MENÜ

Bülent Tezcan

Bülent Tezcan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bülent Tezcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bülent Tezcan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.606 Bülent Tezcan haberi bulunmuştur.

Bülent Tezcan, 18 Mayıs 1965 yılında, Havza, Samsun'da doğdu. Türk siyaset adamı.

 

Bülent Tezcan Haberleri

31 Mart sonrası gece yarısı itiraz tartışması

31 Mart sonrası gece yarısı itiraz tartışması

Binali Yıldırım, CHP’nin tüm oyların sayılmasına ilişkin gece yarısı yaptığı itiraz nedeniyle seçim tekrarı noktasına gelindiğini söyleyince tartışma başladı. AK Partililer İl Seçim Kurulu hâkimleri ve CHP heyetinin art arda adliyeye giriş görüntülerine dikkat çekiyor. CHP ise “Yasal hakkımızı kullandık” diyor.

14.06.2019Gündem
CHP bugün mazbata bekliyor

CHP bugün mazbata bekliyor

İSTANBUL’da seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu oy sayımında sona yaklaşılırken CHP’liler bugün öğlene kadar sonucun çıkması ve Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmesi gerektiğini savunuyor.

15.04.2019Gündem
20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

Yerel seçimlere kısa süre kala, Türkiye siyaseti yeniden ‘Demokratik Sol Parti’yi tartışıyor. (DSP) 2002’de iktidarı bıraktığından bu yana adını neredeyse duymaz olduğumuz DSP, bugün yerel seçimlerde CHP’nin göstermediği güçlü adayları bünyesine katarak büyük bir tartışmayı da başlattı: DSP, CHP’yi bölüyor mu? DSP’nin arkasındaki destek iktidar mı? Bu soruların cevabı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın kapısını çaldık. “Neden seçime giremediğimizi sorgulamayanlar, bugün nasıl seçime girdiğimizi sorguluyor” diyen Aksakal, bugüne kadar kendilerini engelleyenlerle ilgili flaş açıklamalar da yaptı.

25.02.2019Gündem
CHP- İYİ Partiden yeni formül

CHP- İYİ Parti'den yeni formül

CHP ve İYİ Parti arasında yürütülen yerel seçimlerde işbirliği müzakerelerini sonuca bağlayacak görüşmenin bu akşam İstanbul’da yapılacağı öğrenildi. Bir aksilik olması halinde iki lider pazar sabahı kahvaltıda buluşacak. Görüşmede, müzakereleri kilitleyen üç il ile ilgili yeni formüller masada olacak.

8.12.2018Gündem
200 aday açıklanacak

200 aday açıklanacak

CHP’de yeni aday isimlerinin oylanarak açıklanacağı Parti Meclisi (PM) bugün toplanacak. PM’de, içinde bazı büyükşehir ve illerin de olduğu 200’ün üzerinde aday isminin açıklanması bekleniyor.

6.12.2018Gündem
İşbirliğinde 51 il raporu

İşbirliğinde 51 il raporu

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın arasında yerel seçimde işbirliğine yönelik 13 Kasım’da başlayan teknik görüşmeler tamamlandı. Tezcan’ın hazırladığı iki klasörlük raporda, içinde büyükşehirlerin de bulunduğu işbirliği yapılabilecek 51 il ile ilgili olarak da kapsamlı analizler yer aldı.

3.12.2018Gündem
Görüşme durdu

Görüşme durdu

CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimde işbirliğine yönelik görüşmeler durdu. İki parti arasındaki yerel seçim görüşmelerinde Ankara, Mersin ve Antalya büyükşehir belediyeleri nedeniyle tıkanıklık yaşandığı öne sürülüyor.

30.11.2018Gündem
İşbirliği trafiği hızlanıyor

İşbirliği trafiği hızlanıyor

YEREL seçimler için takvim daralırken, CHP’nin işbirliği görüşmeleri de hızlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelecek. Görüşmede, Kılıçdaroğlu seçimde birlikte hareket etmeyi teklif edecek. İki liderin ardından görüşmeleri parti örgütleri sürdürecek. Her iki parti il ve ilçe başkanlıkları bir araya gelerek olası bir işbirliğinin genel çerçevesini belirleyecek.

26.11.2018Gündem
CHP ile işbirliği tamam

CHP ile işbirliği tamam

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yapılan işbirliği görüşmelerinde mutabakat sağlandığını açıkladı. Aydın, “Bir isim konusuna kesinlikle girmedik. Alanı tarif edersek içini doldururuz, o kolay” dedi.

22.11.2018Gündem
İYİ Partiden ittifak açıklaması: Büyükşehirlerde...

İYİ Parti'den ittifak açıklaması: Büyükşehirlerde...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yürüttükleri yerel seçim ittifak çalışmalarına ilişkin, "Aşağı yukarı alanı çizdik büyükşehirlerde. Şimdi onun içini dolduracağız. Bir isim konusuna kesinlikle girmedik. Alanı tarif edersek içini doldururuz, o kolay." dedi.

21.11.2018Gündem
CHP ile dokuz büyükşehiri konuşuyoruz

CHP ile dokuz büyükşehiri konuşuyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yerel seçimde işbirliği kararı aldıkları görüşmeyi anlattı. “Seçmenlerimizi hayal kırıklığına uğratmayacağız. 24 Haziran’dan ders aldık” diyen Akşener, 9 büyükşehir için çalıştıklarını söyledi.

17.11.2018Gündem
İki parti de kendi teşkilatına soracak

İki parti de kendi teşkilatına soracak

YEREL seçim çalışmaları kapsamında işbirliği görüşmelerini sürdüren CHP ve İYİ Parti’nin teknik çerçevedeki ilk görüşmesi dün yapıldı.

17.11.2018Gündem
İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmelerinde Türkiye'nin tamamına yönelik bir iş birliği arayışı olmadığını belirterek, "Daha dar çerçevede bir alan oluşturmak mümkün olur mu, onun çalışmasını yapmaya karar verdik." dedi.

16.11.2018Gündem
Yerelde işbirliğini araştıracaklar

Yerelde işbirliğini araştıracaklar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, yerel seçimlerde işbirliği yapılması halinde ortaya çıkacak tabloyu değerlendirmek üzere dün bir araya geldi. İl ve ilçe düzeyinde gerçekleştirilecek anketler ve tespitlerin ardından yeniden değerlendirme yapılacak. Görüşmede adaylar konusuna girilmediği belirtildi.

14.11.2018Gündem
Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşmesinden ilk açıklama: Ortak mutabakat...

Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşmesinden ilk açıklama: Ortak mutabakat...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmesi sona erdi. İki liderin görüşmesi 1.5 saat sürdü. Görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada "İki lider ülkedeki genel gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulundu." denildi.

13.11.2018Gündem
Ankara-Mersin işbirliği

Ankara-Mersin işbirliği

CHP’nin yerel seçimler için İYİ Parti’yle görüştüğü öğrenildi. Görüşmeleri CHP adına Bülent Tezcan, İYİ Parti adına da Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın yürüttüğü konuşuluyor. Ankara’da Mansur Yavaş, Mersin’de mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazlar’ın iki partinin adayı olabileceği belirtiliyor.

2.11.2018Gündem
MİT TIRları dosyasında tanık

MİT TIR'ları dosyasında tanık

MİT TIR’ları belgelerini o tarihte CHP Genel Başkan Yardımcısı olan CHP milletvekili Bülent Tezcan’dan aldığını söyleyen tutuklu eski CHP milletvekili Eren Erdem, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada tanık olarak ifade verdi.

31.08.2018Gündem
CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

'MİT TIR’ları belgelerini bana Bülent Tezcan verdi' diyen eski CHP’li milletvekili Eren Erdem tanık sıfatıyla ifade verdi. Erdem, MİT TIR’ları belgelerini almak için CHP’nin Genel Merkezi’nde Bülent Tezcan’la görüştüğünü belirterek, Tezcan’ın belgeleri kargo ile kendisine aktardığını ifade etti. Evrakların 'Gizli' ibareli belgeler olduğunu söyleyen Erdem, belgeleri hiç kimseye vermediğini ve paylaşmadığını aktararak imha ettiğini belirtti.

31.08.2018Gündem
İşte yeni vitrin

İşte yeni vitrin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrasında örgütten gelen değişim talebi ve olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişiklik yaptı. Kılıçdaroğlu muhaliflerin olağanüstü kurultay girişimi sırasında yanında durarak mücadele veren bazı isimleri MYK’ya taşıdı, muhalif isimlere vitrinde yer vermedi.

10.08.2018Gündem
Son dakika... CHPde yeni MYK açıklandı

Son dakika... CHP'de yeni MYK açıklandı

CHP'nin yeni yönetimi belirlendi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Oğuz Kaan Salıcı getirildi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken, Bülent Tezcan, Haluk Koç, Öztürk Yılmaz MYK'da yer almadı.

10.08.2018Gündem
Berberoğlundan ikinci protesto: İlaçlarını kullanmıyor

Berberoğlu'ndan ikinci protesto: İlaçlarını kullanmıyor

CHP milletvekili Enis Berberoğlu yargılamanın durdurulması talebinin Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nce reddedilmesi üzerine başlattığı savunma yapmama, görüşe çıkmama eylemine yenisini ekledi. CHP’li Gürsel Tekin, Berberoğlu’nun düzenli kullandığı ilaçlarını bıraktığını söyledi.

8.08.2018Gündem
İsteyen yargıya gidebilir

'İsteyen yargıya gidebilir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, muhaliflerin kurultay çalışmalarıyla ilgili “Yargı yoluna gitmek isteyen arkadaşlarımız gidebilir. ‘Şeriatın kestiği parmak acımaz’ derler” dedi. Tezcan, MYK üyelerinin istifalarını sunduğu toplantının ardından yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

8.08.2018Gündem
Kimseye husumet beslemeyeceğiz

'Kimseye husumet beslemeyeceğiz'

CHP’de dün Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Genel Sekreter Akif Hamzaçebi ve 17 genel başkan yardımcısı görevlerinden çekildi.

8.08.2018Gündem
CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

CHP’de kritik MYK sonrası parti sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yapıyor. Tezcan açıklamasında partide yönetimin değişeceğini belirterek 'Yeni çalışma döneminde yeni MYK ve yeni sözcü olacak. Genel Başkan yeni çalışma ekibini oluşturacak' dedi.

8.08.2018Haber
flaş

flaş

8.08.2018Ankara
Son dakika... CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

Son dakika... CHP’de kritik MYK sonrası açıklama

CHP’de kritik MYK sonrası parti sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaptı. Tezcan açıklamasında partide yönetimin değişeceğini belirterek 'Yeni çalışma döneminde yeni MYK ve yeni sözcü olacak. Genel Başkan yeni çalışma ekibini oluşturacak' dedi.

8.08.2018Gündem
‘Hızlı olun’ talimatı

‘Hızlı olun’ talimatı

CHP’de değişim isteyen muhaliflerin olağanüstü kurultay için toplanan imzaları teslim etmesinin ardından genel merkezin imzaları incelemek için bir aylık süresi bulunuyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sayımın hızla bitirilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

3.08.2018Gündem
Tahliye için yabancı misyonun aracı olmasına gerek var mı

Tahliye için yabancı misyonun aracı olmasına gerek var mı?

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, pastör Andrew Brunson’ın ev hapsine alınmasından sonra ABD’den gelen açıklamalara “Kimse Türkiye Cumhuriyeti yargısına dışarıdan ayar verme gücüne ve hakkına sahip değildir” tepkisini gösterdi. Enis Berberoğlu’nun serbest bırakılmamasını eleştiren Tezcan, “Bir vekilin tahliyesi için bir yabancı misyonun aracı olmasına mı gerek var” dedi. Tezcan, basın toplantısında şunları söyledi:

30.07.2018Gündem
‘İnce, Erdoğan’la mı yarıştı partiyle mi

‘İnce, Erdoğan’la mı yarıştı partiyle mi?'

CHP; seçim sonrası tartışmalarda kritik güne geldi. Bugün muhalifler saat 17.30’a kadar yeterli imzayı toplarsa parti kurultay kararı alacak. Peki bu noktaya nasıl gelindi? Yönetim seçim sonuçlarıyla ilgili nasıl bir muhasebe yaptı? CHP neden iktidar olamıyor ve hep aynı tartışmada kitleniyor? Partinin seçim gecesinden bu yana en tartışılan isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’la konuştuk. Tezcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘üstünü çizdiği’ iddialarına da yanıt verdi…

29.07.2018Gündem
129 vekilden Kılıçdaroğluna destek

129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek

CHP Grup Başkanvekilleri'nin de bulunduğu bir grup CHP'li milletvekili parti genel merkezi önünde açıklamada bulundu.

26.07.2018Gündem
Ayıbın giderilmesini bekliyoruz

'Ayıbın giderilmesini bekliyoruz'

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yeniden milletvekili seçilmesine rağmen tutukluluğunun devam ettiğini belirterek, “karar bir bütünüyle Anayasa’yı yok sayan, hukuku askıya alan bir karardır. İtirazı 17. Ceza Daire görüşecek. Bu hukuk ayıbını gidermesini bekliyoruz” dedi. Tezcan, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına verilen arada şunları söyledi:

23.07.2018Gündem
Bedelli bir hafta kısaldı

Bedelli bir hafta kısaldı

Yüz binlerce genci yakından ilgilendiren bedelli yasa teklifinin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerine başlandı. Teklifi veren AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, eğitim süresinin 28 gün yerine 21 güne indirileceğini söylerken, “Bedelli için 15 bin lira gibi makul bir rakam olmasının, başvuru sayısını artıracağını düşünüyoruz” dedi.

23.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

YSK’nın yanıtlaması gereken sorular

TÜRKİYE, İstanbul seçimlerine odaklandı.

30.05.2019

CHP-İYİ Parti ittifakı nereye gidiyor?

CHP-İYİ Parti ittifakı için Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener üç kez bir araya geldiler.

12.12.2018

Binali Yıldırım işi tamam, CHP-İYİ Parti ittifakında son durum

MECLİS Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı konusundaki önerileri dikkate alındı.

29.11.2018

CHP tek ses tek nefes oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, artık her şeyi öğrendi. Kimse umut etmesin, eğilim yoklaması falan yok.

28.11.2018

Binali Yıldırım ikna edildi mi?

‘BİNALİ Yıldırım’ın adaylığı konusunda birkaç pürüz vardı, gideriliyor. Arjantin dönüşü İstanbul adaylığı açıklanacak.’

28.11.2018

Muhalefet cephesinde ne olur, AK Parti’nin sürprizleri neler?

KILIÇDAROĞLU-Akşener görüşmesinden sonra CHP ve İYİ Parti heyetleriyle görüştüm. İzlenimlerim olumluydu.

15.11.2018

Siyaseti bilenler ne diyor

BU ara çok siyaset, hep siyaset konuşuyoruz.

12.11.2018

‘İnce, Erdoğan’la mı yarıştı partiyle mi?

CHP; seçim sonrası tartışmalarda kritik güne geldi. Bugün muhalifler saat 17.30’a kadar yeterli imzayı toplarsa parti kurultay kararı alacak. Peki bu noktaya nasıl gelindi? Yönetim seçim sonuçlarıyla ilgili nasıl bir muhasebe yaptı? CHP neden iktidar olamıyor ve hep aynı tartışmada kitleniyor? Partinin seçim gecesinden bu yana en tartışılan isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’la konuştuk. Tezcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘üstünü çizdiği’ iddialarına da yanıt verdi…

29.07.2018

‘Topuklu Efe’ ile ‘Yılmaz Hoca’nın kurultay tepkisi

CHP’deki kurultay tartışmaları konusunda geçen hafta yazdığım yazı nedeniyle gelen yüzlerce telefon ve mesajdan işin delegeler kadar belediye başkanları üzerinden ilerlediğini fark ettim. Taraflar, başkanlara sıkı markaj yapıyormuş.

26.07.2018