MENÜ

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Boşanmış Mağdur Babalar Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Boşanmış Mağdur Babalar Derneği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15 Boşanmış Mağdur Babalar Derneği haberi bulunmuştur.

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Haberleri

Sosyal medyada büyük tepki toplamıştı Soruşturma başlatıldı

Sosyal medyada büyük tepki toplamıştı! Soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Boşanmış Mağdur Babalar Derneği" adlı sosyal medya hesabında Emine Bulut'un eski eşince öldürülmesini öven Muhammet Özen hakkında, "suç işlemeye alenen tahrik" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından soruşturma başlattı.

24.08.2019Gündem
Mağdur yok ki dernek olsun

Mağdur yok ki dernek olsun

BOŞANMIŞ Mağdur Babalar Derneği başkanı bir çocuk babası öğretmen Muhammet Özen, bir gazeteye “Devlet erkek için iki seçenek sunuyor. ‘Ya ömür boyu nafaka öde ya da onu öldür’ diyor. Kadınlar öldürülmeyi hak etmiyor ama eşlerini öldüren kocaları savunuyorum. Karılarını öldüren babaları alınlarından öpüyorum. Derneğin 25 bin üyesi var” dedi.

1.10.2015Gündem
Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istendi

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istendi

İZMİR Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istemiyle Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Hakkında 'tahrik ve suçluyu övme’ suçundan dava açılan Dernek Başkanı Muhammet Özen’in "Derneğin 25 bin üyesi var" açıklamasının da doğru olmadığı, derneğin faal 23 üyesi olduğu belirlendi.

1.10.2015Gündem
Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istendi

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istendi

İZMİR Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nin kapatılması istemiyle Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Hakkında ’Tahrik ve suçluyu övme’ suçundan dava açılan Dernek Başkanı Muhammet Özen’in "Derneğin 25 bin üyesi var" açıklamasının da doğru olmadığı, faal 23 üyesi olduğu belirlendi.

1.10.2015Ege
Boşanmış babalardan Kırcaya destek

Boşanmış babalardan Kırca'ya destek

İZMİR'de bulunan Boşanmış Mağdur Babalar Derneği, eski gelini tarafından, oturdukları evin elektrik, su ve doğalgaz akışını kestirmekle suçlanan ünlü televizyoncu Ali Kırca'ya destek verdi.

30.12.2013Ege
Boşanma tazminatı soygunu

Boşanma tazminatı soygunu

İZMİR’de, boşanma davasında eşinin kazandığı 50 bin TL’lik tazminatı ödeyebilmek için banka soymaya kalkışan, ancak yakalanıp tutuklanan Reşit Ş., yargılandığı davanın ilk duruşmasında 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

12.12.2013Gündem
Çocuklarını icra yoluyla görüyorlar

Çocuklarını icra yoluyla görüyorlar

Boşandıktan sonra çocuklarının velayeti anneye verilen bazı babalar, evlatlarını ayda 2 kez icra yoluyla görebiliyor. Çocuklarını görebilmek için her ay yaklaşık 600 lira para ödemek zorunda kalan babalar, İzmir'de Boşanmış Mağdur Babalar Derneği kurarak haklarını aramaya çalışıyor.

20.10.2013Ekonomi
Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanına testere hapsi

Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı'na testere hapsi

İzmir'de “Eşlerini öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” diyerek tepki toplayan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, bu defa mahkûm oldu.

23.04.2016Gündem
Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özene yakalama kararı

Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen'e yakalama kararı

İZMİR’de "Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum" diye bir gazeteye verdiği röportaj nedeniyle yargılandığı davada 10 yıla kadar hapis cezası istenen Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen duruşmaya gelmeyince, hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Hakim, sanığa BARO'dan avukat tayin edilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

28.01.2016Gündem

Boşanan babaların isyanı

BOŞANMIŞ Babalar Platformu’na bağlı babalar çocuklarını 2 kez görebilmek için devlete ödemek zorunda oldukları 600 liraya itiraz etti.

24.03.2013Gündem
Tahsil edilemeyen nafakayı devlet ödesin

Tahsil edilemeyen nafakayı devlet ödesin

İstatistikler ülkemizde son beş yılda bir milyon çiftin boşandığına işaret ediyor. Yaklaşık 12 milyon aileden oluşan bir toplum için bu endişe verici bir oran. Boşanmalarla birlikte anne ve çocukların yaşadığı mağduriyetin önlenmesini amaçlayan nafaka kararlarının kağıt üzerinde kalmaması için MHP Ordu Milletvekili hukukçu Rıdvan Yalçın harekete geçti. Yalçın, problemli nafakaların tahsili için TBMM’ye bir yasa tasarısı sundu

27.11.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Boşanmış Babalar Platformu

Ailelerin parçalanması, çocukların iki arada bir derede kalması zaten yeteri kadar kötü ve acıklı bir durum.

17.06.2006