MENÜ

Bu İşe Karışma

Bu İşe Karışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bu İşe Karışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 828 Bu İşe Karışma haberi bulunmuştur.

Bu İşe Karışma Haberleri

Bakanlar Kurulu’na her kesimden insanı alacağım

Bakanlar Kurulu’na her kesimden insanı alacağım

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, göreve geldiğinde kimsenin kaybetmeyeceği, herkesin kazanacağı bir dönem olacağını belirterek, cumhurbaşkanı seçildiğinde sadece CHP’lilerden değil her kesimden insanın Bakanlar Kurulu’nda olacağını söyledi. İnce, Kahramanmaraş’ta, Gaziantep’te ve 100. mitingini yaptığı Kilis’te şöyle konuştu:

18.06.2018Gündem
10 yıl sonra cesedi burada bulundu

10 yıl sonra cesedi burada bulundu

ADANA’da 10 yıl önce kız kardeşleri Gülşen Yüksel (28) ile erkek arkadaşı Oğuzhan Ekinci’yi (24) öldürdükleri iddiasıyla, 3 ağabeyin de aralarında bulunduğu 10’u tutuklu, 14 şüphelinin yargılanmasına başlandı. Ağabey Cengiz Yüksel, Ekinci’yi öldürdüğü suçlamasını kabul etmezken, kız kardeşinin ise yaşadığını öne sürdü. İddia üzerine mahkemeye heyeti, Gülşen Yüksel’in gelecek duruşmaya getirilmesini istedi. Oğuzhan Ekinci’nin cesedi şüphelilerden Bülent Akyüz’ün göstermesi sonucu Mersin’in Silifke İlçesi’nde dağlık alanda gömülü halde bulundu.

26.05.2017Gündem
Kan donduran ifadeler: Eliyle boğup öldürdü... Kim konuşursa ailesiyle vedalaşsın...

Kan donduran ifadeler: Eliyle boğup öldürdü... Kim konuşursa ailesiyle vedalaşsın...

Adana'da 10 yıl sonra cesedi bulunan kayıp kuaför Oğuzhan Ekinci'nin, kız arkadaşının ağabeyleri ve arkadaşlarınca işkence edilerek öldürüldüğü iddiasıyla ilgili 10'u tutuklu 14 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Duruşmada sanıkların ifadeleri dinleyenlerin kanını dondurdu: Bu gidici... Dövmeyin geliyorum... Ne oldu dedim 'eliyle boğup öldürdü' dedi... Kim konuşursa eşiyle, ailesiyle vedalaşsın...

26.05.2017Gündem
Arda Turan hakkında çıkan haberleri yalanladı

Arda Turan hakkında çıkan haberleri yalanladı

Arda Turan bugün kendisi hakkında çıkan haberler ile ilgili olarak Instagram hesabından açıklama yaptı...

12.08.2014Futbol
AK Partili Metiner: Fevzi Çakmakın ismi Tunceliden silinsin

AK Partili Metiner: "Fevzi Çakmak'ın ismi Tunceli'den silinsin"

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Dersim olayları ile özdeşleşmiş isimler olduğunu ileri sürdüğü Abdullah Alpdoğan ve Fevzi Çakmak'ın adlarının da Tunceli’deki yerleşim yeri ve parklardan kaldırılmasını istedi.

30.11.2011Gündem
Türkiye’nin rezaleti ortaya çıkacağı için bazı şeyleri kitaplarımda yazmıyorum

Türkiye’nin rezaleti ortaya çıkacağı için bazı şeyleri kitaplarımda yazmıyorum

Deniz Bölükbaşı, Dışişleri’nin yetiştirdiği en iyi “pazarlıkçı”lardan biri. 2002’de MHP’den milletvekili adayı olup geri dönmüş olmasına rağmen AKP hükümetinin ABD ile 1 Mart tezkeresi öncesi müzakarelerini ona emanet etmesi de bunun göstergesi. 2007’de Dışişleri’ne son kez veda eden Bölükbaşı, siyasette de babası Osman Bölükbaşı’nın misyonunu taşıyor. O şimdi MHP’de Bahçeli’nin iç kabinesindeki isimler arasında.

12.06.2010Kelebek
64 yaşında koca dayağı hastanelik etti

64 yaşında koca dayağı hastanelik etti

Konya'da işçi emeklisi 69 yaşındaki Mehmet Ali A., çocuklarının yanlarına taşınmasına karşı çıkan eşi 64 yaşındaki Zeynep A.'yı yumrukla döverek hastanelik etti. Gözü moraran, kolu kırılan ve vücudunda ezikler oluşan Zeynep A. tedavi altına alındı. Gözaltına alındıktan sonra başında takkesi ve elinde tesbihle sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye getirilen Mehmet Ali A. rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

30.11.2009Gündem
Garipoğlu’nun iki şirketi şoförü adına çıktı, TMSF el koyunca şaşkına döndü

Garipoğlu’nun iki şirketi şoförü adına çıktı, TMSF el koyunca şaşkına döndü

TMSF’nin Sümerbank’ın eski patronu Hayyam Garipoğlu’nun 70 şirketine el koyması en çok Oktay Erdoğan’ı şaşırttı. Garipoğlu’nun yanında şoför olarak çalışırken ‘2 şirket sahibi olan’ Erdoğan, “Yıllarca bu şirketlerin benim olmadığını anlatmaya çalıştım, başaramadım. Şirketler benimse TMSF nasıl el koyar, Garipoğlu’nunsa borcu niye benim üstüme” diye sordu.

21.07.2009Ekonomi
ATV-Sabah satışı için gensoru

ATV-Sabah satışı için gensoru

CHP, ATV-Sabah'ın, Çalık Grubuna satışında, “İstenilen sonuçları almak için ihale öncesi ve sonrası olaya müdahil olduğu, yetkisini bir grubun avantajı için kötüye kullandığı” gerekçesiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında gensoru önergesi verdi.

15.05.2008Gündem
Herkesin merak ettiği soru

Herkesin merak ettiği soru

DÜN Hürriyet’e gelen telefonlara, internete gelen yorumlara baktığımda ortaya çıkan tablo şu: Halkın küçümsenmeyecek bir bölümü, askerin çekilmesini "Amerika’nın bastırmasına" bağlıyor.

1.03.2008Gündem
Atatürkçüler türbanlı kızlara burs vermeli

Atatürkçüler türbanlı kızlara burs vermeli

Gazeteci Devrim Sevimay’ın, Radikal gazetesi yazarı Haluk Şahin’le yaptığı bir dizi söyleşiden oluşan "Liberaller, Ulusalcılar, İslamcılar ve Ötekiler" isimli kitapta, Türkiye’nin içinden geçtiği karmaşık durum bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Doğal olarak, herkesin liberaller, ulusalcılar ve İslamcılar hakkında bir fikri var. Peki ama acaba bu "ötekiler" kim ve diğer fikir gruplarında kümelenen insanlardan farkları ne?

19.02.2008Gündem
Tehditlere aldırmadı öldürüldü

Tehditlere aldırmadı öldürüldü

ADANA'da 32 yaşındaki Halil İbrahim Olgun tarafından tüfekle öldürülen 26 yaşındaki Adnan Alver’in, daha önce katil zanlısı tarafından ölümle tehdit edildiği, ancak bunu umursamadığı ortaya çıktı. Olgun'un kendisinin istettiği kızın Adnan Alver'in ağabeyiyle evlenmesi nedeniyle düşmanlık beslediği, cinayeti bu nedenle işlediği öne sürüldü. Ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlanan Olgun ise mahkemede, Alver’i uyuşturucu sattığı için öldürdüğünü iddia etti.

19.02.2007Gündem
Aşkın değil barış özleminin şarkısı

Aşkın değil barış özleminin şarkısı

‘Bir Sevgi İstiyorum’ adlı Nihavent şarkıyı dinleyenler, sevgiye muhtaç bir kalbin seslenişini dinlediklerini sanıyorlar. Oysa bu şarkı, Türkiye’nin bir daha yaşamayı istemediği, aksine unutmaya çalıştığı kanlı yılların, kanlı günlerin şarkısı. İnsanlarımızın, sevgiyi, barışı, kardeşliği aradığı günlerin duygularını yansıtan şarkısı.

4.08.2005Kelebek
Kaynana muhalefetine karşı koymak zor

Kaynana muhalefetine karşı koymak zor

Kaynanalık müessesesinin reytingde tavan yaptığı bir dönem yaşıyoruz. Toplum ‘iyi kaynanalık-kötü kaynanalık’ diye ikiye bölünmüş durumda. Semra hanımın oğlu ile ilişkisine bakıp gıpta edenlerin yanı sıra, tahtaya üç kez vuranlar da yok değil.

25.11.2004Kelebek
Ayşegül’ü bir güzel dövdüm

Ayşegül’ü bir güzel dövdüm

İbrahim Tatlıses'in Seyrantepe Oyak Sitesi'ndeki evini basarak Ayşegül Yıldız'la kavga eden Asena, dün Hürriyet Gazetesi'nde yer alan kavga haberini doğruladı.

27.03.2002Gündem
Ayşegül’ü bir güzel dövdüm

Ayşegül’ü bir güzel dövdüm

İbrahim Tatlıses'in Seyrantepe Oyak Sitesi'ndeki evini basarak Ayşegül Yıldız'la kavga eden Asena, dün Hürriyet Gazetesi'nde yer alan kavga haberini doğruladı. Asena, ‘‘Tartışma doğrudur. Bana bir şey olmadı. Ben birisini dövdüm’’ dedi.

27.03.2002Gündem
Yunanistanın Salkım Hanımı

Yunanistan'ın Salkım Hanımı

Yunanistan'da 7 Kasım'da gösterime giren Aşkın Yedinci Güneşi adlı film, ülke tarihinin en tartışmalı dönemine, Anadolu işgaline eleştirel bir gözle bakıyor.

5.01.2002Gündem
Acaba...

Acaba...

27.09.2000Kelebek
İçişleri Bakanı Soylu’dan iş yeri sahiplerine kaçak göçmen uyarısı

İçişleri Bakanı Soylu’dan iş yeri sahiplerine kaçak göçmen uyarısı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, öncelikli hedefin özellikle büyükşehirlerde, İstanbul'da düzensiz göçmenler konusuna eğilmek olacağını belirterek, "Yani hiç kimse kayıtsız kuyutsuz ortalıkta gezinemeyecektir. Kaçak göçmen çalıştırma, kaçak işportacılık gibi faaliyetlere müsaade edilmeyecektir." dedi.

6.07.2019Gündem
Ödev ve  e-alışveriş de bağımlı yapıyor

Ödev ve e-alışveriş de bağımlı yapıyor

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şahin, TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Araştırma Komisyonu’ndaki sunumunda internet bağımlılığının nedenlerini sıraladı. Buna göre alışverişi ve ödevleri internet üzerinden yapmak da nedenler arasında yer alıyor.

22.06.2019Gündem
İçişlerimize karışmayın

İçişlerimize karışmayın

Almanya’daki okullarda Türkiye kökenli çocuklara Türkçe dersleri verilmesi yönünde Türk politikacılar açıklama yaptıklarında, Alman politikacılardan genelde hep şöyle bir tepki gelir: “Burası Almanya. Neyin nasıl olacağına biz kendimiz karar veririz. Türkiye bizim içişlerimize karışamaz.”

27.05.2019Avrupa
İstanbul’da dehşet anları Eşiyle kavga etti, terör estirdi

İstanbul’da dehşet anları! Eşiyle kavga etti, terör estirdi

İstanbul Beşiktaş’ta güpegündüz cadde ortasında boşanma aşamasında olduğu eşiyle kavga eden şahıs, kendilerini ayırmak isteyen esnafa ekmek bıçağıyla tehditler savurdu. Bıçakla dehşet saçan şahıs esnaflar tarafından uzaklaştırılırken, o anlar ise kameralara yansıdı.

27.05.2019Gündem
Son kararı YSK verecek

Son kararı YSK verecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçiminin ardından devam eden yeniden sayım süreciyle ilgili “Telaşa gerek yok. Sabırla bilinmeli ki, bu seçimlerin nihai kararını YSK verecektir. YSK’nın nihai kararı verdiği andan itibaren de iş bitmiştir” dedi.

6.04.2019Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim süreci bitmiştir. Şimdi olayın mahkeme süreci var

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim süreci bitmiştir. Şimdi olayın mahkeme süreci var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında, "Olayın malum, seçim süreci bitmiştir. Şimdi mahkeme süreci var" dedi.

5.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Faili meçhul kadın cinayeti yoktur

Bakan Soylu: 'Faili meçhul kadın cinayeti yoktur'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye 2015 verilerine göre Almanya ile aynı bantta yer alıyor, yani 1 milyon nüfus başına 5 kadın cinayeti var. Ancak sonraki yıllarda Türkiye için bu rakam sırasıyla 2016’da 3,7, 2017’de 4,33 ve 2018 sonu itibarıyla da 3,4 olmuştur. Failler açısından bakıldığında halihazırda faili meçhul kadın cinayeti yoktur. Faillerin sadece 1,3’lük kısmı firaridir. Bunların da yakalama çalışmaları devam etmektedir" dedi.

6.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Hepimiz nasıl Dersimli olduk

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün Tarafsız Bölge’de konuştu.

30.11.2011

Annem internette biriyle mesajlaşıyor

Annemin internette biriyle mesajlaştığını fark edince ona çok kızdım. Ama o beni evden gitmekle, babamı yalnız bırakmakla tehdit etti.

20.02.2011

Metro vaadi buharlaşıyor

MELİH Gökçek bir siyaset sihirbazı.

14.05.2009

Bir gazetecilik etiği tartışması

DÜN bir yaşıma daha girdim! Doğum günüm filan değildi ama bu meslekte insan bir sene içinde üç-dört kere "bir yaşına daha" girebiliyor.

6.05.2008

Herkesin merak ettiği soru

DÜN Hürriyet’e gelen telefonlara, internete gelen yorumlara baktığımda ortaya çıkan tablo şu:

Halkın küçümsenmeyecek bir bölümü, askerin çekilmesini "Amerika’nın bastırmasına" bağlıyor.

1.03.2008

Edip Paşa öyle bir fırsat verdi ki

EMEKLİ General Edip Başer Paşa, tüm mağluplar açısından vaziyeti kurtarma imkánı sağlayacak şahane bir fırsat verdi.

25.07.2007

Türk’ün aklı nasıl çalışır?

Bu isme dikkat! İdil Sevil. Harika bir kitap yazdı! Adı bile şahane: ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ Hem eğlenceli hem öğretici. İçinde zekâ olan, birikim olan ve kendimize farklı bir pencereden bakmamızı sağlayan bir kitap... İdil Sevil, Alman Lisesi, ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. Lisansüstü eğitimini ise Boston’da Emerson College’da tamamlıyor. Neredeyse 20 yıldır Baltaş Grubu’nda çalışıyor. 40’a yakın e-eğitim içeriği, 100’den fazla eğitim modülü-uygulaması ve pek çok kitabı yayına hazırlıyor. Uluslararası kurumlarda yürüttüğü ‘Kültürlerarası Farkındalık Eğitimleri’nde edindiği birikimi de ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ ismiyle kitaplaştırıyor. Halen Baltaş Grubu’nda Eğitim Program Yöneticisi olarak çalışıyor. İdil Sevil’in kültür değerlerimizi anlatan bu son kitabı mutlaka okunmalı. Bir güne sığmadı İdil Sevil’le sohbetimiz, salı günü de devam edecek...

21.04.2019

Annenin sınıfta ne işi var?

Son yıllarda pek çok okulda ‘sınıf annesi’ uygulaması var. Temel amacı ‘öğretmenin işlerini kolaylaştırmak’ olan uygulama içinden çıkılmaz bir hal aldı. Çünkü bazı anneler bunu bir ‘görev’ gibi görüp; okul idaresine, öğretmene ve hatta öğrencilere bile müdahale eder hale geldi. Hatta öğrencilere ödev bile veren sınıf anneleri mevcut. Uygulamanın artılarını eksilerini Eğitim Danışmanı ve Pedagog Prof. Dr. Norma Razon ile konuştuk.

2.03.2019