MENÜ

Bülten

Bülten ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bülten haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.416 Bülten haberi bulunmuştur.

Bülten Haberleri

Skandal Türkiye kararı

Skandal Türkiye kararı

Türkiye’nin, sistemine girdiği 72 bin FETÖ’cünün kaydını “siyasi” olduğu gerekçesi ile silen İnterpol, kırmızı bülten taleplerinde de aynı bahaneye sarılarak bülten başvurularını beklemeye aldı.

9.3.2018Dünya
Sanal turnike Instagram mı

Sanal turnike Instagram mı

SON dönemin en çok ilgi gören sergilerinin başında Refik Anadol’un Dolapdere’deki Pilevneli Galeri’de açılan ‘Eriyen Hatıralar’ sergisi geliyor.

8.3.2018Kitap Sanat
Cumhurbaşkanlığından flaş açıklama: Sızmak istediler püskürtüldü

Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama: Sızmak istediler püskürtüldü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kalın, "Afrin’e sızma girişimleri püskürtüldü. Bundan terör örgütünün de birtakım dersler çıkarması gerekir" dedi.

7.3.2018Gündem
Kaybeden ABD olur

Kaybeden ABD olur!

Dünyanın en büyük çelik ithalatçısı ABD’nin çelikte ek gümrük vergisi kararı tepkiyle karşılandı. Avrupa Birliği (AB) viski restini çekmeye hazırlanırken, Çin de uyarıda bulundu. Türk çelik ihracatçıları ise sakin. Tüm ülkelere yüzde 25 vergi getiriliyor olması herkesin eşit etkilenmesi anlamına geldiği için Türk üreticilerin ihracatı devam edecek. Sıkıntıyı şimdiden yüzde 8-15 zamlanan çeliği yüksek fiyattan alacak olan ABD sanayisi çekecek.

2.3.2018Ekonomi
ABDnin aradığı çift Şanlıurfada yakalandı

ABD'nin aradığı çift Şanlıurfa'da yakalandı

Suriye'den yasadışı yollarla Türkiye'ye geçen, aralarında ABD'nin Interpol aracılığıyla 'kırmızı bülten' ile aradığı İsmail S. ile Sarah Q. çiftinin de bulunduğu 31 kişi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yakalandı.

1.3.2018Gündem
ABDnin kırmızı bülten ile aradığı çift dahil 31 kaçak yakalandı

ABD'nin 'kırmızı bülten' ile aradığı çift dahil 31 kaçak yakalandı

ABD'nin 'kırmızı bülten' ile aradığı çift dahil 31 kaçak yakalandı

1.3.2018Şanlıurfa
Salih Müslim için atılacak adım belli oldu

Salih Müslim için atılacak adım belli oldu

Çekya’da serbest bırakılan PYD’nin eski lideri Salih Müslim’e her durakta kırmızı bülten...

1.3.2018Gündem

Yeşilay Haftası etkinlikleri başladı – Yeşilay Haftası şiirleri

1- 7 Mart tarihleri arasında sürecek olan Yeşilay Haftası şiirleri için araştırmalar başladı. Alkollü içkilerin, sigaranın, alkolun uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararlarının anlatıldığı Yeşilay Haftası, şiirlerle ve etkinliklerle geçiyor. İşte Yeşilay Haftası ile ilgili şiirler ve Türkiye'nin dört bir yanındaki etkinlikler!

1.3.2018Gündem
Müslim’in ensesindeyiz

"Müslim’in ensesindeyiz"

Çekya’nın başkenti Prag’da pazar günü gözaltına alınan terör örgütü PYD eski eşbaşkanı Salih Müslim dün çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çekya’ya nota verdiklerini belirterek, “Salih Müslüm’ün (Müslim) her zaman ensesindeyiz. Bundan sonra ona rahat hayat yok” dedi. Öte yandan, Çekya Dışişleri Bakanlığı, Ankara’dan gelen eleştirileri reddetti. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Türkiye Salih Müslim’in iadesini talep ederse, Çek yetkililer hukuka uygun olarak talebi değerlendirecektir” ifadesi yer aldı. Bakanlık ayrıca, “Çekya’nın bu mahkeme kararıyla uluslararası yükümlülüklerini ihlal etmediğini” savundu.

27.2.2018Gündem
Başbakan Yıldırım: Afrin hilal gibi çepe çevre emniyete alındı (2)

Başbakan Yıldırım: Afrin hilal gibi çepe çevre emniyete alındı (2) 

Başbakan Yıldırım: Afrin hilal gibi çepe çevre emniyete alındı (2) 

27.2.2018Ankara
Salih Müslim kararına çok sert tepki: Peşini bırakmayız

Salih Müslim kararına çok sert tepki: Peşini bırakmayız

Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alınan terör örgütü PYD'nin eski lideri Salih Müslim Çekya mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Dışişleri Bakanlığı kararın ardından Çekya'ya tepki göstererek, "Çek mahkemesi onlarca masum sivilin terör saldırılarında hayatını kaybetmesini ve onların ailelerinin acılarını umursamadığını göstermiştir" açıklaması yaptı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Çekya'ya nota verdiğini söyledi. Çavuşoğlu, karar sonrası her türlü girişimde bulunulduğunu belirtti, "Başka ülkeye giderse de peşini bırakmayacağız. Ortada mahkeme kararları da var, kırmızı bülten de var. Teröristlerin hiçbirinin peşini bırakmayacağız. Salih Müslim'in de ensesindeyiz. Hukuk çerçevesinde gerekeni yapacağız" diye konuştu.

27.2.2018Dünya
Vergi Dairesine bombada da şüpheli

Vergi Dairesine bombada da şüpheli

Türkiye'nin talebi üzerine Çekya’da yakalanan eski PYD eşbaşkanı Salih Müslim hakkında Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Savcılık, Müslim’in sanık olduğu Merasim Sokak ve Güvenpark patlamalarının yanı sıra 1 Şubat’ta Ankara Vergi Dairesi’ne PKK bombalı saldırısı nedeniyle çıkarılan yakalama kararlarını Adalet Bakanlığı’na gönderdi. Müslim’in sanık olduğu PKK’nın Merasim Sokak bombalı saldırısına bakan mahkeme de Kırmızı Bülten çıkarılmasını istedi.

26.2.2018Gündem
Çekyada gözaltı: Müslime Prag sürprizi

Çekya'da gözaltı: Müslim'e Prag sürprizi

Terör örgütü PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslim, hakkındaki sosyal medya mesajlarından Çekya’da olduğunu tespit eden Türkiye’nin şikâyetiyle, Prag’da yakalandı. PKK’nın Ankara’daki bombalı saldırılarıyla ilgili suçlanan Müslim, 4 milyon lira ödülle, aranan teröristler listesindeydi.

25.2.2018Gündem
Adalet Bakanlığı, Salim Müslimin iadesi için çalışma başlattı

Adalet Bakanlığı, Salim Müslim'in iadesi için çalışma başlattı

Adalet Bakanlığı, Salim Müslim'in iadesi için çalışma başlattı

25.2.2018Ankara
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Salih Müslimin yakalanması hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Salih Müslim'in yakalanması hakkında ilk açıklama

Anadolu Ajansı, terör örgütü PYD/PKK’nın kırmızı bültenle aranan eski eş başkanı Salih Müslim'in Çekya’nın başkenti Prag’da yakalandığını duyurdu. Çek güvenlik güçleri, Müslim'i 02.35'te gözaltına alarak durumu Türk yetkililere iletti. Müslim, Prag Emniyet Müdürlüğü binasında tutuluyor. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Salih Müslim'in iadesini isteyeceğini söyledi. Bozdağ, "Dışişleri, İçişleri ve Adalet Bakanlığımız iade süreciyle ilgili çalışmaları sürdürüyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "Şimdi PYD'nin başı, evet,  yakalandı. Temennimiz odur ki Çekya inşallah bunu Türkiye'ye teslim eder. Ve hak tecelli eder" dedi.

25.2.2018Dünya
Türkiyenin kırmızı bültenle aradığı isim Almanyaya iade edildi

Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı isim Almanya'ya iade edildi

Alman basını, Türkiye'nin Interpol aracılığıyla hakkında kırmızı bülten çıkardığı Alman vatandaşı Kemal K.'nın Kiev'de gözaltına alınmasının ardından kısa süre önce Almanya'ya iade edildiğini yazdı.

23.2.2018Dünya
El öptürerek cezaevine...

El öptürerek cezaevine...

Vasat cemaatinin lideri Şahmerdan Sarı, 2011’de Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

14.2.2018Gündem
Vasat Cemaati lideri Türkiye’ye iade edildi

Vasat Cemaati lideri Türkiye’ye iade edildi

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve yaklaşık 4 yıldır Erbil’de tutuklu bulunan Vasat Cemaati lideri Şahmerdan Sarı, dün akşam Türkiye’ye iade edildi.

14.2.2018Gündem
İçişleri Bakanlığından terör listesine Salih Müslim güncellemesi

İçişleri Bakanlığı'ndan terör listesine Salih Müslim güncellemesi

Terör suçlarından arananların yer aldığı kırmızı listeye 44, mavi listeye 26, yeşil listeye 34, turuncu listeye 37, gri listeye 89 yeni isim eklendi. 4 milyon TL ödüllü kırmızı listeye eklenenler arasında terör örgütü PYD’nin eski lideri Salih Müslim ile ismi son olarak Soçi skandalıyla gündeme gelen Mihraç Ural da yer aldı

12.2.2018Dünya
Luzer Senfoni’yle konser verecek

Luzer Senfoni’yle konser verecek

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 21 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00’de Köln Filarmoni’de Luzer Senfoni Orkestrasıyla birlikte sahneye çıkacak.

10.2.2018Dünya
İzmir’in yeni adresi

İzmir’in yeni adresi

İzmir’in yeni adresi

5.2.2018İzmir
Medya Okulunda dördüncü hafta sona erdi

Medya Okulu'nda dördüncü hafta sona erdi

Medya Okulu'nda dördüncü hafta sona erdi

3.2.2018Merkez
Öldü deniliyordu, Soçide görüldü Terörist Mihraç Ural hakkında kırmızı bülten

Öldü deniliyordu, Soçi'de görüldü! Terörist Mihraç Ural hakkında kırmızı bülten

Hatay'da hakkındaki 3 dava kapsamında, THKP-C Acilciler terör örgütü elebaşısı ve 2013 yılında Reyhanlı'da 52 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısının da firari sanığı olan terörist Mihraç Ural'ın yakalanması için kırmızı bülten çıkarıldı. Suriye'de muhaliflerin saldırısında öldüğü de iddia edilen Ural'ın Soçi Kongresi katılımcıları arasında görülmesi üzerine Rusya'dan izahat istemişti. 

2.2.2018Gündem
Kırmızı Bülten ile aranıyordu Kocaelinde flaş DEAŞ operasyonu

Kırmızı Bülten ile aranıyordu! Kocaeli'nde flaş DEAŞ operasyonu

Suriye’de uzun süre eylemlere katılan ve kırmızı bültenle aranan DEAŞ’lı terörist Kocaeli’nde yakalandı.

31.1.2018Gündem
İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 28 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 28 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 28 terörist etkisiz hale getirildi

29.1.2018Ankara
1.5 milyon lira ödülle aranan DEAŞlı terörist adliyede

1.5 milyon lira ödülle aranan DEAŞ'lı terörist adliyede

SURİYE'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçip, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde jandarmaya teslim olan 'mavi kategori'de 1.5 milyon lira ödül ve kırmızı bülten ile 'DEAŞ üyesi olmak' suçundan aranan Demet Taşar, Adıyaman'da adliyeye sevk edildi.

29.1.2018Gündem
1.5 milyon lira ödülle aranan DEAŞlı kadın adliyede

1.5 milyon lira ödülle aranan DEAŞ'lı kadın adliyede

1.5 milyon lira ödülle aranan DEAŞ'lı kadın adliyede

29.1.2018Adıyaman
Kırmızı bültenle aranan DEAŞlı terörist Demet Taşar yakalandı

Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı terörist Demet Taşar yakalandı

İçişleri Bakanlığı, son bir haftada yurtiçinde aralarında mavi listede aranan teröristler ile İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı DEAŞ terör örgütü mensubu Demet Taşar'ın da bulunduğu toplam 28 teröristin (1 ölü, 21 sağ, 6 teslim) etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Demet Taşar'ı ihbar edenler için 1.5 milyon TL ödül konmuştu.

29.1.2018Gündem
flaş

flaş 

flaş 

29.1.2018Ankara
Terör örgütüne ağır darbe... Kırmızı bültenle aranıyorlardı

Terör örgütüne ağır darbe... Kırmızı bültenle aranıyorlardı

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde "sağlık emiri" Kefah Basheer Hussain ve kırmızı bültenle aranan iki kişinin de aralarında bulunduğu 14 şüpheli, düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Şüphelilerden 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

23.1.2018Gündem
İsveç’te gözaltına alındı, Çekya’ya iade edilecek

İsveç’te gözaltına alındı, Çekya’ya iade edilecek

Çekya’da 30 yıl önce kavgaya karıştığı iddiasıyla kırmızı bültenle aranan ve geçen ay İsveç’in başkenti Stockholm’de tutuklanan Türk TIR şoförü Ahmet Ünsal’ın oğlu Tuna Ünsal, yetkililerden yardım istedi.

21.1.2018Dünya
Türkiye-Almanya Film Festivali için geri sayım başladı

Türkiye-Almanya Film Festivali için geri sayım başladı

Türkiye-Almanya Film Festivali’nin 23’üncüsü, 9 Mart’ta Almanya’nın Nürberg kentindeki Tafelhalle’de düzenlenecek. Festival kapsamında Halil Ergün ile Volker Schlöndorff ‘Onur Ödülü’ alacak.

18.1.2018Dünya
Sinem’siz 10 yıl geçti, acıları hiç dinmedi. Beyaz duvağını mezarına örttüler

Sinem’siz 10 yıl geçti, acıları hiç dinmedi. Beyaz duvağını mezarına örttüler

MODACI Sinem Yalçın (29), 2008 yılında geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Babası Prof. Dr. Sinan Yalçın ve annesi Neşe Yalçın her yıl olduğu gibi yine kızlarının ölüm gününde mezarı başındaydı. Sinem’i anan anne ve babası mezarının üzerine beyaz duvağını örttü.

15.1.2018Gündem
Mahkeme ulaşamadı Gazetelere ilan verilecek

Mahkeme ulaşamadı! Gazetelere ilan verilecek

İmar Bankası soruşturması kapsamında yurtdışına kaçan Murat Hakan Uzan’a 8 milyon lira tazminat ile müşterek çocuk ve kendisi için aylık 50 bin lira nafaka isteyen Özlem Hanife Uzan, davalı eşinin baskısı nedeniyle yıllarca başka ülkelerde çocuğu ile tek başına yaşamak zorunda kaldığını ve sonunda Türk Konsolosluğu’na sığınarak geçici pasaport ile Türkiye’ye döndüğünü iddia etti. Hakan Uzan’ın Fransa’daki adresine tebligat gitmesi için geçen yıl temmuz ayında Paris Büyükelçiliği’ne yazılan yazıya bugüne kadar bir cevap verilmediğini belirten mahkeme, çok sayıda yakalama kararı bulunan Uzan’a Özlem Uzan’ın dava dilekçesinin ilan yoluyla tebliğine karar verdi.

12.1.2018Gündem
Utanç davasında gülenlere kötü haber

'Utanç davası'nda gülenlere kötü haber

Erzurum'da 10 yıl önce o dönem 15 yaşında olan kıza tecavüz ettikleri iddiasıyla 9 kişi hakkında beraat kararıyla sonuçlanan, aralarında FETÖ lideri Fethullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen, yeğenleri Ammar ve Selahaddin Gülen'in de yer aldığı 63 kişi için takipsizlik verilen dosya yeniden açıldı. Ölen Seyfullah Gülen için takipsizlik kararı verilirken, firari oğulları Ammar Gülen ile Selahaddin Gülen'in de aralarında bulunduğu 12 sanığın, 57 yıla kadar hapsi istendi.

25.12.2017Gündem
FETÖnün kapattığı utanç dosyası yeniden

FETÖ'nün kapattığı utanç dosyası yeniden

FETÖ'nün kapattığı utanç dosyası yeniden

25.12.2017Erzurum
Lionslardan eğitime destek

Lionslardan eğitime destek

Lionslardan eğitime destek

22.12.2017Tarsus
(özel) Türk sporunda kemer sıkma dönemi resmen başladı

(özel) Türk sporunda kemer sıkma dönemi resmen başladı!

(özel) Türk sporunda kemer sıkma dönemi resmen başladı!

15.12.2017Merkez
Kadınların Siyasi Hakları | Bülten +

Kadınların Siyasi Hakları | Bülten +

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türkiye'de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Verilmesinin Yıldönümü. İşte Türkiye’de ve dünyada kadınların siyasi hakları…

5.12.2017Haber
17 Aralık savcılarına kırmızı bülten

'17 Aralık' savcılarına kırmızı bülten

YARGITAY 16. Ceza Dairesi, 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle yargılanan firari eski Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol’e yazı yazılmasına karar verdi.

27.11.2017Gündem
Son dakika... Zekeriya Özle ilgili flaş gelişme...

Son dakika... Zekeriya Öz'le ilgili flaş gelişme...

17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten talep edilmesine karar verildi.

27.11.2017Gündem
Ortalığı birbirine kattı: Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırım

Ortalığı birbirine kattı: Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırım

Ankara’da alkol alıp trafiğe çıkan Etiyopya Büyükelçiliği görevlisi, peş peşe iki kazaya neden oldu. Alkol testi yaptırmayı kabul etmeyen şahıs, polis ekiplerine ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

26.11.2017Gündem
Adalet Bakanı Gül: Haberlerde Almanyada olduğunu duyduk, bize iade edin dedik

Adalet Bakanı Gül: Haberlerde Almanya'da olduğunu duyduk, 'bize iade edin' dedik

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı firari Adil Öksüz'ün Almanya'dan iltica talebinde bulunduğu ve bunun kabul edildiği iddiasıyla ilgili bir bilgi olmadığını belirterek, "Ama biz, 'Haberlerde Almanya'da olduğunu duyduk, bize iade edin' dedik. Mahkeme öyle bir karar verdi, biz de onu istedik." dedi.

23.11.2017Gündem
Intel, işlemcilerinde güvenlik açığı olduğunu itiraf etti

Intel, işlemcilerinde güvenlik açığı olduğunu itiraf etti!

Donanım devi Intel, bir çok modern işlemcisinde bulunan güvenlik açıklarını resmen itiraf etti.

23.11.2017Teknoloji

Mahkemeden kırmızı bülten

AKINCI Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetiyle ilgili davaya bakan mahkeme, ‘FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz için kırmızı bülten çıkardı.

21.11.2017Gündem
BESİADtan üyelerine ticari dayanışma desteği

BESİAD'tan üyelerine ticari dayanışma desteği

BESİAD'tan üyelerine ticari dayanışma desteği

8.11.2017Bodrum
Türkiye ve İran anlaştı Dev operasyonun eli kulağında

Türkiye ve İran anlaştı! Dev operasyonun eli kulağında

Türkiye hem Suriye hem Irak’ta terör örgütü PKK’ya göz açtırmayacak operasyonlar konusunda kararlı tutumunu sürdürürken, bölge ülkeleriyle saha ittifakını derinleştiriyor. TSK ile İran ordusu Kandil’i PKK’lı teröristlerden arındırma konusunda kararlı.

8.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ne ceza ama

İlahi Salih Müslim.

27.2.2018

İşsizlik Fonu son 5 yılda yüzde 5 nasıl eridi?

İŞSİZLİK Fonu’nu yöneten Türkiye İş Kurumu İŞKUR’un aralık bülteni yayımlandığında yine görüldü ki işçi ve işverenlerden kesilen İşsizlik Fonu kesintilerinden oluşan fonun getirisi enflasyonun altında kalmış.

25.1.2018

G.Saray’daki asıl tehlike

GALATASARAY’ın durumuna bakarsanız kaybedilmiş hiçbir şey yok esasında. Kadrolarını korumuş ve takviye yapmış olan Beşiktaş’a, Başakşehir’e, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a kıyasla, Muslera ve Tolga’nın haricinde toplama bir takım olarak şu anki konumları bence başarıdır.

21.11.2017