MENÜ

Bursa Gezi Rehberi

Bursa Gezi Rehberi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bursa Gezi Rehberi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28 Bursa Gezi Rehberi haberi bulunmuştur.

Bursa Gezi Rehberi Haberleri

Evliyalar Şehri Bursada Ramazan gezisi

Evliyalar Şehri Bursa'da Ramazan gezisi

Pirimiz evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer olan Bursa'dayım. Yeşil Bursa, evliyalar şehri… Peki hazır Ramazan da gelmişken bu güzel şehirde nereleri gezmeli ve neler yapmalı? İşte size Bursa gezi rehberi…

Türkiyenin yeni turizm markası Frigya Vadileri olacak

Türkiye'nin yeni turizm markası 'Frigya Vadileri' olacak

Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara ve Kütahya arasında yer alan Frigya Vadileri, Türkiye'nin en uzun üçüncü yürüyüş yoluna sahip 506 kilometrelik parkuru ve tarihi mirasıyla doğaseverlerin yeni gözdesi oldu.

23.08.2018Seyahat
Türkiye’de katılabileceğiniz en iyi 10 atölye çalışması

Türkiye’de katılabileceğiniz en iyi 10 atölye çalışması

Evde boş boş oturmak, vakit öldürmek yerine atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Çini, pasta ve çikolata yapımından fotoğraf atölyesine en iyi atölyeleri seçtik. Hem bir zanaat öğrenin, hem de eğlenin...

23.09.2016Seyahat
Üniversite yurtlarında ‘Dijital Hayat’ seminerleri

Üniversite yurtlarında ‘Dijital Hayat’ seminerleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), üniversite yurtlarında kalan gençlerde farkındalık oluşturmak amacıyla 9 ilde ‘Dijital Hayat’ seminerleri düzenleyecek.

8.04.2016Eğitim
Ajanda

Ajanda

29.06.2012Kelebek
Tokyo’dan Washington’a dünya baharı sakurayla karşılıyor

Tokyo’dan Washington’a dünya baharı sakurayla karşılıyor

Kuzey Yarımküre’de geçen hafta başlayan baharın ilk müjdesi kirazların çiçeklenmesiyle geldi.

25.03.2012Kelebek
Tokyo’dan Washington’a dünya baharı sakurayla karşılıyor

Tokyo’dan Washington’a dünya baharı sakurayla karşılıyor

Kuzey Yarımküre’de geçen hafta başlayan baharın ilk müjdesi kirazların çiçeklenmesiyle geldi. Süs kirazı olarak da bilinen pembe Japon sakuralarının güzelliği Kanada’dan Almanya’ya pek çok ülkede binlerce kişiyi kentlerin büyük parklarına çekiyor. En büyük festivallerin düzenlendiği Japonya’da sezon 31 Mart’ta Tokyo’da başlayacak. ABD’nin en büyük festivali ise Washington’da geçen salı başladı. Bu vesileyle sormak istiyorum: Bizim de kiraz ağaçlarımızı sevmemizin zamanı gelmedi mi?

24.03.2012Kelebek
Balkanların en genç başkenti Priştine

Balkanların en genç başkenti Priştine

Kosova’nın başkenti Priştine, savaşın acılarını ve izlerini geride bıraktı. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkede artık dinamik, kültür sanata düşkün, modern bir toplum, huzur içinde yaşıyor. Yavaş yavaş turistlerin de ilgisini çeken bölgeye Türkiye’den temin ettiğiniz ekonomik uçak biletleriyle siz de gidebilir, ucuza alışveriş yapabilir, etraftaki diğer Balkan şehirlerini de keşfedebilirsiniz.

21.11.2011Advertorial
Jaipur’da bir hafta geçirdim en çok tarihi bölgesini sevdim

Jaipur’da bir hafta geçirdim en çok tarihi bölgesini sevdim

Fevzican Abacıoğlu (22) İTÜ Maden Mühendisliği Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi. İstanbul’daki Gezginler Kulübü’nün toplantılarını izliyor, fırsat buldukça Türkiye’nin şehirlerini keşfediyor, izlenimlerini blog’unda yazıyor. Bu yıl Özlem Yücel’in başlattığı Seyahat Bursu’na başvurdu, Hürriyet Seyahat’in desteğiyle ilk yurtdışı yolculuğuna çıktı.

21.10.2011Seyahat
SUZANNE SWAN: SPA’da öncelikle termal su kaynağı olmalı

SUZANNE SWAN: SPA’da öncelikle termal su kaynağı olmalı

Türkiye’nin doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtımı için farklı alanlarda, derinlemesine bilgi veren rehberlerin hazırlanması gerektiğini söylüyor Suzanne Swan.

2.11.2007Kelebek
Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Şeker Bayramı için geri sayım başladı. Tatile 2,5 gün kaldı. İşinden izin almayı başaranlar geçen hafta sonu yola çıktı bile. Tatil programı yapmadıysanız, rezervasyonunuz yoksa son dakika alternatiflerine bakmanızda yarar var. Bayram tatilinin 3 gün olması bu yıl yurtdışı turlara ilgiyi azalttı. Uzun tatillerde 50 bini bulan yurtdışı turlarının müşterileri bu yıl 6 bin civarında kaldı. Yurtiçi tatile yönelenlerin sayısı arttı.

7.10.2007Seyahat
En tutumlu turistler Almanlar

En tutumlu turistler Almanlar

Deneyimli turist rehberleri, turistlerin farklı davranış şekillerini anlattı. En tutumlu olanlar Almanlar, en seçici olanlar ise Japonlar. Deneyimli turist rehberi Cem Polatoğlu, milliyetlerine göre turistlerin farklı davranış şekilleri ve tatil tercihleri ortaya koyduklarını söyledi.

25.01.2005Kelebek
Alman turistin eli sıkı

Alman turistin eli sıkı

Deneyimli turist rehberleri, turistlerin farklı davranış şekillerini anlattı. En tutumlu olanlar Almanlar, en seçici olanlar ise Japonlar.

25.01.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Geçmişin sihrini yaşayan şehir: Bursa

İnsana aynı anda birçok farklı seçenek sunan ender şehirlerden biri Bursa… Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa, her adımda yükselen tarihi yapılarıyla tarih severlere, damak çatlatan İskender kebapla gastronomi tutkunlarına, asırlık ağaçlarıyla doğa olmadan olmaz diyenlere, termal tesisleriyle de keyif düşkünlerine hitap eden bir şehir. İşte size Bursa gezi rehberi…

14.02.2019

Tarihi ve ipek böceğiyle Bursa

3 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 4.şehri olan Bursa, tarihi yerleri, lezzetli yemekleri, kayak pistleri, termal otelleri, kaplıcalar ve hamamları, akan şifalı suları kış aylarında turistlerin gözdesi… İşte size Bursa gezi rehberi…

5.02.2018

Konutta İzmir, İstanbul yarışı

GEÇEN hafta Hürriyet Emlak, Türkiye’nin konut fiyatlarında en pahalı 20 ilçesini açıkladı. Tahmin edileceği gibi 20 ilçenin 16’sı İstanbul’dan. Geriye kalan 4 ilçe ise ne Ankara ne Antalya ne de Bursa’dan. Hepsi İzmir’den.

25.09.2017

Müzik/müzikçi eşliğinde gezmek

Dünyanın müzik başkentlerini iyi bir piyanist ve yazarla dolaşmanın bir müziksever için zevkli bir yolculuk olduğu kanısındayım. Yoldaşımız başta Filiz Ali, müzik ve müzisyenler olunca tadına doyum olmuyor!

17.02.2012

Ege’de dağ tepe bahar rotaları

Yolları özlemişim. Baharı bahane edip iç Ege’ye doğru yelken açtım. Ovalarda doğanın uyanışını, zirvelerde gözlerden gizlenmiş cennetleri gezdim. Bazı kasabalarda geçmişin izlerini izledim. Tabii yol üstündeki lezzetleri de ihmal etmedim.

7.05.2005