MENÜ

Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bugün Gazetesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bugün Gazetesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16.488 Bugün Gazetesi haberi bulunmuştur.

Bugün Gazetesi Haberleri

Bugün ve Millet gazeteleri basılmadı

Bugün ve Millet gazeteleri basılmadı

Çarşamba günü kayyum heyetinin polis eşliğinde Koza İpek medya grubuna gelerek Kanaltürk ve Bugün TV yayınlarını kesmesinin ardından, gruba ait iki gazetenin baskısı da gece saatlerinde durduruldu.

29.10.2015Dünya
ABDden kayyum yorumu: Sessiz kalmayacağız

ABD'den 'kayyum' yorumu: Sessiz kalmayacağız

Washington, Koza-İpek Grubu’na ait medya kuruluşlarına kayyum atanmasıyla ilgili endişelerini bir kez daha tekrarladı. Amerikan Yönetimi’nin sürekli tekrarladığı bu yöndeki kaygılara rağmen Türkiye’de basın özgürlüğünü hedef alan uygulamaların kötüleşerek devam etmesine ilişkin bir soruya ise “Endişelerimizi ne ölçüde ciddiye aldıklarını Türklere sormalısınız ama bu bizim sessiz kalacağımız anlamına gelmez” diye cevap verdi.

28.10.2015Dünya
Kayyum yayını kesti kamu spotu girdi

Kayyum yayını kesti kamu spotu girdi

Mecidiyeköy'deki Koza İpek grubuna ait Kanaltürk TV, Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu bina önünde toplanan gruba polis müdahale etti. Grup, biber gazı sıkılarak bina önünden uzaklaştırıldı. Polis, daha sonra kilitlenen demir kapıdaki zincirleri demir makasıyla keserek binaya girdi. Kayyumların binaya girmesinden sonra reji odasına giren kayyumlar yayının kesilmesini istedi. Daha sonra yaşanan tartışmaların ardından yayına kamu spotu girdi. Bina önünde polis, uzaklaştırdığı grubun önünde TOMA ile bekliyor.

28.10.2015Gündem
Koza şirketleri bugün sınırlı düşüşte

Koza şirketleri bugün sınırlı düşüşte

Mahkeme tarafından savcılığın talebi üzerine dün yönetim yetkilerinin tümünün devredildiği kayyumlar atanan Koza İpek Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, karara bugün itiraz edeceklerini söylerken; holdingin halka açık iştirakleri dünkü sert düşüşün ardından bugün sınırlı geriledi.

27.10.2015Ekonomi
Koza İpek Holdinge kayyum atandı

Koza İpek Holding'e kayyum atandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildi. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun "Şirket yönetimi için kayyum tayini" başlıklı 133'üncü maddesi kapsamında verilen kararda, "Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi kabul edilerek, şirketlere, yönetim organının yetkilerinin tümü ile devredildiği kayyumlar atanması ve yeni yönetim kurulunun atanan kayyumlarca oluşturulması yönünde karar verilmiştir" denildi. Holdinge kayyum atanması kararını Ankara 5. Sulh Ceza Hakimi Yunus Süer verdi.

26.10.2015Ekonomi
Reza Zarrab kendi şikayetiyle açılan davaya gelmedi

Reza Zarrab kendi şikayetiyle açılan davaya gelmedi

Reza Zarrab, kendi şikayetiyle açılan davaya katılmadı. Savunma yapan sanıklardan biri, Zarrab’ın kendisi adına bir çok şirket kurdurduğunu iddia etti. Sanık eski emniyet müdürü Orhan İnce’nin avukatı Özcan Karakoç, davada delil olarak 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasının tapelerinin gösterildiğini belirterek, “Yolsuzluğu soruşturan savcı, bu delillerin hukuka aykırı olduğunu belirtti ve takipsizlik verdi. Aynı tapeler bu dosyada ise delil olarak gösteriliyor ve mahkeme tarafından da kabul görüyor. Bu konunun netleştirilmesini istiyoruz” dedi. Reza Zarrab, duruşmaya rahatsızlandığı gerekçesiyle katılmadı. Avukatı Şeyda Yıldırım, Zarrab’ın dün akşam aniden rahatsızlandığını söyledi.

9.10.2015Gündem
100 bin TLnin altındaki lüks otomobiller

100 bin TL'nin altındaki lüks otomobiller

Lüks otomobil üreticilerinin küçük hacimli motorları kullanmaya başlamaları, fiyatları standart modellere yaklaştırdı. Güçlü ve tutumlu ünitelerde otomatik şanzıman seçenekleri de sunuluyor.

3.10.2015Ekonomi
Bir yazar tutuklanırsa

Bir yazar tutuklanırsa

BUGÜN gazetesi yazarı ve avukat Gültekin Avcı’nın gözaltına alınması ve ardından tutuklanmasıyla ilgili haberlere eleştiriler geldi.

27.09.2015OkurTemsilcisi
Eşe mektup

Eşe mektup

Köşe yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek ‘Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’, ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ ve ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi ve askeri casusluk için temin etme’ suçlarından tutuklanan eski savcı, Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı, Silivri Cezaevinden eşine duygu dolu bir mektup yazdı.

26.09.2015Gündem
O davada ilginç tesadüf

O davada ilginç tesadüf

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek tutuklanan Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı’nın avukatı, tutuklama kararını veren hâkim Durmuş Karaçalı ile Avcı arasında husumet olduğunu öne sürerek kararın hukuka aykırı olduğunu savundu.

23.09.2015Gündem
Gültekin Avcının tutuklanma gerekçesi: Yazıları terör delili

Gültekin Avcı'nın tutuklanma gerekçesi: Yazıları terör delili

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil olarak gösterilerek tutuklanan Eski Cumhuriyet Savcısı ve Bugün Gazetesi Yazarı Gültekin Avcı’nın tutuklanma gerekçesinde Selam Tevhid Terör Örgütü dosyası kapsamında algı çalışması yürüttüğü iddia edildi.

22.09.2015Gündem
Yalan bile değil

Yalan bile değil

TESLİM alınmış bir yargının, siyasi iktidarın elinde nasıl bir silaha dönüşebildiğinin demokrasi adına üzücü örneklerini yakın geçmişte çok gördük. Fiili saldırı da sindirmeye yetmeyince, yargı silahı şimdi Hürriyet’e çevrildi.

21.09.2015OkurTemsilcisi
Gültekin Avcı tutuklandı

Gültekin Avcı tutuklandı

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınan 6 polis tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, AVCI ile 3 polisin tutuklanmasına karar verdi.

21.09.2015Gündem
Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

BUGÜN Gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 3 polis daha tutuklanırken, diğer 3 polis adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20.09.2015Gündem
Avcı ve 7 polis Emniyette

Avcı ve 7 polis Emniyette

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyondan gözaltına alınan 7 polisin de emniyette işlemleri devam ediyor.

19.09.2015Gündem
Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

BUGÜN Gazetesi yazarı da olan ve aynı zamanda tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı. Avcı’nın Selam Tevhid soruşturması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

18.09.2015Gündem
TBMM açılırsa gündem basın özgürlüğü olacak

TBMM açılırsa gündem 'basın özgürlüğü' olacak

7 Haziran seçimleri sonrasında sadece saatlerle ölçülebilen mesaiye imza atan TBMM, yeniden açılırsa gündemi "basın özgürlüğü" olacak.

16.09.2015Gündem
Bakan Aşçıdan GDOlu pirinç yanıtı

Bakan Aşçı'dan 'GDO'lu pirinç' yanıtı

Mersin Gümrük Müdürlüğü’nden ithalatı gerçekleştirilen 31 bin 910 ton çeltik ile 73 ton pirinçte GDO bulunduğu tespit edildi. Savcılık ürünlere el koydu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise aynı firma tarafından daha önce ithal edilen 11 bin 235 ton çeltiğin peşine düştü.

15.09.2015Ekonomi
Koza-İpeke ikinci baskın yapıldı

Koza-İpek'e ikinci baskın yapıldı

Reuters'ın haberine göre Koza-İpek Holding'e ikinci baskın yapıldı Baskının gerekçesi olarak 'ekiplerin soruşturmanın sağlıklı bir şekilde sonuçlanması için şirketin gelir-gider faturalarına ihtiyaç duyulmasından dolayı' geldikleri belirtildi. Konuyla ilgili olarak Koza-İpek'ten "Yapılan işlemlere ve verilen kararlara karşı her türlü hukuki yollara başvurulacaktır" açıklaması yapıldı.

9.09.2015Ekonomi
Yavuz Baydara Cumhurbaşkanı’na hakaret davası

Yavuz Baydar'a Cumhurbaşkanı’na hakaret davası

BUGÜN Gazetesi yazarı, gazeteci Yavuz Baydar’a Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

7.09.2015Gündem
‘Erdoğan medyaya kontrolü arttırıyor’

‘Erdoğan medyaya kontrolü arttırıyor’

İNGİLİZ Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de medya üzerinde kontrolü arttırdığını yazdı.

3.09.2015Dünya
23 şirkete baskın

23 şirkete baskın !

Savcılık, dün Koza İpek Grubu’na ‘Gülen Cemaati’ne finansman desteği sağladığı gerekçesiyle sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Terör ve istihbarat polisleri tarafından 23 şirketinde ve evinde arama yapılan Akın İpek hakkında gözaltı kararı alındı. İpek’in 30 Ağustos’ta yurtdışına gittiği tespit edilirken, 6 şirket yöneticisi gözaltına alındı. Savcılık, yurtdışına transfer edilen 7 milyar doların izini aradı.

1.09.2015Ekonomi
Koza-İpek Medyaya MASAK operasyon düzenledi

Koza-İpek Medya'ya MASAK operasyon düzenledi

Bugün TV, Kanaltürk gibi televizyon kanalları ve Bugün gazetesinin bünyesinde olduğu Koza İpek Holding'e yönelik soruşturmada 12 saat geride kaldı. Sabah 08.00'de başlayan ve toplam 23 şirket ile vakfa yönelik alınan arama kararı kapasamında işlemlerin sürdüğü öğrenildi.

1.09.2015Ekonomi
Koza şirketlerine operasyon darbesi

Koza şirketlerine operasyon darbesi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bu sabah başlatılan operasyon kapsamında Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen, medya, enerji, madencilik gibi alanlarda faaliyet gösteren Koza İpek Holding'e ait şirketlerde arama yapıyor.

1.09.2015Ekonomi
Koza İpek Holdinge operasyona tepkiler

Koza İpek Holding'e operasyona tepkiler

Koza İpek Holding'e sabah saatlerinde başlayan operasyonla ilgili siyasiler de değerlendirmelerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Hükümeti bizi dünyaya rezil etmemeye davet ediyorum'' derken MHP Genel Başkanı Bahçeli de ''Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır'' ifadelerini kullandı. İşte o tepkiler...

1.09.2015Gündem
Galatasarayda Cüneyt Tanman istifa etti

Galatasaray'da Cüneyt Tanman istifa etti

Galatasaray'da Cüneyt Tanman, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

25.08.2015Futbol
18 gazeteciye 7şer buçuk yıl hapis talebi

18 gazeteciye 7'şer buçuk yıl hapis talebi

Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın odasındaki fotoğrafların yayınlanmasıyla ilgili soruşturmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 9 gazeteden, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın da bulunduğu 18 gazeteci hakkında 'Terör örgütü propagandası yapma" suçlamasıyla iddianame düzenledi. Şüphelilerin 7'şer buçuk yıla kadar hapsi isteniyor.

5.08.2015Gündem
Fildişi Sahilinde muhalif yayın yönetmeni gözaltına alındı

Fildişi Sahili'nde muhalif yayın yönetmeni gözaltına alındı

Fildişi Sahili'nde bir muhalif gazeteci, Devlet Başkanı Alassane Vattara hakkında "yalan haber yapmakla" suçlandığı için gözaltına alındı.

31.07.2015Dünya
Galatasarayın yeni transferi Jose Rodriguez: Şoktayım

Galatasaray'ın yeni transferi Jose Rodriguez: Şoktayım

Galatasaray'da Melo'nun yerine transfer edilen Jose Rodriguez Türk basınına konuştu: Heyecandan şoktayım...

28.07.2015Futbol
Fenerbahçe Luka Milivojevic için Olympiakosa mesaj gönderdi

Fenerbahçe Luka Milivojevic için Olympiakos'a mesaj gönderdi

Ayyon Cup'ta hazırlık maçı oynadığı ve 3-2 mağlup ettiği Olympiakos'a Fenerbahçe'den transfer mesajı... Sarı lacivertliler teknik direktörleri Pereira'nın eski takımına Sırp oyuncu Luka Milivojevic için transfer mesajı gönderdi.

22.07.2015Futbol
O tercüman Galatasaraylı diye kovuldu

O tercüman Galatasaraylı diye kovuldu

Fenerbahçe Kulübü Sportif Direktörü Giuliano Terraneo'nun tercümanlığını yapan Kazım Avcı'nın görevine sürpriz biçimde son verildi.

3.07.2015Futbol
109 milyon banka kartına şok komisyonlar

109 milyon banka kartına şok komisyonlar

Rekabet Kurulu bankaların müşteriden aldığı komisyonların önünü açtı. Buna göre banka kartlarındaki Visa ve MasterCard logoları için bile tüketiciden komisyon kesilecek. Bankalar komisyon kalemlerini sınırsız artırabilecek.

20.06.2015Ekonomi
Cüneyt Tanmandan suç duyurusu

Cüneyt Tanman'dan suç duyurusu!

Galatasaray'da futbolun yeni patronu Cüneyt Tanman, WhatsApp'tan kendisine Felipe Melo konusunda hakaret ve küfür ettiği gerekçesiyle menajer Bayram Tutumlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

14.06.2015Futbol
Çaydaki büyük tehlike

Çaydaki büyük tehlike!

Ankara Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre çay, şekerle tüketildiğinde koladan daha zararlı hale geliyor.

10.06.2015Kelebek
Nazlı Ilıcak ile Sevilay Yükselir birbirine girdi

Nazlı Ilıcak ile Sevilay Yükselir birbirine girdi

Bugün Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak ile Sabah Gazetesi Yazarı Sevilay Yükselir, twitter'da birbirine girdi.

8.06.2015Gündem
İş adamına avukatından büyük tuzak

İş adamına avukatından büyük tuzak

Vahdettin Köşkü’ne komşu köşkte yaşayan iş adamı Hasan Vahdi Bingöl, hayatının şokunu yaşadı. Bingöl’ün avukatı, 50 milyonluk servetini vekalet yoluyla başkalarına sattı. Avukatın oyunu, köşke haciz gelince ortaya çıktı.

26.05.2015Gündem
Dedektif gibi çalışıp kocasının ihanetini yakaladı

Dedektif gibi çalışıp kocasının ihanetini yakaladı

Şüphelendiği kocasının Facebook şifresini kırıp aldatıldığını öğrendi. Oğlunun yakasına böcek kamera takıp babasıyla gezmeye gönderdi. Çapkın koca sevgilisiyle buluşunca böcek, ihaneti görüntüledi. Dedektif kadın, boşanmak isteyen kocasından 30 bin lira tazminat kazandı.

25.05.2015Gündem
Şok iddia: Hamza Hamzaoğlu bırakıyor

Şok iddia: Hamza Hamzaoğlu bırakıyor

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu hakkında ortaya atılan bir iddia, futbol gündemine bomba gibi düştü. İddiaya göre; sarı kırmızılı kulübün üç başkan adayının da çalışmak istediği Hamzaoğlu, sezon sonu takımdan ayrılacak.

19.05.2015 Futbol
İlhan Cavcavdan şok itiraf

İlhan Cavcav'dan şok itiraf

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Süper Lig'de bu akşam Galatasaray ile karşılaşacakları maça ilişkin, "Takım, ligin sonu geldi diye vurdumduymazlık içinde. Bir şey yapma olanağımız yok" sözleriyle, futbol kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

16.05.2015Futbol
Vekillere büyük müjde

Vekillere büyük müjde

Yaklaşan 7 Haziran genel seçimlerinde, milletvekili olamayacak emeklilik şartlarını tamamlamamış ve killerin primleri, 4 yıl boyunca en üst düzey devlet memuru olan Başbakanlık Müsteşarı’na ödenen miktar üzerinden TBMM tarafından ödenecek. Bu şarttaki vekillerin tedavi yardımı mevcut şekliyle sürecek.

14.05.2015Ekonomi
Meral Akşener hakkındaki kaset iddiasına öfke büyüyor... Kısası 80 değnek

Meral Akşener hakkındaki kaset iddiasına öfke büyüyor... Kısası 80 değnek

MHP’li Meral Akşener, “Bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetleri var” iddiasında bulunan Latif Erdoğan’a sert tepki göstererek, “İftiranın karşılığı, 80 adet değnek atmaktır” dedi. RTÜK kanala 13 bin TL para cezası verdi.

13.05.2015Gündem
Bin polis EGMden opera ve baleye

Bin polis EGM'den opera ve baleye

Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış bin polis, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden alınarak opera, bale, tiyatro, tarım ve sosyal hizmetler dairelerinde görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı yeni kararı polislere 5 Mayıs’ta tebliğ etti.

7.05.2015Gündem
Ben Azrailim diyerek dolandırdı

'Ben Azrailim' diyerek dolandırdı

Siyah uzun kıyafetler giyen dolandırıcı, kadın veterineri “Ben Azrail’im. Canını almaya geldim” diye kandırıp para istedi. Paniğe kapılan veteriner, 5 bin liralık ziynet eşyasını zanlıya teslim etti.

22.04.2015Gündem
Fenerbahçe saldırısında yeni görüntü

Fenerbahçe saldırısında yeni görüntü

Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının zanlısı olarak gözaltına alınan 2 kişiden Emre A.'nın olaydan hemen sonra otobüsün yanına giderek yaşananları çektiği bu esnada da kendisinin Fenerbahçe TV'nin kameralarına takıldığı anlaşıldı.

8.04.2015Futbol
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 55 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet Dünyası çok sayıda ödüle layık görüldü. Nezih Demirkent özel ödülü de Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in oldu. Ödüller, düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

1.04.2015Gündem
Yanlış demlenen çay sağlığa zarar veriyor

Yanlış demlenen çay sağlığa zarar veriyor

Yüksek ısıya maruz kalan çay, vücutta zararlara yol açıyor.

20.03.2015Sağlık
Baransu için adliye önünde eylem

Baransu için adliye önünde eylem

Balyoz davasına ilişkin soruşturma ve davaya dayanak oluşturan 'belgeleri temin etme, tahrip etme ve amacı dışında kullanma' iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde eylem düzenlendi.

9.03.2015Gündem

Yazar Sonuçları

SE’den Erdoğan’a mektup

DAVUTOĞLU önce randevu veriyor, günü ve saati belli, son anda mazeret gösteriyor.

14.03.2015