MENÜ

Bütçesi Hazırlığı

Bütçesi Hazırlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bütçesi Hazırlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Bütçesi Hazırlığı haberi bulunmuştur.

Bütçesi Hazırlığı Haberleri

ABden Avro Bölgesi bütçesi hazırlığı

AB'den Avro Bölgesi bütçesi hazırlığı

AB Komisyonu, kurulması planlanan Avro Bölgesi bütçesinin yönetim çerçevesini belirleyen düzenleme teklifinde bulundu.

24.07.2019Ekonomi
Karşılıksız çek riski ortadan kalkıyor

Karşılıksız çek riski ortadan kalkıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hamiline yazılı pay senetlerinin takibi, elektronik çek ve bono ile ilgili de çalışmalarımızı tamamladık" dedi.

9.11.2019Ekonomi
Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında bilmeniz gereken 7 önemli nokta ABD’ye talep düşüşte Avrupa yükseliyor

Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında bilmeniz gereken 7 önemli nokta! ABD’ye talep düşüşte Avrupa yükseliyor

Yabancı üniversitelere başvuru tarihlerinin başladığı günlerdeyiz. Başvurulardan önce ne yapmalı, okulların beklentisi ne, kabulü kolaylaştıracak ipuçları neler?Eğitim danışmanlığı firması Admittance Education’ın sahipleri Yeşim Erez ve Oya Christie-Miller kardeşlere danıştık...

Son dakika Beşiktaş transfer gelişmeleri Medel, Boyd, Holtby, Ali Adnan...

Son dakika Beşiktaş transfer gelişmeleri! Medel, Boyd, Holtby, Ali Adnan...

Beşiktaş'ın Şilili oyuncusu Gary Medel'e Copa America sonrası ilk teklif İtalyan ekibi Fiorentina'dan geliyor. Fiorentina'nın 5 milyon Euro'luk teklifle kapıyı çalmaya hazırlandığı iddia edilse de, Beşiktaş Yönetimi bu futbolcu için en az 8 milyon Euro istiyor.

6.07.2019Futbol
Eğitmen marketi

Eğitmen marketi

Özel ders almak isteyenlerle özel ders vermek isteyenleri online bir platform üzerinde bir araya getiren ‘Edumi’ eğitim alanında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Airbnb’nin yatırımcısından yatırım alan girişimin kurucusu Emre Kati ise AT Kearney ve E&Y gibi dünya devlerinde yönetim danışmanlığı yapan bir profesyonel.

9.05.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Lise yerleştirme sınavı modellemeleri yapıyoruz

Bakan Selçuk: Lise yerleştirme sınavı modellemeleri yapıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, lise yerleştirme sınavıyla ilgili  modelleme yaptıklarını ve umut verici sonuçlar aldıklarını söyledi. Bakan Selçuk ayrıca mevcut yatırım bütçesi ile tam gün eğitimi, Türkiye’nin yaklaşık yüzde 80’ninde bir sene içinde halledebileceklerini dile getirirken, MEB için karma eğitimin esas olduğunu da vurguladı. Bakan, il ve ilçe milli eğitim müdürü atamalarının da sınavla yapılması için hazırlıkların sürdüğünü duyurdu.

8.11.2018Eğitim
Erol Bulut: En iyisini yapmaya devam edeceğiz

Erol Bulut: "En iyisini yapmaya devam edeceğiz"

Yeni Malatyaspor'un Teknik Direktörü Erol Bulut, "En iyisini yapmaya çalıştım, en iyisini yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

30.10.2018Futbol
Fenerbahçe’de hedef her zaman, her kulvarda şampiyonluktur

"Fenerbahçe’de hedef her zaman, her kulvarda şampiyonluktur"

Elde ettikleri başarılarla her daim Fenerbahçe’nin yüz akı olan kadın basketbol şubesinin iki önemli ismi, takım menajeri Didem Akın ve asistan koç Tolga Esenci yeni sezon öncesi Spor Arena’ya özel ve detaylı açıklamalarda bulundu.

2.10.2018Basketbol
Reel sektöre tam destek

Reel sektöre tam destek

Reel sektörün ve KOBİ’lerin Türk piyasalarında yaşanan spekülatif atağı en az hasarla atlatmaları için kollar sıvandı. Sanayi Bakanlığı 16 maddelik destek paketi açıklarken, Bankalar Birliği bankalara kredi kanallarının açık tutulması için tavsiye kararları aldı. TİM ise kaynaklarını Eximbank’ın kullanımına açtı.

17.08.2018Ekonomi
Kanserle mücadelede umut veren gelişmeler...

Kanserle mücadelede umut veren gelişmeler...

Ülkenin sağlık cephesinden sevindirici haberler var: Acıbadem Hücre Laboratuvarı’nın yöneticisi Prof. Dr. Ercüment Ovalı, kanserle mücadelede en başarılı yöntemlerden biri kabul edilen ‘immünoterapi’nin bir çeşidi olan ‘car-t hücre tedavisi’ni yakında Türkiye’de uygulamaya başlayacaklarını duyurdu. Projenin ayrıntılarını Ovalı’ya sorduk. Geçen hafta okuduğumuz ‘Küba’nın kanser aşısı artık Türkiye’de’ haberini, aşının ülkemize gelmesine öncülük eden isimlerden, Anadolu Sağlık Merkezi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Necdet Üskent’le konuştuk. Dünyadaki kanser çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri New York Üniversitesi’nde Mikrobiyoloji ve İmmünoloji alanında doktora yapan Cihan Taştan anlattı.

15.07.2017Hürriyet Pazar
Tüm belediyeler birleşmeli

Tüm belediyeler birleşmeli

ENERJİ verimliliği alanında dünyanın lider şirketlerinden Schneider Electric’in CEO’su Jean-Pascal Tricoire, dünya enerji tüketiminin 40 yıl içinde toplam 1.5 kat, sanayinin kullandığı enerjinin de 35 yıl içinde yarı yarıya artacağını açıkladı.

7.04.2016Ekonomi
Bakan Avcı: “Çıraklık eğitimi 12 yıllık zorunlu eğitime dahil edilecek”

Bakan Avcı: “Çıraklık eğitimi 12 yıllık zorunlu eğitime dahil edilecek”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çıraklık eğitiminin de 12 yıllık zorunlu eğitim sürecine dahil edilmesini öngören bir düzenleme hazırlığında olduklarını, ayrıca mesleki eğitim gören öğrencilerin, asgari ücretin yüzde 30’u oranında ücretlendirilmesi için de çalıştıklarını söyledi.

6.03.2016Eğitim
AK Parti MHP hükümeti toplumsal barış için cesaret vermez

AK Parti MHP hükümeti toplumsal barış için cesaret vermez

Akademide 50. yılını geride bırakan Prof. Dr. İlter Turan, siyasi sistemlerin kıyaslamalı analizi söz konusu oldu mu Türkiye’de ilk akla gelen isimlerin başındadır. Ankara’da koalisyon arayışlarının resmi görüşmelere döneceği kritik haftaya başlarken kendisiyle olasılıklar üzerinden bir ufuk turu yaptık. AK Parti’nin müstakbel koalisyon ortağının Türkiye açısından ne anlama gelebileceğini masaya yatırırken İlter Hoca analizlerinde erken seçim olasılığına da yer verdi. Laf ister istemez Yunanistan’ın seçimi ile Suriye’deki gelişmelerin Türkiye’ye olası etkilerine de geldi.

5.07.2015Gündem
Berlin’in çehresi film festivaliyle değişiyor

Berlin’in çehresi film festivaliyle değişiyor

Şubattan itibaren dünyanın önemli film festivalleri birbirini izliyor. Açılışı 6 Şubat’ta Berlin Film Festivali yapıyor. Sinema eleştirmeni Esin Küçüktepepınar “Özellikle iş merkezi Potzdamer çevresi 10 günlük festival sırasında farklı bir atmosfere bürünüyor” diyor.

9.02.2014Seyahat
Ünlüler Erasmus+ programını anlatacak

Ünlüler Erasmus+ programını anlatacak

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ programıyla Avrupa'da eğitim fırsatları ünlülerin yer aldığı tanıtım filmiyle halka anlatacak.

4.02.2014Eğitim
İki yıldızlı rövanş

İki yıldızlı rövanş

Alper Potuk’u F.Bahçe’ye kaptıran Galatasaray dünyaca ünlü isimlere yöneldi.Sarı kırmızılı yönetim, yüzünü İngiltere Premier Ligi’ne döndü... Cimbom, Manchester United’ın Portekizli yıldızı Nani ile birlikte Chelsea’nin deneyimli stoperi John Terry için devreye girecek.

22.05.2013Futbol
Ben şöyle bir ricada bulunsam, kampanyayı uzatsak

Ben şöyle bir ricada bulunsam, kampanyayı uzatsak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) ve üyelerinin katıldığı beyaz eşya kampanyasıyla ilgili olarak, “Ben şöyle bir ricada bulunsam; bunların üzerine bir 10 puan ilave etsek, şubatın sonuna kadar da bu kampanyayı uzatsak” dedi.

13.01.2012Ekonomi
Sarayda hesap günü

Saray'da hesap günü

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak genel kurulda Adnan Polat ve yönetiminin mali ve idari bakımdan aklanması oya sunulacak. 2011 bütçesi de karara bağlanacak.

26.03.2011Futbol
İddianın altından Ergenekon çıktı

İddianın altından Ergenekon çıktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bütçe konuşmasında Başbakan Erdoğan'a sordu: Hacı Ali Hamurcu Kayseri’de, belediye adına rüşvet aldığını polise anlatıyor. 26 sayfalık itiraf neden 16 sayfaya indi? Hamurcu şu anda nerede?”

13.12.2010Gündem
Eğer bitirebilirsen ilk kutlama San Carlos’taÇöl Kaplanının 2010 günlüğü

Eğer bitirebilirsen ilk kutlama San Carlos’taÇöl Kaplanı'nın 2010 günlüğü

Efsane ralli Dakar, Afrika’daki terör nedeniyle bu yıl Arjantin ve Şili topraklarında. 1 Ocak’ta başlayacak rallide 16 günde 9 bin kilometre yol yapılacak. 33 ülkeden 161 motosiklet, 29 ATV, 140 otomobil ve 52 kamyonun yarışacağı 32. Dakar Rallisi’nde Türkiye’yi bir motosiklet temsil ediyor. Kutlu Torunlar ve Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit’le ralli raconunu ve bu işin bütçesini konuştuk.

25.12.2009Seyahat
2010 bütçesi Komisyonda

2010 bütçesi Komisyonda

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni Gelir Vergisi Kanunu çalışmalarında son aşamaya gelindiğini bildirdi.

26.10.2009Ekonomi
İlk kez yapılacak bir oraganizasyon düzenleyeceğiz

İlk kez yapılacak bir oraganizasyon düzenleyeceğiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Galatasaray Dergisi'nin ekim sayısındaki yazısını, sarı-kırmızılı kulübün 104. kuruluş yılına ayırdı.

2.10.2009Futbol
SGK: Sağlık harcamalarını azaltacağız

SGK: Sağlık harcamalarını azaltacağız

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) yeni başkanı Emin Zararsız, kamunun sağlık harcamalarının “sürdürülemez” hale geldiğini belirterek, bu harcamaların azaltılması için ilgili bakan ve bürokratların çalışma yaptıklarını bildirdi.

7.08.2009Ekonomi
Baykaldan Erdoğana: Öcalana da sayın demiştin

Baykal'dan Erdoğan'a: Öcalan'a da sayın demiştin

CHP Lideri Baykal, gruba yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'a yüklendi. İkili arasındaki 'Sayın polemiğiyle ilgili ise çarpıcı değerlendirmelerde bulundu: Başbakan Öcalan’a da “sayın” diyordu. Başbakan bana sayın dedi diye göğsüm kabaracak değil. O konuda bir seçiciliği olduğunu bilsem belki bundan belki bir mutluluk duyarım." İşte Baykal'ın konuşmasından satırbaşları:

9.06.2009Gündem
Stajyere 337 TL ödenecek 100 bin genç işe kavuşacak

Stajyere 337 TL ödenecek 100 bin genç işe kavuşacak

İşsizlik paketi hazırlayan hükümet, lise ve üniversite mezunu 100 bin gencin iş bulmasını kolaylaştırmak için, staj desteği verecek. 6 ay süreli staj için gençlere ayda 337 TL ödenecek. Bu işin 202 milyonluk maliyeti, İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak. Her 3 stajyerden birinin işinin kalıcı olacağı tahmin ediliyor.

27.05.2009Ekonomi
Yıldırım: Başarısızlığın sorumlusu benim

Yıldırım: Başarısızlığın sorumlusu benim

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'de spor yönetmeni ve yorumcu İlker Yasin'in sunduğu 3. Devre programına konuk oldu. Başkan Yıldırım, "Taraftarın istediği değişimi yapacağız" dedi.

18.05.2009Futbol
UEFA Kupası 100 milyon dolar getirmeliydi

UEFA Kupası 100 milyon dolar getirmeliydi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası için neden "Tesadüf" dediğini açıkladı.

17.05.2009Futbol
Çankaya Köşküne 4 milyon YTL harcandı

Çankaya Köşkü'ne 4 milyon YTL harcandı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, şu ana kadar Çankaya Köşkü için 4 milyon YTL, İstanbul Tarabya Köşkü için 3 milyon YTL, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı 370 lojman için 3,5 milyon YTL, GAP uçağı için 5 milyon YTL harcama yapıldığını bildirdi.

4.11.2008Gündem
Olimpiyatta neden başaramadık

Olimpiyatta neden başaramadık

Pekin olimpiyatları bugün sona eriyor. Nihai madalya sıralaması bugün belli olacak ama Türkiye’nin Pekin 2008’i, biri altın toplam 8 madalyayla bitirmesi cuma günü kesinleşti. Bu rakam az mı? Geçen olimpiyata göre az. Türkiye’nin spor yöneticilerinin tahminlerine göre çok az. Neden mi?

23.08.2008Spor Arena
Hükümet ilk defa IMF’siz bütçe hazırlığına başladı

Hükümet ilk defa IMF’siz bütçe hazırlığına başladı

IMF ile henüz anlaşmayan hükümet, ilk defa IMF’siz bütçe hazırlıklarına başladı. Kurumlardan yatırım talepleri ve bütçe teklifleri toplanmaya başlanırken, çalışmaların eylül ayı ortasına kadar tamamlanması planlanıyor.

20.08.2008Ekonomi
Listeler tamam sıra seçim kampanyalarında

Listeler tamam sıra seçim kampanyalarında

Aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sunan siyasi partiler, yaklaşık 1.5 ay boyunca yürütecekleri seçim kampanyaları için de kolları sıvadı.

6.06.2007Gündem
Gül: Cumhurbaşkanını halk seçmeli

Gül: Cumhurbaşkanını halk seçmeli

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, "hemen seçim yapılmalı ve cumhurbaşkanını halk seçmeli" dedi.

1.05.2007Gündem
ABden 6 şehire 24 milyon euro hibe

AB'den 6 şehire 24 milyon euro hibe

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı koordinasyonunda, Artvin, Giresin, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon’u kapsayan 6 ile 24 milyon euro tutarında hibe dağıtılacak. AB destekli Bölgesel Kalkınma Programı kapsamında, yerel kalkınmaya 5.6 milyon euro, KOBİ’lere 9.2 milyon euro, turizm ve çevre altyapılarına 9.2 milyon euro tutarındaki hibe ile bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.

18.04.2007Gündem
Trabzonspor Kulübü Olağan Genel Kurulu gergin başladı

Trabzonspor Kulübü Olağan Genel Kurulu gergin başladı

Trabzonspor Kulübü'nün 55. Olağan Genel Kurulu KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde gergin başladı. Eski genel sekreter Yusuf Ziya Yılmaz'ın Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun siyasete bulaştığını iddia etmesinin ardından salon karıştı.

16.12.2006Spor Arena
At yarışları ve Spor Toto da özelleşecek

At yarışları ve Spor Toto da özelleşecek

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Piyango İdaresi’nin özelleştirilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini açıklarken, "Bu konudaki yasal düzenleme Spor Toto ile At Yarışlarını da kapsayacak şekilde son aşamaya geldi" dedi.

2.05.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hayal kurmayı unutmuş bir milletiz

“Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’la ilgili sektörde sürekli pozitif şeyler duyuyordum da bu kadar donanımlı biriyle karşılaşacağımı tahmin etmiyordum... Henüz 34 yaşında olmasına rağmen tarihe ilgisi ve bilgisiyle dikkat çeken Bozdağ dönem dizilerinde giderek en iddialı isim konumuna yükseliyor. TRT’ye hazırladığı yeni dizisi “Kut’ül Amare”nin Riva’daki devasa setini görünce Türk dizi sektörü adına gururlandım. Bugüne kadar yapılmış en pahalı plato bu... 1914’ün Irak’ın Kut kentinin birebir canlandırıldığı platoda “iyi ki tanışmışım” dediğim Mehmet Bozdağ ile çok keyifli bir sohbet yaptık...

4.11.2017

Ne olurdu bu projenin keyfini çıkarsaydık

ESTİ desteği hak ediyor. Büyük bayanlar sutopu birinci liginde şampiyon oldular, hem de namağlup... Bu kızlar bir sponsor desteğini çoktan hak ediyor.

11.09.2017

Hesabı olmayan yasa: 4+4+4

TOPLUMDA ayrışmaları ve çatışmaları artıran, TBMM’de kavgalara neden olan, belki de yeni anayasa çalışmalarını engelleyecek kadar büyük gerginlik yaratan, 4+4+4 olarak bilinen eğitim yasasıyla ilgili Hükümetin hesabının bulunmadığı ortaya çıkıyor.

28.03.2012

Tekin Aral

Yine nisan geldi. Nisan demek hüzün demek, diğer aylarda hüzün yok mu; var elbette ama nisan daha fena işte.

7.04.2011

Kızılcahamam’da özlenen diyalog

AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda siyasi anlamda son derece olumlu gelişmeler yaşandı. Ankara’da iyice tırmanan AK Parti ile MHP arasındaki gerilimin aksine, Kızılcahamam’da “siyasi nezaketin” örneği verildi.

20.10.2010

Yarın mutlaka oyunuzu kullanın

Yarın yapılacak olan referandum son derece gereksiz. Ancak hepimizin görevi, istemesek, sinirlensek dahi yine de sandık başına gitmek ve oyumuzu kullanmaktır. Demokrasiye katkıda bulunmak zorundayız. İktidara kızıp önemli bir hakkımızdan vazgeçmemeliyiz.

19.10.2007
Su bütçesi altı yıldır azalmış

Su bütçesi altı yıldır azalmış

Anladık ki, susuzluğun bir felakete dönüşmemesinin tek koşulu var:

13.08.2007