MENÜ

Burak Akbay

Burak Akbay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burak Akbay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 154 Burak Akbay haberi bulunmuştur.

Burak Akbay Haberleri

Sözcü’nün  sahibine İnterpol talebi

Sözcü’nün sahibine İnterpol talebi

SÖZCÜ gazetesinin sahibi Burak Akbay ile köşe yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 9 kişinin yargılandığı dava karar aşamasına geldi. 8 gazetecinin 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, yurtdışında bulunan Burak Akbay hakkında kırmızı bülten çıkartılmasını talep etti.

19.04.2019Gündem
Sözcü gazetesi davasında istenen cezalar belli oldu

Sözcü gazetesi davasında istenen cezalar belli oldu

Sözcü gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davaya sunulan savcılık mütalaasında, sanık Burak Akbay yönünden dosyanın ayrılması, diğer 8 sanık hakkında ise “silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası istendi.

18.04.2019Gündem
Sözcü gazetesi yazarları hakim karşısında

Sözcü gazetesi yazarları hakim karşısında

Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın yargılandığı davanın dosyasının, aynı mahkemede gazetenin sahibi sanık Burak Akbay ve beraberindeki 3 sanığın yargılandığı davanın dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.

18.01.2019Gündem
Sözcü’ye ikinci dava

Sözcü’ye ikinci dava

SÖZCÜ gazetesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında köşeyazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru, Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Sözcü İnternet Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ve Sözcü İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı hakkında, ‘silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek, isteyerek yardım etmek’ suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

11.12.2018Gündem
Sözcü davası karar aşamasına geldi

Sözcü davası karar aşamasına geldi

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve 3 çalışanı hakkında açılan dava karar aşamasına geldi. Mahkeme heyeti davaya ilişkin görüşünü hazırlaması için dosyayı duruşma savcısına gönderdi.

7.11.2018Gündem
Sözcü davasına devam edildi... Adli kontrol kalksın talebi reddedildi

Sözcü davasına devam edildi... 'Adli kontrol kalksın' talebi reddedildi

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay ile 3 sanığın yargılandığı davada mahkeme 2 sanık hakkındaki adli kontrol kararlarının kaldırılması talebini reddetti. Mahkeme ayrıca sanık Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının da devamına karar verdi.

30.05.2018Gündem
Güzel insanlar sözünü cemaat olarak yorumladım

'Güzel insanlar sözünü cemaat olarak yorumladım'

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’ın ‘cemaat okullarında okuduğu’ iddialarına ilişkin “Ertuğrul Akbay oğlunun yurtdışında güzel insanlarla tanıştığını söyledi. O zamanlar FETÖ yoktu, ‘güzel insanlar’ ifadesini cemaat olarak yorumladım” dedi.

23.01.2018Gündem
Fehmi Koru Sözcü davasında ifade verdi: Güzel insanlar sözünü oraya çektim

Fehmi Koru Sözcü davasında ifade verdi: Güzel insanlar sözünü oraya çektim

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve üç çalışanın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen gazeteci Fehmi Koru, 2010’da yazdığı yazısında Akbay’ın cemaat okullarında okuduğu iddiasına ilişkin ifade verdi. Bir yurt dışı seyahatinde Ertuğrul Akbay’ın yurt dışında okuyan oğlunun güzel insanlarla tanıştığını söylediğini belirten Koru, “Geri dönüp baktığımda bunun sanki o dönemin şartları içinde söylediğini ve gerçekliği olmadığı hissine kapıldım. O zaman FETÖ yok, cemaat olarak adlandırılan bir grup vardı. Güzel insanlar sözünü oraya çektim” dedi. 

23.01.2018Gündem
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildi... Duygusal anlar...

Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildi... Duygusal anlar...

Sözcü Gazetesi davasında mahkeme, tutuklu sanık Gökmen Ulu'ya yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliye kararı verdi. Gökmen Ulu, saat 21.00 sıralarında cezaevi aracı ile Kınalı gişelere getirilerek serbest bırakıldı. Ulu’yu ilk olarak oğlu Ege Efe karşıladı. Baba oğul hasretlerini yerde sarılarak giderirken, Ulu’nun eşi, babası ve oğlu gözyaşlarını tutamadı.

8.11.2017Gündem
Sözcü davasında tanıklar dinlendi

Sözcü davasında tanıklar dinlendi

Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay, muhabiri Gökmen Ulu, internet çalışanı Mediha Olgun ile muhasebe sorumlusu Yonca Yücekaleli hakkında açılan davada tanıklar dinlendi.

8.11.2017Gündem
Erdoğanın açıklamasını ilk duyuran gazeteciyim

'Erdoğan'ın açıklamasını ilk duyuran gazeteciyim'

SÖZCÜ gazetesinin sahibi Burak Akbay ve üç çalışanı hakkında açılan davanın tek tutuklu sanığı Sözcü gazetesi İzmir muhabiri Gökmen Ulu, 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tatil haberini yaparak yerini darbecilere bildirdiği iddialarını reddetti.

7.11.2017Gündem
Sözcü davasında Burak Akbaydan yazılı savunma

Sözcü davasında Burak Akbay'dan yazılı savunma

Sözcü gazetesi davasında tüm sanıkların savunmaları tamamlandı. Gazetenin sahibi olan ve firari sanık Burak Akbay da, avukatı aracılığıyla mahkemeye yazılı savunma sundu. Savunmasında, Sözcü'nün Atatürkçü bir gazete olduğu için hedef alındığını ileri süren Akbay, "Türk adaleti buna alet olmuştur. Şahsım adına yapılan suçlamalar kumpasın bir parçasıdır" ifadesini kulandı.

7.11.2017Gündem
Kemal Kılıçdaroğlundan cam filmi çıkışı

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cam filmi çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu daha önce gündeme getirdiği belediyeler için erken seçim teklifini revize ettiğini söyledi: "Teklifimi yumuşatıyorum, gel istifa eden belediyeler için seçim yapalım. Hodri meydan demeye devam edeceğim." Cam filmine ceza gelmesini de eleştiren Kılıçdaroğlu, "Yönetmeliğe göre otomobillere cam filmi takılması serbest bırakıldı. 5 milyon vatandaş arabasına cam filmi taktı. Ödenen para 1 milyar liranın üstünde. Aradan 1 yıl dahi geçmedi kararı değiştirdiler. Ben o 5 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Filmi tak dediler taktın, sök dediler söktün. Sandıkta bunun hesabını soracağım diyeceksin" açıklamasını yaptı.

7.11.2017Gündem
Sözcü Gazetesi davası öncesi sessiz protesto

Sözcü Gazetesi davası öncesi sessiz protesto

ÖZCÜGazetesi sahibi Burak Akbay ile 3 gazete çalışanının "Silahlı terör örgütünü yönetme", "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak" ve "Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek isteyerek yardım etme" suçlarından yargılandığı dava başladı. Duruşma öncesinde davanın tek tutuklu sanığı muhabir Gökmen Ulu için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda CHP’li milletvekillerinin de katılımıyla sessiz protesto yapıldı.

7.11.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan asgari ücret önerisi

Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu asgari ücretin Dolar kuruna endekslenmesini önerdi.

31.10.2017Gündem
Sözcü Gazetesine terör iddianamesi

Sözcü Gazetesine terör iddianamesi

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Sözcü Gazetesi’ne yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.

2.10.2017Gündem
Sözcü gazetesinin sahibine örgüt yöneticiliği suçlaması

Sözcü gazetesinin sahibine 'örgüt yöneticiliği' suçlaması

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay ve 3 gazete çalışanı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Burak Akbay’ın, “silahlı terör örgütü yöneticiliği” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla 16,5 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenirken, Muhabir Gökmen Ulu, sorumlu Müdür Mediha Olgun ve Muhasebe Müdürü Yonca Yücekaleli’nin “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etmek” iddiasıyla 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

2.10.2017Gündem
Tutuklu gazeteci Mediha Olgun tahliye edildi

Tutuklu gazeteci Mediha Olgun tahliye edildi

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Mediha Olgun, savcılığın talebi üzerine nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.

22.09.2017Gündem
Sözcü çalışanlarının tutukluluğuna itiraz

Sözcü çalışanlarının tutukluluğuna itiraz

Sözcü çalışanlarının tutukluluğuna itiraz edildi. Avukatlar hakimliğe verdiği dilekçede delillerin zorlama olduğu ve asıl hedefte olanın Sözcü Gazetesi ve Gazete sahibi Burak Akbay’ın olduğunu iddia etti.

2.06.2017Gündem
Sözcü gazetesinin sahibi hakkında yakalama kararı

Sözcü gazetesinin sahibi hakkında yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile çalışanları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, firari şüpheli Burak Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

27.05.2017Gündem
Son dakika... Sözcü çalışanları Gökmen Ulu ve Mediha Olgun tutuklandı

Son dakika... Sözcü çalışanları Gökmen Ulu ve Mediha Olgun tutuklandı

SÖZCÜ gazetesine yönelik 19 Mayıs’ta düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan İzmir muhabiri Gökmen Ulu, internet sitesinin Sorumlu Müdürü Mediha Olgun ve Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli dün, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

26.05.2017Gündem
Sözcü gazetesi çalışanları adliyede

Sözcü gazetesi çalışanları adliyede

Gözaltına alınan Sözcü Gazetesi İnternet Sitesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mediha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli ve İzmir muhabiri Gökmen Ulu emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

26.05.2017Gündem
‘Sözcü’ ifadesini ağustosta vermiş

‘Sözcü’ ifadesini ağustosta vermiş

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın FETÖ ile ilişkili olduğu iddiasının gazeteci Fehmi Koru’nun geçen yıl ağustos ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan ifadesine dayandırıldığı ortaya çıktı.

23.05.2017Gündem
Son dakika... Sözcü gazetesinin Mali İşler Müdürü gözaltına alındı

Son dakika... Sözcü gazetesinin Mali İşler Müdürü gözaltına alındı

Sözcü gazetesinin sahibi ve 3 yöneticisi hakkındaki soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı olduğu belirtilen gazetenin Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi. Ancak soruşturmayı yürüten savcı Kaleli'nin ifadesini almadı. Kaleli hakkında gözaltı işlemi uygulanarak polis eşliğinde emniyete götürüldü.

23.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Altı maddede 'Türkiye'nin menfaati nerededir' sorusunun cevabı

BİR: Bütünlüğünü koruyan bölünmemiş Suriye’de...

24.01.2018

Mücahitler Anıtkabir’e

NİŞANTAŞI’ndan Beşiktaş’a inerken aniden karşıma çıktı bu pankart.

8.11.2017

Sözcü gazetesinin FETÖ’cü olduğuna inanalım mı?

SÖZCÜ gazetesiyle ilgili başlatılan soruşturmanın ardından 17 Haziran 2017 tarihinde kaleme aldığım bir yazı “FETÖ ile Mücadelede Ciddiyet Gereği” başlığını taşıyordu.

6.11.2017

FETÖ ile mücadelede ciddiyet gereği

GERİDE bıraktığımız haftalarda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yazı dizisine odaklanınca, ne yazık ki, bazı güncel gelişmeleri çok istediğim halde bu köşede zamanında değerlendiremedim. Bunlardan biri de Sözcü gazetesinin başına gelenlerdi.

16.06.2017