MENÜ

Bulimia Özellikleri

Bulimia Özellikleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bulimia Özellikleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Bulimia Özellikleri haberi bulunmuştur.

Bulimia Özellikleri Haberleri

Bulimia hastalığı nedir Tedavisi var mı

Bulimia hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

Bulimia hastalığı nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Bulimia hastalığı daha çok genç kızlarda görülmekle birlikte aktör, manken, hostes ve dansöz gibi dış görüntüsü ön planda olan mesleklerde de ve son zamanlarda erkeklerde de görülebilmektedir. İşte, bulimia hastalığı hakkında detaylar.

24.10.2018Sağlık
Bulimia hastalığı nedir Tedavisi var mı

Bulimia hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

Bulimia hastalığı nedir sorusunun yanıtı yüzlerce kişi tarafından merak edilen ve araştırılan hastalıklar arasında yer almaya başladı. Bulimia hastalığı, daha çok genç kızlarda görülmekle birlikte aktör, manken, hostes ve dansöz gibi dış görüntüsü ön planda olan mesleklerde de ve son zamanlarda erkeklerde de görülebilmektedir. Peki, bulimia hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

17.10.2018Gündem
Bulimia hastalığı nedir

Bulimia hastalığı nedir?

Bulimia hastalığı nedir sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açlık hastalığı olarak da adlandırılan Anoreksiya'ya da benzerliği bulunan bulimia hastalığının tedavisi merak ediliyor. Peki, bulimia hastalığı nedir?

30.09.2018Televizyon
Bulimia hastalığı nedir Tedavisi var mı

Bulimia hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

Bulimia hastalığı nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Genellikle genç kızlarda mankenlere özenti, gelişim sorunları, psikolojik etmenler nedeniyle oluşan bu hastalığın nedenleri merak ediliyor. Peki, bulimia hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

13.09.2018Sağlık
Umberto Eco’ya veda: Katı olan her şey ‘akıyor’

Umberto Eco’ya veda: Katı olan her şey ‘akıyor’

İtalyanların dünyaca ünlü yazarı, bilim adamı, eleştirmen, felsefeci, düşünür Umberto Eco, 84 yaşında hayatını kaybetti. Eco, “Gülün Adı” ve “Foucault’nun Sarkacı” gibi eserleriyle usta bir edebiyatçı olarak dünya çapında üne kavuşmuştu. Ortaçağ felsefesinden göstergebilime farklı disiplinleri romanlarında ustaca harmanlayan Eco, aynı zamanda kültürel eleştiri konulu makale ve denemeleriyle de tanınıyordu.

20.02.2016Gündem
Siz de Bulimia olabilirsiniz

Siz de Bulimia olabilirsiniz!

Ciddi bir yeme bozukluğu olarak nitelendirilen bulimia hastalığının tanımı, zevk için yıkıcı bir şekilde yemek yemek ve sonrasında yaşanan, yinelenen uygunsuz kilo kontrol davranışı olarak yapılmaktadır. Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kemal Sayar Bulimia hakkında bilgi veriyor…

Zayıflarken sağlığınızdan olmayın

Zayıflarken sağlığınızdan olmayın!

Sürekli diyet yapan ve bilinçsizce beslenen kişilerde ortaya çıkan Anoreksiya, ölümle sonuçlanabiliyor.

17.09.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Kadın ve Erkek Beyni Arasındaki Farklar

Çeşitli davranış araştırmaları, beyindeki bazı cinsel farklılıkların daha bebek ilk nefesini almadan ortaya çıktığını göstermektedir. Yıllar boyunca, davranış bilimciler konu oyuncak seçimine geldiğinde kız ve erkek çocukların farklı eğilimler gösterdiğini kanıtlamışlardır.

25.06.2019

Anoreksia: Çok zayıf olma isteği, ama nereye kadar?

Basit bir diyetle başlayan kilo verme serüveni, bazı kişilerde yeme bozukluğuna kadar gidebilir. Yeme bozukluğu, özellikle genç kızlarda ve kadınlarda daha sık görülen psikolojik bir rahatsızlıktır.

10.05.2012

Yememe takıntısı yayılıyor mu

Aşırı miktarda besin tüketimi (Bulimia) veya sağlığı tehdit edici boyutlarda besin reddi (Anoreksiya) ile ortaya çıkan ‘yeme bozuklukları’ ciddi hastalıklardır.

13.09.2004