ve akülü bisiklet karmaşasından şikâyetçi.

4.09.2017Gündem
Tatil köyü yerine butik otel

Tatil köyü yerine butik otel

Turizmde atılacak yeni adımlar OVP kapsamında hayata geçirilecek. Hükümet, yıllık turizm geliri 60 milyar dolar olan İspanya modelini teşvik edecek. 5 yıldızlı otel ve tatil köyleri yerine İspanya'da sonuç alınan butik oteller özendirilecek.

3.09.2017Ekonomi
Bayram öncesi rezervasyonlarda adeta patlama var

'Bayram öncesi rezervasyonlarda adeta patlama var'

Ayvalık, Ören, Akçay, Altınoluk, Güre ve Zeytinli gibi Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinde Kurban Bayramı'na yönelik rezervasyonlar sürerken, doluluk oranları yüzde 90'lara ulaştı. EKTİD Başkanı Yavuz, "Bayram öncesi rezervasyonlarda adeta patlama noktasına gelindi. Bu konuda yoğun bir talep söz konusu. Bayram rezervasyonunda da yüzde 90'lara ulaşıldı bugünden" dedi.

13.08.2017Ekonomi
Antalya’nın en iyi 10 resort oteli

Antalya’nın en iyi 10 resort oteli

Türkiye ‘resort’ oteller konusunda dünyanın en şanslı ülkelerinden. Özellikle Antalya’da yoğunlaşan bu otellerin en iyilerini büyük jürimiz sizin için seçti. İşte her şey dâhil konseptle çalışan, eğlence aktiviteleri, dünyaca ünlü mutfaklara ait lezzetleri tadabileceğiniz restoranları, plaj ve lüksü bir arada sunan o oteller...

2.08.2017Seyahat
Yıkım için gergin bekleyiş

Yıkım için gergin bekleyiş

İzmir'in Selçuk İlçesi'ne bağlı olan ve 1986 yılında doğal sit alanı ilan edilen Şirince Mahallesi'nde, o tarihten sonra yapılan veya tadilattan geçirilen evler yıkım kararıyla karşı karşıya kaldı. Selçuk Belediyesi yetkilileri, bugün Şirince'ye gelerek, mahallenin girişinde bulunan kulübenin kaldırılmasını istedi. Belediye yetkilileri ve Şirincelilerin bekleyişi sürüyor.

1.08.2017Gündem
Şirincede yıkım başlıyor

Şirince'de yıkım başlıyor

İzmir’in turistik köyü Şirince’de yeniden yıkım şoku yaşanıyor. İmar planına aykırı yapıldığı gerekçesiyle aralarında küçük otel, pansiyon ve evlerin de bulunduğu 95 kaçak yapıdan 22’si hakkında 2011’de uygulanacak yıkım kararı durdurulmuştu. Ancak Şirinceliler aradan 6 yıl geçtikten sonra bu hafta yeniden yıkım şokuyla karşı karşıya kaldı. Köyden ilk etapta 3 kişiye ait yapılarda yarın 09.00’da başlayacak yıkımların tebligatı geçen hafta ulaştı. Şirince’de bu durumda 128 civarı yapı bulunduğu belirtilirken daha önce yıkım kararı verilen evler arasında Nişanyan Evleri ve Sevan Nişanyan ile Ali Nesin’in kurucusu olduğu Nesin Vakfı’na ait Matematik Köy ile Tiyatro Medresesi de bulunuyordu.

31.07.2017Gündem
Taksim’de butik otel satışa çıkarıldı

Taksim’de butik otel satışa çıkarıldı

Taksim Talimhane’de bulunan Hotel La Villa satışa çıkarıldı. Gazete ilanı ile müşteri aranan otel 56 yataklı. Otelin satışına gerekçe ise, ortaklar arasındaki ‘mal’ paylaşımı olarak belirtildi.

31.07.2017Ekonomi
Emre Aşıkın eşi Yağmur Aşıka büyük şok

Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık'a büyük şok!

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık ile 2 görümcesi arasında çıkan kavga nedeniyle karşılıklı açılan kasten yaralama, hakaret ve tehdit davasında ünlü futbolcu eşini savundu."Kasten yaralama, hakaret ve tehdit" suçlarından yargılanan Yağmur Aşık'ı eşi Emre Aşık duruşmada tanık olarak dinlendi. Emre Aşık ablaları Kıymet Aşık ve Aynur Aşık arasında çıkan kavga hakkında bildiklerini mahkemede anlattı.

9.07.2017Magazin
Eski milli futbolcunun eşine 7 yıl hapis istendi

Eski milli futbolcunun eşine 7 yıl hapis istendi

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık ile 2 görümcesi arasında çıkan kavga nedeniyle karşılıklı açılan kasten yaralama, hakaret ve tehdit davasında ünlü futbolcu eşini savundu.

9.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Hani benim eski dönerim?

İskender’in Bursa’daki şubelerinden ‘Mavi Dükkân’a eski ziyaretlerimde şapka çıkarmıştım. Ama bu kez bana biraz yavan geldi. Döner iyi ama İstanbul’da da bulunabilecek düzeyde. Peki neden böyle oldu?

20.10.2017

Tarlabaşı’na Çin mahallesi

Çin’in en zengin kadınlarından Country Garden Holdings’in patronu Yang Huiyan kasımda Türkiye’ye geliyor. Uluslararası İşbirliği Platformu’nun düzenlediği Boğaziçi Zirvesi’ne katılacak Huiyan, İstanbul’da yatırım için de proje araştırıyor. Görüşeceği gruplardan biri Çalık’ın Tarlabaşı 360 projesi. Huiyan’ın hayali ise İstanbul’a Çin mahallesi kurmak.

16.09.2017

Kasabam küllerinden doğuyor

Mum dibine ışık vermezmiş. Uzun süredir memleketim hakkında hiçbir şey yazmadığımı, son dönemde de çok az gidebildiğimi fark ettim.

8.09.2017

Uzun bir tatilin ardından...

Tatil boyunca Yunan adalarına övgüler okuduk. Değerlerini koruduklarını, “eski”ye sahip çıktıklarını, bozulmaya direndiklerini konuştuk.

5.09.2017

Bereket Enerji ‘Parla’dı

ENERJİNİN birçok alanında faaliyet gösteren, 2 bin 100 MW kurulu güce ulaşan Denizli merkezli Bereket Enerji son olarak ‘güneş paneli’ üretimine girmiş.

5.09.2017

Gent kasabası yüreğimi yardı

Hiç ummadığım tek taşmış meğerse bu Gent kasabası, yüreğimi yardı... Siz bakmayın kasaba dediğime, 250 bin nüfusu ile Belçika’nın ikinci büyük şehri. Klasik güzellikte bir şehir. 'Leie Nehri'nin iki yakasında, ortaçağdan kalma ve özenle restore edilmiş binalarıyla klasik güzellikte bir şehir. Ben aslında gezmeye değil bir düğüne gittim ama ilk fırsatta kameralarla gidip dalacağım içine ve mutfağına...

3.09.2017

En iyi deniz ürünleri lokantası olma yolunda

Alaçatı’da yeni açılan Meftun Meze&Balık, bu düzeyi korursa sadece bulunduğu bölgenin en iyisi olmakla kalmaz, ülkemizin de en iyi ve özgün deniz ürünleri lokantaları arasında yer bulur. Soğuk mezeler şahane, şef yaratıcılığını konuşturuyor, mekânın yemek ve malzeme kalitesi dışında da pek çok artısı var. Üstelik bana saygı gösterip herkesten aldıkları hesabı aldılar.

1.09.2017

Dededen toruna girişimciler

Her şey Makedonya’da çiftçilik yapan Hüseyin Uçak’ın 1955’te İzmir’e gelmesiyle başlar. Kula Mensucat’ta işçi olarak çalışma hayatına adım atar.

13.08.2017

Soyluların tatil mabedi Cap-Ferrat

Bu seyahatimde bana 20’nci yüzyılın Afrodit’i diye özetlenebilecek kadar güzel bir kadın eşlik ediyor. Fransız Riviera’sının incisi Cap-Ferrat’nın tadını; beş kere evlenip boşanan, sevgililerinin ardı arkası kesilmeyen hatta erkekleri aşkından akıl hastanelik eden Rosemarie Kanzler’i bol bol anarak çıkardım.

5.08.2017

Ayvansaray’da bir tatlı huzur

Tarihi semtte, tarihi binalarla çevrili Anemas Inn Hotel & Cafe gözden uzak, sakin zamanlar için son derece keyifli bir soluklanma noktası.

14.07.2017

Çetin’in yerine İrden geliyor

TÜRKİYE’nin asırlık kurumlarından Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nde çeyrek asırlık başkan Cahit Çetin ağustos sonu itibariyle koltuğu bırakıyor.

11.07.2017

Duayen Galatasaraylılar’la bir hafta sonu kaçamağı

Öncelikle şunu belirteyim ki, her takıma eşit mesafedeyim. Amma velakin takımların da fanatikleri var malum.

11.07.2017