MENÜ

Botan Vadisi

Botan Vadisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Botan Vadisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52 Botan Vadisi haberi bulunmuştur.

Botan Vadisi Haberleri

Botan Vadisi milli park ilan edildi

Botan Vadisi milli park ilan edildi

Siirt'in merkez, Aydınlar ve Eruh ilçeleri sınırlarında bulunan alan ‘Botan Vadisi Milli Parkı’ olarak belirlendi.

15.08.2019Gündem
Uçurumun kenarında tehlikeli kahvaltı

Uçurumun kenarında tehlikeli kahvaltı

Siirt'te bazı vatandaşlar, doğanın binbir rengini barındıran Botan Vadisi'nde uçurumun kenarında kurulan sofrada tehlikeye aldırış etmeden kahvaltı yapıyor.

27.06.2019Seyahat
Botan Vadisine tepeden bakış ilgi görüyor

Botan Vadisi'ne tepeden bakış ilgi görüyor

Siirt'te, Botan Vadisi'ndeki Rasıl Hacar Tepesi (Delikli Taş), yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor.

25.06.2019Seyahat
Botan Vadisine tepeden bakış ilgi görüyor

Botan Vadisi'ne tepeden bakış ilgi görüyor

Siirt'in Tillo ilçesindeki Botan Vadisi'nde yer alan Rasıl Hacar Tepesi, eşsiz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

23.06.2019Ekonomi
Siirt’te akılalmaz kaza Son anda atladı…

Siirt’te akılalmaz kaza! Son anda atladı…

Siirt'te fren yerine gaza basan sürücü yaklaşık 350 metre yükseklikteki uçurma giden araçtan atladı.

5.06.2019Gündem

Yerli yabancı turist akın ediyor! Fotoğraf çekmek için sıraya giriyorlar...

SİİRT’teki Botan Vadisi manzaralı delikli taş olarak bilinen Rasıl Hacar’a turist akını yaşanıyor. Bölgede oluşan huzur ortamıyla birlikte yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelen Rasıl Hacar’a gelenler, delikli taşta çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.

26.04.2019Ekonomi
FETÖcü general gitti böyle oldu Cudi Zaza öldürüldü, Türk Tarık panikte

FETÖ'cü general gitti böyle oldu! 'Cudi Zaza' öldürüldü, 'Türk Tarık' panikte

Bölücü terör örgütü PKK’ya karşı Doğu Karadeniz kırsalında operasyonlar devam ediyor. Son 4 yıldır PKK’nın ağır darbe aldığı operasyonlarda 12 terörist etkisiz hale getirilirken, 6 PKK’lı ise sağ ele geçirildi. 22 kişilik Karadeniz grubundan geriye 4 PKK’lı kaldı. FETÖ’den tutuklanan eski Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun ardından PKK’ya karşı Doğu Karadeniz’de mücadelenin sıklaşması ve sonuç alınması dikkat çekti.

17.07.2018Gündem
Kutuptan Pervariye koştu

Kutuptan Pervari'ye koştu

İşadamı Ahmet H. Uysal, Siirt Pervarili çocukların eğitimi için Kuzey Kutbu Maratonu’na (FWD North Pole Marathon) katıldı. Eksi 55 derecede 42 kilometre koştu. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gönüllüsü olan Uysal, bu koşuyla 181 bin TL bağış topladı. Uysal ve Japon eşiyle birlikte Pervari’ye gittik, çocuklarla buluşmasına tanık olduk.

12.05.2017Gündem
CHP’li vekiller Siirt’te sireni çaldırdı

CHP’li vekiller Siirt’te sireni çaldırdı

CHP heyeti, Alkumru Barajı’nda incelemelerde bulunmak amacıyla Siirt’e gitti. 6 kişinin hayatını kaybettiği piknik alanına giden CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, baraj yetkililerinden sirenleri çalmalarını istedi; siren sesinin piknik alanından duyulmadığını tespit etti. Olay yeri ile sirenler arasındaki mesafenin söylendiği gibi 100 metre değil 3.2 kilometre olduğunu da belirleyen heyet, tespitlerini videoya da kaydetti. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Firma yetkilisi, jandarma komutanı ve ben 15 dakika boyunca çalan sireni piknik alanından duyamadık. Firma yetkilisine, ‘bu bölgeye neden siren konmadığını’ sorduk. O da elektrik olmadığını, cep telefonunun bile çalışmadığı bilgisini verdi” dedi.

27.08.2014Ekonomi
Canlı leopar yakalayana sıfır otomobil

Canlı leopar yakalayana sıfır otomobil

Siirt Valisi Ahmet Aydın, canlı leopar yakalayıp uzmanlara teslim edecek kişiyi sıfır otomobil ile ödüllendireceklerini söyledi.

26.12.2013Gündem
Mühendisi kaçırıp cinsel organını kestiler

Mühendisi kaçırıp cinsel organını kestiler

Siirt’te inşaat mühendisi 60 yaşındaki Selahattin K., dün kente 15 kilometre uzaklıkta Eruh yolunda yaralı bulundu. Selahattin K.’nın kulaklarını ve penisini kesen saldırganlar aranıyor. Bugün Van'da genç bir kız, kendisiyle evlenmekten vazgeçen sözlüsünü, akrabası ve arkadaşlarının yardımıyla kaçırıp işkence ettikten sonra cinsel organını kesmişti.

14.08.2013Gündem
VALİ BOTAN VADİSİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE UÇTU

VALİ BOTAN VADİSİ'NDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE UÇTU

Siirt'te, gerçekleştirilen yamaç paraşütü etkinliğinde, Vali Ahmet Aydın, Botan Vadisi üzerinden paraşüt ile uçtu. Vali Aydın, Botan semalarında uçmanın büyük bir zevk olduğunu belirterek, paraşüt ile uçmak için yeni bir kurs daha açacaklarını söyledi. Vali Aydın, "Siirt doğal güzellikleri bakımından çok zengin bir ilimiz. Sahip olduğumuz bu doğal güzellikleri turizm amaçlı değerlendirmemiz gerekiyor. Bu amaçla Türk Hava Kurumu ile Siirt Üniversitesi işbirliğinde bir kurs açmış bulunuyoruz. Bu kursumuza 22 kursiyer katılıyor. İlkbahar'da da bir kurs daha açacağız" dedi.Açıklamasından sonra Türk Hava Kurumu yetkililerince hazırlanan yamaç paraşütünü kullanan Vali Ahmet Aydın, hava yaklaşık 1 saat gezdikten sonar güvenli olarak yere iniş yaptı. Aydın, "Şu anda bulunduğumuz Botan Vadisi, muhteşem manzaraya sahiptir. Bir çok türküye konu olmuştur. Bu güzel günde Botan vadisinin gökyüzünden seyretmenin keyfini yaşayacağız" dedi. Turan KOYUNCU-DHA

7.11.2012Haber
Barajlar kültürel varlıkları yok edecek

Barajlar kültürel varlıkları yok edecek

Ege Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haluk Sağlamtimur, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan doğal ve kültürel varlıklara dikkat çekti.

11.05.2010Ege
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Yolunuz düşerse Van Kalesi’nin tepesindeki minareden güneşin göl üzerindeki batışını izleyin. Siirt de görmeye değer bir kent. Bitlis’e gelince...

17.10.2004Seyahat
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Van, Türkiye’nin en yüksek ve en çok güneş alan kentlerinden biri. Deniz seviyesinden 1720 metre yükseklikteki bu topraklarda, Doğu Anadolu’ya hayat veren çok önemli bir kaynak var; Van Gölü. Bugün Van’daki kültürel zenginliği oluşturan sadece buraya en uzun süreyle yerleşmiş olan Urartular değil. Hititler, Hurriler, Persler, Medler, Selçuklular ve Osmanlılar’ın da bu mozaikte izleri var.

17.10.2004Seyahat
İşte 2100 PKKlıyı çekecek 13 kişilik kadro

İşte 2100 PKK'lıyı çekecek 13 kişilik kadro

PKK’nın Kandil’deki yöneticilerinden Murat Karayılan’ın dün Türkiye’deki örgüt üyelerinin 8 Mayıs’tan itibaren geri çekilmeye başlayacağını açıklamasının ardından, Türkiye’deki örgüt yöneticileri de harekete geçti.

26.04.2013Gündem
PKK kampları Batman’da sokak adı olacak

PKK kampları Batman’da sokak adı olacak

BATMAN’ın BDP’li Belediye Meclisi, kentte bazı cadde ve sokaklara PKK’nın Kuzey Irak’ta barındığı Zap ve Avaşin kamplarının adlarının da aralarında yer aldığı yeni isimlerin verilmesi için karar alıp, onaylanması için valiliğe gönderdi.

10.03.2010Gündem
Sokaklara PKK kamplarının adı verildi

Sokaklara PKK kamplarının adı verildi

Batman’ın BDP’li belediyesi, tartışma yaratacak yeni karar aldı. Belediye Meclisi, kentte bazı cadde ve sokaklara terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta barındığı Zap ve Avaşin kamplarının adlarının da bulunduğu yeni isimlerin verilmesi için karar alıp, onaylanması için valiliğe gönderdi.

10.03.2010Gündem
Çatışmada yakalanan 4 teröriste ömür boyu hapis istemi

Çatışmada yakalanan 4 teröriste ömür boyu hapis istemi

SİİRT’in Pervari İlçesi kırsalındaki Herekol Dağı’nda 7 teröristin öldürüldüğü çatışmada yakalanan 1’i İran, 1’i Suriye uyruklu 4 PKK’lı hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

6.03.2008Gündem
Gabarda terörist avı

Gabar'da terörist avı

Şırnak Gabar Dağı'nda pusu kurup 13 güvenlik görevlisini şehit eden PKK'lı teröristlere yönelik bölgede son dönemdeki en büyük operasyon başlatıldı.

10.10.2007Gündem
Türkiyenin küçük kaplıcaları

Türkiye'nin küçük kaplıcaları

Kış mevsiminin tam ortasındayız. Yurdumuzun büyük bölümü soğuk, karlı ve yağmurlu havanın etkisinde. Kuşkusuz çoğumuz yaz günlerine özlem duyuyoruz. Ama daha yaza çok var. O zaman ne yapacaksınız; sıcacık havuzunda yüzebileceğiniz, dinlenebileceğiniz bir termal tesise gideceksiniz.

20.02.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin büyüleyici güzellikleri: Botan Vadisi ve Delikli Taş

Güneydoğu Anadolu’da 12 bin yıllık tarihi geçmişiyle hak ettiği değeri henüz bulamamış bir yer var: Siirt. Şehirde adım attıkça gördüğüm yemyeşil manzaralar bana adeta İtalya’nın Toskana Vadisi’ndeki güzellikleri anımsattı. Özel bir harçla yapılan Cas evleri, Sabat olarak adlandırılan geçitleri, yeni popüler olan Botan Vadisi ve Delikli Taş gerçekten görülmeye değer. İşte sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak Siirt’in güzellikleri…

17.05.2019

O fotoğrafın hikâyesi

Uzun süre bakınca gözü sulanıyordu. Yüksek rakım, soğuk ve rüzgâr zorluyordu.

18.03.2019

İzmir ile Siirt aynı ülkede mi?

Ayşe Özyılmazel’in “Tophane” yazısını okurken aklıma tatsız sorular geldi.

24.09.2010

Kibar, domates için Şanlıurfa’yı sordu Sancak Botan’ı gösterdi

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın Businesseurope Başkanı Ernest-Antoine Seilleire’i ağırladığı yemek öncesinde derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Hedef Grubu’nun patronu Ethem Sancak’a Siirt’teki konfeksiyon fabrikasının durumunu sordum: "Bir iki aydır kendini kurtarmaya başladı, çalışan sayısı 500’ü geçti."

26.04.2008

Dağlarda gelincikler, ovada kanlı tuzaklar..

Bir hafta kadar önce, Irak Kürdistan bölgesine onca kez gitmiş olmama rağmen hiç gitmediğim bir bölümüne gittim.

16.05.2011