MENÜ

Boko Haram

Boko Haram ile ilgili tüm haberleri, son dakika Boko Haram haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Boko Haram haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 502 Boko Haram haberi bulunmuştur.

Boko Haram Haberleri

İkinci Chibok kızı da kurtarıldı

İkinci Chibok kızı da kurtarıldı

Nijerya'nın Chibok kentindeki bir yatılı okuldan terör örgütü Boko Haram tarafından 2 yıl önce kaçırılan kız öğrencilerden bir diğeri daha kurtarıldı. Dün de bu 219 kızdan ilk kurtarılmıştı.

19.05.2016Dünya
Boko Haramın kaçırdığı kızlardan biri bulundu

Boko Haram'ın kaçırdığı kızlardan biri bulundu

Nijerya'nın Chibok kentindeki bir yatılı okuldan 2 yıl önce kaçırılan kız öğrencilerden birinin bulunduğu bildirildi.           

18.05.2016Dünya
Nijeryalı kız Boko Haramdan kurtuluş hiyakesini anlattı

Nijeryalı kız Boko Haram'dan kurtuluş hiyakesini anlattı

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın iki yıl önce kaçırdığı 200'den fazla kız öğrenciden biri, ABD Kongresi'nde milletvekillerine örgütün elinden nasıl kurtulduğunu ve başından geçenleri anlattı.

11.05.2016Dünya
Çavuşoğlundan konuşulacak IŞİD sözleri

Çavuşoğlu'ndan konuşulacak IŞİD sözleri 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Koalisyon içinde IŞİD’e karşı 65 ülkeyiz. Fakat IŞİD’i yok edecek stratejimiz bile yok. Bölük pörçük bazı stratejilerimiz var. Birçoğu da işlemedi. Arazideki başka radikal gruplardan medet umar hale geldik" dedi.

11.05.2016Gündem
Fransa ve Almanya terörle mücadele için Malide

Fransa ve Almanya terörle mücadele için Mali'de

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault ve Alman mevkidaşı Frank Walter Steinmeier, Malili yetkililerle terörle mücadeleyi konuşacak.

2.05.2016Dünya
Aşk Çeşmesi kan ağladı

Aşk Çeşmesi kan ağladı

ROMA’da ‘Aşk Çeşmesi’ olarak bilinen ünlü Trevi Çeşmesi, inançlarından dolayı dünya genelinde öldürülen ve zulme uğrayan Hıristiyanların kanını temsilen kırmızı ışıklarla aydınlatıldı.

30.04.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaşananlar yeni bir değişim dalgasının habercisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaşananlar yeni bir değişim dalgasının habercisidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması’nda konuştu. Erdoğan, "Müslümanları zalim diktatörler ile onlardan daha zalim terör örgütleri arasında seçim yapmaya zorlamak asla adil değildir. Son birkaç yüzyıldır dünyaya hakim olan düzen artık çatırdamaktadır. Üst üste yaşananlar yeni bir değişim dalgasının habercisidir" dedi.

28.04.2016Gündem
Cüppeli Ahmet’i mahcup edecek üç medrese

Cüppeli Ahmet’i mahcup edecek üç medrese

Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Senelerdir balelerle, danslarla, çoluk çocuğun baldır bacak çıplak vaziyette stadyumlarda dolaştırarak, bütün erkekleri onlara baktırarak, kimin oğlu, kimin kızı belli değil, sarmaş dolaş dans yaptırarak yetiştirdiniz” sözleri tepki çekti. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın “hastalıklı” diye nitelediği bu sözlerin yanı sıra ‘Cüppeli’nin "Bugüne kadar, medreseden bir tane terörist çıkmamıştır” ifadesi de eleştiriliyor. Somali’den Bangladeş’e bir dizi ülkede onlarca medrese, terör örgütlerinin odağı haline geldiği için son yıllarda endişe kaynağı… İşte üç örnek:

25.04.2016Dünya
Erdoğan: Babama Laz mıyız Türk müyüz diye sordum

Erdoğan: Babama Laz mıyız Türk müyüz diye sordum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı 'Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet' Temalı Kutlu Doğum programında konuştu. Erdoğan konuşmasında bir anısını anlattı.

17.04.2016Gündem
İstanbul Deklarasyonunda İrana şok

İstanbul Deklarasyonu'nda İran'a şok

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinin sonuç bildirisinden İran'a yönelik sert ifadeler çıktı. Bildiride, “İİT, İran’ın, bölge ülkelerinin ve Bahreyn, Yemen, Suriye ve Somali gibi üye ülkelerin içişlerine müdahale etmesini ve terörizme devam eden desteğini kınar” denildi. İran’ın 'Suudi Arabistan’da terör suçu işleyenlerin hukuki biçimde idam edilmesi'yle ilgili ifadeleri ‘tahrik edici’ olarak nitelendirildi, bu ülkenin de içişlerine karıştığı eleştirisi yapıldı.

15.04.2016Gündem
Erdoğan: Bu ne menem iştir

Erdoğan: Bu ne menem iştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dikkat edin mezhepçilikte ölen öldüren… Ölen Müslüman ve tekbir getirerek ölüyor, Allah-u Ekber diyerek ölüyor. Öldüren, o da Allah-u Ekber diyerek öldürüyor. Bu ne menem iştir. Dün de konuşmamda söyledim. Biz mezhepçilik noktasında ne Şii dinindeniz ne Sünni dinindeniz" dedi.

15.04.2016Gündem
Boko Haramdan Çibok kızları videosu

Boko Haram'dan Çibok kızları videosu

Boko Haram'ın Nijerya hükümetine iki yıl önce Çibok kasabasındaki okulu basarak kaçırdığı kızların yaşadığını kanıtlayan bir video gönderdiği ortaya çıktı.

14.04.2016Dünya
Erdoğan: Teklifimiz kabul gördü

Erdoğan: Teklifimiz kabul gördü

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İİT üyesi ülkeler arasında teröre ve diğer suçlara karşı iş birliğini güçlendirecek ve kurumsallaştıracak bir yapı oluşturulması isabetli olacaktır. Bu anlayışla Türkiye olarak getirdiğimiz İstanbul merkezli bir İİT Polis İşbirliği ve Koordinasyon Merkezi kurulması önerisi kabul gördü" dedi.

14.04.2016Gündem
Boko Haram coğrafya öğretmenlerini hedef alıyor

Boko Haram coğrafya öğretmenlerini hedef alıyor

Nijerya’da faaliyet gösteren Boko Haram örgütü, ‘Batılı eğitim haram’ anlamına gelen adının ‘hakkını veriyor.’ Hâlâ dünyanın düz olduğuna inanan Boko Haram militanları, çocuklara bunun tersini öğrettikleri gerekçesiyle coğrafya öğretmenlerini hedef alıyor.

13.04.2016Dünya
Boko Haramın elinde tuttuğu bin 274 kişi kurtarıldı

Boko Haram'ın elinde tuttuğu bin 274 kişi kurtarıldı

Nijerya'da, terör örgütü Boko Haram'ın elinde rehin bulunan bin 274 kişi kurtarıldı.

12.04.2016Dünya
Nijerya: Her beş intihar saldırganından biri çocuk

Nijerya: Her beş intihar saldırganından biri çocuk

Nijerya'da faaliyet gösteren İslamcı Boko Haram grubunun intihar saldırıları için kullandığı çocukların sayısında büyük artış olduğu bildiriliyor.

12.04.2016Dünya
Erdoğan: Kılıçdaroğlu yok hükmünde

Erdoğan: Kılıçdaroğlu yok hükmünde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘önüne yatma’ polemiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘yok hükmünde’ ilan etti. 'Vatandaş Erdoğan olarak konuşuyorum' diyen Cumhurbaşkanı, hükümeti kastederek tüm arkadaşlarından da bu kararına uymasını beklediğini söyledi.

9.04.2016Gündem
Bizde Ku  Klux Klan Holokost olmaz

'Bizde Ku Klux Klan Holokost olmaz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyanet Vakfı’nın Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde, “Bizim medeniyetimizin olduğu hiçbir yerde, DAİŞ olamaz, Boko Haram olamaz. PKK olamaz, PYD olamaz, YPG olamaz. Aynı şekilde, bizim medeniyetimizin olduğu hiçbir yerde Ku Klux Klan da olamaz, holokost da olamaz” dedi. Erdoğan törende özetle şu mesajları verdi:

13.03.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusyanın bu yaklaşımını gülerek karşılıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya'nın bu yaklaşımını gülerek karşılıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rusya'nın, Türkiye'nin Suriye'ye askeri harekat hazırlığı içerisinde bulunduğuna yönelik" iddialarına ilişkin, "Rusya'nın bu yaklaşım tarzını gülerek karşılıyorum. Önce Rusya şu an Suriye sınırları içerisindeki öldürmüş olduğu insanların hesabını vermesi lazım, rejim ile iş birliği halinde öldürdükleri insan sayısı 400 bine ulaştı. Şu anda Rusya, Suriye içerisinde bir işgal hareketi halindedir" dedi.

5.02.2016Dünya
Kamerunda intihar saldırısı: En az 29 ölü

Kamerun'da intihar saldırısı: En az 29 ölü

Kamerun'un kuzeyinde Nijerya sınırına yakın Bodo köyünde bir pazar yerine düzenlenen intihar saldırılarında en az 29 kişi öldü.

25.01.2016Dünya
Doğulu erkek, Batıda her şey mübah sanıyor

Doğulu erkek, Batıda her şey mübah sanıyor

Almanya, Köln başta olmak üzere, Hamburg, Frankfurt ve Stuttgart kentlerinde yılbaşı gecesi yaşanan kadınları taciz ve gasp rezaletiyle sarsılıyor. Faillerin Müslüman mülteci oldukları iddiası, kamuoyunda İslam’ın kadın erkek ilişkisine bakışı üzerine ateşli bir tartışma başlattı.

9.01.2016Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfının kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı'nın kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de son 13 yılda her alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime şahit olunduğunu belirterek, "Altyapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda ülke olarak çok önemli mesafeler katettik. Ancak bu süreçte iki alanda, eğitimde ve kültürde arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum" dedi.

27.12.2015Gündem
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM grup toplantısında konuştu: İsrail’e katil diyorlardı ne değişti de İsrail’in dost bir ülke olduğu birden bire hatırlandı?

22.12.2015Gündem
Yetkilerimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşı

'Yetkilerimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemi tartışmaları hakkında dün Konya’da, “Benim yetkimin sınırını Anayasa belirliyor ama sorumluluğum da milletime karşıdır. 40 yıllık siyaset tarzım var. Halkımdan da desteği böyle aldım. Kimse şu saatten sonra benden başka biri gibi hareket etmemi beklemesin” dedi.

17.12.2015Gündem
Sekülerizm, din kaynaklı şiddeti geride bırakarak dünyayı savaşa soktu

Sekülerizm, din kaynaklı şiddeti geride bırakarak dünyayı savaşa soktu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, ABD Başkanı Obama’nın Müslüman Topluluklar Özel Temsilcisi Şerik Zafer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

14.12.2015Gündem
Görmez, Obamanın Özel Temsilcisi Zaferi kabul etti

Görmez, Obama'nın Özel Temsilcisi Zafer'i kabul etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Şerik Zafer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

14.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Zuckerberg mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zuckerberg mesajı

Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın ardından Facebook'un genç patronu Mark Zuckerberg, Müslümanlara destek çıkmış ve "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" sözlerini kaydetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise resmi Facebook hesabından Zuckerberg'in mesajını değerli bulduğunu belirtti.

10.12.2015Teknoloji
Boko Haramdan kanlı saldırı

Boko Haram'dan kanlı saldırı

Çad'da Boko Haram örgütünün düzenlediği saldırılarda ilk belirlemelere göre 30'dan fazla kişinin öldüğü açıklandı.

5.12.2015Dünya
O savaş çıkarsa tekerleği yeniden icat etmek gerekecek

O savaş çıkarsa tekerleği yeniden icat etmek gerekecek!

Papa, Noam Chomsky, Thomas Piketty... Her geçen gün bir başka isimden ‘Üçüncü Dünya Savaşı’ öngörüsü geliyor. Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı gerilimi, yurtta ve cihanda ‘yeni bir genel savaşın habercisi’ olarak yorumlayan da çok. Bu savaşın çoktan başladığını söyleyen dahi var. Kim, neyi iddia ediyor? Kıyamet kapıda mı? Sonrasında ne yaşayacağız? Nasıl ayakta kalacağız?

5.12.2015Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğan 15inci Muhtarlar Toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15'inci Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 15. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede idarecilerin Türkiye’yi İslamlaştırma gayreti var” açıklaması yapan Putin'e tepki gösterdi ve "Bunu nasıl söylersin" dedi.

26.11.2015Gündem
ABD Dışişlerinden dünya geneli için uyarı

ABD Dışişleri'nden 'dünya geneli' için uyarı

ABD Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarına 'dünya geneli' için seyahat uyarısında bulundu.

23.11.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık bu gidişe dur demeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık bu gidişe dur demeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Sağlık Bakanları Toplantısı kapanış oturumunda konuştu.

20.11.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Bu çocukları ihmalin faturası çok ağır olacak!

Mülteci sorununu tartışırken akıldan çıkartmamanız gereken iki konu var. İlk olarak gelenler bir yere gitmeyecek yani milyonlarca yeni Arap vatandaşımız olacak. İkinci ve daha önemli nokta ise gelenlerin çoğunluğu çocuk. Peki bu çocukları nasıl bir geleceğe hazırlıyoruz?

1.05.2016

Teşhis yanlışsa tedavi de yanlış olur

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün imam hatipli gençlerle buluştu ve konuşmasında “En büyük zararı kendi dininden olan insanlara veren, sadece masum insanları hedef alan terör örgütlerinin hepsi de proje ürünüdür” dedi.

29.04.2016

“Arap Birliği ne menem iştir?”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İslam dünyasına şu dört eleştirisini çıkıp bir başkası yapsa, bugünün dünyasında başına nelerin geleceğini kimse bilemez.

29.04.2016

Cüppeli Ahmet bir hastadır

CÜPPELİ Ahmet, çocukların katıldıkları 23 Nisan törenlerine kafayı takmış.

24.04.2016

Coğrafyaya infaz

DERS kitaplarıyla ilgili çoğu haber, bizde “skandal” kelimesi eşliğinde gelir.

16.04.2016

Tabii ki ben böyle olduğum için bahar

AYŞE Kulin’in sözlerinin üzerine Candan Erçetin tarafından bestelenmiş bir şarkı var: Şarkının adı “Bahar”. Muhtemelen bugüne kadar yüzlerce kez dinlemişsinizdir.

15.04.2016

İki kadın, ortak kaygı, tek kader

Kocaman bir salonda toplanıp Üçüncü Dünya’nın haklarına kavuşamamış zavallı kadınları için üzülen şık New Yorklular hikâyesi değildi. Donald Trump gibilerin temsil ettiği mizojini de başköşedeydi çünkü. Ve kadın düşmanı Amerikalıları, kendi ülkelerindeki cinsel ayrımcılığı da açıklıkla tartıştılar. Ancak sadede gelirsek... New Yorker’ın eski genel yayın yönetmeni Tina Brown’un (63) başlattığı ‘Dünyada Kadınlar Konferası’nın elbette en canalıcı, en sarsıcı öyküleri maalesef yine bizim buralardan çıktı. Karısını dövüp etrafta ‘kazak’ diye dolaşan erkeklerin...

9.04.2016

Paralel Yapı’yla mücadelede iki yeni mekanizma

MESLEK hayatımın yeni bir durağında Hürriyet’teyim.

3.04.2016

Yine terör

BRÜKSEL eşzamanlı üç terör eylemiyle sarsıldı, 34 masum insan hayatını kaybetti.

22.03.2016

Bu gerçek bir muamma

ANKARA’daki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin, olay anına kadar neler yapıp ettiklerini öğrenmemiz için iki gün yetti.

16.03.2016

Petrolde boğulmak

İRAN: Şüphesiz dünyada haftanın en önemli haberlerinden biri İran’a yönelik 2007 yılından bu yana süren uluslararası ekonomik yaptırımların kalkmasıydı.

21.01.2016

Bir Türkiye sentezi: Nobel’li Aziz Sancar

-YAKASINA iliştirdiği rozetlerden biri Atatürk fotoğrafı...

16.12.2015

Teşhis güzel de çare nerede hoca

ŞU cümleyi büyük bir dikkatle bir yere not edin:

15.12.2015

4 milyon kişi o sabah ne düşündü

SOSYOLOG tarafım hâlâ şu sorunun cevabını arıyor:

20.11.2015

Terör ve Müslümanlar

PARİS katliamının faillerinden Abdeslam İbrahim, bir prototip olarak görülebilir.

20.11.2015