MENÜ

Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bugün Gazetesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bugün Gazetesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16.483 Bugün Gazetesi haberi bulunmuştur.

Bugün Gazetesi Haberleri

Koza İpek Bugün Gazetesini aldı

Koza İpek Bugün Gazetesi'ni aldı

Koza-İpek Holding, Ciner Grubu’na ait olan Bugün Gazetesi’ni satın aldı.

15.11.2005Ekonomi
‘Hayatımız kağıt’ dedi Bugün Gazetesi’ni aldı

‘Hayatımız kağıt’ dedi Bugün Gazetesi’ni aldı

Koza-İpek Holding, Ciner Grubu’nun Bugün Gazetesi’ni satın aldı. 17 Ocak 2003 tarihinde Ilıcaklar’ın Dünden Bugüne Tercüman adıyla piyasaya çıkardıkları gazete, Ocak 2005’te Ciner Grubu tarafından satın alınmıştı. 6 Eylül’den bu yana Bugün isminde çıkan gazete böylece son 3 yılda 3 kez patron değiştirmiş oldu.

15.11.2005Ekonomi
Türkiye’de 1.5 milyon sanal kumarbaz var

Türkiye’de 1.5 milyon sanal kumarbaz var

Türkiye’de kumarhaneler kapatıldı ama teknolojinin getirdiği kolaylıklarla kumar oynamak daha da kolaylaştı. Artık rulette şans denemek ya da kollu makinedee kirazları aramak için yerinizden bile kalkmanıza gerek yok. İnternet kumarhaneleri ister işyerinden, ister evden, ister internet kafeden günün her saati, isteyeni bir "tık"la casinodan içeri sokuyor.

7.01.2006Gündem
Saddam’ın istihbaratçısı Talabani’ye danışman oldu

Saddam’ın istihbaratçısı Talabani’ye danışman oldu

Saddam Hüseyin’in eski Askeri İstihbarat Başkanı Sünni kökenli General Vefik Samarrai’nin, Irak’ın yeni Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin "güvenlik danışmanı" olarak görev aldığı ortaya çıktı.

29.01.2006Dünya
Ülkücüleri Naziler eğitti

'Ülkücüleri Naziler eğitti'

Abdi İpekçi cinayeti ve Papa suikastının kilit isimlerinden Oral Çelik, 1970’li yıllarda Malatya’daki ülkücüleri Naziler’in eğittiğini söyledi.

17.04.2006Gündem
’Detaylar bende’ deyince savcılık inceleme başlattı

’Detaylar bende’ deyince savcılık inceleme başlattı

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Abdi İpekçi’nin öldürülmesine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, delil yetersizliğinden beraat eden Oral Çelik’in Bugün Gazetesi’nde yayımlanan yazı dizisinde, "Abdi İpekçi’ye yönelik 3 suikast girişimi oldu. Üçüncüsünde hayatını kaybetti. İşin ortasındayım ve detayları bende saklı" açıklamaları için savcılık inceleme başlattı.

17.04.2006Gündem
Özel kuvvetler Irakta sıcak takipte iddiası

'Özel kuvvetler Irak'ta sıcak takipte' iddiası

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı özel kuvvetlerin, Kuzey Irak'a girerek terör örgütü PKK'ya karşı operasyon yaptığı, Irak Dışişleri Bakanlığı'nın da Türkiye’ye "Çekilin notası" verdiği öne sürüldü.

26.04.2006Gündem
Tamamen tesadüf

Tamamen tesadüf

İGDAŞ’tan "3 milyonuncu abone" ödülü olarak otomobil kazanan Mehmet Köşker, bunun AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak ve Bugün gazetelerinde haber müdürlüğü yapmasıyla ilgisinin olmadığını söyledi. İGDAŞ da, ikramiyenin bir gazeteciye çıkmasının tamamen tesadüf olduğunu öne sürdü.

2.05.2006Gündem
Savcıdan Oral Çelike yeniden yargılama talebi

Savcıdan Oral Çelik'e yeniden yargılama talebi

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Abdi İpekçi’nin öldürülmesine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, delil yetersizliğinden beraat eden Oral Çelik hakkında Bugün Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iade-i muhakeme (yargılamanın yenilenmesi) talebinde bulundu.

3.05.2006Gündem
Cem Uzandan Ahmet Ertürke tazminat davası

Cem Uzan'dan Ahmet Ertürk'e tazminat davası

Cem Uzan’ın avukatı Şaylan Çığgın, müvekkili hakkındaki açıklamaları nedeniyle TMSF Başkanı Ahmet Ertürk aleyhine tazminat davası da dahil olmak üzere yasal haklarını kullanacaklarını bildirdi.

6.05.2006Gündem
Zeki Müren anısına albüm

Zeki Müren anısına albüm

Magazin Gazetecileri Derneği'nin (MGD) 29 Mayıs'ta MyShowland'de düzenleyeceği "13'üncü Altın Objektif Ödülleri" töreninde, çok özel bir proje de hayata geçecek. O gece Zeki Müren'in en ünlü 12 şarkısı, Türkiye'nin ünlü sanatçıları tarafından seslendirilecek.

17.05.2006 Gündem
Çakır gazetecilere saldırdı

Çakır gazetecilere saldırdı

Kurtlar Vadisi'nin Çakır'ı Oktay Kaynarca, Anadolu Kavağı'nda bir genç kızla birlikte yemek yerken görüntülenince gazetecilere saldırdı.

19.05.2006Gündem
Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), saldırıyı kınadı

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), saldırıyı kınadı

Magazin Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu, Oktay Kaynarca, Selçuk Yöndem ve “Kuşdili” adlı TV dizisi set ekibinin Kanal D’de yayınlanan "Canlı Canlı" magazin programı muhabiri Deniz Altuntaş ile Bugün Gazetesi muhabiri Okan Işık’la birlikte kameraman ve ulaştırma görevlilerine yönelik yaptığı çirkin saldırıyı kınadı…

19.05.2006Gündem
Ağzından çıkanı bilmesi lazım

Ağzından çıkanı bilmesi lazım

Başbakan Tayyip Erdoğan, Şarm El Şeyh yolunda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün ’laiklik konusunda reaksiyon umut verici, devamını bekliyoruz’ açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Yanlış bir ifade, şık bulmadım" dedi.

20.05.2006Gündem
Hürriyete 8 ödül

Hürriyet'e 8 ödül

Magazin Gazetecileri Derneği 13. Altın Objektif Yarışması'nda, Hürriyet Gazetesi Magazin Servisi'nin geçtiğimiz yıl yaptığı 8 haber ödül kazandı. Hürriyet Gazetesi, magazin dünyasındaki rakipsizliğini bir kez daha kanıtladı. 13.cü Altın Objektif Ödülleri'nde, Hürriyet Gazetesi 8 ödül aldı. Yılın En İyi Magazin Haberi Çetin Emeç Altın Objektif Ödülünü Hulusi Tunca, Yılın En İyi Magazin Haber Fotoğrafı Cengiz Polatkan Altın Objektif Ödülünü Halit Aydıngöz, aynı kategorinin mansiyonları ise Arzu Akbaş ve Büşra Bozok aldı. DHA'dan Saffet Yenigün, Çetin Emeç Altın Objektif Ödülü'nde mansiyon alırken, Sami Başaran Altın Ojektif kategorisinde Arzu Akbaş ve Dilek Dallıağ birer mansiyon aldı. Basın Meslek Teşvik Ödülü Fazıl Durukan Altın Objektif Ödülünü ise Sema Denker aldı.

30.05.2006Seyahat
Oral Çelikin İpekçi davasından yeniden yargılanması talebi

Oral Çelik'in İpekçi davasından yeniden yargılanması talebi

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesine ilişkin Oral Çelik hakkındaki yargılamanın yenilenmesi isteminin reddine dair kararın, kanun yararına bozulması istendi.

31.05.2006Gündem
İstanbullu sanayicinin ’şık Adnan’ operasyonu

İstanbullu sanayicinin ’şık Adnan’ operasyonu

İSO Meclis toplantılarına Ali Kahyaoğlu’nun kravatsız katılmasıyla başlayan ’kravat krizi’ Adnan Dalgakıran’la tırmandı. Bu kez olaya Damat-Tween’in patronu Süleyman Orakçıoğlu’nun tasarımcıları el koydu. Orakçıoğlu, Dalgakıran’ı önümüzdeki ilk meclis toplantısına tasarımcıların hazırlayacağını ve sanayicilere ’gayriresmi giyinerek de şık olunduğunu’ göstereceklerini söyledi.

8.07.2006Ekonomi
Sahte röportaj herkesi kandırdı

Sahte röportaj herkesi kandırdı

Evrensel Gazetesi’nde Hizbullah Lideri Nasrallah ile yapıldığını iddia edilen bir röportaj yayınlandı. Nasrallah’ın Deniz Gezmiş’e övgüler düzdüğü "röportaj", o gün internet sitelerinde, ertesi gün bazı Türk gazetelerinde yayınlandı. Röportaja uluslararası sol çevreler de sahip çıkınca işler karıştı. Gazete dün ’sahte röportaj’ yayınladığını açıklayıp herkesten özür diledi.

1.09.2006Dünya
Dindar siyasetçi sekreter sever

Dindar siyasetçi sekreter sever

Dindar politikacıların sekreterleri ile ilişkiye girmeleri konusuna muhafazakár yayınlar yapan Bugün Gazetesi’nin yazarı Nuh Gönültaş bundan bir ay önce değinmişti.

27.09.2006Gündem
‘Nerede eski bayramlar’ dersem bir gün…

‘Nerede eski bayramlar’ dersem bir gün…

Şöyle doğru dürüst bir bayram hatıram bile yokmuş meğer. Hani gün gelir, ‘duayen gazeteci’ filan olurum da, benden ‘eski bayramları’ anlatmamı isterler… Bayramın birinci günü düşündüm de, hayır, Mamuş’un evinde yenen öğle yemekleri dışında, bayramlar benim için bir şey ifade etmiyormuş.

23.10.2006Seyahat

Yazar Sonuçları

Hukuk olmayınca boşluğu maganda dolduruyor

27 yıldır Kanada’da yaşıyorum ve üniversitede hocayım. Öğrencilik (fakirlik) yıllarım hariç her yıl ülkeme gelir, sanayi tesislerinde ve üniversitelerde gönüllü teknik seminerler verir, inandığım ulusal politikaları uluslararası platformlarda İngilizce söyleşi ve duyurularla destekler, ülkemdeki yozlaşma ve haksızlığa karşı da yazılarımla mücadele ederim.

8.09.2005

Tatlıses hislendi

BUGÜN Gazetesi köşe yazarı İbrahim Tatlıses, bir güzel hislenmiş ve tutmuş ‘Kadınlarımız’ı anlatmış.

20.10.2005

Olay bitmiştir!

İBRAHİM Tatlıses’in bir süredir Bugün Gazetesi’nde bir köşesi olduğundan haberiniz vardır...

22.10.2005

Kadın-kız meselesi

HERHALDE olayı duymayan kalmamıştır:

26.10.2005

Made in Italy’yi reddetti ürün başına 2.5 Euro fazla ödedi

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti’ye ‘vatan haini’ benzetmesi yapmasını eleştirmeme bozulmuş: ‘Ben o benzetmeyi doğrudan Merkez Bankası Başkanı için yapmadım... Ama Sayın Serdengeçti’nin faiz politikasının yanlış olduğunu başından beri söylüyoruz...’

13.11.2005

Çankaya’yı gündemden düşürün

BAŞBAKANLIK’taki güvenlik zirvesinde hangi dosyalar açıldı? Komutanlar ne dedi, Başbakan ne yanıt verdi? Yeni Şafak Yazarı Fehmi Koru’nun önceki akşam gazetecilere verdiği yemeğe katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan ipucu diyemesek de izlenim edindik.

7.01.2006

Kral dairesinde söylenenler

GEÇEN perşembe akşamı İstanbul’da Grand Cevahir Otel’de, yaşlılıkla ilgili bir toplantı vardı.

21.03.2006

Bir sokak ve parka ’Cumhuriyet Çıkmazı’ adı konulur mu

BİR okurumuz, "Çağdaş Tuzla (İstanbul) adlı yerel gazetede bir haber okudum. İçmeler Mahallesi’nde ’Cumhuriyet Çıkmazı Parkı’ varmış. Bu ismi, parka ve sokağa kimler, ne zaman vermiş, açıklasın?" diyordu.

25.03.2006

’Fethullahçı medya’ neden imkánsızdır

DUYDUNUZ mu?

"Hocaefendi" medya alanında "büyüme" kararı almış.

29.03.2006

Şans, kader kısmet!

SEVGİLİ okuyucularım, haftanın bu ilk yazısına "çok mutlu bir rastlantı" ile başlamak istiyorum. Hayatta bazen böyle şeyler oluyor! Anlatacağım olay şu:

1.05.2006

Amerika’nın nezdinde AKP'nin profili düşüyor

CENGİZ Çandar, Bugün Gazetesi’nde Amerika-Erdoğan ilişkilerine dönük ilginç yorumlar yapıyor.

19.05.2006

Lümpen demokrasi

ŞUNA karar verdim: Siyaset üzerine kahveler, meyhaneler ve aile meclisleri dışında konuşanları ve yazdıklarını yayınlamak isteyenleri sıkı bir sınavdan geçirmek gerek Türkiye’de. Ama belki de sınav yapacakları da sınava sokmak gerek.

19.06.2006

En kaliteli okullar

YÖK ve ÖSYM üzerine yazılarımın yolu, YÖK’ün Cumhurbaşkanlığı makamına sunduğu Türkiye’nin Yükseköğrenim Stratejisi (Taslak Rapor) ile kesişti. Taslak Rapor konusunda en kısa zamanda elbette görüşlerimi yazacağım.

8.07.2006

50 bin dolarlık çek

O gün, hayatımın sonuna kadar gözümün önünden gitmeyecek.1 Mart Tezkeresi’nin görüşüleceği günlerdi.

Ben tezkerenin kabul edilmesi gerektiğini savunuyordum.

26.07.2006

Ezan huzur vermelidir

BİR yıldır Ankara, Çankaya Yıldız Hilal Mahallesi, 4. Cadde'deki caminin iki sokak arkasında oturuyorum. Müzik öğretmeniyim, ezanla ilgili insanların korku dolu ve sinmiş hallerini görünce size yazmaya karar verdim.

9.08.2006