MENÜ

Bülten

Bülten ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bülten haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.558 Bülten haberi bulunmuştur.

Bülten Haberleri

ABDli senatörün skandal paylaşımına Büyükelçi Kılıçtan sert tepki

ABD'li senatörün skandal paylaşımına Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida Senatörü Marco Rubio, terör örgütü FETÖ savunuculuğuyla dikkat çeken NBA oyuncusu Enes Kanter’e kucak açmasını, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç “utanç verici” olarak değerlendirdi.

16.01.2019Dünya
FETÖ’cü Enes Kanter’e iki şok birden

FETÖ’cü Enes Kanter’e iki şok birden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ firarisi basketbolcu Enes Kanter hakkında terör örgütü üyeliği suçlaması kapsamında iade talepnamesi düzenledi ve kırmızı bülten başvurusunda bulundu.

15.01.2019Gündem
Suikast timinin tek firarisi... Hain 30 aydır aranıyor

Suikast timinin 'tek firarisi'... Hain 30 aydır aranıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleyen hainler arasındaki tek firari olan eski yüzbaşı Burkay Karatepe 30 aydır aranıyor. Mahkemenin 'tutuklamaya yönelik yakalama' kararıyla aranan Karatepe için kırmızı bülten çıkarılması kararı ise Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne gönderildi. Karatepe, artık Adalet Bakanlığınca uluslararası arenada kırmızı bültenle aranıyor

8.01.2019Gündem
Son dakika: Naksan Holding eski yöneticileri hakkında kırmızı bülten...

Son dakika: Naksan Holding eski yöneticileri hakkında kırmızı bülten...

Gaziantep'teki FETÖ davasında, Naksan Holding eski yöneticileri firari sanıklar Osman, Bahaeddin, Beyhan ve Mehmet Hilmi Nakıboğlu hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmedildi.      

7.01.2019Gündem
Son dakika... Eski istihbarat şefine ömür boyu hapis

Son dakika... Eski istihbarat şefine ömür boyu hapis

Çin'in eski Devlet Güvenlik Bakan Yardımcısı Ma Cien’e, görevde bulunduğu süre içinde makamını kötüye kullanmak ve yolsuzluk yapmaktan müebbet hapis cezası verildi.

27.12.2018Dünya
Hürriyet; gazeteden öte

Hürriyet; gazeteden öte

Namık Kemal ve Ziya Paşa’nın 1868-1870 arasında Londra’da çıkardığı ‘Hürriyet’ gazetesi, ‘Sürgünde Muhalefet - Namık Kemal’in Hürriyet Gazetesi’ adıyla yayımlandı. Ele aldığı konular ve yayın tarihi yönünden dikkate değer bir eser.

26.12.2018Kitap Sanat
Namık Kemal’in Avrupa yılları ve bir gazetenin hikayesi

Namık Kemal’in Avrupa yılları ve bir gazetenin hikayesi

Namık Kemal’in 150 sene önce sürgün yıllarında Ziya Paşa ile birlikte Avrupa’da çıkardıkları gazete “Hürriyet”, Türkiye’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayımlanıyor.

21.12.2018Keyif
Mezgin’in katili babası mı

Mezgin’in katili babası mı?

3 yıl önce ailesiyle birlikte Almanya’ya sığınan ve 4 Mayıs 2017 tarihinden beri kayıp olan 16 yaşındaki Mezgin Nassan’ın, ormanlık alanda cesedi bulundu. İskelet haline gelen cesedin Mezgin Nassan’a ait olduğunu tespit eden savcılık ve emniyet, genç kızı babası Hashem Nassan’ın öldürmüş olabileceğinden şüpheleniyor.

19.12.2018Avrupa
Vezneciler davasında  12 sanığa kırmızı bülten

Vezneciler davasında 12 sanığa kırmızı bülten

İSTANBUL Vezneciler’de, 7 Haziran 2016’da 6’sı polis 12 kişinin öldüğü Çevik Kuvvet otobüsüne yönelik bombalı saldırıya ilişkin davada, mahkeme heyeti silahlı terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da arasında bulunduğu 12 firari sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılması için işlem yapılmasına karar verdi.

8.12.2018Gündem
Vezneciler saldırısı davasında flaş karar

Vezneciler saldırısı davasında flaş karar

Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin 8'i tutuklu 21 sanığın yargılandığı davada, PKK'nın üst düzey yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan'ın da aralarında bulunduğu 12 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı düzenlenmesine ve yakalama kararının infazı için kırmızı bülten çıkarılması hususunda işlem yapılmasına karar verildi.

7.12.2018Gündem
flaş

flaş

7.12.2018Merkez
Tosuncukun yeni görüntüleri ortaya çıktı

'Tosuncuk'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

KAMUOYUNDA 'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın firar etmeden önceki yaşamına ait yeni görüntüler ortaya çıktı. 132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, vurgunu filmlere konu olmuştu. DHA, Aydın'ın firarından önce lüks yaşamına dair yeni görüntülere ulaştı.

26.11.2018Haber
Tosuncukun yeni görüntüleri ortaya çıktı

Tosuncuk'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

KAMUOYUNDA  'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın firar etmeden önceki yaşamına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.  132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, vurgunu filmlere konu olmuştu. DHA, Aydın'ın firarından önce lüks yaşamına dair yeni görüntülere ulaştı.

26.11.2018Gündem
Son dakika: Mehmet Aydının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: Mehmet Aydın'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı 

KAMUOYUNDA  'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın firar etmeden önceki yaşamına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.  132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, vurgunu filmlere konu olmuştu. DHA, Aydın'ın firarından önce lüks yaşamına dair yeni görüntülere ulaştı.

26.11.2018Gündem
9 firari sanığa kırmızı bülten

9 firari sanığa kırmızı bülten

Gezi Parkı eylemlerinde Okmeydanı’nında öldürülen Berkin Elvan’ın soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP/C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından 31 Mart 2015’te makamında şehit edilmesine ilişkin davada, örgütün üst düzey yöneticisi Şadi Naci Özpolat’ın da arasında bulunduğu 9 firari sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

23.11.2018Gündem
flaş

flaş

22.11.2018İstanbul
Şehit Savcı Selim Kiraz davasında kırmızı bülten kararı

Şehit Savcı Selim Kiraz davasında kırmızı bülten kararı

İstanbul Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın, makam odasında terör örgütü DHKP/C üyelerince rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin 4'ü tutuklu, 9'u firari 14 sanığın yargılandığı davada, firari sanıklar hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

22.11.2018Gündem
Son dakika... INTERPOLün yeni başkanı belli oldu

Son dakika... INTERPOL'ün yeni başkanı belli oldu

INTERPOL'ün yeni başkanı Dubai'de yapılan seçimle belirlendi.

21.11.2018Dünya
Ankara Garı terör saldırısı davasında gelişme

Ankara Garı terör saldırısı davasında gelişme

Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015'te yaşanan ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği terör örgütü DEAŞ saldırısına ilişkin davada, dosyaları ayrılan firari 16 sanığın yargılanmasına başlandı.

8.11.2018Gündem
İçime uçsuz bucaksız bir cennet bıraktın, hoşça kal babacım

İçime uçsuz bucaksız bir cennet bıraktın, hoşça kal babacım!

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nun ilk mezunlarındandı. 40 yılı aşkın meslek hayatında TRT, Anadolu Ajansı, atv, Star, CNN Türk’te önemli görevler üstlendi ve bugün her birini yakından tanıdığımız çok sayıda televizyon habercisi yetiştirdi. Emektar gazeteci Baki Şehirlioğlu’na, kızı ve meslektaşı Ceren Şehirlioğlu’nun yazısıyla veda ediyoruz.

3.11.2018Hürriyet Pazar
FETÖ sanığı eski özel yetkili hakim hakkında kırmızı bülten

FETÖ sanığı eski özel yetkili hakim hakkında kırmızı bülten

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında hakkında dava açılan firari sanık eski hakim Mehmet Ekiz'in yakalanması için mahkemece "kırmızı bülten" çıkarılmasına hükmedildi.

24.10.2018Gündem
‘Kırmızı bülten’le istenecek

‘Kırmızı bülten’le istenecek

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümüyle ilgili soruşturmada Türkiye, uluslararası alanda harekete geçmeye hazırlanıyor.

22.10.2018Gündem

Çin'in dijital istihbarat savaşı hızla büyüyor!

ABD ve Çin, ticaret savaşlarının arka planında yürüttüğü istihbarat mücadelesiyle "soğuk savaşın" ikinci perdesini "dijital boyuta" taşıyor. ABD'nin "teknoloji casusluğu" suçlamasının hedefindeki Çin'in dijital istihbarat faaliyetlerine yoğunlaşması dikkati çekiyor.

20.10.2018Teknoloji
Bakan açıkladı... Yurt dışına kaçan 419 FETÖcünün iadesi istendi

Bakan açıkladı... Yurt dışına kaçan 419 FETÖ'cünün iadesi istendi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yurt dışına kaçan, aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 419 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubunun iadesinin istendiğini bildirdi.

19.10.2018Gündem
Adalet Bakanı Gül’den flaş açıklamalar

Adalet Bakanı Gül’den flaş açıklamalar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Kaşıkçı soruşturması ile ilgili “Aramalar için Suudi devletinin onayı beklendi. Süreç dikkatli bir şekilde yürütülüyor. En kısa sürede neticelenmesini bekliyoruz” dedi. Bakan Gül açıklamasında "29 Aralık'ta 1600 hakim savcı alımı için sınav yapacağız" duyurusunda da bulundu.  Bakan Gül ABD'nin Türk bakanlara yönelik yaptırım kararı ile ilgili de “Bizim için ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı yerin ötesi teferruattır. Bizim için çok anlamlı, değerli bir konu değil" ifadelerini kullandı.

18.10.2018Gündem
26 bıçak sapladı 3 yıldır kayıp... Sonunda kırmızı bülten

26 bıçak sapladı 3 yıldır kayıp... Sonunda kırmızı bülten

Yumruk atıp burnunu kırdığı için kendisini terk eden sevgilisi B.Ç.’yi 26 yerinden bıçakladıktan sonra kayıplara karışan ve 3 yıldır yakalanamayan hukuk fakültesi öğrencisi Tolga Mısırlıoğlu hakkında kırmızı bülten çıkartıldı.

16.10.2018Gündem
Son dakika... Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmedildi

Son dakika... Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılmasına hükmedildi

Cumhuriyet gazetesi davasında dosyaları ayrılan sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmedildi.

16.10.2018Gündem
Dünyanın  başkomiseri kayboldu

Dünyanın başkomiseri kayboldu

INTERPOL başkanının eşi, Meng’in en son 29 Eylül’de Çin’e gitmek için yola çıktığını ancak uçağa binip binmediği konusunda bilgisi olmadığını, o günden beri 65 yaşındaki Meng’den haber alamadığını söyleyerek kayıp başvurusunda bulundu.

5.10.2018Dünya
ASELSAN’ın MAKS projesi 10 ilde devreye alındı

ASELSAN’ın MAKS projesi 10 ilde devreye alındı

ASELSAN, Ekim ayında yayınladığı a bülten’in 4’üncü sayısında, Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Veri Üretim ve Yaygınlaştırma Projesi’nde Karaman, Isparta, Burdur, Bilecik, Uşak, Kırklareli, Edirne, Karabük, Bartın ve Bayburt olmak üzere 10 ilin devreye alındığını duyurdu.

1.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Uçak havadayken mi kırmızı bülten çıkarıldı

Enes Kanter konusundaki endişem galiba gerçekleşiyor.

19.01.2019

Woody Allen ve Howard Stern’in kafasına FETÖ’yü böyle sokmak iyi olur mu

ENES Kanter, Fetullah Gülen’e kesin inanmış bir basketbol oyuncusu...

17.01.2019

'Relax'la uyandığımız yıl hangisiydi düşünün

Black Mirror dizisi geçen cuma günü zihniyet dünyamızda bir devrim yaptı.

30.12.2018

Dubai'deki 'kırmızı bülten' savaşını hangi lobi kazandı

Dünyanın önde gelen polis şefleri geçen çarşamba günü Dubai’de bir araya geldi.

24.11.2018

Konsolosluk kuyusuna sıkışan Ortadoğu jeopolitiği

HERHALDE çok az durumda bir cinayet soruşturması, dünyanın belki de en önemli krallık rejiminin kendi içindeki güç dengelerini, oradan hareketle bütün bir bölgedeki siyasi dengeleri bu kadar köklü bir şekilde etkileme potansiyeli taşımıştır.

24.10.2018