MENÜ

Bu Suça Ortak Olmayacağız

Bu Suça Ortak Olmayacağız ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bu Suça Ortak Olmayacağız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bu Suça Ortak Olmayacağız haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 214 Bu Suça Ortak Olmayacağız haberi bulunmuştur.

Bu Suça Ortak Olmayacağız Haberleri

Şehit eşine taziye ‘yükümlülüğü’ kalktı

Şehit eşine taziye ‘yükümlülüğü’ kalktı

Barış İçin Akademisyenler’in, ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildirisini imzaladığı gerekçesiyle ile 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakılan Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Gülsün Güvenli’ye şehit eşine ziyaret yükümlülüğü kaldırıldı.

22.02.2019Gündem
Hapis cezası verilen akademisyene şehit ailesine ziyaret kararı

Hapis cezası verilen akademisyene şehit ailesine ziyaret kararı

'Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza attığı gerekçesiyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan akademisyen Gülsün Güvenli hakkında açılan dava karara bağlandı.''Suçlu olduğumu düşünmüyorum. Anayasal hakkımı kullandım" diyen sanık Güvenli, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Mahkeme heyeti, sanığa ayrıca 15 Ağustos 2015’te Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Komiser Ahmet Çamur’un hakim eşi Gökçen Çamur ve ailesine taziye ziyaretinde bulunma yükümlülüğü de getirdi.

12.02.2019Gündem
Son dersini verdi

Son dersini verdi

Barış İçin Akademisyenler’in ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza attığı için 2 yıl 6 ay hapis cezası alan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı ve adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, emekli oldu.

24.01.2019Gündem
Zorunlu  emeklilik öncesi son ders

Zorunlu emeklilik öncesi son ders

BARIŞ İçin Akademisyenlerin “Bu suça ortak olmayacağız” adlı bildirisine imza attığı için 2 yıl 6 ay hapis cezası alan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı ve adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, 23 Ocak günü, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı’ndaki görevinden emekli olacak.

11.01.2019Gündem
Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancıya hapis cezası verildi

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'ya hapis cezası verildi

Barış İçin Akademisyenlerin "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı gerekçesiyle yargılanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

19.12.2018Gündem
Bir yıl üç ay hapis

Bir yıl üç ay hapis

‘BARIŞ İçin Akademisyenler’in, ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisini imzaladığı gerekçesiyle ‘Terör örgütü propagandası yapmak’tan yargılanan yazar ve akademisyen Nuray Mert 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hükmün açıklanması geri bırakıldı.

13.12.2018Gündem
Yazar Nuray Merte hapis cezası

Yazar Nuray Mert'e hapis cezası

Barış İçin Akademisyen grubunun "Bu suça ortak olmayacağız" adlı bildirisine imza attıkları gerekçesiyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan köşe yazarı ve akademisyen Nuray Mert, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Nuray Mert hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

12.12.2018Gündem
FETÖ soruşturması

FETÖ soruşturması

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam hakkında ‘FETÖ üyeliği’ iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

6.11.2018Gündem
Barış için akademisyenler hakkında 7.5 yıl istendi

'Barış için akademisyenler' hakkında 7.5 yıl istendi

‘BARIŞ İçin Akademisyenler'in "bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attıkları gerekçesiyle "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy hakkında savcı mütalaasını bildirdi. Savcı, akademisyenler hakkında 1.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapis cezası talep etti.

9.10.2018Gündem
Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Son dakika: Sedat Peker hakkında flaş karar

Sedat Peker, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, her iki suçun yasal unsurları oluşmadığı için her iki suçtan beraat etti.

13.07.2018Gündem
701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

OHAL kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile büyük bölümü asker ve polis, 18 bin 632 kişi kamudan ihraç edildi. Devletten çıkarılanlar arasında, iki yıl önceki darbe girişiminin ardından yürütülen kapsamlı soruşturmalara karşın kilit görevlerde kalmayı başaran ‘kripto’ veya ‘mahrem’ isimler de var. İhraç edilen isimler arasında trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü öldüren 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Celal Yılmaz da bulunuyor.

8.07.2018Gündem
Yurtdışına yine çıkamadı

Yurtdışına yine çıkamadı

Anayasa hukuku profesörü, Anayasa Hukuku Araştırmaları Derneği Başkanı, İstanbul Barosu üyesi ve CHP’nin İstanbul birinci bölgedeki adayı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, yurtdışında davet aldığı kongreye pasaportuna el konulduğu için gidemedi.

22.06.2018Gündem
Bir yıl üç ay hapis cezası

Bir yıl üç ay hapis cezası

‘BARIŞ İçin Akademisyenler’in ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildirisini imzaladığı gerekçesiyle İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Prof. Dr. Büşra Ersanlı, ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan bir yıl üç ay hapis cezasına çaptırıldı.

5.06.2018Gündem
Prof. Dr. Büşra Ersanlıya 1 yıl 3 ay hapis cezası

Prof. Dr. Büşra Ersanlı'ya 1 yıl 3 ay hapis cezası

Barış İçin Akademisyenlerin "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzaladığı gerekçesiyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla yargılanan Marmara Üniversitesi'nden emekli Prof. Dr. Büşra Ersanlı, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldı.

5.06.2018Gündem
140 milyarlık KDV iadesinden vazgeçildi

140 milyarlık KDV iadesinden vazgeçildi

AK Parti, CHP ve MHP Katma Değer Vergisi (KDV) Yasası üzerinde son dakikada getirdikleri önergelerle milletvekilleri ve generallere yeni haklar tanıdı. Ayrıca geçmiş dönemlere ait birikmiş devreden KDV’lerin iadesinden de vazgeçildi. Düzenleme; 60 milyar lirası belediye ve kamu, 80 milyar lirası da özel sektör olmak üzere yaklaşık 140 milyar liralık KDV'nin iadesini kapsıyordu.

30.03.2018Ekonomi
Akademisyenlerin yargılandığı davada ilk karar

Akademisyenlerin yargılandığı davada ilk karar

"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attıktan sonra "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılanan akademisyenlerin davasında ilk karar çıktı. Akademisyenlere "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.  Mahkeme sanıklar hakkında verilen cezalar için hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

23.02.2018Gündem
Akademisyenlerin iddianamesi YÖK’e gönderildi

Akademisyenlerin iddianamesi YÖK’e gönderildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Bu Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisini imzalayan akademisyenler hakkındaki iddianameyi, “Tarafınızca yürütülecek idari tahkikatlarda değerlendirilmesi” notuyla YÖK’e gönderdi.

30.01.2018Gündem
Bakanlıktan imzacı akademisyen kararı... Stajyer bile olamaz

Bakanlıktan imzacı akademisyen kararı... 'Stajyer bile olamaz'

Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) KHK ile ihraç edilen 'imzacı akademisyen' Dr. Cenk Yiğiter’i mesleğe kabul ederek, avukatlık stajı yapmasına izin veren kararının iptali için dava açtı. Bakanlık, KHK ile ihraç edilen bir kişinin avukat olarak kabul edilmesinin mesleğin itibarını zedeleyeceğini savundu.

2.01.2018Gündem
Prof. Dr. Kaboğlu: Bu dava siyasal nitelikte bir davadır

Prof. Dr. Kaboğlu: Bu dava siyasal nitelikte bir davadır

"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza atan akademisyenler hakkında "Terör propagandası yapmak" suçlamasıyla açılan davaların görülmesine bugün de devam edildi. Aralarında Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'nun da bulunduğu 18 sanık bugün ayrı ayrı hakim karşısına çıktı.

21.12.2017Gündem
Akademisyenlerin beraat talebine ret

Akademisyenlerin beraat talebine ret

‘BU Suça Ortak Olmayacağız’ bildirisine imza attıkları gerekçesiyle ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla haklarında ayrı ayrı dava açılan ve tutuksuz yargılanan 10 akademisyen dün İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı.

5.12.2017Gündem
Yargılanmaya başlanan akademisyenlere adliye önünde destek

Yargılanmaya başlanan akademisyenlere adliye önünde destek

"Bu Suça Ortak Olmayacağız" bildirisini imzalayan akademisyenlerin yargılanması başlanıyor. Adliye önünde toplanan kalabalık akademisyenlere destek açıklaması yaptı.

5.12.2017Gündem
Sedat Peker tehdit davasında ifade verdi

Sedat Peker tehdit davasında ifade verdi!

İnternet sitesi üzerinde yazdığı yazıda, "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzalayanları tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında, "Tehdit" ve "Suç işlemeye tahrik" suçlarından 11 yıla kadar dava açılan organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker ifade verdi.

24.10.2017Gündem
Duruşmaya zorla gidecek

Duruşmaya zorla gidecek

GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi’ndeki sokağa çıkma yasakları ve insan hakları ihlalleri iddialarına karşı ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisi yayınlayan Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi üyelerini tehditten 11 yıla kadar hapis cezası istenen Sedat Peker’in yargılanmasına Anadolu Adliye Sarayı 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi.

13.10.2017Gündem
Son dakika... Sedat Peker için zorla getirme kararı

Son dakika... Sedat Peker için zorla getirme kararı

Son dakika: Kişisel internet sitesinde yazdığı yazıda, "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzalayan akademisyenleri tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Sedat Peker'in zorla getirilmesine karar verildi.

13.10.2017Gündem
İade edilen akademisyen başka üniversiteye

İade edilen akademisyen başka üniversiteye

RESMİ Gazete’de dün yayımlanan 693 sayılı KHK ile 27 üniversiteden 120 akademisyen ihraç edildi, 52 idari personelin de işine son verildi.

25.08.2017Gündem
En çok ihraç Dumlupınardan

En çok ihraç Dumlupınar'dan

RESMİ Gazete’nin mükerrer sayısında önceki akşam yayımlanan 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 302 akademisyen daha ihraç edilmişti.

15.07.2017Gündem