MENÜ

Burak Kılanç

Burak Kılanç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Burak Kılanç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Burak Kılanç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 48 Burak Kılanç haberi bulunmuştur.

Burak Kılanç Haberleri

Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

İstatistiklerin Türkiye'de doğru ve bilinçli tercihin yapılmadığını gösterdiğini dile getiren Burak Kılanç, yatay geçişin öğrenciler için bir fırsat olduğunu vurguladı.

22.01.2019Kampüs
YKS hakkında uzman görüşü

YKS hakkında uzman görüşü

Milyonlarca öğrencinin beklediği YKS yarın yapılıyor. Sınava ilişkin bilgiler ve öneriler İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Burak KılançCNN Türk ekranlarından anlattı.

29.06.2018Haber
Üniversitenin yeni üyesi ‘bekçi’ Oscar

Üniversitenin yeni üyesi ‘bekçi’ Oscar

E-5 kenarında ezilmek üzere olan yavru köpek, üniversitenin yeni üyesi oldu. Oscar adını verilen köpeğe bir de kimlik kartı çıkarılarak ‘bekçi’ yapıldı.

1.12.2017Eğitim
Üniversitenin yeni üyesi: Bekçi Oscar

Üniversitenin yeni üyesi: 'Bekçi Oscar'

E-5 kenarında ezilmek üzere olan yavru köpek, üniversitenin yeni üyesi oldu.

30.11.2017Gündem
Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ünivresiteye girişte uygulanacak yeni sistemi açıkladı. Peki uzmanlar Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak açıklanan yeni sistemi nasıl buldu? İşte uzmanların YKS ile ilgili değerlendirmeleri:

13.10.2017Eğitim
2 milyonun 700 bini üniversiteli olabiliyor

2 milyonun 700 bini üniversiteli olabiliyor

Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının ardından başlayan üniversiteye giriş sisteminin değiştirileceğiyle ilgili tartışmalar sürüyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sistemde yapılması planlanan değişikliklerle ilgili bugün bir açıklama yapacak. Her yıl yaklaşık iki milyon adayın girdiği üniversite giriş sınavlarıyla ortalama 700 bin kişi lisans ya da ön lisans programına yerleşiyor. Son üç yılın istatistikleri ise, sorunla ilgili somut ipuçları veriyor.

25.09.2017Eğitim
LYS daha mı zor olacak

LYS daha mı zor olacak?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara bakınca aslında yaklaşık 500 bin adayın dışında 180 barajını geçen herkes mutlu. Uzmanlara göre başarı ortalamaları yükseldi. Fakat, farkına varamadıkları bir şey var. Başarı sıraları düştü.

28.03.2016Eğitim
Rektörler barajı tuttu

Rektörler barajı tuttu

YGS’de 140 barajının 150’ye çıkarılmasını rektörler olumlu karşıladı. Baraj olsaydı geçen yıl 30 bin öğrencinin üniversiteye giremeyeceğini belirten uzmanlarsa “Uygulamadan ‘özel’ler etkilenir” dedi.

2.01.2016Eğitim
Üniversite adaylarına ‘akıllı’ destek

Üniversite adaylarına ‘akıllı’ destek

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, üniversite adaylarına tercihlerde kolaylık sağlayan akıllı cep telefonu uygulaması "UTM Cep Tercih" ile öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmasını amaçladıklarını söyledi.

1.07.2015Eğitim
Türkçe net ortalaması dibe vurdu

Türkçe net ortalaması dibe vurdu

ÖSYM’nin, sonuçlarını 4 günde açıkladığı YGS'de Türkçe testinde bir soruyu iptal etmesinin ardından bu testteki net ortalamaları daha da düştü.

21.03.2015Eğitim
Türkçenin düşüşü

Türkçe'nin düşüşü

180 puanlık LYS barajını geçenlerin sayısı geçen yıla oranla 80-100 bin arasında düştü. Hürriyet için YGS sonuçlarını yorumlayan uzmanlar özellikle Türkçe’deki başarısızlığa dikkat çekti.

19.03.2015Eğitim
Üniversite sınavlarına oyunla hazırlanacaklar

Üniversite sınavlarına oyunla hazırlanacaklar

‘YGS Mania Projesi’ ile öğrenciler Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) hazırlanacak. Adaylar tablet ve akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulama ile daha önce çıkan çıkan soruları oyun formatında çözecek. Dereceye girenler hediye de kazanabilecek.

13.02.2015Eğitim
Milli Eğitim ve üniversite, niteliği arttırmak için buluştu

Milli Eğitim ve üniversite, niteliği arttırmak için buluştu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında eğitimin niteliğini arttırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere yeni ufuklar açacak tüm proje ve faaliyetlerde işbirliği anlaşması imzalandı.

19.01.2015Eğitim
Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı

Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı verilecek. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, yükseköğretim kurumlarının kendi planlamalarında bir zafiyet meydana gelmemesi için bu konudaki karar yükseköğretim kurumlarının yetkili kurullarına bırakıldı.

13.01.2015Eğitim
Puanları değil sıralamaları etkiler

Puanları değil sıralamaları etkiler

Üniversite yerleştirme puanlarının açıklanmasına sayılı günler kala Danıştay’dan YÖK’ü zora sokacak bir karar çıktı. Bireysel Orta Öğretim Başarı Puanı’na göre hesaplama sistemini uygulama kararı alan YÖK’e rağmen Danıştay, ‘Bu yıl eski sistemin uygulanması zorunlu’ dedi. Yani bu yıl, puanlar hesaplanırken, Ortaöğretim Başarı Puanı yerine Ağırlıklı Ortaöğretim Puanı esas alınacak.

19.07.2012Gündem
Mod Medyan patlaması

Mod Medyan patlaması

YGS’de şifreli soru iddialarının sonu gelecek gibi görünmüyor.

6.04.2011Gündem
Uzmanlardan tercih tüyoları

Uzmanlardan tercih tüyoları

Eğitim dünyasının en önemli isimleri üniversite adaylarının nasıl tercih yapmaları gerektiğini anlattı. İşte uzmanların tercih tüyoları...

26.07.2010Gündem
Yüzbinlerce öğrenci bu listenin peşinde

Yüzbinlerce öğrenci bu listenin peşinde

2010 tercih Kılavuzunda Engelli öğrenci kontenjanı hesaba katılmadığı için yaklaşık 100 - 150 bölümün başarı sıralamasında yapılan hata bütün sıralamayı değiştirebiliyor.

19.07.2010Gündem
2010 tercih kılavuzunda bir sürpriz bir hata

2010 tercih kılavuzunda bir sürpriz bir hata

Üniversite tercihi yapacak adayların yararlanacağı “2010 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu” bugünden itibaren ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanmaya başladı. Kılavuz tercih formuyla başvuru merkezi olarak belirlenen lise müdürlüklerinden, ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden ve ÖSYM bürolarından alınabilecek.

17.07.2010Gündem
CNN TÜRKün yeni yayın dönemi başladı

CNN TÜRK'ün yeni yayın dönemi başladı

CNN TÜRK’ün yeni yayın dönemindeki programları ve yeni yüzleri 1 Eylül Salı günü, CNN TÜRK Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand’ın evsahipliğinde Doğan Tv Center’da yapılan toplantıda tanıtıldı.

2.09.2009Kelebek
Üniversitede çalışabilirsiniz

Üniversitede çalışabilirsiniz

Zorlu maraton geride kaldı. Şimdi sıra üniversiteye adım atmakta. Bunun yolu da doğru tercihten geçiyor. Bu haftanın gündemi "tercih" olacak. Bu konuda uzmanlar, adaylara ipuçları veriyor. Tercihlerinizi yaparken, hangi yolu izlemeniz, nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda onların uyarılarını okuyun.

17.07.2009Gündem
Sayısalcılar için oyunun kuralları

Sayısalcılar için oyunun kuralları

ÖSS'ye katılan kimi adayların sevineceği, çoğunun ise hayal kırıklığına uğrayacağı bu süreçte başarılı olmak, ancak sürecin her adımında akılca davranmakla mümkün.

26.06.2007Eğitim

Yazar Sonuçları

LYS daha mı zor olacak?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı.

26.03.2016