MENÜ

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Buckingham Sarayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Buckingham Sarayı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 818 Buckingham Sarayı haberi bulunmuştur.

Buckingham Sarayı Haberleri

Andy Murray şövalye ilan edildi

Andy Murray şövalye ilan edildi!

İskoç tenisçi Andy Murray, Buckingham Sarayı’nda düzenlenen seremoniyle şövalye ilan edildi.

16.05.2019Tenis
Son dakika... İngiliz Kraliyet ailesinde yeni bebek heyecanı

Son dakika... İngiliz Kraliyet ailesinde yeni bebek heyecanı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu ve tahtın altıncı sıradaki varisi Prens Harry ile eşi Sussex Düşesi Meghan Markle'ın ilk çocuğu dünyaya geldi.

6.05.2019Dünya
Londra’da yüksek kalite ‘Made in Turkey’ buluşması

Londra’da yüksek kalite ‘Made in Turkey’ buluşması

Londra’da Kraliçe II. Elizabeth’in ikametgahı Buckingham Sarayı yakınındaki City Hall’da düzenlenen ‘Made in Turkey- Gömlek Üreticileri’ etkinliğinde, yüksek kalite üretim yapan Türk şirketleri, İngiliz şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile buluştu.

1.05.2019Avrupa
ABDli isimden Veliaht Prens reddedilmeli çağrısı

ABD'li isimden Veliaht Prens reddedilmeli çağrısı

ABD'nin eski Suudi Arabistan Büyükelçisi Robert Jordan, "Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Batılı toplumlar ve özel sektörler tarafından reddedilmeli." dedi.

22.02.2019Dünya
Prens Philip ehliyeti teslim etti

Prens Philip ehliyeti teslim etti

Geçen ay cipiyle içinde biri bebek üç kişinin bulunduğu bir arabaya çarpan İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini kendi isteğiyle polise teslim etti.

11.02.2019Dünya

Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini polise teslim etti.

10.02.2019Dünya
97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Prens Philip, bugün Norfolk Kontluğu’na bağlı Sandringham kasabasındaki malikanelerinin yakınlarında trafik kazası geçirdi. 97 yaşındaki Edinburgh Dükü’nün çarpışma şeklinde gerçekleşen kazadan yara almadan kurtulduğu açıklandı.

17.01.2019Dünya
Kraliçe ekibine yeni bir isim arıyor

Kraliçe ekibine yeni bir isim arıyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için çalışmayı hiç hayal ettiniz mi? Kraliçe, Kraliyet ailesinin Londra’daki resmi ikametgahı Buckingham Sarayı’nda görev yapan temizlik ekibine yeni bir isim arıyor.

14.12.2018Avrupa
Keira Saraya çıktı

Keira Saray'a çıktı

İngiliz oyunu Keira Knightley, Buckingham Sarayı'na konuk oldu.

13.12.2018Keyif
Rusya Türklerle uçuşa geçiyor

Rusya Türklerle uçuşa geçiyor

3.2 milyar dolarlık inşaat projesi yürüten Ant Yapı, Rusya’nın ikinci büyük havalimanı Domodedovo Havalimanı’nın 2’nci terminal binasını inşa etti. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Bu iş referans oldu. Şimdi değişik şehirlerden havalimanı ihalelerine davet geliyor” dedi. 700 milyon dolar değerindeki ikinci faz Mart 2019’da faaliyete geçecek.

11.12.2018Ekonomi
Kraliyet faytonu ile alınan Büyükelçi, Kraliçe II. Elizabeth’e güven mektubu sundu

Kraliyet faytonu ile alınan Büyükelçi, Kraliçe II. Elizabeth’e güven mektubu sundu

Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Türkiye Büyükelçisi Ümit Yalçın, Kraliçe II. Elizabeth’e güven mektubu sundu. ‘Kraliçenin Evi’ olarak adlandırılan Buckingham Sarayı’ndaki buluşmaya kraliyet faytonu ile giden Büyükelçi Yalçın ve eşi, yine kraliyet faytonu ile Büyükelçilik rezidansına döndü.

23.11.2018Avrupa
‘Merkel kuaföre gelince kimse soru soramaz’

‘Merkel kuaföre gelince kimse soru soramaz’

Almanya’da Başbakan Merkel’in de kuaförlüğünü yapan Udo Walz (74), mesleğinde 50'nci yılını kutladı. Ağzı sıkı biri olarak tanındığını söyleyen Walz, Merkel’le ilgili bazı sırları da çıtlattı.

30.07.2018Avrupa
Sarayın telefonları kilitlendi Öldü mü

Sarayın telefonları kilitlendi! Öldü mü?

Sosyal medyada İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in öldüğü iddiasının çığ gibi yayılmasının ardından Buckingham Sarayı'nın telefonlarının kilitlendiği ortaya çıktı.

24.07.2018Dünya
Avrupalı değil, Amerikalı değil; ikisinden de farklı: LONDRA

Avrupalı değil, Amerikalı değil; ikisinden de farklı: LONDRA

Oldukça çok ülke gezmiş biri olarak Londra’ya, daha doğrusu İngitere’ye gitme fırsatı yaratamamıştım. Herkesten gelen tek ortak yorum; ”Sen kesin Londra’ya bayılacaksın, tam senlik bir şehir!” oldu. Şimdi anlıyorum ki sevdiklerim beni çok iyi tanıyormuş! Londra hafızalarıma, çikolatanın ağızda bıraktığı o ilk haza benzer bir keyif bıraktı. Biliyorum ki devamı çok yakında gelecek...

13.07.2018Seyahat
Kraliçe’nin ölüm provası yapıldı

Kraliçe’nin ölüm provası yapıldı!

Birleşik Krallık'ın 92 yaşındaki kraliçesi Elizabeth'in cenaze töreninin provası yapıldı. Prova kararının geçtiğimiz günlerde Kraliçe'nin rahatsızlanmasının ardından alındığı belirtildi. London Bridge adı verilen cenaze planına göre, Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından Başbakan Theresa May bir konuşma yapacak ve 10 gün yas ilan edecek

3.07.2018Dünya
Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Elizabeth’in St Paul’s Katedrali’nde katıldığı bir tören sırasında rahatsızlanmasının hemen ardından ‘London Bridge’ adlı bir plan hazırlandı. Plana göre 92 yaşındaki Kraliçe’nin yaşamını yitirmesinden defnedileceği 12 gün sonrasına kadar ülkede eğlence programları kaldırılacak, 10 günlük ulusal yas ilan edilecek, TV kanallarının arka fonunda Kraliçe’nin resmi olacak.

2.07.2018Avrupa
Kraliyet buklesi

Kraliyet buklesi

SUSSEX Düşesi Meghan, eşi Prens Harry ile İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in Buckingham Sarayı’ndaki resepsiyonuna katıldı.

27.06.2018Dünya
Dük ve Düşesin ilk resmi daveti

Dük ve Düşesin ilk resmi daveti

MEGHAN Markle, Prens Harry ile hayatını birleştirdiği görkemli düğün töreni sonrası ‘düşes’ sıfatıyla ilk resmi etkinliğine katıldı.

23.05.2018Dünya
Prens Harryyi düğün sonrası katıldığı ilk etkinlikte arı soktu

Prens Harry'yi düğün sonrası katıldığı ilk etkinlikte arı soktu

Cumartesi gerçekleşen törenle evlenerek Dük ve Düşes ünvanlarını alan Prens Harry ve Meghan Markle çifti, tören sonrası katıldıkları ilk kraliyet programında arı sürprizi yaşadı.Prens Harry konuşma yaptığı sırada kulağına konan bir arı tarafından sokuldu. 33 yaşındaki Harry ile 36 yaşındaki Meghan, haftasonu Windsor kentindeki kraliyet şatosunda evlendi. Düşes Meghan da eşinin arı tarafından sokulması sonrası gülenler arasındaydı. Buckingham Sarayı'nın bahçesinde, İngiltere tahtının varisi olan Prens Charles'ın 70. yaş doğum günü kutlaması sırasında yaşanan olay Ada basınında da genişçe yer buldu. Arı tarafından sokulduğu sırada Prens Harry babasının hayır işlerini öven bir konuşma yapıyordu.

23.05.2018Haber
Bu bir felakettir

'Bu bir felakettir'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Filistin’de 62 kişinin öldürüldüğü olaylar için “Bu bir felakettir. Bunun iki sorumlusu var: Sayın Trump ve Netanyahu” dedi. Erdoğan İngiltere temasları sırasında Bloomberg TV’ye verdiği mülakatta “Bu bölgede bir an önce barışı temin edelim, huzurlu bir dünyaya hep birlikte katkıda bulunalım” çağrısı yaptı.

15.05.2018Dünya
İngiltere’de “Tatlı Dil” zirvesi... Erdoğan, Kraliçe Elizabeth ile görüşecek

İngiltere’de “Tatlı Dil” zirvesi... Erdoğan, Kraliçe Elizabeth ile görüşecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 13-15 Mayıs’ta Tatlı Dil Forumu için gideceği İngiltere’de Kraliçe 2. Elizabeth ve İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşecek. Görüşmelerde Suriye’deki son durum, Kıbrıs’taki gelişmeler, terörle mücadele, Brexit’in ardından Türkiye ile İngiltere arasında yeni ticaret anlaşması imzalanması, ticaret hacminin 20 milyar dolara çıkarılması konuları ele alınacak.

7.05.2018Gündem
Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral, Kraliçe, Prens ya da Prenses olmanız, hastalanmanızı ne yazık ki engelleyemiyor. Ancak bu ünvanlara sahip olmanız, tedavi gördüğünüz hastaneyi belirleyebilir. İşte İngiliz Kraliyet Ailesi’nin tedavi gördüğü ultra lüks hastanenin içinden görüntüler...

19.04.2018Dünya
Son dakika Londrada şüpheli araç alarmı

Son dakika! Londra'da şüpheli araç alarmı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Buckingham Sarayı yakınlarında tespit edilen şüpheli aracın sürücüsü gözaltına alındı.

9.04.2018Dünya
Paranızı  tavuğa, ineğe kaptırmayın

Paranızı tavuğa, ineğe kaptırmayın

Parayı alan Uruguay’a geçti ama hâlâ muadil işler var. Yatırımlarınızı dikkatli yapın, gerekirse Cem Uzan’dan feyz alın.

24.03.2018Hürriyet Pazar
İngiltereyi karıştıran iddia Prens Charles eşini kraliçe yapmaya çalışıyor

İngiltere'yi karıştıran iddia! Prens Charles eşini kraliçe yapmaya çalışıyor

İngiliz Daily Star gazetesinde yer alan habere göre İngiltere Prensi Charles, Kraliçe Elizabeth'i tahttan indirip yerine eşi Camilla'yı getirmeye uğraşıyor.

19.03.2018Dünya
Alman tarihçi, Sultan Abdülaziz’i anlattı

Alman tarihçi, Sultan Abdülaziz’i anlattı

Almanya’nın Köln Şehir Müzesi Müdürü Dr. Mario Kramp, Sultan Abdülaziz’in 1867 yılında gerçekleştirdiği ve 47 gün süren Avrupa seyahati sırasında Almanya’nın Koblenz şehrini ziyaret etmesinin bugünkü Türk-Alman dostluğunun temellerinin atılmasına büyük katkı sunduğunu söyledi.

27.01.2018Dünya
Eski Başkan Obama, Prens Harry’ye konuştu... Trump’a örtülü gönderme

Eski Başkan Obama, Prens Harry’ye konuştu... Trump’a örtülü gönderme

Eski ABD Başkanı, dünya liderlerini sosyal medyada mesaj verirken dikkatli olmaya çağırdı. Adını anmasa da Obama’nın çıkarımları akıllara tweet’leriyle sürekli tartışma yaratan Trump’ı akıllara getirdi.

27.12.2017Dünya
Çocuğa en güzel karne hediyeleri

Çocuğa en güzel karne hediyeleri

Sömestr tatiline çok fazla zaman kalmadı. Özellikle bir yurtdışı seyahati içi planlama yapmanın tam zamanı. Ona verebileceğiniz en güzel karne hediyesi ne olabilir diye düşündük ve sizin için bir seçki yaptık. Bu seçenekler sadece çocuğunuzun değil sizin de gönlünü fethedecek.

25.12.2017Seyahat
Kraliçe’nin gelinini üzen ‘ırkçı’ broş

Kraliçe’nin gelinini üzen ‘ırkçı’ broş

İNGİLİZ tahtının beş numaralı varisi olan Prens Harry ile nişanlanan Amerikalı oyuncu Megan Markle ilk kez Kraliçe Elizabeth’in Noel yemeğine katıldı. İngiliz basını Kent Prensesi Michael’in söz konusu yemekte taktığı ‘zenci’ bir figürün yer aldığı broşun melez olan Megan Markle’yi rencide edici ve ‘ırkçı’ olduğunu yazdı.

23.12.2017Dünya
Son dakika Evlenecekleri tarih belli oldu...

Son dakika! Evlenecekleri tarih belli oldu...

Buckingham Sarayı, İngiltere Prensi Harry ve Meghan Markle'ın 19 Mayıs 2018'de evleneceğini duyurdu.

15.12.2017Dünya
Tek hedefi ikinci Diana olmak

Tek hedefi ikinci Diana olmak

Dul, melez ve yaşça büyük. Üstelik yabancı. Normal şartlar altında İngiltere Kraliyet Ailesi’nin ‘gelin’ kriterlerine hiç uymasa da Amerikalı oyuncu Meghan Markle Prens Harry ile nişanlandı. Peki bu bir peri masalı mı, yoksa bir başarı öyküsü mü? Karşınızda yeni prenses adayının hikâyesi...

2.12.2017Hürriyet Pazar
ABD için ilişkiyi bitirme zamanı

ABD için ilişkiyi bitirme zamanı

Londra’da temaslarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Trump’ın artık YPG’ye silah verilmeyeceğine ilişkin açıklaması için “Bu geçici bir ilişkiydi. Şimdi bu ilişkiyi bitirme zamanı geldi. Çünkü DEAŞ halihazırda yenilmiş durumda” dedi.

27.11.2017Dünya
Başbakan Yıldırım açıkladı: Trump, YPGye silah verilmesi yanlış dedi

Başbakan Yıldırım açıkladı: Trump, 'YPG'ye silah verilmesi yanlış' dedi

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında terör örgütü YPG başlığı ile öne çıkan telefon görüşmesine ilişkin BBC'ye açıklamalarda bulundu. Yıldırım, bu görüşmede, Trump'ın Erdoğan'a, "YPG'ye silah verilmesi yanlış" dediğini söyledi.

27.11.2017Dünya
Kate’in tıpkı Prenses Diana gibi göründüğü 10 an

Kate’in tıpkı Prenses Diana gibi göründüğü 10 an

Tesadüf müdür yoksa bir saygı duruşu mu bilinmez ama Kate’in Prenses Diana gibi göründüğü, onunla benzer kıyafetler giyindiği pek çok an bulunuyor. İşte bu anları bir araya getirdik. Yorum sizin...

27.11.2017Hayat
İngiltere Kraliçesinin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

İngiltere Kraliçesi'nin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

Çeşit çeşit yemeklerle donatılmış mükellef sofralar için Türkçede krallara ya da kraliçelere layık denir. Peki kraliçeler her zaman böyle yemekler mi yer? Diğerlerini bilemiyoruz ama İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth için durum böyle değilmiş.

9.11.2017Yemek Kültürü
20 yılda 27 milyon TL kazandı

20 yılda 27 milyon TL kazandı

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in atlardan kazandığı meblağın 27 milyon TL civarında olduğu belirtildi.

25.10.2017Diğer
Keşkek bir aşk yemeği

Keşkek bir aşk yemeği

Hürriyet yemek yazarı Sahrap Soysal, bu yıl ‘30 Ülke 30 Mutfak’ konseptiyle açılan Frankfurt Kitap Fuarı’nda ziyaretçilere keşkek yapıp dağıttı.

13.10.2017Dünya
Hamile Kate’ten ilk kare

Hamile Kate’ten ilk kare

CAMBRIDGE Düşesi Catherine, üçüncü çocuğuna hamile olduğu haberinin ardından ilk kez görüntülendi.

11.10.2017Dünya
Prenses olmak için 5 milyon dolardan vazgeçiyor

Prenses olmak için 5 milyon dolardan vazgeçiyor

İngiliz kraliyet ailesinin haşarı üyesi Prens Harry ile birlikte olan aktrist Meghan Markle'ın yaklaşık 5 milyon dolar kazandığı diziyi bırakacağı öne sürüldü. İngiltere'nin çok satan gazetelerinden Daily Star, iddiayı çifte yakın kaynaklara dayandırdı.

7.10.2017Dünya
Aksu’dan, Londra’da  ‘kutnu’ defilesi

Aksu’dan, Londra’da ‘kutnu’ defilesi

Kökeni Anadolu Selçukluları’na kadar uzanan, Osmanlı padişahları tarafından da kullanılan, Gaziantep’te el tezgahlarından dokunarak üretilen ‘kutnu’ kumaşı, modacı Bora Aksu’nun düzenleyeceği defileyle Londra’da tanıtılacak. Tanıtıma Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin de katılacak.

15.09.2017Dünya
Son dakika: Stockholmde bıçaklı saldırı şoku

Son dakika: Stockholm'de bıçaklı saldırı şoku!

Avrupa'da bir bıçaklı saldırı şoku daha yaşandı. İsveç'in başkenti Stockholm'de meydana gelen bıçaklı saldırıda bir polis yaralandı.

31.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

2018’DE TÜRK DIŞ POLİTİKASI (4) - AB hedefi gerilerken, AB hükümetleriyle ilişkiler gelişiyor

“ALMANYA, Türkiye’deki insan haklarının durumuyla ilgili kaygılarının ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi çabalarını gölgelemesine izin vermeyecektir. Bazı konuların kamuoyu önünde hararetli bir şekilde tartışılmasındansa dostlar arasında konuşulması çok daha uygundur.”

2.01.2019

Almanya ile yeni denklem: ‘Hem iş yapalım, hem eleştiri...’

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Almanya’ya yaptığı ziyareti, 2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana Batı Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiği gezilerden farklı kılan çok önemli bir yönü var.

1.10.2018

Avrupalı değil, Amerikalı değil; ikisinden de farklı: LONDRA

Oldukça çok ülke gezmiş biri olarak Londra’ya, daha doğrusu İngitere’ye gitme fırsatı yaratamamıştım. Herkesten gelen tek ortak yorum; ”Sen kesin Londra’ya bayılacaksın, tam senlik bir şehir!” oldu. Şimdi anlıyorum ki sevdiklerim beni çok iyi tanıyormuş! Londra hafızalarıma, çikolatanın ağızda bıraktığı o ilk haza benzer bir keyif bıraktı. Biliyorum ki devamı çok yakında gelecek...

10.07.2018

Downing Street’te Türk-İngiliz yakınlaşması

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Londra’ya gitme nedeni, iki ülke ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan ancak ‘Tatlı Dil Forumu’ (Sweet Talk) adındaki yarı resmi nitelikteki gelenekselleşmiş bir etkinliğe katılmaktı.

16.05.2018

Tezatların en güzel uyumu: Londra

Şehri boydan boya kat eden Thames Nehri’ne rağmen dünyanın ilk metro ağını kuran, en hızlı temposunda akarken yemyeşil parklarında bir anda sakinleyen, çok fazla kültürü içinde barındıran ve kozmopolit denince akla ilk gelen şehirlerden biri: Londra! İşte size Londra gezi rehberi…

16.11.2017