MENÜ

Borusan

Borusan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Borusan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.770 Borusan haberi bulunmuştur.

Borusan Holding, Türkiye'de faaliyet gösteren Holding kuruluşu.

Borusan’ın temelleri 61 yıl önce İstikbal Ticaret’in kurulmasıyla atıldı. "Bu memlekete hizmet borcum var. Onu ödemeye çalışıyorum." diyen kurucu başkan Asım Kocabıyık, holdingi artık oğlu Ahmet Kocabıyık'a devretmiştir. 1958 yılında çelik boru imalatı alanında faaliyet gösteren Borusan Boru, Sefaköy'de, 1.000 m²'si kapalı, toplam 4.000 m² alan üzerine kuruldu. 1964 yılında Pendik'te, su borusu imal eden, 50.000 ton/yıl kapasiteli yeni bir boru fabrikası kuruldu. 1985 yılında bu tesisler Gemlik'e taşındı. 1968 yılında Borusan Boru'nun ilk fabrikası, aynı bölgedeki yeni ve modern binasına taşındı. 1969 yılında ilk boru ihracatı gerçekleştirildi.

Bugün 21 şirketi ile faaliyet göstermekte olan Borusan Holding'in Kurucu Başkanı Asım Kocabıyık, Kasım 2001'de Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı oğlu Ahmet Kocabıyık'a devrettikten sonra kendini aktif iş yaşamı boyunca hiç kopmadığı sosyal alandaki gönüllü faaliyetlerine adadı.

DEVAMI

Borusan Haberleri

Tekirdağda klasik müzik günleri başlıyor

Tekirdağ'da klasik müzik günleri başlıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin sanat etkinliklerinin markası olan Bisanthe adı altında düzenlenen 4. Oda Müziği Festivali, 20 Ocak Pazar günü saat 20.00’da gerçekleşecek İdil Biret ve Borusan Quartet konseri ile başlayacak.

17.01.2019Kitap Sanat
Aydın Gün Teşvik Ödülünün sahibi belli oldu

Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün sahibi belli oldu

İKSV'nin başlattığı Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2018 yılı sahibi 22 yaşındaki piyanist Can Çakmur oldu.

10.01.2019Kitap Sanat
Ali Perret’s Du.Du’dan çağdaş Anadolu müziği

Ali Perret’s Du.Du’dan çağdaş Anadolu müziği

Farklı disiplinlerden, farklı coğrafyalardan ve farklı etnik kökenlerden müzisyenleri bir araya getiren Ali Perret’s Du.Du, ‘On the Move’ albümünün konseriyle 12 Ocak’ta Borusan Müzik Evi’nde sahne alıyor. Perret, “Albümdeki müzikler yeni aslında. Pek alışılagelmiş bir etnik müzik albümü değil. Çağdaş Anadolu müziği diyorum ben” diye anlatıyor.

9.01.2019Kitap Sanat
BİFO, Yeni Yıl Konseri’nde Ailyn Pérez’i ağırlayacak

BİFO, Yeni Yıl Konseri’nde Ailyn Pérez’i ağırlayacak

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), gelenekselleşen Yeni Yıl Konseri’nde soprano Ailyn Pérez’e eşlik edecek.

7.01.2019Kitap Sanat
Teknolojinin samimi ve duygusal yüzü

Teknolojinin samimi ve duygusal yüzü

Borusan Contemporary’de açılan ‘Akışkan Bedenler’ başlıklı sergide insan davranışları ve teknoloji arasındaki ilişkiyi inceleyen küresel sanatçı kolektifi Universal Everything’in kurucusu Matt Pyke, “Gelişen teknolojilere adapte olmayı öğrenmekten başka çaremiz yok. Teknoloji sayesinde insanlığı aslında daha iyi ‘yarın’lar bekliyor diye düşünüyorum” diyor.

2.01.2019Kitap Sanat
2018 BOM E-Team GT Kupası sonuçlandı

2018 BOM E-Team GT Kupası sonuçlandı

Otomobil e-sporları ile ilgilenen yüzlerce katılımcıya geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana büyük bir heyecan yaşatan 2018 Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) E-Team GT Kupası, Pazar günü İstanbul Park sanal pistinde gerçekleşen final yarışı ile tamamlandı. Turkcell TV+’tan canlı olarak yayınlanan ve tüm katılımcıların büyük bir heyecan içinde mücadele ettiği son yarışı Furkan Özcan lider olarak tamamladı. Yarışta Ufuk Baba ikinci, Mertcan Solak ise üçüncü olarak bitiş çizgisine ulaştı.

27.12.2018eSpor
‘Şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla’

‘Şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla’

Borusan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Agah Uğur, batıda "şirket ortalamasının karmaşıklığı" diye bir endeks çıkarıldığını belirterek, "1955 yılına göre bugünkü şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla. Teknolojinin bir yandan altımızdaki halıyı çekip götürmesi bir yandan da insan beyninin karmaşık şeyleri yapıp kendini korumaya çalışması... Hangisinin kazanacağı belli. İnsan bu işi kazanamayacak." dedi.

24.12.2018Ekonomi
Borusan Contemporarye uluslararası ödül

Borusan Contemporary'e uluslararası ödül

Borusan Contemporary, pptArt tarafından verilen ‘Corporate Art Awards’ta ‘çok platformlu program’ı dolayısıyla ödüle değer görüldü.

18.12.2018Kitap Sanat
‘Türkiyenin En Büyük 500 Özel Şirketi için ödül töreni

‘Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi' için ödül töreni

Türkiye'nin en büyük şirketleri sırasıyla Tüpraş, Türk Hava Yolları (THY) ve Petrol Ofisi olarak belirlendi.

18.12.2018Ekonomi
Bom E-Team GT Kupası’nda finalistler belli oldu

Bom E-Team GT Kupası’nda finalistler belli oldu!

Borusan Otomotiv Motorsport’un organize ettiği BOM E-Team GT Kupası’ndaki 5’inci ve son eleme yarışı tamamlandı. Kupanın finalistleri, 8 Aralık’ta alacakları BOM Akademi Performans Sürüş Eğitimi ile sanaldan gerçeğe giden yolda ilk adımlarını atacak.

5.12.2018eSpor
Toplumsal cinsiyet eşitsizliği Bilgide tartışılacak

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği Bilgi'de tartışılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, 11 Aralık Salı günü, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine farklı disiplinlerden yaklaşımların yer alacağı, “Kadın = Erkek, Ne Eksik! Ne Fazla” seminerini düzenliyor. Açılış konuşmasını BİLGİ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu ve Türkiye’nin halkla ilişkiler duayeni Betül Mardin’in yapacağı seminerde cinsiyet eşitsizliği ve kadın hakları konularında uzman isimler sorunlar, öncelikler ve çözüm önerilerini tartışacak.

5.12.2018Kampüs
BİFO 20. yılında Avrupa turnesinde

BİFO 20. yılında Avrupa turnesinde

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 5-13 Aralık 2018 tarihleri arasında yeniden Avrupa turnesine çıkıyor. 2016 ve 2017’deki Avrupa turnelerinin ardından 2017’deki Hong Kong turnesine çıkan BİFO, bu kez Almanya’nın Stuttgart, Friedrichshafen ve Aachen, Hollanda’nın Amsterdam ve Fransa’nın Paris kentinde vereceği toplam beş konserde müzikseverlerle buluşacak.

3.12.2018Kitap Sanat
Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu ile açıldı

Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu ile açıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu konseri ile açılışını gerçekleştirdi.

30.11.2018Kitap Sanat
Büyüme 2020de

Büyüme 2020'de

Son 2 ayı kapsayan ÖTV indirimine rağmen 2018’de toplam otomobil pazarının 2017’e göre yüzde 37 küçülerek 450 bin adede gerilemesi öngörülüyor. Borusan Otomotiv CEO’su Hakan Tiftik ise ÖTV indiriminin devam etmemesi halinde 2019 yılı toplam otomobil pazar öngörülerinin 280 bin adet olduğunu belirterek, “Pazar ancak 2020’den sonra yeniden büyümeye başlayacaktır. Biz planlarımızı ona göre yapıyoruz” dedi.

19.11.2018Ekonomi
Borusan’da görev değişimi

Borusan’da görev değişimi

Borusan'da 30 yıldır üst düzey yönetici olan, 2001’den bu yana Borusan Holding’in CEO’luğu görevini sürdüren Agah Uğur, emekliliği nedeniyle bayrağı devrediyor.

13.11.2018Ekonomi
Borusan Holding’in yeni CEO’su Ahmet Kocabıyık oldu

Borusan Holding’in yeni CEO’su Ahmet Kocabıyık oldu

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur emeklilik nedeniyle görevini holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık'a devredecek.

12.11.2018Ekonomi
Otomobile hücum

Otomobile hücum!

Haziran ayından itibaren büyük kayıplar yaşayan, eylül ve ekim aylarında ise tamamen dibe vuran otomotiv sektörü ÖTV ve KDV indirimiyle birlikte yeniden canlandı. Vergi indirimlerine markaların stokları eritmek için devreye soktuğu kampanyalar da eklenince 1 Kasım’dan itibaren showroom trafiği 4 kat arttı. Sektör yetkilileri kasım sonunda satışların ekime göre 3 kat artarak 60 bin adedin üstüne çıkacağını öngörüyor.

12.11.2018Ekonomi
Günseli Kato kimdir

Günseli Kato kimdir?

Günseli Kato, ekran başındaki izleyiciler tarafından sorgulanan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Biyografisi ile birçok vatandaşın merakla sorguladığı isimler arasında yer alajn Günseli Kato, resim sanatına ilgisini farklı boyutlara taşımıştır. Peki, Günseli Kato kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

11.11.2018Gündem
Filarmoni Derneğinden gençlere destek konseri

Filarmoni Derneği'nden gençlere destek konseri

Kurucuları arasında Cemal Reşit Rey, Nadir Nadi, Halit Ziya Uşaklıgil, Lütfi Kırdar gibi isimlerin bulunduğu İstanbul Filarmoni Derneği, 25 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da Grand Pera Emek sahnesinde yetenekli genç müzisyenler yararına düzenleyeceği Gala Konseri’yle aralarında Gülsin Onay, Cihat Aşkın, Bülent Evcil ve Çağ Erçağ’ın da bulunduğu klasik müzik dünyasının yıldız isimlerini aynı sahnede buluşturuyor.

9.11.2018Kitap Sanat
Manheim hisselerini Borusana devrediyor

Manheim hisselerini Borusan'a devrediyor

Manheim Auctions ve Cox'un, Borusan Manheim'da birlikte sahip olduğu ve şirketin sermayesinin yüzde 50'sini temsil eden 110 bin payın, Borusan Grubu'nca kurulacak bir şirket tarafından satın alınması amacıyla Rekabet Kuruluna başvuruda bulunuldu.

6.11.2018Ekonomi
Borusan Müzik Evi 10 yaşında

Borusan Müzik Evi 10 yaşında

Borusan Müzik Evi 10’uncu yaşını kutlayacağı yeni sezonu, 1 Kasım Perşembe akşamı açıyor.

30.10.2018Kitap Sanat
Türkiyede büyük potansiyel var

Türkiye'de büyük potansiyel var

Alman İşadamları Türkiye'nin potansiyeline inandıkları mesajını verdi

26.10.2018Ekonomi
SAP NOW İstanbul’da iş dünyası ile buluştu

SAP NOW İstanbul’da iş dünyası ile buluştu

Türkiye’nin en önemli teknoloji etkinliklerinden SAP NOW İstanbul’un 23’üncüsü 25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. SAP Türkiye’nin bu yıl “Şimdi Tam Zamanı!” temasıyla Türkiye’nin öncü şirketlerini ve iş dünyasından 5000’e yakın profesyoneli buluşturdu.

26.10.2018Teknoloji
Türk Büyükelçiliğinde klasik müzik konseri

Türk Büyükelçiliğinde klasik müzik konseri

Viyana’da temsil edilen ülkelerin büyükelçileri, Türk müzisyenler tarafından Türk Büyükelçiliğinde düzenlenen klasik müzik konserine katıldı.

24.10.2018Avrupa
Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncüsü çıktı

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncüsü çıktı

Medya sanatı meraklıları için önemli bir kaynak sunan Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncü cildi yayımlandı.

11.10.2018Kitap Sanat
NASA rüzgarı

NASA rüzgarı

NASA’dan aldığı yazılımla rüzgâr enerjisi yatırımları yapan, 400 megavatlık (MW) RES portföyüne sahip olan Özgül Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül, 10 ilde 450 milyon dolarlık yatırıma hazırlanıyor. Özgül, “Teşviklere ve alım garantilerine karşıyım” dedi.

5.10.2018Ekonomi
TOSFED Yıldızını Arıyor Projesi’nde final heyecanı

TOSFED Yıldızını Arıyor Projesi’nde final heyecanı

TOSFED tarafından düzenlenen ilk yetenek keşfetme projesi olan ve bu yıl ikinci kez düzenlenen “TOSFED Yıldızını Arıyor” final elemeleri 28-30 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Final elemeleri sonunda belirlenen 10 erkek 2 kadın sürücü, hiçbir bedel ödemeden Fiat Egea yarış otomobilleriyle, farklı 4 yarışlık seride yarışma imkânı bulacak.

4.10.2018Diğer
İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İstanbul’un nitelikli etkinlik mekanı İş Sanat, 19. sezon programını hazırladı. Sezonu 8 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle açacak İş Sanat, sezon boyunca Sarah McKenzie, The Tiger Lillies, Renaud Capuçon, Lucas Debargue, Cappella Gabetta, Arturo Sandoval, Magdalena Kožená, Shen-Yang gibi yıldız isimleri ağırlayacak. Biletler 8 Ekim’de satışa çıkacak.

4.10.2018Kitap Sanat
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

Burs veren kurumlar ve vakıflarla ilgili araştırmalar milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. Üniversite sınavını kazanıp, ailesinin yanından ayrılarak başka bir şehre eğitimleri için giden öğrenciler, eğitim hayatları için maddi destek alabilmek adına burs veren kurumları sorguluyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

2.10.2018Gündem
9. Leyla Gencer Şan Yarışmasının kazananları belli oldu

9. Leyla Gencer Şan Yarışması'nın kazananları belli oldu

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 28 Eylül Cuma akşamı gerçekleştirilen 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın kazananları belli oldu.

1.10.2018Kitap Sanat
Leyla Gencerde kazanan Ezgi Karakaya oldu

Leyla Gencer'de kazanan Ezgi Karakaya oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenlenen 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final galası ve ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada birincilit ödülünü Ezgi Karakaya kazandı.

29.09.2018Keyif
BİFO’dan görkemli 20’nci yıl

BİFO’dan görkemli 20’nci yıl

2018-19 sezonunu 4 Ekim’de Fazıl Say’ın Bülent Evcil için bestelediği flüt konçertosunun dünya prömiyeriyle açacak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), seneye 20’nci yılını kutlayacak. Orkestranın aralıkta çıkacağı Avrupa turnesi kapsamında Amsterdam’ın Concertgebouw ve Paris’in Théâtre du Châtelet adlı meşhur salonlarında vereceği konserler büyük önem taşıyor.

27.09.2018Kitap Sanat
Leyla Gencer Şan Yarışması’nda final heyecanı

Leyla Gencer Şan Yarışması’nda final heyecanı

9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final galası 28 Eylül Cuma akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda şef Pietro Mianiti yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilecek. Jüri, büyük ödüllerin sahibini belirlerken, dinleyiciler de oylarıyla Leyla Gencer Halk Ödülü’nün sahibini seçecek.

27.09.2018Kitap Sanat
Leyla Gencerde heyecan başlıyor

Leyla Gencer'de heyecan başlıyor

Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslararası müzik çevrelerinde çok konuşulan Leyla Gencer Şan Yarışması’nın dokuzuncusu bu yıl, İKSV, Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenleniyor.

25.09.2018Keyif
Shell Eco-marathonda büyük başarı

Shell Eco-marathon'da büyük başarı!

Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasında Çukurova Üniversitesi’nin Electromobile takımı elektrikli bataryalı araçlar kategorisinde, 1 TL’lik yakıtla 320 kilometrelik mesafe kat etti. Geleceğin mühendislerinin en az enerjiyle en uzun mesafeyi kat etmek için yarıştığı Shell Eco-marathon Türkiye’ye 5 ülkeden 23 takım ve 350 öğrenci katıldı.

24.09.2018Diğer
La Diva Turca Leyla Gencer

La Diva Turca Leyla Gencer

20’nci yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer, aramızdan ayrılışının 10’uncu yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

22.09.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

2’nci ele 'Sakarya' çıkarması

2017 yılında Petrol Ofisi’nin tamanını 1 milyar 368 milyon Euro’ya satın alarak dikkat çeken Hollandalı enerji devi Vitol Grup’tan 2019 yılının ilk yatırım müjdesi geldi.

5.01.2019

Çok seslilik bizde ortak değer

Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Korolarının Kurucusu, Genel Sanat Yönetmeni ve Şefi Masis Aram Gözbek, 2’si dünya şampiyonluğu olmak üzere kazandırdığı 50’ye yakın ödülle, Türkiye’de koro müziği kültürünün yaygınlaşmasında haklı bir öncülük yapıyor.

28.12.2018

Sobalı evdeki o kırmızı leğen

Bugün yetişkin, dün çocuk olan bizlerin ortak anılarını konuştuk geçen gün.

29.11.2018

İlk millet kıraathanesi çay ve kek standartları

Bundan bir süre önce Mardin’in Dara Harabeleri’ni gezerken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’le karşılaştım.

9.11.2018

İstanbul sanat sezonuna hızlı bir giriş yaptı

YILLARDAN beri evde biriktirdiğim gazetelerden, kesip sakladığım yazılardan yavaş yavaş ayrılmaya karar verdim.

18.09.2018