MENÜ

Btk

Btk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Btk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.985 Btk haberi bulunmuştur.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Cumhuriyeti'nde telekomünikasyon sektörünü düzenleyip denetleyen kurumdur. Türkiye'nin ilk sektörel düzenleyici kurumudur.

Devamı...

Btk Haberleri

Siber güvenlikte kardeş dayanışması

Siber güvenlikte 'kardeş' dayanışması

TİKA aracılığıyla Azerbaycan'dan gelen 10 öğrenciye BİLGEM'de 7 gün siber güvenlik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Siber Olaylara Müdahale Eğitimi üzerine 2 gün eğitim verildi.

15.02.2019Teknoloji
Bakan Turhan açıkladı İnternet dijital eğitimcilerle daha güvenli olacak

Bakan Turhan açıkladı! İnternet "dijital eğitimciler"le daha güvenli olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Her yıl şubat ayının ilk haftası kutlanan Güvenli İnternet Günü dolayısıyla BTK tarafından düzenlenecek etkinliklerle, internetin daha bilinçli ve güvenli kullanımının sağlanmasını hedefliyoruz. Etkinlik kapsamında ayrıca 100 öğretmene de Dijital Dünyada Ebeveyn Olmak konulu eğitici eğitimi verilecek. Bu eğitimi alan öğretmenler, diğer öğretmenleri ve velileri eğiterek, internetin ve dijital ortamların güvenli, bilinçli ve etkin kullanım farkındalığının artırılmasını sağlayacak" açıklamasında bulundu.

4.02.2019Ekonomi
BTK, Türkiyenin dijital dönüşümü için yol haritasını belirledi

BTK, Türkiye'nin dijital dönüşümü için yol haritasını belirledi

Bilgi Teknolojiler ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'nin dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak ve bilgi toplumu olmasını sağlamak için hedeflerini belirledi.

31.01.2019Teknoloji
Yeni nesil mobil haberleşme sistemleri BTKde görücüye çıkacak

Yeni nesil mobil haberleşme sistemleri BTK'de görücüye çıkacak

Dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden Inmarsat'ın mobil haberleşme sistemleri, Türksat AŞ iş birliğiyle yarın Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumunda (BTK) düzenlenecek "Satcom Club Türkiye" etkinliğinde anlatılacak.

31.01.2019Teknoloji
Türkiyenin Antarktikada bilimsel çalışma yapacak ekibi yola çıktı

Türkiye'nin Antarktika'da bilimsel çalışma yapacak ekibi yola çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinesinde gerçekleştirilecek 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferine katılan Türk ekip yola çıktı.

29.01.2019Teknoloji
Bakan Yardımcısı Sayandan çok önemli Mavi Balina uyarısı

Bakan Yardımcısı Sayan'dan çok önemli Mavi Balina uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, aileleri Mavi Balina oyununa karşı uyardı. Sayan, "Çocuklarımızı Mavi Balina ve benzeri sözde oyunların tehlikelerine karşı korumak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

29.01.2019Teknoloji
BTK yarışmayla siber yetenekleri keşfedecek

BTK yarışmayla "siber yetenekleri" keşfedecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) düzenlenen "Siber Yıldız" yarışmasıyla, Türkiye'nin siber güvenlik uzmanı açığını kapatacak yetenekli gençlerin keşfedilmesi hedefleniyor.

25.01.2019Teknoloji
Atatürk Havalimanı’nda 3 uçak pisti pas geçti…

Atatürk Havalimanı’nda 3 uçak pisti pas geçti…

ATATÜRK Havalimanı çevresinde rüzgarın aniden yönünü değiştirmesi nedeniyle inişe geçen 3 uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı. Bunun üzerine uçaklar, pist yönünün değiştirilmesinin ardından inişlerine devam etti.

23.01.2019Gündem
Bu numaraya dikkat 7 saniyede bir 25 lira ücret kesiliyor...

Bu numaraya dikkat! 7 saniyede bir 25 lira ücret kesiliyor...

BTK, ‘onay’ şartıyla ayrıca 888’li hatlardan gönderilen ‘kefilsiz ve şartsız kredi verileceği veya hediye çeki kazanıldığı’ mesajlarıyla dolandırıcılık yapılmasının da önüne geçti.

22.01.2019Ekonomi
THYnin Ankara-Tiflis direkt uçuşları başladı

THY'nin Ankara-Tiflis direkt uçuşları başladı

İki başkent arasında THY'nin doğrudan ilk uçuşu, Ankara'dan Tiflis'e yapıldı. Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan: "İki önemli konu var: Birincisi başkentler arasında iletişim ve doğrudan uçuşlar çok önemli. İkincisi Türkiye'nin güneydoğusu ve Kapadokya başta olmak üzere Gürcistan'dan Türkiye'ye gidecek olan turist potansiyelinin değerlendirilmesi çok önemli" açıklamasında bulundu.

18.01.2019Ekonomi
IoT projelerini 5G hızında geliştirme imkanı sunuyor

IoT projelerini 5G hızında geliştirme imkanı sunuyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) liderliğinde hayata geçirilen 5G Vadisi Açık Test Sahası’nda kurulan Netaş IoT Platformu ION üzerinde; öğrenciler, start-up’lar, akademisyenler, her ölçekteki kurum ve kuruluşlar IoT projelerini ücretsiz geliştirilebilecek.

17.01.2019Teknoloji
Hava koşulları nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi

Hava koşulları nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi 

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları, hava ulaşımında aksamalara neden oldu. İstanbul'dan yapılacak bazı iç ve dış hat seferleri karşılıklı iptal edildi. Başta THY olmak üzere havayolu şirketleri, yaptıkları duyurularla hava koşulları nedeniyle yolculardan uçuşlarını kontrol etmeleri konusunda uyardı.

4.01.2019Gündem
Bakan açıkladı: Sayı 81 milyona yaklaştı

Bakan açıkladı: Sayı 81 milyona yaklaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Geçen yılın sonunda 77,8 milyon olan mobil abone sayısı, bu yılın üçüncü çeyreği sonunda 80,6 milyona ulaştı. 1 Nisan 2016'da başlayan 4,5G abone sayısında da artış devam etti ve 69,3 milyona ulaştı. Mobil internet kullanım miktarı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 12 artarak yaklaşık 842 bin terabayta ulaştı" açıklamasında bulundu.

30.12.2018Ekonomi
Hızlı ve ucuz internet için iki öneri

Hızlı ve ucuz internet için iki öneri

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun (BTK), tüm vatandaşların yüksek hızlı internetten yararlanması için 1 Ocak 2019 itibariyle Adil Kullanım Noktası’nın (AKN) kaldırılması kararının ardından Türk Telekom tarafından açıklanan yeni internet tarifelerinde yüksek fiyatlar dikkat çekti. Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak işletmecilerin fiyat düzenlemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arıak “Vatandaşların yüksek hızlı ve sınırsız internet kullanabilmeleri için uygun fiyatlı tarifelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Bunun ilk adımı Türk Telekom’un toptan fiyatlarında fahiş artırımlar yapmaması ikinci adımı ise fiber altyapının paylaşıma açılmasıdır.” diyor.

24.12.2018Teknoloji
THY ile IndiGodan anlaşma

THY ile IndiGo'dan anlaşma

Kod paylaşımı anlaşması yapan iki hava yolu şirketi, Türkiye ile Hindistan arasında ve ötesindeki hatlarda seyahat edecek yolculara esnek seyahat imkanı sağlayacak.

21.12.2018Ekonomi
13 bin metre yüksekliğindeki uçakta doğum

13 bin metre yüksekliğindeki uçakta doğum

TÜRK Hava Yolları (THY)'nın TK-589 sefer sayılı Libreville (Gabon) - İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu hamile yolcu Musuamba Mıchoukayembe, uçak 13 bin metredeyken doğum yaptı. Doktor olan eşi ve kabin görevlilerinin yardımıyla gerçekleşen doğumda bir erkek çocuk dünyaya geldi. Anne ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

13.12.2018Haber
THY uçağında hareketli  anlar... 13 bin metrede doğurdu

THY uçağında hareketli anlar... 13 bin metrede doğurdu

İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu yolcu Musuamba Mıchoukayembe, uçak havalandıktan 3 saat sonra Nijer havası üzerinde doğum yaptı. Sağlık durumu iyi olan anne ve bebeği, uçağın İstanbul’a inişinin ardından hastaneye götürüldü. 13 bin metrede dünyaya gözlerini açan erkek bebeğe ’Bennel’ adı verildi. Uçağın kokpit ve kabin ekibi doğum sırasında büyük heyecan yaşadı. Kabin amiri Fatma Akyüz, "Uçağa 144 yolcumuzla bindik, 145 yolcu ile indik. Bizim için güzel bir anı oldu" dedi.

13.12.2018Gündem
Uçakta acı olay Havalimanına indiğinde artık çok geçti

Uçakta acı olay! Havalimanına indiğinde artık çok geçti

TÜRK Hava Yolları (THY)'nın İslamabad-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağındaki yolcularından 71 yaşındaki Mustafa Ahmet Awan kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

11.12.2018Gündem
İstanbul Havalimanından Adanaya da seferler başladı

İstanbul Havalimanı'ndan Adana'ya da seferler başladı

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan Adana'ya ilk tarifeli sefer, "TK-2046" numaralı uçakla icra edildi.

11.12.2018Ekonomi
Sean Penn Türkiyeden ayrıldı

Sean Penn Türkiye'den ayrıldı

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında belgesel çekmek üzere Türkiye'ye gelen ünlü Hollywood oyuncusu Sean Penn, THY'nin tarifeli seferiyle ülkesine döndü.

7.12.2018Keyif
Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İlk duruşma 8 Ocak 2019'da görülecek.

7.12.2018Gündem
Uluslararası Saraybosna Havalimanında 1 milyon yolcu rekoru

Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda 1 milyon yolcu rekoru

Uluslararası Saraybosna Havalimanı'ndan uçan bir milyonuncu yolcu, THY'nin İstanbul seferine bilet alan Aida Brino oldu.

5.12.2018Ekonomi
Türk Telekom AKNyi kaldırıyor

Türk Telekom AKN'yi kaldırıyor

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek.

5.12.2018Teknoloji
Samsung ve BTK’dan öğretmenlere Siber Zorbalık eğitimi

Samsung ve BTK’dan öğretmenlere 'Siber Zorbalık' eğitimi

Çocukların elektronik ortamda rahatsız edici eylemler ile karşılaşmasını önlemeyi hedefleyen Samsung Electronics Türkiye, BTK işbirliği ile Ankara’da 150 öğretmene eğitici eğitimi verdi.

4.12.2018Teknoloji
BTKden büyük veri ve siber güvenlik uyarısı

BTK'den "büyük veri ve siber güvenlik" uyarısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, gelişmiş ülkeler arasında büyük verinin işlenerek anlamlandırılması konusunda yarış olduğunu belirterek, "Bu yarışta ülkemizin de sıralamaya girmesi için tüm ilgili tarafların üzerine düşen görevi yerine getirmesi, çalışması, araştırması ve üretmesi gerektiği inancındayız." dedi.

3.12.2018Teknoloji
Güvenli internet hizmeti 8 yılda 6,3 milyon aboneye ulaştı

Güvenli internet hizmeti 8 yılda 6,3 milyon aboneye ulaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 2011'de verilmeye başlanan güvenli internet hizmetinden yararlanan abone sayısı 6,3 milyona çıktı.

28.11.2018Teknoloji
Güvenli internet hizmeti 8 yılda 6,3 milyon aboneye ulaştı

Güvenli internet hizmeti 8 yılda 6,3 milyon aboneye ulaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 2011'de verilmeye başlanan güvenli internet hizmetinden yararlanan abone sayısı 6,3 milyona çıktı.

27.11.2018Ekonomi
Turkcellden flaş AKN açıklaması: 1 Ocaktan itibaren...

Turkcell'den flaş AKN açıklaması: 1 Ocak'tan itibaren...

Turkcell, BTK’nın 2016 yılında yayınladığı düzenlemeye uygun olarak 1 Ocak 2019 itibariyle AKK(Adil Kullanım Kotası)’lı tekliflerde olan tüm sabit internet müşterilerinde şartsız, koşulsuz, AKK’yı kaldırıyor.

21.11.2018Teknoloji
İzmir’den kalkan uçakta büyük şok Hostes yolcudan o sözleri duyunca...

İzmir’den kalkan uçakta büyük şok! Hostes yolcudan o sözleri duyunca...

İzmir-İstanbul seferine hazırlanan uçaktaki bir yolcunun, kucağındaki çantasını kabin bagajına bırakmasını rica eden hostese söylediği "TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam" sözleri üzerine kaptan pilot, "acil eylem planını" uyguladı. Yolcuların tahliyesi sonrası İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin arama yaptığı uçak, yaklaşık 4 saat sonra havalandı. "Hostese şaka yaptığını" söyleyen yolcu ise gözaltına alındı.

17.11.2018Gündem
Türkiyenin verisi Türkiyede kalmalı

"Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yapay zeka teknolojilerinin gelecek dönem daha da önem kazanacağını belirterek, "Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı düsturuyla çalışıyoruz." dedi.

6.11.2018Teknoloji
iPhone XS neden hâlâ Türkiyede satışa çıkmadı

iPhone XS neden hâlâ Türkiye'de satışa çıkmadı?

Apple'ın yeni iPhone'ları tanıtmasının üzerinden haftalar geçti; ancak yeni ürünler halen Türkiye'de satışa çıkmış değil. Peki neden yeni iPhone'lar gecikti?

6.11.2018Teknoloji
BTK 47 bilişim uzman yardımcısı alacak

BTK 47 bilişim uzman yardımcısı alacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) 47 bilişim uzman yardımcısı alınacak.

2.11.2018Teknoloji
BTK 47 personel alımı başvurusu nasıl yapılır

BTK 47 personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bünyesine 47 bilişim uzman yardımcısı almaya hazırlanıyor. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek olan süreç sonunda, hukuk alanı mezunları arasından 12, mühendislik alanı mezunlarının arasından 25, sosyal bilimler alanı mezunları arasından 10 kişi istihdam edilecek. Peki, BTK 47 personel alımı başvuru şartları nedir? İşte, o detaylar

1.11.2018Gündem
5 yıldızlı ilk sefer

5 yıldızlı ilk sefer

İstanbul Havalimanı’ndan ilk resmi uçuş dün TK 2124 koduyla Ankara’ya gerçekleşti. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın da katıldığı uçuşta Ankara’nın üzerinde ‘zafer turu’ atıldı. Aycı, “İstanbul Havalimanı ile sadece havada değil yerde de 5 yıldızlı marka olmak istiyoruz” dedi.

31.10.2018Ekonomi
İstanbul Havalimanından ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleşti

İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleşti

İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleştiren Türk Hava Yolları'nın "TK 978" kodlu uçağı, TSİ 18.55'de KKTC'ye indi.

31.10.2018Haber
Ve bir ilk daha gerçekleşti

Ve bir ilk daha gerçekleşti!

İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleştiren Türk Hava Yollarının (THY) "TK 978" sefer sayılı uçağı, TSİ 18.55'te KKTC'ye indi.

31.10.2018Gündem
İstanbul Havalimanında tarihi an... İlk uçuş başladı

İstanbul Havalimanı'nda tarihi an... İlk uçuş başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’nda ilk tarifeli uçuş yapıldı. Türk Hava Yolları’nın en büyük yolcu uçağı, Ankara seferini yapmak üzere dakikalar önce havalandı. TK 2124 sefer sayılı uçakta 340 yolcu bulunuyor...

31.10.2018Haber

Yazar Sonuçları

Dijitalleşme vaatleriniz nedir?

Bu çağda bakır teknolojisi ile internete muhtaç bırakılan vatandaşlar İstanbul’un göbeğindeki evlerine port yok diye internet bağlatamıyor. Birbirleriyle anlaşamayan, maliyetlerin altından kalkamayan operatörler zorunlu seyirci, kamu sessiz. Peki ya belediye başkan adayları? Kaç haneye, işyerine fiber optik teknolojisi ulaştıracaklarını, yönetecekleri şehirleri nasıl dijitalleştireceklerini açıklamaları gerekmez mi?

1.02.2019