MENÜ

Borç

Borç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Borç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Borç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 45.989 Borç haberi bulunmuştur.

Borç Haberleri

Trumptan Dünya Bankasına Çin çağrısı

Trump'tan Dünya Bankası'na Çin çağrısı

ABD Başkan Donald Trump, Dünya Bankası'nın Çin’e borç para vermeyi kabul etmesinden bir gün sonra Dünya Bankasına yönelik “Çin’e borç para vermeyi durdurun” çağrısında bulundu.

7.12.2019Ekonomi
‘Borçları bitiriyoruz arazileri istiyoruz’

‘Borçları bitiriyoruz arazileri istiyoruz’

TON Balığı, balık konservesi, atıştırmalık ve yeme-içme sektörlerinde faaliyet gösteren Dardanel’in, bir dönem yaşadığı borç sıkıntıları hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Dardanel, bankalara olan borçlarının kapatılması ve bu kapsamda protokolle devrettiği bina ve arazilerin geri alınmasına yönelik müzakerelere başlayacağını duyurdu.

7.12.2019Ekonomi
Karınca Duası Nedir Karınca Duası Fazileti, Karınca Duası Türkçe Ve Arapça Okunuşu

Karınca Duası Nedir? Karınca Duası Fazileti, Karınca Duası Türkçe Ve Arapça Okunuşu

Allah katında makbul görünen, gücüne ve hikmetine inanılan dualardan biri de Karınca duasıdır. Bir diğer adı da Bereket duasıdır. Birçok işletmede ve esnafın dükkânında duvarda asılı olarak görebilirsiniz. Bolluğa ve berekete kavuşmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu en etkili duadır.

6.12.2019Dualar
Son dakika haberi... Yol kontrolüne takılan iş adamı kelepçe takılarak gözaltına alındı

Son dakika haberi... Yol kontrolüne takılan iş adamı kelepçe takılarak gözaltına alındı

Borcunu ödeyemediği için hakkında yakalama kararı bulunan Malkoçlar Oto Dizayn AŞ’nin sahibi Refik Malkoç gözaltına alındı. İstanbul Maltepe’de yol kontrolünde aracı durdurularak gözaltına alınan Malkoç’un adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

6.12.2019Gündem
Biri sadrazam torunu, diğeri paşanın eski eşi iki kuzen arasındaki davada flaş gelişme

Biri sadrazam torunu, diğeri paşanın eski eşi iki kuzen arasındaki davada flaş gelişme

Hindistan’a bağlı Haydarabad Nizamı Bereket Şah’ın eski eşi Esra Birgen (83) ile Sadrazam Said Paşa’nın torunu Rüya Nebioğlu (73) arasında 8 yıldır süren alacak davasında başa dönüldü. İstinaf mahkemesi, aynı zamanda kuzen olan ikili arasındaki davada yerel mahkemenin kararını bozdu. Mahkeme, Rüya Nebioğlu’nun, Birgen’e gönderdiği 700 bin doların ödünç para olup olmadığının ispat edilmesi gerektiğini belirterek mahkemenin kararını kaldırdı. Bu kararla birlikte dosya yeniden Adalar Asliye Hukuk Mahkemesi’ne döndü.

6.12.2019Gündem
Brezilya borcunu ödemediği için BMdeki oy hakkını kaybedebilir

Brezilya borcunu ödemediği için BM'deki oy hakkını kaybedebilir

Brezilya, Birleşmiş Milletler'e yıl sonuna kadar üye ülkelerin ödemek zorunda olduğu finansal katkı borcunu ödemezse, Genel Kuruldaki oy hakkını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak.

6.12.2019Dünya
Gözler bu kurultayda

Gözler bu kurultayda

Almanya’nın gündemi, “Merkel hükümetinin ne kadar ömrü var?” sorusuna düğümlendi. Günlerdir hükümetin geleceği tartışılıyor. Bu sorunun cevabını, bugünkü SPD kurultayı verecek.

5.12.2019Avrupa
Güney Afrika hükümeti milli hava yolu şirketini kurtaracak

Güney Afrika hükümeti milli hava yolu şirketini kurtaracak

Güney Afrika hükümeti, mali sıkıntılar yüzünden iflas etme noktasına gelen ülkenin bayrak taşıyıcısı Güney Afrika Hava Yolları’nı (SAA) kurtaracağını açıkladı.

5.12.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasından önemli açıklama

Son dakika... Merkez Bankası'ndan önemli açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2020 yılında 12 kere Para Politikası Kurulu toplantısı yapacağını duyurdu.

5.12.2019Ekonomi
Temizlik işçisi olarak girdiği üniversiteden müzik öğretmeni olarak mezun oldu

Temizlik işçisi olarak girdiği üniversiteden müzik öğretmeni olarak mezun oldu

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne (MSKÜ) taşeron temizlik işçisi olarak çalışırken yarım kalan eğitimin tamamlamaya karar veren İlkay Kayadibi (47), aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümünden mezun olup, Bitlis'e müzik öğretmeni olarak atandı. Babasının rahatsızlığı nedeniyle Muğla’ya tayin olan İlkay Kayadibi, hikayesiyle öğrencilerine örnek oluyor.

5.12.2019Gündem
SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü!

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ olarak anılan ‘Genç Sosyalistler’in Başkanı Kevin Kühnert, CDU/CSU’yla birlikte kurulan büyük koalisyonun en hararetli karşıtlarındandı. Ancak şimdi tam bir ‘U’ dönüşü yaptı ve partisini koalisyonu terk etmemesi konusunda uyardı.

4.12.2019Avrupa
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Yeni hedefler koymalıyız

TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Yeni hedefler koymalıyız

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski "Ekonomide gözlediğimiz toparlanmanın kalıcı hale getirilmesi kısa vadede en önemli odak noktamızdır. Bunu yaparken toplumun önüne yeni ve heyecan verici, toplumsal enerjiyi harekete geçirici hedefler koymalıyız" dedi.

4.12.2019Ekonomi
Sivassporun dipten zirveye uzanan başarı öyküsü

Sivasspor'un "dipten zirveye" uzanan başarı öyküsü

Bir dönem yönetim kurulu oluşturmakta sıkıntı yaşayan Sivasspor, istikrarlı yönetimi ve mütevazı bütçesiyle yakaladığı başarılarla adından söz ettiriyor

4.12.2019Futbol
Finansal kesim dışı firmaların net döviz açığı azaldı

Finansal kesim dışı firmaların net döviz açığı azaldı

Finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlıkları, eylülde bir önceki aya göre 1 milyar 654 milyon dolar artarken, yükümlülükler de 3 milyar 684 milyon dolar azaldı.

3.12.2019Ekonomi
Scholz’un koltuğu tehlikede

Scholz’un koltuğu tehlikede

Hafta sonu yapılan oylamada SPD Eş Genel Başkanlık yarışını kaybeden Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz’un koltuğunu da tehlikeye soktu.

3.12.2019Avrupa
Kasımda getiri şampiyonu borsa oldu

Kasımda getiri şampiyonu borsa oldu

BIST 100 endeksi, kasımda bir önceki aya göre yüzde 8,6 değer kazanarak 106.903 puanla Mart 2018'den bu yana en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi.

3.12.2019Ekonomi
Kurultay karar verecek

Kurultay karar verecek

Hükümet ortağı SPD’nin yeni eş başkanları Saskia Esken ile Norbert Walter Borjans, koalisyonda kalıp kalmayacakları sorularını açık bıraktı. Ancak seçim öncesi koalisyon sözleşmesini yeniden müzakere etme sözü verdi.

2.12.2019Avrupa
KYK borcu olanlar dikkat İşte yapılandırmanın ilk detayları...

KYK borcu olanlar dikkat! İşte yapılandırmanın ilk detayları...

Hükümetin KYK borçlarına ilişkin düzenleme yapma çalışmaları başladı. Bu kapsamda faizlerin silinip yapılandırılması ve taksitlendirme imkanının getirilmesi gündeme geldi.

2.12.2019Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat İşte kara listeden çıkmanın yolu

Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! İşte kara listeden çıkmanın yolu

Bankaya olan borçlarını ödeyememiş kişiler bir süre sonra kara listeye alınıyor ve bankalarla çalışması zor hale geliyor.

1.12.2019Ekonomi
Türkiye’nin üretmesi gerekiyor

"Türkiye’nin üretmesi gerekiyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin borçlanması değil üretmesi gerektiğini belirterek, “Borç alarak saygınlık kazanamazsınız. Üretmeniz ve alın terine değer vermeniz gerekiyor” dedi. Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 5’inci Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, ülke kalkınması için 4 aşamalı plan önerirken özetle şunları söyledi:

1.12.2019Gündem
‘Ben ölünce mi yardım edeceksiniz’ diye yazmıştı... İnceleme başlatıldı

‘Ben ölünce mi yardım edeceksiniz?’ diye yazmıştı... İnceleme başlatıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Ayşe Tuğba Arslan'ın boşandığı eşi tarafından öldürülmesi olayının incelenmesi için gerekli iznin verildiğini bildirdi.

30.11.2019Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ASİAD toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ASİAD toplantısında konuştu

İstanbul'da Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra Saadet partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

30.11.2019Gündem
Evlilik çağındaki gençlerin korkulu rüyası oldu: Evlenemiyoruz

Evlilik çağındaki gençlerin korkulu rüyası oldu: 'Evlenemiyoruz'

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde başlık parasının 50 bin TL'ye kadar çıkması evlenme çağındaki gençleri tedirgin ediyor. Evlilik çağındaki gençlerin korkulu rüyası olan başlık parası, 50 bin TL'ye kadar çıkması bölgede evlilik çağına gelen gençlerin ve ailelerinin sıkıntı yaşamasına neden oluyor. N.A. isimli vatandaş, ''Şuan 30 yaşındayım, evlenmek için geç bile, ama başlık parası yüzünden evlenemiyorum" diye konuştu.

30.11.2019Gündem
Beşiktaşın borcu açıklandı

Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Beşiktaş'ın toplam borcu açıklandı. 2019 yılı 3'üncü olağan divan kurulunda yapılan açıklamada Denetim Kurulu raporuna göre siyah-beyazlı kulübün borcunun 2 milyar 759 milyon 185 bin 877 TL olduğu belirtildi.

30.11.2019Futbol
Yatırımlar dünyada azaldı Türkiye’de arttı

Yatırımlar dünyada azaldı Türkiye’de arttı

2018 yılında dünya genelinde doğrudan yatırımların yüzde 13 azalmasına rağmen Türkiye’ye gelen yatırımların yüzde 12.6 arttığını açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Sergilenen güçlü performans uluslararası yatırımcıların Türkiye ekonomisine olan güveninin güçlü bir işaretidir” dedi.

30.11.2019Ekonomi
Feryadı duyulmadı Ölünce mi yardım edeceksiniz

Feryadı duyulmadı! Ölünce mi yardım edeceksiniz?

Eskişehir'de yaşayan iki çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan (44), kocasından 6 ay önce boşandı. Ancak eski koca Yalçın Özalpay, Arslan’a yönelik tehdit ve hakaretlerini sürdürdü. Arslan, Eskişehir’de 11 Ekim günü kocasının satırlı saldırısına uğradı. 44 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Arslan, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde toprağa verildi.

29.11.2019Gündem
İtalya, F-35te ikinci aşamaya geçiyor

İtalya, F-35'te ikinci aşamaya geçiyor

İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini, ülkesinin müşterek taarruz uçağı F-35 programında ikinci aşamaya geçmesi için onay verdiğini açıkladı.

28.11.2019Dünya
İstanbul Finans Merkezi batı ile doğu ekonomilerini harmanlayacak

İstanbul Finans Merkezi batı ile doğu ekonomilerini harmanlayacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi İstanbul Finans Merkezi Daire Başkanı Dr. Serkan Yüksel, "İslami finans alanında İstanbul'un potansiyeli sadece Müslüman ülkeler için değil tüm küresel finans sistemi için kullanılabilir. Dünyada batıdan doğuya kayan ekonomik ağırlık merkezi arada büyük bir boşluk oluşturuyor. İstanbul bu boşluğu dolduracak en önemli alternatif konumunda." dedi.

28.11.2019Ekonomi
Bursasporun borcu açıklandı

Bursaspor'un borcu açıklandı

Bursaspor Denetleme Kurulu Başkanı Serdar Güllülü, kulübün borcunun 447 milyon TL seviyelerine düştüğünü açıkladı. Yeşil-beyazlı kulübün Başkanı Mesut Mestan ise, sezon sonuna kadar her hangi bir ceza beklemediklerini vurguladı.

28.11.2019Futbol
Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı

Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı?

Ruja Ignatova kendine Kripto Kraliçe adını takmıştı. Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğini söyleyerek insanların milyarlarca eurosunu aldı. İki yıl sonra sırra kadem bastı. 'Kayıp Kripto Kraliçe' podcast yayınını hazırlayan Jamie Bartlett, Ignatova'nın bunu nasıl başardığını ve şimdi nerede saklanıyor olabileceğini araştırdı.

28.11.2019Teknoloji
Mesut Mestan: Para vermekle bu iş olmaz. Önemli olan kulübü sahiplenmek

Mesut Mestan: "Para vermekle bu iş olmaz. Önemli olan kulübü sahiplenmek"

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, "Futbolculara borçlarımız var. FIFA '30-60 günde öde' der. Ödemezsen -6 puan silinir ve 3 yıl transfer yasağı gelir. Sezon sonuna kadar böyle bir şey beklemiyoruz. Yönetim olarak hazırlıklıyız." dedi.

27.11.2019Futbol
BDDK Başkanı Akben: Kaynak temininde sorun yok

BDDK Başkanı Akben: Kaynak temininde sorun yok

Akben, bankacılık sektörünün yurt dışı piyasalardan kaynak temin etmede ve bu fonları yenilemede herhangi bir sorun yaşamadığını bildirdi.

27.11.2019Ekonomi
ASO Başkanı Özdebirden sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Özdebir'den sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Yıllık bazda 12 ay sonra gelen pozitif rakam (sanayi üretimi) toparlanma açısından önemli. Önceki çeyreklerdeki negatif büyüme performansı dikkate alındığında, yıl sonu büyümenin Yeni Ekonomi Programı tahminine yakın seviyede gerçekleşmesi muhtemel görünüyor" dedi.

27.11.2019Ekonomi
BDDKdan değersiz alacakların kayıttan düşmesine ilişkin iki düzenleme

BDDK'dan değersiz alacakların kayıttan düşmesine ilişkin iki düzenleme

Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ve "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Muhasebe Uygulamaları İle Finansal Tabloları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yürürlüğe girdi.

27.11.2019Ekonomi
Uçakta: Kemal Bey’in kalmasında Fayda var / Grupta: Kemal Bey’den daha ideali olmaz

Uçakta: Kemal Bey’in kalmasında Fayda var / Grupta: Kemal Bey’den daha ideali olmaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin “Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başından gitmesini mi istiyorsunuz” sorusuna şöyle cevap verdi: “Kemal Bey’in kalmasında fayda var.” Erdoğan, aynı görüşü partisinin grup toplantısına da taşıdı. Hiçbir CHP’liye genel başkan olması gerektiği yönünde telkinde bulunmadığını söyleyen Erdoğan, “Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu’ndan daha ideal bir genel başkan olmaz” dedi.

27.11.2019Gündem
Abdullah Avcı: Beşiktaş teknik direktörü olmak bir tutku

Abdullah Avcı: Beşiktaş teknik direktörü olmak bir tutku

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, DMAX'te yayınlanan Aslında? programında Fuat Akdağ ile Bağış Erten'in konuğu oldu.

26.11.2019Futbol
Japon anne kızını kaçırdığı iddialarını yanıtladı

Japon anne "kızını kaçırdığı" iddialarını yanıtladı

EVLENDİĞİ elektronik mühendisi Özgür Çalık ile boşanma sürecinde olan Japon piyanisit Hiroko Nagai Çalık,  "Kızını Japonya'ya kaçırdığı" iddialarını yanıtladı.

26.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ankara ve İstanbul uyarısı: Hayra alamet değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara ve İstanbul uyarısı: Hayra alamet değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhalefeti eleştiren ve ''Mahalli seçimlerde kazandıkları birkaç belediye bunların dengesini iyice bozdu'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Şimdi, 'Biz bu şartlarda Ankara'yı yönetemeyiz' diyorlar. Çok enteresan. Niye yönetemiyorsun? Kazandın ya hadi bakalım yönet. 'Ben, Ankara'nın suyundaki kiri gideremem' diyor. Devletten alman gereken parayı alıyor musun? Alıyorsun. Öyleyse şu andan itibaren parayı yönetme sanatını ortaya koyman gerekir'' dedi. Sözlerine ''Aynı şey İstanbul için de geçerli'' diye devam eden Erdoğan, ''Fakat gelen haberler çok hayra alamet değil. İstanbul'da 3 ay gibi bir süre sonra havalar böyle giderse, İstanbul susuzluğa doğru yürüyor. Benzer şey Ankara için de geçerli'' ifadelerini kullandı.

26.11.2019Gündem
Son dakika: Konut kredisinde kritik karar Ödenen paralar iade edilsin

Son dakika: Konut kredisinde kritik karar! 'Ödenen paralar iade edilsin'

Tüketici Mahkemesi’nden konut kredisi konusunda dikkat çeken bir karar çıktı. Kredi çektikten sonra vefat eden kişinin borcunu mirasçıları ödemeye devam etti. Hayatını kaybeden kişinin kredi çekerken hayat sigortası talep ettiği, bankanın yapmadığı ortaya çıkınca mirasçılar dava açtı. Mahkeme ödenen paraların iadesine karar verdi.

26.11.2019Ekonomi
Emlak vergisinde son günler... Emlak vergisi ödemeleri ne zaman bitiyor

Emlak vergisinde son günler... Emlak vergisi ödemeleri ne zaman bitiyor?

Emlak vergisi ikinci taksitinin ödemesinde son günlere girildi. Konuk sahiplerini ilgilendiren emlak vergisi ödemelerinde ödeme gününü kaçıranlar yüzde 2 oranında gecikme zammı ödemek zorunda kalacak. Cezalı duruma düşmemek isteyen mükellefler, son ödeme tarihini merak ediyor. Peki, emlak vergisi ödemeleri ne zaman bitiyor? Emlak vergisi taksidi nasıl ve nereden ödenir? İşte, merak edilen bilgiler.

25.11.2019Ekonomi
Barajın suyu çekilince eski köprüler 20 yıl sonra gün yüzüne çıktı

Barajın suyu çekilince eski köprüler 20 yıl sonra gün yüzüne çıktı!

Kocaeli'de 1999 yılında yapılan Yuvacık Barajı'ndaki seviyenin yüzde 18'e kadar düşmesi sonrasında su altında kalan eski köprüler 20 yıl sonra ortaya çıktı.

25.11.2019Seyahat
MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Mert: Ankaragücü çıkıştan önceki son virajda

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Mert: "Ankaragücü çıkıştan önceki son virajda"

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, "Ankaragücü çıkıştan önceki son virajda. Bu yönetim bu işleri toparlayabilirse toparlayacak, toparlayamazsa Ankaragücü'nün gidişatı, sonu iyi olmaz." dedi.

25.11.2019Futbol
Kayserisporda Ntep, Tavares ve Bilal kadro dışı kaldı

Kayserispor'da Ntep, Tavares ve Bilal kadro dışı kaldı!

Kayserispor'da Ntep, Tavares ve Bilal Başacıkoğlu kadro dışı bırakıldı.

25.11.2019Futbol
Barajın suyu çekilince eski köprüler 20 yıl sonra gün yüzüne çıktı

Barajın suyu çekilince eski köprüler 20 yıl sonra gün yüzüne çıktı

Kocaeli’de 1999 yılında yapılan Yuvacık Barajı’ndaki seviyenin yüzde 18’e kadar düşmesi sonrasında su altında kalan eski köprüler 20 yıl sonra ortaya çıktı.

25.11.2019Gündem
İmamoğlu, gazetecilerle bir araya geldi

İmamoğlu, gazetecilerle bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerle  bir araya geldi.

24.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Patron gizlerse çalışan gizlemez mi?

Vergi rekortmen listesi açıklandı. Gelir vergisinde (GV) ilk 100’e girenlerden 57 mükellef, övünç listesinde yer almamayı tercih etti. İsminin gizlenmesini istedi Maliye’den. Maliye’de ilk 100 listesinde yalnızca 43 mükellefin ismine yer verdi. Pek tabi bu listedekilerin çoğu da patron.

2.12.2019

Konut kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Tüketici Mahkemesi konut kredisi kullanırken yapılan hayat sigortaları ile ilgili ilginç bir karar verdi.

29.11.2019